Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

a były takie sytuacje, żeby 20 mln kontrakt w lipcu zrzucać? Najwyższa kwota to był Splitter i on chyba miał 11 czy ile...

 

Ale ja się nie upieram, niech będzie i 20 jeśli znajdziesz jakiegoś chętnego. Coś widzę, że próbujesz się na kogoś przyczaić i Howarda do Nets wysłać ;) Ale wtedy cała odpowiedzialność za legalne zdumpowanie kontraktu jest na Tobie - pomylisz się o 1$ i ban na FA do końca tego i następnego okienka.

 

Tak w ogóle to przed tym FA trzeba zrobić dwie rzeczy:

 

- jakiś czytelny regulamin w jednym miejscu, bo za chwilę nic nikt nie będzie wiedział

- każdy powinien po drafcie zupdejtować swoje finanse wg stanu na lipiec, zeby było wiadomo kto ile ma cap space

Splitter miał chyba niecałe 9. Bogut miał 11. Knicks jak podpisywali Chandlera, to chcieli zrzucić 14 baniek Billupsa. Tylko, że to było przy salary cap na poziomie 60 baniek, teraz będzie +100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wyjmujmy przyklady Parkerow i Westow. To sa odosobnione przyklady. Najpierw chcecie wyrownac szanse dla wszystkich a potem jakies dogrywki etc. No i wlasnie opcja dana przez januarego jest najlepsza. Dajesz hajs a Twoj klub nie to idziesz za kasa i tyle. Naprawde spuszczanie sie nad 35-40 latkami ktorzy nie maja az tak istotnego wplywu na ostateczne wyniki druzyn to najwazniejsza sprawa.

 

I tak, w pierwszej kolejnosci bede glosowal biorac pod uwage kase. Bo nikt mi nie powie ze jakis fircyk pokroju reddicka nie pojdzie za pewnym szmalem tylko bedzie klepal za umowy 1+1 z clippersami. A jak sie rozjebie to go przytulicie i powiecie trudno koniec kariery i goodbye. Juz naprawde nie utrudniajmy tu podejmowania decyzji. Ludzie srednio aktualizuja rostery, wrzucaja opisy a wy chcecie by siedzieli w czasie fa codziennie na forum i analizowali gdzie i komu wyrownac by sie nie zajebac z kasa i miec znosny team. Nie widze tego. Ale moja opinia jest tak samo warta jak opinia pozostalych menago. Dla mnie fa bylo jasne a teraz to robienie sobie pod gorke.

 

no ale właśnie każdy case jest inny, dlatego głosujemy według przekonania, a nie w ciemno idziemy za kasą

 

- Reddick weźmie najlepszą ofertę finansowo, to jest jasne

 

- Iguodala będzie moim zdaniem chciał zostać w Warriors nawet jeśli oznacza to 20 baniek mniej - poczytaj o tych jego startupach z Silicone Valley etc. to nie jest taka prosta decyzja w jego przypadku

 

Pisałem, że dogrywki to ma być totalny wyjątek i musi za tym odpowiednia liczba osób zagłosować, nie wiem o co tyle awantury, możliwe że to w ogóle nie będzie potrzebne, ale fajnie mieć taką ewentualność przewidzianą na wszelki wypadek.

Splitter miał chyba niecałe 9. Bogut miał 11. Knicks jak podpisywali Chandlera, to chcieli zrzucić 14 baniek Billupsa. Tylko, że to było przy salary cap na poziomie 60 baniek, teraz będzie +100.

 

luz, ja jestem przekonany do tego pomysłu - realizm na tym nie ucierpi

 

tylko ustalmy jaka kara za wygranie licytacji FA a potem zawiniony brak możliwości podpisania umowy z uwagi na niedogadanie/niewyegzekwowanie salary dumpu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale właśnie każdy case jest inny, dlatego głosujemy według przekonania, a nie w ciemno idziemy za kasą

 

- Reddick weźmie najlepszą ofertę finansowo, to jest jasne

 

- Iguodala będzie moim zdaniem chciał zostać w Warriors nawet jeśli oznacza to 20 baniek mniej - poczytaj o tych jego startupach z Silicone Valley etc. to nie jest taka prosta decyzja w jego przypadku

 

Pisałem, że dogrywki to ma być totalny wyjątek i musi za tym odpowiednia liczba osób zagłosować, nie wiem o co tyle awantury, możliwe że to w ogóle nie będzie potrzebne, ale fajnie mieć taką ewentualność przewidzianą na wszelki wypadek.

 

 

luz, ja jestem przekonany do tego pomysłu - realizm na tym nie ucierpi

 

tylko ustalmy jaka kara za wygranie licytacji FA a potem zawiniony brak możliwości podpisania umowy z uwagi na niedogadanie/niewyegzekwowanie salary dumpu

Twoim zdaniem i to jest najwazniejsze a ostatecznie decyduje wiekszosc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim zdaniem i to jest najwazniejsze a ostatecznie decyduje wiekszosc ;-)

 

czyli jak Iggy dostanie 80 od GSW a 100 od Suns to Twoim zdaniem pójdzie do Suns?

 

No ale nie chcę się wykłócać o taki detal, może być bez dogrywek tylko wtedy będzie większa ruletka i większe oderwanie od rzeczywistości co mi się akurat nie do końca podoba. No i inna kwestia, że zawodowi GM nie wiedzą jak ten rynek w 2017 się ukształtuje a co dopiero my. W tej sytuacji rozstrzał ofert może być kosmiczny a wyniki bardzo nieprzewidywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby bylo jasne - ja jestem za tym aby pozwolić na te dumpy ale tylko w pewnych granicach. Nie róbmy parodii typu 20mln do zrzutu. Jakieś 5 - 10 ok. Tylko zgadzam się - za brak zrzutu powinny byc kary.

 

Co do propozycji z Iggym jako przykładem.

IMO kasa tu powinna być numero uno i bez większych udziwnień. O jakiś startupach i tego typu związkach jeden wie inny nie. Dajmy w miarę równe szanse na grę wszystkim. Kasa jest odpowiednim wyróźnikiem. A oferty powinny być tajne. Żadne wyrównywanie ofert za FA. Każdy daje tyle ile uważa za stosowne i albo wygrywa albo nie.

 

Edit:

 

Tak btw to czy w konkretnym wypadku Iggy'ego i GSW to czy u nas nie będzie tak, że bez zrzucenia praw do niego(czyli Cap Holda) to GSW nie będą mieli kasy na max dla KD? Bo jak z Currym i KD to już sobie wyjaśnialiśmy

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw to czy w konkretnym wypadku Iggy'ego i GSW to czy u nas nie będzie tak, że bez zrzucenia praw do niego(czyli Cap Holda) to GSW nie będą mieli kasy na max dla KD? Bo jak z Currym i KD to już sobie wyjaśnialiśmy

 

nie muszą zrzucać, jeśli KD weźmie zwykłą podwyżkę x% na zasadach non-Bird

Ogólnie to są bardzo fajne propozycje (np z snt salary dump), tylko czy realne w naszej zabawie - zastanówcie się.

Patrzcie jakie problemy były z najprostszymi rzeczami (podanie składów, oceny etc).

 

To do grubszego przemyślenia, bo im bardziej skomplikowany system FA tym trudniej.

 

S&T i dumpy bym wprowadził nawet bez limitu tylko trzeba ustalić karę, żeby każdy się musiał dwa razy zastanowić. Ja proponuję całkowity ban do końca obecnego FA, a w kolejnym okienku tylko 1 oferta

 

Z dogrywek jako sposobu wyjścia z trudnych sytuacji w razie tzw. emergency mogę się wycofać, bo widzę, że niektórym to przeszkadza - no ale oby oferty tak się ułożyły, że nie będzie trzeba za dużo debatować i się nie okaże, że wyślemy Iguodalę do Kings

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo propozycji, ciekawe rzeczy ;) ale według mnie nie do ogarnięcia - sporo ludzi ma problem z uaktualnieniem składów, itd. więc nie możemy przesadzać z komplikacją - trzeba uprościć reguły NBA dla naszej gry, aby ludzie nie wyparowali ze względu na brak czasu ;)

 

Pytanie, czy oferta na RFA liczy się jako jeden z 3 czy osobno można składać na RFA? Podejrzewam, że to pierwsze, ale wolę zapytać ;)

 

Musimy zdecydować, jak z tym FA i zapisać to jasno w jednym miejscu, aby wszyscy ogarnęli, a nie cała konwersacja - kilka stron... uważam, że same cap-holdy trochę komplikują sprawę i będę musiał do tego usiąść. Pytanie, czy wszyscy ogarną te zasady, czy raczej będą sytuacje problematyczne z salary cap przez to?

 

Nie wiem, jak skończymy z FA, ale proszę, żeby było prosto i jasno (nie tylko dla siebie - sam jakoś ogarnę, trochę czasu to zajmie, ale mniej aktywni GM-owie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie muszą zrzucać, jeśli KD weźmie zwykłą podwyżkę x% na zasadach non-Bird

 

 

S&T i dumpy bym wprowadził nawet bez limitu tylko trzeba ustalić karę, żeby każdy się musiał dwa razy zastanowić. Ja proponuję całkowity ban do końca obecnego FA, a w kolejnym okienku tylko 1 oferta

 

Z dogrywek jako sposobu wyjścia z trudnych sytuacji w razie tzw. emergency mogę się wycofać, bo widzę, że niektórym to przeszkadza - no ale oby oferty tak się ułożyły, że nie będzie trzeba za dużo debatować i się nie okaże, że wyślemy Iguodalę do Kings

Znalazłem sobie dokładnie w necie.

 

https://www.google.pl/amp/www.mercurynews.com/2017/04/14/kawakami-will-kevin-durant-re-sign-with-the-warriors-this-summer-heres-what-he-said/amp/

 

Czyli maxa nie będą mogli formalnie dać ale prawdopodobnie pare milionów mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo propozycji, ciekawe rzeczy ;) ale według mnie nie do ogarnięcia - sporo ludzi ma problem z uaktualnieniem składów, itd. więc nie możemy przesadzać z komplikacją - trzeba uprościć reguły NBA dla naszej gry, aby ludzie nie wyparowali ze względu na brak czasu ;)

 

Pytanie, czy oferta na RFA liczy się jako jeden z 3 czy osobno można składać na RFA? Podejrzewam, że to pierwsze, ale wolę zapytać ;)

 

Musimy zdecydować, jak z tym FA i zapisać to jasno w jednym miejscu, aby wszyscy ogarnęli, a nie cała konwersacja - kilka stron... uważam, że same cap-holdy trochę komplikują sprawę i będę musiał do tego usiąść. Pytanie, czy wszyscy ogarną te zasady, czy raczej będą sytuacje problematyczne z salary cap przez to?

 

Nie wiem, jak skończymy z FA, ale proszę, żeby było prosto i jasno (nie tylko dla siebie - sam jakoś ogarnę, trochę czasu to zajmie, ale mniej aktywni GM-owie?).

Jezeli masz rfa to u Ciebie sie nie liczy jak go wyrownasz.

Skladajac oferte za rfa liczy sie jako 1 z 3 w turze.

 

Tak bylo ustalone na poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to są bardzo fajne propozycje (np z snt salary dump), tylko czy realne w naszej zabawie - zastanówcie się.

Patrzcie jakie problemy były z najprostszymi rzeczami (podanie składów, oceny etc).

 

To do grubszego przemyślenia, bo im bardziej skomplikowany system FA tym trudniej.

Ja patrzę ze swojego punktu widzenia i moim zdaniem im więcej jest dozwolone, im więcej opcji, tym lepiej/ciekawiej i bardziej się można wykazać jako GM. No, ale to Ty jako komisarz będziesz musiał zdecydować o regułach, my tu tylko rzucamy pomysły i głośno myślimy ;]

 

Jeszcze jedno mi się przypomniało, bo rzucałem pomysł z hard capem. Nie operujemy realnymi pieniędzmi, więc uważam, że aby wyrównać szanse hard cap jest dobrą opcją. Na przykład hard cap dla ekip będących 2 lata z rzędu ponad luxury. Luxury tax jest za płace na poziomie ok. 120% salary cap, więc w drugim roku płacenia luxury można zrobić hard cap na poziomie 140% salary cap, w trzecim 130%, a w czwartym 120% (czyli de facto zmuszenie do zejścia poniżej luxury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z tym hardcapem i jego wysokością, trzeba najpierw  zobaczyć ile Clippersi będą mieli, jeśli LAF da maksy Paulowi, Reddickowi i Grififnowi ;)

 

a tak serio to wydaje mi się to zbyt skomplikowane, drużynom wjebanym w tax proponuję jednak odbierać sukcesywnie oferty w FA aż na końcu zostanie tylko taxpayer MLE

 

btw kto jest tym komisarzem, któremu wysyłamy anonimowo oferty? bo to ktoś spoza gry prawda?

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli masz napakowany talentem zespół, to wystarczy tylko przedłużać swoich i tyle. Możesz mieć wyjebane na FA, bo i tak nie masz cap space i zostaje Ci ten taxpayer ;] A w rzeczywistości pieniądze były np głównym czynnikiem dlaczego rozpadło się takie OKC. U nas by się nie rozpadło i za chwilę KD, RW, JD i SI kasowaliby sami w czwórkę jakieś 130 mln. Nierealne. Stąd mój pomysł z hard capem, który akurat w tym przypadku urozmaici grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat za Hardcapem, w jakiejś formie, byłbym za. Trzeba by to zaakceptować tylko przed FA.

 

Edit:

 

Dałbym możliwość - jeśli Jakaś drużyna chciałaby swojemu graczowi dać 5 letniego (lub 4 letniego ewentualnie) maxa po 3 roku rookie year (w sensie extension ktore w życie po 4 roku ale podpisane po 3). Takich umów i tak nie przebije nikt, a zachowałoby to spoty na RFA latem.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-1FA -> -2FA -> -3FA -> konieczność zejścia poniżej SC?

 

tylko jak to wyegzekwować? może wraz z 1 lipca roku nr 4, w którym dana drużyna płaci podatek z automatu rozwiązujemy najdroższy kontrakt i wolny agent trafia na rynek?

 

druga rzecz: ważny argument za S&T i dumpami jest też taki, że dopiero 1 lipca będzie wiadomo jaka jest wysykość capu. Nie możemy więc wymagać czyszczenia salary co do jednego dolara bo to zwyczajnie niemożliwe. Ktoś sobie wyliczy, że na back loaded max contract dla gracza z 8 letnim dośw wystarczy mieć 29 mln a tu nagle się okaże że dupa bo cap jest nie 101 a 99 mln

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz mi chodzi po głowie w związku z FA - co w sytuacji, gdy wolny agent dostanie absurdalnie niską i totalnie c***ową ofertę, ale jest to jedyna oferta na rynku w danej turze głosowania?

 

przykład:

 

Jest sobie gracz X, który na rynku dostałby solidny kontrakt 10 baniek na rok. Wiedząc, że w pierwszej turze FA wszyscy rzucą się na graczy z najwyższej pólki, jedynie GM Jan Kowalski robi cwany manewr i oferuje temu graczowi jakiś kontrakt na zasadzie Hinkie special, milion na rok i każdy rok niegwarantowany.

 

I co tero? Można sobie takiego gracza podpisać czy jest jakieś veto? Temat ma bezpośredni związek z dyskutowanymi wcześniej dogrywkami i dyskusją "realizm vs prostota". Bo w sumie nikt by się nie obraził mieć takiego Tyreke'a Evansa grającego za 2-3 miliony rocznie, tylko czy jest to fair?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.