Skocz do zawartości

Denver Nuggets 16/17 czyli " Co to będzie, co to będzie?"


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

no teraz może go Nikola zastąpić chociaż nei wiem czy jest na tyle "swój", "amerykański" by typowy Janusz się z nim identifikował

Zerowe szanse z Broncos. Czy nawet Avalanche.

I to nie problem Nikoli bo Dirk to idol Dallas ale samych Nuggets

 

EDIT

Z ciekawości sprawdziłem że wielkie trio Denver grało ze sobą raptem 142 minuty i charakteryzuje się świetną ofensywą i koszmarną obroną

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniam talent, ale to nadal daleka droga przed nimi, bo obecny sezon potwierdza, że nie wystarczy mieć franchise playera, talenty i weteranów, by nawet zrobić PO na zachodzie. Plus Jokić jest naprawdę słaby w obronie, a liczyłem, że będzie średni przynajmniej. 

 

no obronę ma fatalną o czym tu już pisałem ALE jest duże pole do manewru:

a) słabość jego obrony wynika w połowie z braków fizycznych a w połowie ze złych decyzji - o ile w tym pierwszym zawsze będzie odstawał od topowych obrońców o tyle to drugie jest do wyeliminowania (szczególnie, że bball  iq ma duuuuuże)

B) już teraz ma b.dobrą / elitarną zbiórkę defensywną (a to przecież element obrony!) + mimo ogólnej ślamazarności to ma b. szybkie i sprawne ręce

tak więc potencjał jest - nawet na przyzwoitego defensora (i liczę na to właśnie w kontekście tych 2/3 lat)

 

 

Mam Kawhiego i Hardena wyżej, a jakoś się nie martwię o to, czy Bufford i Morrey zapewnią swoim franchise playerom odpowiedni support. W Denver już można mieć co do tego wątpliwości.

 

oczywiście to co piszę zakłada, że zarząd nie będzie sabotował drużyny błędnymi decyzjami :)

 

Trochę ponosi Ciebie fantazja bo Denver nie przyciąga FA, nie za bardzo potrafi rozwijać młode talenty ( przykład z Nurkicem, przykład z Masonem który wygląda gorzej w Denver niż w Portland - to a pro pos że kazdego czyni Jokić lepszym)

 

jak się czepiamy to się czepiamy - pokaż mi gdzie użyłem słówka 'każdego' - oczywistym jest, że gracze którzy się z nim pokrywają/dublują to jest problem a Nikola to center idealny do smallballu - ja to wiem, Ty to wiesz, LBS to wie  - nie wie tego tylko Mike Malone :)

a co do punktu o FA - well, mamy rok 2017, globalizacja te sprawy - miasto jako takie chyba przestaje być głównym czynnikiem jeśli chodzi o atrakcyjność dla FA (twittować możesz tak samo dobrze z Denver jak i z NY czy LA) - jak drużyna będzie grała lepiej to i lepsi FA się znajdą

aha - jak nie wyjdzie z FA to pamiętaj o tym, że Nuggets ma jednych z najlepszych skautów w lidze

 

 

No i nie wiem czy wiesz ale te zespoły które niby mają już swój sufit miało dużo kontuzji, mają graczy dopiero wchodzących w prime i maja zespoły już na 50 zwycięstw

A Spurs nawet na 60

 

Chcesz poiwiedzieć że Denver w perspektywie 2-3 lat będzie mieć zespół na 50-55 zwycięstw? I będzie TOP 5 ligi za 3 lata?

 

w tym sezonie będą mieli ok. 40 - więc nie widzę problemu w tym, żeby za 2-3 lata celować w 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Julekstep

 

Przeskok z 38 do 50 nie jest taki łatwy co chociażby Phoenix Suns z Dragicem potwierdziło

 

Scouting Denver nie jest wcale taki dobry jak ci się wydaje bo z oryginalnych swoich wyborów z ostatnich 5 lat masz więcej wpadek niż autentycznych dobrych wyborów

 

Przecież oni wybierali Mc Dermotta , Mudiaya a jak wybrali Goberta to tak się na nim poznali że oddali za drugorundowy wybór

Niech ci ten jeden Jokić nie przesłania wszystkiego

 

Tak naprawdę to gdyby nie dziwaczny ruch Chicago które oddało aż dwa wybory w TOP20 za Mc Dermotta to byś ich tak wysoko nie oceniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominąłeś Harrisa, Juancho i Murraya :smile:

Harris chyba nie był wybrany przez Denver nieprawdaż?

 

A co do pozostałej dwójki to ja nie oceniam graczy po jednym sezonie bo to różnie bywa ale jak na razie Brogdon wygląda lepiej co nie znaczy że będzie lepszym graczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wybrali Goberta to tak się na nim poznali że oddali za drugorundowy wybór

 

Harris chyba nie był wybrany przez Denver nieprawdaż?

 

zdecyduj się czy bierzemy pod uwagę stricte wybory w drafcie, czy też otoczkę - bo widzę że póki co bierzesz jak wygodniej pod tezę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@julekstep

 

Gdyby to Denver było inicjatorem dealu z Chicago to bym napisał że mają dobry scouting ale tu po prostu dostali okazję zycia

 

A z Gobertem to oddali go za drugą runde czyli za darmo

 

Tak czy siak obie te sytuacje pokazały że nie mieli dobrych raportów scoutowych na temat tych graczy. Na temat Douga przesadzony a na temat Francuza niedoszacowany

Przecież gdyby mieli dobry raport na temat Goberta to by próbowali wyciagnąć za niego cokolwiek sensownego a nie milion dolarów i nic niewarty wybór z drugiej rundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scouting Denver nie jest wcale taki dobry jak ci się wydaje bo z oryginalnych swoich wyborów z ostatnich 5 lat masz więcej wpadek niż autentycznych dobrych wyborów

 

okej prześledzmy!

 

2016: 7-Murray / 15 - Juancho  + szroty - generalnie draft nie zapowiada się dobrze... ale Ci dwaj zawodnicy już teraz odgrywają (z powodzeniem) ważną rolę w borderline PO teamie - generalnie NA PLUS

2015: no comment - wiadomo NA MINUS (baaaaardzo duży)

2014: Jokic, Harris i Nurkic ogarnięci z pickami nr 11 i 41 - geniusz! PLUS (większy niż Mudiayowy minus)

2013: Niby kwas, że zjebali z Gobertem ALE obiektywnie patrząc to zmarnowali po prostu pick nr 27 (w drafcie gdzie takie Cavs np zmarnowali pick nr 1 btw) - to chyba nie jest jakiś ewenement w tej lidze - malutki MINUS

2012: małe pole do popisu - w końcu z nr 20 podpisali Fourniera, który z czasem zamienił się w Bartona - imho PLUS

 

Tak więc mamy jedną dużą wpadkę z Mudiayem, którą i tak przykrywa wcześniejszy MEGA draft. Dwa b.spoko drafty i jedną lipę z Gobertem, gdzie obiektywnie (pick nr 27) mieli do tego prawo.

 

Więc nie - nie mieli więcej wpadek niż dobrych wyborów. Moja ocena to czwórka z plusem (plus za wyłowienie franchise playera - co w ciągu pięciu lat innym teamom często się nie udaje - mimo posiadania wyższych numerków)

@julekstep

 

Gdyby to Denver było inicjatorem dealu z Chicago to bym napisał że mają dobry scouting ale tu po prostu dostali okazję zycia

 

A z Gobertem to oddali go za drugą runde czyli za darmo

 

Tak czy siak obie te sytuacje pokazały że nie mieli dobrych raportów scoutowych na temat tych graczy. Na temat Douga przesadzony a na temat Francuza niedoszacowany

Przecież gdyby mieli dobry raport na temat Goberta to by próbowali wyciagnąć za niego cokolwiek sensownego a nie milion dolarów i nic niewarty wybór z drugiej rundy

 

No to raczej Bulls przeszacowali jeśli to oni trejd inicjowali. Z okazji trzeba umieć korzystać  - to też jakaś tam umiejętność,

Z Gobertem kwas - ale faktycznie to stracili tylko 27 wybór (nie oni pierwsi, nie ostatni)

 

i wiadomo, że jest jakaś czerwona lampka po tym trejdzie Nurkic-Plumlee (choć nie dramatyzuję jak Ty jeśli chodzi o samo player vs player, to dorzucanie picku do lepszego gracza na lepszym kontrakcie, którego nie musieli sprzedawać na 'już' pokazuje, że nie są zbyt dobrymi negocjtorami - na szczęście trejdy to tylko jedna składowa budowania zespołu - imho mniej istotna niż draft* / FA)

 

*trejdy 'okołodraftowe' traktuję jako element draftu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Julekstep

Jesli przyjąc Twoją optykę ....

 

Naprawdę oddanie Goberta to mały minus??? Jakie ma znaczenie z jakim nr go brali i jaki sens ma to że Cavs skopali nr 1

 

Zacytuje Bońka - Francuzi nie pocieszają sie tym , że z mundialu odpadli także Polacy więc czemu my się pocieszamy że oni tez odpadli

 

Nie ma znaczenia kto przed nimi źle wybrał. Mieli Goberta , który jest graczem na na druga piątkę ligi i jednego z faworytów do DPOY a dla Ciebie to mały minus to jesteś bardziej subiektywny niż myślałem

 

Ale to było o scoutingu i poza Jokicem i poniekąd Gobertem to nie widze ich dobrych wyborów. .

Wiesz kiedyś MCW był Royem. Poczekajmy co najmniej kolejny sezon by ocenic kto z ostatniego draftu jest gwiazda a kto nie. Murray ma potencjał by być. Ale równie dobrze to samo można powiedzieć o Chrissie a może i Sabonisie. Bo Hermangomez jak na razie jest taki sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Julekstep

Jesli przyjąc Twoją optykę ....

 

Naprawdę oddanie Goberta to mały minus??? Jakie ma znaczenie z jakim nr go brali i jaki sens ma to że Cavs skopali nr 1

 

Zacytuje Bońka - Francuzi nie pocieszają sie tym , że z mundialu odpadli także Polacy więc czemu my się pocieszamy że oni tez odpadli

 

Nie ma znaczenia kto przed nimi źle wybrał. Mieli Goberta , który jest graczem na na druga piątkę ligi i jednego z faworytów do DPOY a dla Ciebie to mały minus to jesteś bardziej subiektywny niż myślałem

 

Ale to było o scoutingu i poza Jokicem i poniekąd Gobertem to nie widze ich dobrych wyborów. .

Wiesz kiedyś MCW był Royem. Poczekajmy co najmniej kolejny sezon by ocenic kto z ostatniego draftu jest gwiazda a kto nie. Murray ma potencjał by być. Ale równie dobrze to samo można powiedzieć o Chrissie a może i Sabonisie. Bo Hermangomez jak na razie jest taki sobie

 

Strata Goberta (jakiego znamy dzisiaj - patrz, że on się jednak trochę rozwijał) to mega strata (chociaż i tak by to nie trybiło z Jokiciem na boisku, więc sorry ;) )

Strata 27 picku (o jakiej mówimy w tym kontekście) to w skali NBA nic.

 

Ciesz się bo Utah dostała b.fajny prezent za free (tak jak Nuggets dostali od Bulls)

 

aha - Fournier z 20tym to też spoko pick

 

aha2 - Gobert to dla mnie w tym sezonie pierwsza piątka ligi :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tego meczu z Rockets, bo byli do zrobienia. No ale sporo łatwych rzutow pudlowanych, do tego hardenowe gwizdki i te problemy ze wznawianiem gry z boku w końcówce (nie wiem czemu Gallo blokowal Jokicia i czeku Malone nie wzial czasu wtedy). Jok dzis dobry na zbiorce, rzuty trochę nie wpadaly, ale zabraklo asysty tylko do TD. Cztery mecz, mecz straty do Blazers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy Denver ma jeszcze szanse na playoffy? 

Bo z tego co widzę to ma, ale jak to się ma do meczów Portland? 

 

PTB musieli by przegrać dwa ostanie mecze, a Denver trzy ostatnie wygrać. Wszystko przez tie breakera po stronie PTB.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Westbrook wyjasnil sprawę PO w tym sezonie. Szkoda liczyłem mimo wszystko do końca, ze uda sie zobaczyć Jokera w PO juz w tym sezonie.

 

Może to i dobrze dla Ciebie, że zakończyło się to teraz, bo szanse było bardzo, ale to bardzo nikłe.

 

Obrona Murraya, gdy z jakiś tajemniczych powodów uznał, że warto się udać w stronę Admasa, made my fuckin day.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.