Skocz do zawartości

Konsole


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i panowie - jutro premiera gry, na którą czekałem dłuuugo. Heavy Rain.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_pEHspzMxyo

 

Ta gra to wielkie emocje, nie było czegoś takiego w elektronicznej rozrywce. Can't wait.

 

(jedno z najgorzej wydanych ok. 200 zł)

Nie mów, że zakup MGS4 to najgorzej wydane 200zł :shock: Przecież ta gra to absolut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MGS4 kiedyś się napalałem, ale sam nie wiem. Chyba kiedyś miałem demo, może dalej mam... I jakoś nie pamiętam, żeby mnie wciągnęło. Hicior, profesjonalnie zrobiony, ale jakoś mi japońszczyzną zalatuje :) Ale np. ścieżka dźwiękowa git.

 

Na Heavy Rain też czekam. Demo mi się podobało. Ale jeszcze poczekam... z rok. Aż stanieje. Kupno przy premierze to wg moich standardów za drogo jak na grę, która zapowiada się na dość krótką i zalatującą interaktywnym filmem. Ale w trochę dłuższej perspektywie jest to dla mnie zakup pewniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Od dziś PS3 bez możliwości instalowania i używania Linuxa :x

Akurat to miałem i ceniłem. Może nie na co dzień, ale jako opcję rezerwową na wypadek awarii podstawowego kompa. Ale strasznie wkurza mnie to, że zabierają funkcję, która była składową mojej decyzji o kupnie tego sprzętu. Skandal i bezczelność. W złym kierunku ten biznes zmierza. Jest straszne parcie na dystrybucję cyfrową gier. Na PS3 bodajże 5 razy można ściągnąć coś, co się kupiło w sklepie on-line. Nie zauważyłem, żeby gry sprzedawane w ten sposób były tańsze niż odpowiedniki na płytach (o ile te odpowiedniki istnieją). Mając płytę można sobie instalować i formatować konsolę ile się chce. Czyli mamy ograniczenie w stosowaniu czegoś, za co się zapłaciło. Zapłaciłem za Linuxa w konsoli. I co? I dupa, bo jedną prostą aktualizacją firmware zabierają tę opcję. Chętnie podpiszę jakąś petycją, czy pozew zbiorowy :wink: Cholera, ale mnie wkurza takie coś! Kicham Linuxa, mało używałem, przeżyję, ale to karygodne. I nie mam jak ukarać Sony. Jakbym nie miał konsoli, to może bym nie kupił. Ale już mam, więc zarobili. W gry też już będę grał, bo ma mi konsola kurzem obrastać? Ehh, bezkarność na dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PS3 bodajże 5 razy można ściągnąć coś, co się kupiło w sklepie on-line. Nie zauważyłem, żeby gry sprzedawane w ten sposób były tańsze niż odpowiedniki na płytach (o ile te odpowiedniki istnieją).

To nie tak. Na jedną konsolę możesz ściągać ile razy ci sie podoba (w historii pobierania znajdziesz wszystkie ściągnięte/zakupione rzeczy). Ograniczenie jest do 5 konsol (oczywiście na jednym koncie). Chodzi o to, że jak zmienisz sprzęt, to nadal będziesz mógł ściągnąć (i tak do 5 razy przy zmianie konsoli), ale zapobiega wielokrotnemu sprzedawaniu slota komuś do ściągnięcia. Teraz też handluje sie slotami (nielegalne to of kors), ale jest to ograniczenie 5 konsol, więc jak chcesz komuś odsprzedać slota, to masz ograniczenie. Oczywiście musiałbyś tez podać hasło do konta (zakłada się fikcyjne jakieś oczywiście). Aha, naturalnie gra/dodatek ściągnięty z danego konta działa na wszystkich kontach na tej konkretnej konsoli (bo dane ściągają sie po prostu na twardy dysk).

 

Mam nadzieje, ze rozjaśniłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, już kapuję. Dzięki Boowka za przywrócenie na właściwy tor :)

Ale tego Linuxa to im nie wybaczę! Na XBoxie jakiś czas temu była afera, że wyłączali ludziom/konsolom możliwość gry w sieci, jak coś tam zaszło. Nie pamiętam co, ale chodziło o nowe Modern Warfare. Kiedyś to było nie do pomyślenia, żeby ci z zakupionego sprzętu odbierać funkcjonalności. Jak nie zaktualizujesz PS3 to owszem, tego Linuxa możesz mieć. Ale nie pograsz on-line, nie wejdziesz do sklepu, nie ściągniesz dem i nie obejrzysz filmu blu-ray. Normalnie wziąć i komuś kopnąć w pysk. Niech zwrócą część kasy za sprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szak - trochę nie do końca tak jest jak piszesz... Aby móc korzystać z PS3 musiałeś zaaprobować warunki licencji (bo pamiętaj, że właścicielem jesteś tylko fizycznej konsoli - całe oprogramowanie jest Ci "użyczane" w ramach licencji - nie jesteś właścicielem oprogramowania), w których z tego co pamiętam jak byk pisze, że Sony zastrzega sobie prawo do zmian w nowych firmware'ach funkcjonalności konsoli ;-) Na dobrą sprawę mogli by zablokować możliwość oglądania filmów na blu-ray a i tak z prawnego punktu widzenia nic nie mógłbyś zrobić (ewentualnie UOKiK mógłby "zganić" Sony za takie praktyki - może jakaś kara, której i tak Sony by nie zapłaciło ;-))...

 

Dodatkowo jeśli byś się nie zgodził na te warunki umowy oddałbyś konsolę do sklepu i na 100% musieli by Ci zwrócić pieniądze... Ale skoro się zgodziłeś po UWAŻNYM przestudiowaniu umowy licencyjnej to możesz teraz mieć wyłącznie do siebie pretensje o to, że nie masz linuxa na PS3... ;-)

 

PS. Swoją drogą akurat nie stoi za tym Sony tylko IBM... IBM jest współwłaścicielem patentów na procesor Cell (wykorzystywany w PS3)... Procesor ten poza PS3 jest również używany w profesjonalnych macierzach obliczeniowych, których koszt wynosi ok 10 000 zł za maszynę 2-procesorową... Szybko licząc - 2xPS3 z linuxem na pokładzie = ~2500 zł... 4 razy mniej - myślisz, że w takim wypadku ktoś chciałby kupować ten sprzęt od IBM?

A Sony może sobie pozwolić na sprzedaż PS3 poniżej kosztów (bo i tak odzyska na grach sporo więcej)... IBM pogroziło Sony - zlikwidowali możliwość instalowania linuxa na PS3 slim - nie wystarczyło - zablokowali tą możliwość również na fatach...

 

Sony utrzymuje, że usunięcie linuxa jest zabezpieczeniem antypirackim - ale chyba tylko najwięksi laicy w to wierzą... Z drugiej strony czymś musieli to uargumentować, a naciski IBM dla obu firm marketingowo nie wyglądałyby zbyt dobrze... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ja (i każdy inny kupiec PS3) może Sony naskakać, to ja Kamil wiem :) Takie życie i realia dzisiejszego świata. Już oni się prawnie umocowali tak, żeby wszystko było cacy. Niestety takie zagranie, nieważne czym motywowane albo pod czyim naciskiem, jest moim zdaniem nie fair (delikatnie mówiąc). Przed zakupem wszystko super, a po zakupie klienta można olać. Sony zabrało Linuxa, a Microsoft nie chce dać Live, choć są reklamy i co, mamy widzieć, że puszczają oczko, bo przecież można się zarejestrować na fałszywy adres... Ale wszystko jest gdzieś na piśmie ujęte, tak więc prawnie gra, niestety. To nie tyle temat na rozmowę o przepisach, ale o dyktacie korporacji i kolektywnym spychaniu klienta na drugi plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki:

 

Dostałem w prezencie mało używaną PSP - 1000 Fat. Nie mam na szczęście trefnej baterii, więc spokojnie zszedłem z softa 2.71 na 1.5, a następnie wskoczyłem na 3.40 OE-A. Wszystko jest niby ok, ale "zapasowe kopie" :mrgreen: , nie chodzą. Fora niestety są - jak dla mnie początkujacego w konsolach - zbyt zagmatwane i niejasne. Czy ktoś może miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witajcie

Miałbym takie pytanie odnośnie konsol dostałem ofertę ciekawych konsol do kupienia na handel tylko teraz czy one są naprawdę w tak atrakcyjnej cenie jak na te parametry czy to tylko takie gadanie tego co chce sprzedawać. Możecie mi pomóc określić czy cena jest warta tego urządzenia jak tak to podam jakoś linka bo mam je na stronce. Zależy mi na tym żeby kupić i coś tam na tym zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam wszystkim Just Cause 2 (na konsole, na PC chyba także jest), świetny sandbox, jeden z lepszych w tej generacji konsol, wielgachny, zróżnicowany i przede wszystkim genialnie zaprojektowany świat, od pustyni przez wysokie góry, lasy, wyspy, wysepki na ośnieżonych szczytach skończywszy, do tego masa pojazdów i rozrywka ewidentnie nastawiona na fun. Fabuła średnia, dialogi jeszcze gorsze, ale świat jest duży jest co robić a co najważniejsze sprawia to frajdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skończyłem właśnie Fallouta 3 (wer. angielska) na PS3. I w związku z tym prawdopodobnie go niedługo wystawię na Allegro albo będę chciał wymienić na inną grę. Dlatego mam pytanie, czy ktoś z odwiedzających ten wątek, byłby może zainteresowany i jeśli tak, to co ma na wymianę?

 

Być może to samo zrobię z GTA IV (też na PS3). Doszły mnie słuchy, że te dwa dodatki, które można kupić w PS Store, to można też nabyć na płytce i wtedy podstawowa wersja gry nie jest potrzebna. Jeśli się to potwierdzi, a wolałbym kupić na płytce niż przez net, to wtedy GTA IV będzie zbędne, bo drugi raz raczej nie będę przechodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie do konca dotyczy to tylko konsol.

nba 2k11 z mj'em

http://zawszepopierwsze.bloog.pl/id,621 ... index.html

http://2ksports.com/news/nba2k11/401

bedzie mozna pograc wszystkimi skladami bulls z kariery mj'a, beda wyzwania np. flu game, trzeba bedzie rzucic 63 bostonowi w garden itd. lol.

 

Założyłem już osobny topic w dziale NBA Live, o 2k11, jak dla mnie zapowiada się miodnie, miły dodatek, tym bardziej ,że MJ dał autoryzację :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.