Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy z 1 rundy raczej dostają 120% rs, natomiast często używany (jak choćby rok temu z Ingramem) jest trick by później ich podpisywać.

 

Przy stashu chyba nie ma co kombinować - jak gracz w RL NBA jest stashowany, to mamy stash, jak nie to nie.

 

Racja, standardem jest 120% więc przyjmijmy go i u nas - no a ten trick już nie będzie działać bo tak jak pisałem nowe cap holdy są właśnie na poziomie 120%, dlatego dla ułatwienia przyjmijmy, że z dniem draftu podpisujemy grajków i tyle.

 

Co do stasha to ja proponuję zasadę, że każdy GM decyduje, ale jeśli w realu zawodnik przejdzie do NBA to GM musi najpóźniej za rok go podpisać inaczej traci do niego prawa.

 

Salary takiego zawodnika będzie albo według rookie scale albo faktycznie wynegocjowane w realu. W wyjątkowych przypadkach, gdy w realu zawodnik przejdzie 2 lata po drafcie a u nas po 3 latach przyjmujemy, że trzeba mu zapłacić 3 letnie full MLE. Jak ktoś nie ma cap space albo takiego MLE to też traci prawa do zawodnika. Moim zdaniem to będzie kompromis między swobodą działania GM a względnym realizmem i porządkiem w grze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
 
2.2 Wszystkie wymiany muszą być przeprowadzane zgodnie z zasadami SC. 
 
Jeśli oddajemy graczy w przedziale 0-9.8 mln to przyjąć można maksymalnie 150% tego co się oddało + 0.1 mln
Jeśli oddajemy graczy w przedziale 9.8-19.6mln to przyjąć można maksymalnie to co się oddało + 5mln
Jeśli oddajemy graczy w przedziale 19.6mln+ to przyjąć można maksymalnie 125% tego co się oddało + 0.1 mln
Ekipy będące powyżej luxury zawsze przyjąć mogą jedynie 125% + 0.1 mln tego co oddały.
 

 

Z tego co wiem Tpe dla drużyn poniżej tax jest  poniżej 9,8 mln zwiększone do 175%, ale nie wiem czy powyżej 9,8 mln się coś zmienia czy nie, bo z tego jednego zdania ciężko wywnioskować, trzeba by surowe CBA przejrzeć 

 

 

EDIT:

 

dobra zajrzałem i doszedłem już co i jak - od lipca tego roku nie ma żadnych progów 9,8 mln czy 19,6 mln tylko są jednolite zasady niezależnie od wartości graczy:

 

Taxpayer teams mają tak samo czyli mogą wziąć 125% + 100K USD

 

Za to non-tax payer teams [jeśli chodzi o tax zawsze bierzemy pod uwagę sytuację po tradzie a nie przed] mogą przyjąć:

 

- 175% wartości oddanych graczy + 100K USD, jednak nie więcej niż 100% + 5 mln USD 

 

lub

 

- 125% wartości oddanych graczy + 100K USD

 

 

 

jeszcze fragment z CBA 2017 dla chętnych, żeby nie było że ściemniam ;)

 

 

j2TIpfa.jpg

 

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy głosujemy którzy gracze korzystają z PO?

 

Obecnie kluby już przed draftem w sumie rozmawiają z nimi i z pewnością wiedza kto zostaje.

 

Dodatkowo cześć graczy już zrezygnowała z ostatniego roku i klub wie ze musi mu sypnąć więcej jeżeli chce go mieć.

 

Mam dwóch graczy na których mi zależy ( Gasol i wade ) i to mi determinuje wybór draftu gdzie przy ich pozostawieniu mogę wybrać rozgrywajacego.

 

Stad pytanie kuedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak pasuje z stashem?

 

3.6 STASH - Zawodnik stashowany w RL NBA może być podpisany przez ekipę wcześniej, jednakże "liczyć" się będzie w grze (a nie w salary) jedynie na zasadzie swej gry w NBA. Zawodnika, który nie został stashowany w RL NBA (podpisał umowę i jest w ekipie NBA) GM stashować może jedynie przez jeden więcej sezon - później albo go podpisuje, albo musi się zrzec do niego praw. Kontrakt podpisany na takiej zasadzie obowiązuje według rookie scale, bądź w przypadkach dłuższych stashów (kiedy rookie scale przepada) w wysokości pełnego MLE.

 

Dobra moja wstępna propozycja dotycząca undrafted :

Lecimy podczas okresów FA według kolejności waivers. W pierwszym sezonie rzecz jasna obowiązuje to na zasadzie odwrotnego bilansu (czyli 1-Brooklyn, 2-Magic, 3-Lakers... 30-Warriors). Każdy gracz naturalnie może zrzec się swojej kolejności wyboru, by rok później być wyżej.

 

Uprościłem kalendarz draftu :

każdego dnia 6 picków.

 

a może z tymi undrafted i d-leguersami jednak licytacja? każdy daje listę wolnych agentów i oferowane kontrakty, a później tam gdzie jest kilku chętnych GM na jednego gracza decyduje to kto dał więcej gwarantowanego hajsu. Dopiero przy remisie bierzemy kolejność z waiver wire?

 

aha, co do draftu bym jeszcze wpisał, że te wyznaczone dni to terminy maksymalne - jak się uda to przyspieszamy (tj. np. mam pick nr 7, ale widzę, że pierwszego dnia już wszyscy wybrali to nie czekam do jutra tylko jadę z tematem, tak samo GM, który ma ósemkę po mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z tymi undrafted i d-leguersami jednak licytacja? każdy daje listę wolnych agentów i oferowane kontrakty, a później tam gdzie jest kilku chętnych GM na jednego gracza decyduje to kto dał więcej gwarantowanego hajsu. Dopiero przy remisie bierzemy kolejność z waiver wire?

 

Czyli to samo co napisałem o zaproszeniach na camp tylko pod inną nazwą :) Każdy daje listę pięciu zaproszonych, można wpleść w to kolejność i jak gracz miał trzy zaproszenia a tylko jedną jedynkę to ta osoba ma możliwość podpisać minimum a jak remis to licytacja kto da więcej. Wydaje mi się, że to byłoby w miarę realne i możliwe do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to samo co napisałem o zaproszeniach na camp tylko pod inną nazwą :smile: Każdy daje listę pięciu zaproszonych, można wpleść w to kolejność i jak gracz miał trzy zaproszenia a tylko jedną jedynkę to ta osoba ma możliwość podpisać minimum a jak remis to licytacja kto da więcej. Wydaje mi się, że to byłoby w miarę realne i możliwe do zrobienia.

 

dla mnie spoko, ale czy aż pięciu graczy to nie za dużo? może trzech starczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podziałaj nad tym podpunktem.

 

 

Mam kolejną propozycją (moduł FA), w celu urealnienia naszej rozgrywki. Prawa Birda : W skrócie, jeśli jakaś ekipa posiada prawa Birda do jakiegoś zawodnika i wygrywa o niego głosowanie to jest możliwość posiadania go wciąż w salary jako caphold aż do końca następnej tury FA (czyli jak gracz np poszedł podczas FA w 20+, to jest też możliwość uczestniczenia w 10+ z salary zmniejszonym jedynie o caphold, a nie o nową umowę) - jest to częsty manewr w NBA i myślę, iż urealni nam trochę rozgrywkę. Co myślicie?

Za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podziałaj nad tym podpunktem.

 

 

Mam kolejną propozycją (moduł FA), w celu urealnienia naszej rozgrywki. Prawa Birda : W skrócie, jeśli jakaś ekipa posiada prawa Birda do jakiegoś zawodnika i wygrywa o niego głosowanie to jest możliwość posiadania go wciąż w salary jako caphold aż do końca następnej tury FA (czyli jak gracz np poszedł podczas FA w 20+, to jest też możliwość uczestniczenia w 10+ z salary zmniejszonym jedynie o caphold, a nie o nową umowę) - jest to częsty manewr w NBA i myślę, iż urealni nam trochę rozgrywkę. Co myślicie?

Ale oczywiście czemu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenia na camp.

 

Każdy manager może zaprosić do 3 graczy na camp treningowy. Wybieramy spośród graczy undrafted, którzy byli dostępni w ostatnim drafcie oraz graczy z NBADL, którzy nie mają ważnego kontraktu w zespołach NBA lub żaden zespół nie ma do nich praw.

Ważna jest kolejność zaproszenia, priorytet.

Jeżeli tylko jeden manager wybrał gracza to ma prawa do podpisania tego gracza na dowolnym kontrakcie dozwolonym przepisami, również z TO i PO i nie w pełni gwarantowany w dowolnym momencie, maksymalnie do tygodnia przed ruszeniem sezonu NBA.

Jeżeli więcej niż jeden manager zaprosił gracza na camp to decyduje nadany priorytet. Jeżeli priorytet będzie taki sam to następuje dogrywka poprzez licytację zainteresowanych managerów, która odbywa się na tydzień przed początkiem sezonu NBA.

W dogrywce ustalamy, że kontrakty możliwe są tylko w wersji 2+1, czyli dwa lata gwarantowane + 1 rok TO. Kontrakt płaski bez podwyżek. Podbijamy o 200k wartość kontraktu rocznego. Zwycięzca licytacji ma obowiązek podpisania tego gracza na najbliższy sezon.

 

Co o tym myślicie? Jak z datami i czy wszystko jest jasne?

 

Nie wiem czy to podpiąć pod FA czy draft?

Termin do ustalenia, ale raczej jest dużo czasu, choć realniejsze byłoby wybrać jak się zaczynają faktyczne campy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenia na camp.

 

Każdy manager może zaprosić do 3 graczy na camp treningowy. Wybieramy spośród graczy undrafted, którzy byli dostępni w ostatnim drafcie oraz graczy z NBADL, którzy nie mają ważnego kontraktu w zespołach NBA lub żaden zespół nie ma do nich praw.

Ważna jest kolejność zaproszenia, priorytet.

Jeżeli tylko jeden manager wybrał gracza to ma prawa do podpisania tego gracza na dowolnym kontrakcie dozwolonym przepisami, również z TO i PO i nie w pełni gwarantowany w dowolnym momencie, maksymalnie do tygodnia przed ruszeniem sezonu NBA.

Jeżeli więcej niż jeden manager zaprosił gracza na camp to decyduje nadany priorytet. Jeżeli priorytet będzie taki sam to następuje dogrywka poprzez licytację zainteresowanych managerów, która odbywa się na tydzień przed początkiem sezonu NBA.

W dogrywce ustalamy, że kontrakty możliwe są tylko w wersji 2+1, czyli dwa lata gwarantowane + 1 rok TO. Kontrakt płaski bez podwyżek. Podbijamy o 200k wartość kontraktu rocznego. Zwycięzca licytacji ma obowiązek podpisania tego gracza na najbliższy sezon.

 

Co o tym myślicie? Jak z datami i czy wszystko jest jasne?

 

Nie wiem czy to podpiąć pod FA czy draft?

Termin do ustalenia, ale raczej jest dużo czasu, choć realniejsze byłoby wybrać jak się zaczynają faktyczne campy.

 

mi się ogólnie podoba, tylko trzeba jeszcze daty dobrać tak żeby z campami w realu korespondowało

 

ale tylko dwie rzeczy:

- muszą być te kontrakty 2+1? nie można krótszych? jak już to bym zrobił 1+1, d-ligowcy raczej z reguły nie dostają 2 lat gwarantowanych po jednym campie? ;) no i te 200k jako podbicie licytacji też bym zmniejszył do 50k albo 100k [rocznie]

- wraca problem kontraktów częściowo gwarantowanych - ja bym nie robił takich kontraktów, które powodują przy waiverze konieczność dzielenia przez 177 i  wyliczania dniówek, żeby sprawdzić w lutym ile takiego uciętego kontraktu zostało w salary na ten rok...zatem proponuję zasadę, że zawsze pierwszy rok jest w pełni gwarantowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tylko dwie rzeczy:

- muszą być te kontrakty 2+1? nie można krótszych? jak już to bym zrobił 1+1, d-ligowcy raczej z reguły nie dostają 2 lat gwarantowanych po jednym campie? ;) no i te 200k jako podbicie licytacji też bym zmniejszył do 50k albo 100k [rocznie]

- wraca problem kontraktów częściowo gwarantowanych - ja bym nie robił takich kontraktów, które powodują przy waiverze konieczność dzielenia przez 177 i wyliczania dniówek, żeby sprawdzić w lutym ile takiego uciętego kontraktu zostało w salary na ten rok...zatem proponuję zasadę, że zawsze pierwszy rok jest w pełni gwarantowany

 

Chciałem uprościć licytację i by tak się stało wybrać jeden model kontraktu. Skoro się tak o niefo biją ro nie może byc za krótki, bo im na nim zależy. Oczywiście może być inaczej, to tylko przykład, ale upraszcza sprawę. Co do podbicia, może być 100k.

Co do niegwarantowanych to jeżeli FA normalnym możemy to tu też. Jeżeli tam nie to tu też nie ;) Jak dla mnie może tego nie być, ale chciałem, żeby było spokne z FA.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co do draftu, to proponuję rozwiązanie takie co następuje.

 

- gracz nie wybiera w wyznaczonym terminie. Nie przekazał nikomu swojego picku. Ani widu ani słychu.

 

- po minięciu deadline'u godzinowego dla takiego jegomościa po prostu wybiera kolejny gracz.

 

- jeśli po swoim terminie w ciągu dnia jednak się pojawi to może wybrać z puli graczy co pozostali. Pick jakby się przesuwa(ale tylko teoretycznie - bo na papierze zostaje - kwestie salary).

 

-na koniec dnia(lub po picku zaplanowanym jako ostatni na dany dzień) uzupełniamy z mocka dx czy tam innego - jeżeli jednak by się nie odezwał.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to martwi, ale patrząc po głosowaniu i forumowej aktywności to tylko RonnieArtestics i jack gdzieś znikli. Jest, więc spora szansa, że pozostałych 28 GMów dopilnują sami swoich interesów.

Troszke nie moja broszka ale z taka aktywnoscia, to kolega za rok straci PG13 z palcem w nosie...sporo ekip szykuje sobie cap na 2k18, do tego George w realu tez jakos nie spina sie by w tych Pacers zostac, brak wzmocnien, a chyba to bedzie ten jeden z wielu przypadkow, gdzie uzyrkownicy zaglosuja za zmiana miejsca gracza nie patrzac na kase... Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.