Skocz do zawartości

Denver Nuggets 16/17 czyli " Co to będzie, co to będzie?"


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

Nurkić nieprofesjonalny... A skąd wiadomo jakie były zakulisowe rozmowy? Całkiem możliwe, że karmili go fałszywą nadzieją przez bardzo długi czas, czyli dawali szanse na S5, choć Jokić sprawiał wrażenie lepszego już od bardzo dawna. Ba, może nawet dali mu powąchać trochę więcej parkietu (i wtedy naprawdę się starał i grał dobrze), bo obiecali mu trade? A skoro tego nie zrobili to wyłożył lachę na grę w Denver w myśl Noela? Bo de facto jego starania i dobra gra by mu nie pomogły w wymianie. Ciągle by chcieli go zatrzymać i liczyć na najwyższą ofertę. A tak to obniżył swoją wartość niemalże do szkodnika szatni i oddali go za frytki. Dlatego ja bym nie mówił o profesjonalizmie, bo: po pierwsze jest cała masa zakulisowych gierek, które mogły w taką stronę Nurkicia popchnąć, a po drugie to zrobił najlepiej dla siebie, czyli wypromował trochę swoje nazwisko, a potem zaczął dołować i psuć szatnię, byle go wypchnąć poza szkodliwe środowisko. Sam bym tak zrobił jakbym wiedział, że tutaj już nic więcej nie osiągnę i mam być opcją zapasową nowej ikony. I co ciekawe to Nurkić w przyszłości nie musi być gorszym graczem od Jokicia (choć prawdopodobnie będzie gorszy), ale w Denver nie miał już żadnej szansy na pokazanie swojej ewentualnej wyższości. Hierarchia ustaliła się kilka miesięcy temu i wpłynęło to negatywnie na Nurka, więc ten postanowił zrobić wszystko, by się go pozbyć.

 

Czy to nieprofesjonalne? Z jednej strony tak, bo nie jest to teoretycznie najlepsze dla drużyny. Ale z drugiej strony są gracze, którzy nie chcą za każdym razem udowadniać swojej wyższości i jakości, a wolą być otoczeni spokojem i zaufaniem. Sam należę do drugiej grupy osób (w moim życiu zawodowym) i wolę działać w przekonaniu, że przełożony mi ufa i ma pewność, co do moich umiejętności aniżeli za każdym razem walczyć, by coś mu udowodnić. I wcale nie powiedziałbym ze 100% pewnością, że to co zrobił Nurek to był przykład nieprofesjonalizmu. Może po prostu chciał w końcu pełnego zaufania i postawienia na niego, a jak tego nie dostał to postanowił zmienić otoczenie. Skoro go w Denver nie chcieli to zrobił wszystko, by się go pozbyli. Ja go rozumiem, bo skoro jest pewny swoich umiejętności to też wie, że są miejsca, gdzie nie będzie musiał się z kimś ścigać o pozycję #1, a ją dostanie od razu i odpłaci się grą na parkiecie. I widać, że to się dzieje w PTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam - Nurkić jest w tym momencie gorszym graczem od Masona Plumlee. Nie potrafi stawiać zasłon, jest przeciętnym obrońcą, często nie nadąża w obronie transition, a największą flagą jest psycha i zobaczymy jak sobie poradzi na dłuższą metę, kiedy zacznie się dołek i trochę schodów.

A branie tak małej próbki jako podsumowanie wymiany, to typowy Twój błąd ely :smile:

Zwłaszcza, że porównujemy graczy, którzy pełnią bardzo różne role w swoich drużynach.

No jeśli Nurkić jest przeciętnym obrońcą to chyba oglądamy inne mecze . Blazers z Plumlee a Blazers z Nurkicem to są dwie kompletnie inne obrony.

Za Masona Blazers miało najgorsza obronę ligi, obrona pomalowanego była iluzoryczna. Nurkic broni twardo , wypycha co chwilę kogoś spod

obręczy dzięki czemu Portland lepiej zbiera niż za czasów Masona.

 

Obok Lewego jesteś jedynym który twierdzi że Nurkić obecnie jest gorszy od Masona.

 

Przecież Nurkić poprawiał obronę nawet w Nuggets czego Mason nie potrafił ani tu ani tu

 

Ofensywnie to sa inni gracze ale moim zdaniem Nurkic o wiele lepiej roluje do kosza , ma lepszy post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś k**** Lewy. Statsy, które tam podałem to są statystyki Plumleego za ostatnie 10 spotkań i nie wiem ile razy mam Ci to tłumaczyć, masz na tym screenie czarno na białym nawet minuty tych dwóch graczy i filter, który to potwierdza. Nie obchodzi mnie jak Denver z nim zbierają jak bronią bo ja tylko porównywałem tych dwóch na przełomie danego okresu a nie zagłębiałem się w takie niuanse, bo mnie one mało obchodzą, widzę, że Plumlee do nas pasuje, gra lepiej niż Nurkić u nas i wszystko na temat. 

 

 

Obok Lewego jesteś jedynym który twierdzi że Nurkić obecnie jest gorszy od Masona.

 

Gdzie ja napisałem, że Plumlee jest lepszy? Znowu wpieprzasz się w dyskusje, a nawet nie potrafisz przeczytać uważnie dwóch postów.

 

Albo się ogarnij, albo nie zawracaj mi gitary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś k**** Lewy. Statsy, które tam podałem to są statystyki Plumleego za ostatnie 10 spotkań i nie wiem ile razy mam Ci to tłumaczyć, masz na tym screenie czarno na białym nawet minuty tych dwóch graczy i filter, który to potwierdza. Nie obchodzi mnie jak Denver z nim zbierają jak bronią bo ja tylko porównywałem tych dwóch na przełomie danego okresu a nie zagłębiałem się w takie niuanse, bo mnie one mało obchodzą, widzę, że Plumlee do nas pasuje, gra lepiej niż Nurkić u nas i wszystko na temat. 

 

 

 

Gdzie ja napisałem, że Plumlee jest lepszy? Znowu wpieprzasz się w dyskusje, a nawet nie potrafisz przeczytać uważnie dwóch postów.

 

Albo się ogarnij, albo nie zawracaj mi gitary.

A ja ci już raz napisałem że za te 10 spotkań wcale to tak nie wygląda..

 

Z każdej innej strony niż nba com widać że Plumlee nie ma takich statystyk.

 

Ba nawet na nba,com które liczy jak liczy w ostatnich 10 meczach Plumlee obok Hermangomeza ma najsłabsze statystyki związane net rtg

Mało tego wynika z nich jasno że jest najgorszym obrońcą

 

Statystyki z nba com są dziwnie liczone bo tak naprawdę z Plumlee Denver broni na 116 i pogarsza obrone Denver o 14 pkt

Po co pokazujesz procent zbiórek jak tej statystyki nie rozumiesz?

Co z tego że niby Nurkić ma podobny jak MAson skoro z tym drugim na parkiecie ewidentnie Denver jako zespół gorzej zastawia własną tablice pozwala na sporo więcej punktów drugiej szansy i nie mówimy o drobnych różnicach

 

Jednak Ty naprawde nie potrafisz odpowiadać na poziomie choć odrobiny kultury i co gorsza nie ogarniasz rzeczywistości

 

Plumlee w ciągu tych 10 meczów ma najgorsze statystyki z całego Denver jeśli chopdzi o jego wpływ na zespół

Powtarzam

Ten deal macie przegrany na każdej płaszczyźnie

 

Dostaliście gorszego zawodnika, który ma negatywny wpływ na zespół i jeszcze musicie mu zaraz płacić bo jest RFA i oddaliście pick

A Blazers na każdym polu wygrało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko się ekscytować po meczu wygranym bez Blejka i DeAndrzeja, ale liczy się W i to jest najważniejsze. Plumlee kolejny bardzo solidny mecz, dziś znowu z Jokiem u boku dawał jakość pomimo niemrawego początku, patrząc na ostatnie sześć meczów to jest jego piąty na wyraznym  +10 +/-, choć nie jestem pewien czy w normalnym zestawieniu LAC Plumdog na czwórce zdałby ten egzamin równie dobrze.  Jokić jak zwykle fenomenalny, w ogóle dzisiejszy roster bez Gallo i Wilsona był namiastką tego jak ta drużyna będzie w przyszłości wyglądać. Barton rekord kariery i drugi tak dobry mecz z rzędu, dobry prognostyk przed bardzo ciężkimi bataliami.

 

Teraz b2b z Rox, liczę na przynajmniej jedno W, ale się zobaczy, na pewno nie będzie łatwo. Baryły są ostatnio 7-3 co zbyt często się w tym sezonie nie zdarzało.

 

Mile High Basketball, biczes

 

aha, pobiliśmy kolejny rekord, najwięcej rzuconych punktów w trzeciej kwarcie, ofensywnie ten sezon jest naprawdę chory

 

defensywnie jeszcze bardziej, niestety

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ql8UlKytaJ4

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bo widzę gruba dyskusja mnie ominęła.

Denver przegrało deal - tak (nikt nie oponuje).

 

Ale ludzie ku*wa przypomnijcie sobie jak słaby Nurkic był w Denver w tym sezonie. Koleś pojawiając się na boisku niszczył im całą grę i wkurzał wszystkich.

 

To nie jest oddanie Noela, gdzie wszyscy wiedzieli, że w Mavs będzie wymiatał. Taki skok Nurkicia zaskoczył wszystkich. Większość przed grą Jusufa w Blazers skupiała się na picku.

 

Dokładnie - 

 

Win z perspektywy PTB jest oczywisty.... ale Nuggs niekoniecznie aż tak przegrali - wymienili grajka który był cieniem samego siebie i nie grał kompletnie nic na kolesia który wydaje się być ok z graniem z ławki i mimo gorszego skilla powinien dawać z siebie wszystko. No coż - co mają począć Nuggets skoro mają GOAT centra, który najlepiej sprawdza się w smallballu :)

 

Faktyczne minusy dla Nuggs to ten nieszczęsny pick i fakt, że wzmocnili bezpośredniego rywala... sama zamiana Nurkica na Plumleego jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie ku*wa przypomnijcie sobie jak słaby Nurkic był w Denver w tym sezonie. Koleś pojawiając się na boisku niszczył im całą grę i wkurzał wszystkich.

 

Problem w tym, że mało kto tutaj zdaje sobie sprawę jak było, nie życzę fanom PTB choć dwóch meczów na poziomie Nurkicia z ostatnich miesięcy w Colorado. Pudłowanie open layupów, straty, problemy ze schwyceniem najprostszej piłki, brak koncentracji i ogólny marazm, którym kompletnie zabijał flow lineupów w których grał. Jestem ciekaw jak Nurek wytrzyma przede wszystkim psychicznie tak intensywną końcówkę rs, przeciwko NOP był kompletnie zagubiony i nie dałbym głowy czy to nie będzie się zdarzać częściej, choć ja, co może się wydawać niektórym dziwne, wcale źle mu nie życzę. Jeśli naprawdę sabotował grę dla nas to karma go jeszcze i tak dopadnie, ale ja na pewno nie będę trzymał kciuków za jego niepowodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać? Jokić dostaje czwarty faul za normalne masowanie się z Andersonem, ten flopuje jak ostatni kasztan i zamiast +11 po trójce która właśnie leci spotkanie się komplikuje. 11 spudłowanych wolnych zaważyło. Harden jest straszny, już c***, że przynajmniej 2 razy dostał 3 osobiste totalnie z dupy, ale jak widzisz, że ma piłkę to po prostu masz pełne gacie. Szkoda mi Bartona, mógł to wygrać, a to przegrał, podobnie jak Murray zresztą. Liczyłem na ten win, a teraz w Teksasie będzie inna jazda, na innych warunkach, a PTB goni.

 

No nic gramy dalej, wstydu nie ma choć te !!!$@!%!#%! z gwizdkiem jakby mieli płacić hajs za przekręcony mecz toby inaczej śpiewały.

 

Go Nuggets!

 

aha Nelson to kot, pozdro BC gdziekolwiek jesteś ;]

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem cz to nie jest już po frytach, trzeba było wygrać przynajmniej jedno z tych dwóch spotkań, przejebaliśmy obydwa, choć mogliśmy wygrać wszystkie. +1 dla Nuggs, 28 sekund do końca, Malone ma 3 timeouty i nie robi nic co kończy się kasztańskim rzutem Nelsona i kontrą na easy points Hardena. Niesamowicie potrafiliśmy ścigać wynik w czwartej kwarcie, zwłaszcza Barton z Jokiciem, ale co z tego. Mecz pod znakiem c***owej obrony i niedorzecznych gwizdków w obie strony.

 

Polecam gorąco. Robert Makłowicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedorzeczne gwizdki, w obie strony to juz taki standard w NBA niestety. sedziowie spierdola sprawe raz i potem gwizdza w druga strone zeby zadoscuczynic za poprzedni call i robi potem straszny chaos na boisku, bardzo czesto, ale to tam mniejsza o to

 

ogolnie przyznam, nie ogladalem tego meczu, tylko highlighty, ale no kurde jesli Harden mija 4 zawodnikow jak tyczki biegnac doslownie w prostej linii, bez zadnych zwodow, eurostepow, nic. to zasluguje sie na przegrana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem mecz, Barton z Jokiciem tyle zrobili by ich dojść a ostatnie akcje to tragedia. Najpierw Hernangomez rzucił jakiegoś z dupy ally-upa do Bartona dobrze że go Pat faulowal. Potem Nelson albo Harris odpalil airball i poszła kontra gdzie się prosilo o faul.

No I ostatnia akcja to nie Malone ja rysowal tylko jakiś typek od ofensywny i to nie wyszło. Słabe to było. Szkoda tego bo mieli dwa razy piłkę meczowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: trudno mieć jakieś wielkie pretensje do Nuggets o ten deal.

 

Nurkić miał zaniżoną wartość, bo nie grał. A nie grał, bo jednocześnie z Jokicem po prostu nie funkcjonował. Oddali go więc za sprawdzonego wysokiego do rotacji, a jeśli chodzi o pick, to czytałem taką wersję, że podobno w praktyce sprzedali go Blazers za kasę (czyli nie był niezbędną częścią wymiany).

 

Inną sprawą są oczywiście skutki tej decyzji, które teraz wyglądają katastrofalnie. Nurkić praktycznie uratował Blazers sezon, a może i jeszcze więcej...

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurkic to zemsta za steal Bartona

I pytanie: dlaczego Barton spadl lekko w rotacji? Jeszcze chwila temu robił dla Denver wielka robote

Prawdopodobnie dlatego, ze trener niespecjalnie wie co robi, i sobie eksperymentuje dowoli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: trudno mieć jakieś wielkie pretensje do Nuggets o ten deal.

 

Nurkić miał zaniżoną wartość, bo nie grał. A nie grał, bo jednocześnie z Jokicem po prostu nie funkcjonował. Oddali go więc za sprawdzonego wysokiego do rotacji, a jeśli chodzi o pick, to czytałem taką wersję, że podobno w praktyce sprzedali go Blazers za kasę (czyli nie był niezbędną częścią wymiany).

 

Inną sprawą są oczywiście skutki tej decyzji, które teraz wyglądają katastrofalnie. Nurkić praktycznie uratował Blazers sezon, a może i jeszcze więcej...

 

Niby jest tak jak piszesz z drugiej strony skoro Nurkić tak błyskawicznie wszedł na wysoki poziom to problem jest w organizacji a nie zawodniku

Nie umieli przekonać go do gry w roli rezerwowego

 

Sęk w tym, że Plumlee jest niewiele lepszym fitem w stosunku do Nurkica. Słabo broni - ba on pogarsza najgorszą obronę ligi a to już jest coś - ba on nawet pogarsza ofensywę

Ponieważ LBS marudził że pierwsze dwa mecze Plumlee są nieadekwatne to po wycięciu tych dwóch

Nuggets bez Masona są +9,8

Z nim są - 1

 

A Nurkić w Blazers poprawił obronę niewiarygodnie. To jest kompletnie inny zespól

Z Nurkiem sa +7,5

bez niego -3

 

Blazers podrzucili konia trojanskiego Denver a koniec już jest znany - kto przegrany , kto wygrany

Kto by pomyślał że to będzie najbardziej znacząca wymiana tego sezonu

 

A ci co utyskują na 76ers że tanio sprzedali Noela to niech popatrzą na tę wymianę gdzie lepszy od NN center poszedł z dopłatą wręcz( MAvs mogą żałować że poszli nie po tego młodego centra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest tak jak piszesz z drugiej strony skoro Nurkić tak błyskawicznie wszedł na wysoki poziom to problem jest w organizacji a nie zawodniku

Nie umieli przekonać go do gry w roli rezerwowego

 

Wiesz, są gracze, którzy po prostu nie czują się dobrze w takiej roli i to wpływa na ich grę, zaangażowanie etc. Czasem wystarczy po prostu zmiana klimatu.

 

Nie wiem, czy sugerowałbym się tutaj zwykłym on/off. Weź pod uwagę, że Plumlee jest przede wszystkim zmiennikiem Jokica, wokół którego kręci się cały atak. Nic dziwnego więc, że drużyna gra gorzej bez swojego najlepszego zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.