Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Haywarda 3+1 od Bostonu jest chyba nawet fajniejsze niż 5 lat od Jazz bo może wrócić na rynek w wieku 30 lat, więć liczba lat w kontrakcie nie ma znaczenia, a nawet lepiej gdy jest mniej

To nie takie proste, bo dochodzą jeszcze kwestie takie jak czy chce ryzykować zostawiając 150+ na stole, bo jakby mu nagle odpadła ręka albo noga, to mając krótki kontrakt mógłby żałować, że nie wziął długiego. Różnie bywa.

 

Ale generalnie, to bym nie popadał w taką paranoję jak co niektórzy. Po pierwsze to jest zabawa i jeśli ktoś będzie głosował niezgodnie z własnymi przekonaniami, lecz zgodnie z własnymi interesami, to proponuję się takiemu komuś zastanowić nad sobą i co tym osiąga poza psuciem samemu sobie i innym tejże gry. Nie wiem, może jestem naiwny, ale jakoś nie mam większych obaw, że w przypadku 20+ głosów wyniki licytacji będą jakieś skandalicznie złe. Moim zdaniem trzeba dać sobie nawzajem szansę i pozwolić bez większych regulacji głosować nad każdym kontraktem i powinno być wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste, bo dochodzą jeszcze kwestie takie jak czy chce ryzykować zostawiając 150+ na stole, bo jakby mu nagle odpadła ręka albo noga, to mając krótki kontrakt mógłby żałować, że nie wziął długiego. Różnie bywa.

 

Ale generalnie, to bym nie popadał w taką paranoję jak co niektórzy. Po pierwsze to jest zabawa i jeśli ktoś będzie głosował niezgodnie z własnymi przekonaniami, lecz zgodnie z własnymi interesami, to proponuję się takiemu komuś zastanowić nad sobą i co tym osiąga poza psuciem samemu sobie i innym tejże gry. Nie wiem, może jestem naiwny, ale jakoś nie mam większych obaw, że w przypadku 20+ głosów wyniki licytacji będą jakieś skandalicznie złe. Moim zdaniem trzeba dać sobie nawzajem szansę i pozwolić bez większych regulacji głosować nad każdym kontraktem i powinno być wszystko ok.

Będzie pewnie z 50 albo i wiecej FA ktorzy bedą mieli zainteesowanie wiecej niż 1 fa. Bardzo optymistycznie podchodzicie do sprawy licząc, że chociaż połowa zagłosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno nie może decydować tylko hajs, bo jak gracz x dostanie cztery identyczne maks oferty to będzie go trzeba chyba rozczłonkować ;)

 

Ja jestem jednak za głosowaniem, bo jest najprostsze w tym momencie, jak pisze Karpik jeśli z góry zakładamy, że będziemy głosować z jakimś ukrytym motywem czy komuś na złość to nie ma w ogóle sensu grać. A jeśli się okaże, że głosowanie nie dało rady to się wtedy będziemy zastanawiać jak ulepszyć system. 

 

edt: a tak w ogóle to jeśli już bym się obawiał jakichś skandalicznych wyników głosowania, to nie na rzecz takich teamów jak GSW i CLE, ale raczej w drugą stronę

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tutaj nowy GM OKC. Jestem osobą całkowicie z zewnątrz, ale od dłuższego czasu obserwowałem waszą zabawę zupełni z boku i gdy zwolniło się miejsce, to postanowiłem spróbować swoich sił. Dostałem od january błogosławieństwo i spory kredyt zaufania, dlatego postaram się nie zawieść. Mam nadzieję, że nie narobię wielkich szkód OKC, a spróbuje po utracie Duranta i Ibaki zdziałać coś nowego z tym klubem. Skład zaktualizuję w weekend, a jak mi czas pozwoli, to postaram się jeszcze jutro wrzucić opis do PO.

Edytowane przez SamPresti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak ten "dziwny" przypadek kontraktu Bosha będzie rozpatrywany u Nas.

 

Pewnie, skoro tak oddajemy realia NBA to i u Nas to przejdzie, ale ciekaw jestem zdania January.

 

kontrakt Bosha tak jak w NBA - jak się dogadają to pewnie uznamy, że zlatuje z ksiąg Heat a sam Bosh zaczyna nowy etap kariery jako komentator w TNT czyt. nie można go u nas podpisać za minimum bo umrze

 

a ja chcę wiedzieć czy w trakcie FA można dawać nie w pełni gwarantowane kontrakty i jak to będziemy liczyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytania/uwagi do poniższego punktu:

 

w nowym CBA rookie cap hold wynosi 120% rookie scale, ale podpisać można nadal za 100-120% RS. Dla uproszczenia proponuję przyjąć, że z chwilą wydraftowania dochodzi albo do stashu albo do podpisania pierwszorundowca za 100% RS i cześć. Bo chyba nikt nie będzie się zrzekał wyboru tak jak to zrobili Bulls kilkanaście lat temu.

 

A drugorundowcy jako że nie mają cap holda to sobie wiszą w próżni do czasu gdy im damy te minimalne umowy. Czyli nie wskakują do salary po trzech turach FA ale na samiutkim końcu.

 

Oczywiście temat do dyskusji.

 

 
3.5 Zawodnicy wybrani w drafcie w 1 rundzie draftu podczas pierwszych 3 tur FA traktowani w SC są według 100% rookie scale. Później podpisywane są z nimi maksymalne umowy według RS. Zawodnicy wybrani w drugiej rundzie uwzględniani są w SC dopiero po 3 rundach FA.
 
 

a no i jeszcze jedna rzecz - co robimy ze stashowaniem

 

bo taki Jeanne zapowiedział, że się nie zgadza na stash - czy jak u nas w grze go ktoś wybierze to może go stashować mimo wszystko?

 

Ja bym jednak zezwolił na roczny stash w każdym przypadku INT prospekta, nie wiem tylko co z drugim rokiem i latami kolejnymi - dajemy drużynie draftującej pełną kontrolę czy zarządzamy jakieś głosowanie? Co jak ktoś będzie stashował trzy lata i rookie nam wyleci poza rookie scale? Jak wtedy zrobimy negocjacje? Taki case był m.in. przy Miroticu i Abrinesie w ostatnich latach.

 

No i co z LLullem w ogóle - moim zdaniem się nie rusza z Madrytu i tyle ;)

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a no i jeszcze jedna rzecz - co robimy ze stashowaniem

 

bo taki Jeanne zapowiedział, że się nie zgadza na stash - czy jak u nas w grze go ktoś wybierze to może go stashować mimo wszystko?

 

Ja bym jednak zezwolił na roczny stash w każdym przypadku INT prospekta, nie wiem tylko co z drugim rokiem i latami kolejnymi - dajemy drużynie draftującej pełną kontrolę czy zarządzamy jakieś głosowanie? Co jak ktoś będzie stashował trzy lata i rookie nam wyleci poza rookie scale? Jak wtedy zrobimy negocjacje? Taki case był m.in. przy Miroticu i Abrinesie w ostatnich latach.

 

No i co z LLullem w ogóle - moim zdaniem się nie rusza z Madrytu i tyle ;)

Wg mnie - stashujemy jak chcemy.

Lull - może ktoś podpisać, ale jak nie przyjdzie do NBA to stracone pieniądze. Można zrobić we wrześniu jakąś kolejną rundę FA, bo co z tymi graczami INT, którzy we wrześniu podpiszą - kto pierwszy ten lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie - stashujemy jak chcemy.

Lull - może ktoś podpisać, ale jak nie przyjdzie do NBA to stracone pieniądze. Można zrobić we wrześniu jakąś kolejną rundę FA, bo co z tymi graczami INT, którzy we wrześniu podpiszą - kto pierwszy ten lepszy?

 

no ok stashujemy jak chcemy ale co z kontraktem po 3 latach? Robimy głosowanie i każdy rzuca kwotę i wyciągamy średnią? Trochę się boję, że będą chamskie zagrania odchodzić, bo przy takim głosowaniu jest ewidentny konflikt interesów. Ew zakładamy, że kay rookie stashowany tak długo dostaje na starcie równowartość full MLE na 3 lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok stashujemy jak chcemy ale co z kontraktem po 3 latach? Robimy głosowanie i każdy rzuca kwotę i wyciągamy średnią? Trochę się boję, że będą chamskie zagrania odchodzić, bo przy takim głosowaniu jest ewidentny konflikt interesów. Ew zakładamy, że kay rookie stashowany tak długo dostaje na starcie równowartość full MLE na 3 lata?

Dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.