Skocz do zawartości

Konsole


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie...x360

Kupiłem 2k9, przy włączaniu komunikat, że nie obsługuje PAL 50, zmieniłem na 60 i gra co prawda działa, ale jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia. Litery są rozmazane, przy mniejszej czciące (np. podczas gry- wybieranie taktyki) ciężko odróżnić LT od LB (w menu wygląda to tak samo). To jakiś błąd (/wina mojego TV), można coś z tym zrobić, czy tak po prostu musi być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wina TV / kabla. Mialem to samo przy odpaleniu PGR4 przez standardowy kabel. Gral wygladala jak kupa. Po podlaczeniu przez HDMI i zmianie rozdzielczosci problem zniknal.

 

BTW - i jak, gral ktos w Fallout'a? Jak dla mnie bezapelacyjnie gra roku (tak, mowie to zdajac sobie sprawe, ze wyszlo GTA IV ;] ). 30h na liczniku, ani troche sie nie nudzi, a watek glowny ledwie ruszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wina TV / kabla. Mialem to samo przy odpaleniu PGR4 przez standardowy kabel. Gral wygladala jak kupa. Po podlaczeniu przez HDMI i zmianie rozdzielczosci problem zniknal.

 

BTW - i jak, gral ktos w Fallout'a? Jak dla mnie bezapelacyjnie gra roku (tak, mowie to zdajac sobie sprawe, ze wyszlo GTA IV ;] ). 30h na liczniku, ani troche sie nie nudzi, a watek glowny ledwie ruszony.

Temat konsolowy ale Fallout to gra pecetowców a jako ze pudło łaskawie zezwolilo konsolowcom cieszyc sie z tej genialnej gry w koncu to tu mysle moge sie wypowiedziec ;-)

 

F3 mialem jeszcze przed premiera (rosyjska wersja jezykowa do ktorej dogrywalem linie dialogowa i napisy :twisted:) a zatem juz chwile ciesze oko tym dzielem. Nie wiem o co chodzi co poniektorym frustratom piszacym ze F3 to juz nie Fallout tylko kiepski RPeG czerpiacy z kultowej serii :? Gra jest wiecej niz miodna i - tu IMO cud mimo wszystko - przy totalnej zmianie engine'u i stylu rozgrywki udalo sie zachowac niepowtazalny, genialny klimat serii. Czyli wiadomo - postnuklearny swiat, niesamowicie nastrajacjace krajobrazy itd itp. Oj wszyscy wiedza o co cho, po prostu FALLOUT pełną gębą :) System V.A.U.L.T - bardzo udany pomysl na granie turowe. Na szczescie.

 

Reszta - cud, miod. PipBoy, roznorodnosc broni, przedmiotow, itd itp. Generalnie naprawde zachowanie klimatu i grywalnosci poprzednich F's. Co prawda za mna 6 godzin grania - nie 30 - ale jak widac, nie narzekam ;-) No. W sumie jest jeden minus, dla mnie przynajmniej - mam takie cos ze grajac w TPP (w ktorej generalnie nie gram :P) nienawidze gier w ktorych cos mnie straszy znienacka, wyskakuje mi na ekran itd itp. Zreszta kto to lubi ;-) W kazdym razie IMO wkur*iajace jest to w F3 ze zbyt czesto jakis ghoul mi przed gebe wyskakuje i az mi sie podskakuje na krzesle. Stad tez tylko 6 godz. grania bo staram sie grac w dzien nie w nocy ;-) No i mimo wszystko - minus to system FPP/TPP. Wolalbym standardowe sterowanie mychą.

 

Ale i tak poki co 9/10.

 

btw. Karczuś - w dalszej czesci gry tez tak zalatuje klimatem survival horroru? Wiesz chodzi mi o te klimaty ciemnych, kretych uliczek metra, czekajacych supermutantow i ghouli za drzwiami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kore, nie wiem jaka postacia grasz, ale ja w tych wszystkich tunelach wlaczam tryb skradania się, ktory ostrzega gracza przed roznymi niebezpieczenstwami. Oprocz tego, na radarze masz na czerwono zaznaczonych przeciwnikow, tak więc gdy skradasz sie i w pore ogarniesz, że ktos znajduje sie przed Toba, mozesz spokojnie zdjac go z daleka i po cichu ;) A jak juz masz snajperke, to wogole bajka.

 

Czy w dalszej czesci zalatuje survival horrorem? Ciezko powiedziec, gdyz tak jak mowilem - glowna fabula prawie nieruszona. Latam sobie po swiecie i robie side questy. Motywow z metrem i ciemnymi, ciasnymi tunelami jest sporo, ale raczej nie nasilaja sie.

 

Rowniez nie wiem o co chodzi zatwardzialym fanom starego Fallout'a, ale te najbardziej negatywne opinie pochodza glownie od nerdow-ortodoksow, ktorzy uniwersum Fallout'a traktuja jak Biblię, a kazda zmiana czy innowacja to dla nich świętokradztwo :roll:

 

Mi takze system V.A.T.S. baaardzo przypadl do gustu, ktos mial naprawde swietny pomysl. Bardzo sprawnie i plynnie mozna sie przelaczac z jednego trybu w drugi, no i cutscenki miardżą :)

Genialny motyw z celowaniem w bron - wypada przeciwnikowi z reki. Z kolei jesli przeciwnik chce w nas rzucic granatem... nie musze chyba mowic co sie dzieje ;)

 

Generalnie mialem bardzo duze oczekiwania wzgledem F3 i ani troche sie nie zawiodlem (tak jak w przypadku chocby Force Unleashed :roll: ), gra do polecenia kazdemu, niezaleznie czy gral w poprzednie czesci, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dla tych posiadających konsole starszej generacji (PS2 lub X'a) lub słabszego PC zajebistą gierkę Fahrenheit... Aż dziw mnie bierze, że nie miałem okazji w nią wcześniej zagrać...

 

Grafika do dupy jak na dzisiejsze standardy, sterowanie skopane na maksa... Ale klimat taki, że wymiękam... Już sam wstęp rozłożył mnie na łopatki... Grając w nią czujesz się niemal jakbyś oglądał film... Od razu na myśl przychodzi mi "Siedem" Finchera i "Twin Peaks" Lyncha... Podobne klimaty...

 

Indigo Prophecy to w pełni trójwymiarowa gra przygodowa zrealizowana w konwencji thrillera paranormalnego, coś w stylu popularnego niegdyś serialu Twin Peaks. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku w roku 2005. Miastem wstrząsa nagle fala brutalnych morderstw. Zwykli, prawi obywatele zabijają nieznanych sobie ludzi w miejscach publicznych, sami nie wiedząc czemu to robią i co ich do tego skłoniło. Policja jest bezradna – zarówno ofiar jak i sprawców nie łączy ze sobą nic, poza samym rytualnym morderstwem. Lucas Kane jest kolejną osobą, która dokonała bestialskiego mordu. Kane nie wiedząc czemu, zabija obcego sobie mężczyznę w restauracji, a teraz nawiedzany przez dziwne wizje ucieka przed policją i usiłuje dowiedzieć się co się stało – dlaczego zabił... Gracz może rozwikłać tą zagadkę wcielając się zarówno w Kane’a jak i inspektor Carlę Valenti, która wraz ze swoim partnerem Tylerem Milesem zajmuje się sprawą owych morderstw. Indigo Prophecy to mroczna i zarazem bardzo wciągająca produkcja z rozbudowaną fabułą. Gracz stopniowo odkrywa tajemnice stojące za mordami, rozmawia z napotkanymi postaciami, eksploruje nowe lokacje, a nawet walczy. Niezaprzeczalną zaletą gry jest możliwość odkrywania kolejnych kart zagadki z perspektywy „łowcy” (Carla) jak i „zwierzyny” (Kane).

Dodam, że poza detektywem i Kane'm gra się też księdzem przez jakiś czas... ;-)

 

Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie...x360

Kupiłem 2k9, przy włączaniu komunikat, że nie obsługuje PAL 50, zmieniłem na 60 i gra co prawda działa, ale jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia. Litery są rozmazane, przy mniejszej czciące (np. podczas gry- wybieranie taktyki) ciężko odróżnić LT od LB (w menu wygląda to tak samo). To jakiś błąd (/wina mojego TV), można coś z tym zrobić, czy tak po prostu musi być?

Rozwiązałeś już ten problem? Bo jeśli nie, to ja się jutro dla ciebie dowiem jak u mnie ten problem został rozwiązany przy okazji Hitmana Blood Money ;)

 

Btw. Masz taki sam problem w 2k9 jaki opisałem kilka postów wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

international fouls to na przykład jak gasol popchnie duncana?

To są umyślne faule (...koncowki meczow...)

 

Maciek, ustawienia mam niezmieniane, te wszystkie faule na 50, więc ciężko mi powiedzieć co to może być. Raczej na jakis błąd to wygląda, jesli international są wyłączone to obronca w ogole nie podbiega, a tobie po prostu tego nie gwizdzą (czyli to [chyba] nie jest kwestia nie włączenia, no chyba, że w 2k w ustawieniach jest kilka opcji odnoszących się do jednego zagranie..(do tego jeszcze nie doszedlem)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

international fouls to na przykład jak gasol popchnie duncana?

To są umyślne faule (...koncowki meczow...)

wiem co to są intentional fouls, ale international zabrzmiało śmiesznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś okazję solidniej pograć w obie najnowsze odsłony NBA Live i NBA 2K? Zastanawiam się, co sobie sprawić na Święta :wink: Byłem nastawiony na serię 2K, bo dużo dobrego słyszałem o ich koszykówkach, ale sam do końca nie wiem. Wprawdzie seria Live jak ostatnio grałem (tj. chyba v. 2004) mi podpadła mocno, ale kurde, może się poprawili...

 

Mam dema obu gier. Jeszcze nie grałem, na razie oglądam jak komp gra. Zabiorę się za to, ale w te parę minut to za dużo nie ocenię. To nie to, co porządny mecz, a tym bardziej wiele meczów.

 

Byłem już nastawiony na 2K9, ale trochę mnie grafika zastanawia. Hala i publiczność (!!!) wyglądają pięknie, normalnie super, Live się chowa i kwiczy. Zapisane zagrania ściągnięte motion capture też IMO trochę lepiej niż u konkurencji. Ale kurde, ci zawodnicy jacyś wyciosani :| I ślizgają się po parkiecie jakby to był hokej. Kurcze szkoda, bo estetycznie to psuje odbiór.

 

NBA Live 2009... Słabsza hala, słabsza publiczność (choć o niebo lepsza niż w 2008), grafika mniej fotorealistyczna. Ale zawodnicy ładniejsi i płynniej poruszają się po parkiecie.

 

Ale koniec paplania. O wyborze zadecyduje gameplay. Czy ktoś miał możliwość porównać na większej niż demo próbce, jak mają się sprawy? Gdzie gra się naturalniej, jest mniej wkurzających niedoróbek, gdzie komp nie oszukuje i po prostu gdzie jest więcej radości rozumianej pod pojęciem realizmu (w wynikach, statystykach...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś okazję solidniej pograć w obie najnowsze odsłony NBA Live i NBA 2K? Zastanawiam się, co sobie sprawić na Święta :wink: Byłem nastawiony na serię 2K, bo dużo dobrego słyszałem o ich koszykówkach, ale sam do końca nie wiem. Wprawdzie seria Live jak ostatnio grałem (tj. chyba v. 2004) mi podpadła mocno, ale kurde, może się poprawili...

Prosze Cie, nie zartuj. Jedyne co poprawilo EA Sports przez ostatnie 5 lat to FIFA. A stalo sie to tylko dlatego ze zajebali pomyslow pełniutką garscią z PES-a :) IMO nie ma nawet sie przez chwile nad czym zastanawiac. W chwili gdy 2K dogonilo graficznie LIVE'a nie ma rzeczy w ktorej Live moglby konkurowac. Koniec kropka. W ogole powinni zrobic sobie reklame typu "kup NBA 2K9. Jesli bedziesz mniej zadowolony z niej niz z NBA Live 09 zwrocimy Ci pieniadze" :P Zreszta... ja Ci je Szaku nawet zwroce :P

 

ps. NBA Live praktykuje od serii 97, 2k od serii 07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies dziwne rzeczy mi sie podzialy

 

mianowicie gram sobie i gram w 2k9 i w pewnym momencie wyskakuje mi komunikat zebym wyciagnal plytke, przetarl i odpalil konsole na nowo. Robie tak, tylko ze teraz za kazdym razem wyskakuje mi to samo mniej wiecej w tym samym momencie meczu. I teraz pojawia sie problem, ja plytki nieporysowalem, bo od kupna siedzi w konsoli, ale jak sie jej dobrze przyjzec to ma calkiem spore rysy na zewnetrznych krawedziach. Rozumiem, ze to moze jakas strategia microsoftu zeby plytki niszczyl, ale bez jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zakupie x360 rozmyślam już od dłuższego czasu chociaż od lat granie jakoś poszło u mnie w odstawkę to jednak nie powiem, że od czasu do czasu nie najdzie mnie ochota by w coś tam pograć. Jak się już doczekałem NBA2k na kompa to oczywiście okazało się, że mam już zbyt archaiczny sprzęt więc doszedłem do wniosku, że ładować w niego kasy nie ma sensu i już lepiej zakupić konsolę.

 

Czekam do końca miesiąca na wypłatę i jak nic mi nie wyskoczy innego w międzyczasie to chcę kupić wersję arcade dysk mi w sumie zbędny więc zdecydowałem się na ta opcję. Przerabiać też nie zamierzam, z braku czasu i tak za często nie pogram więc co jakiś czas na zakup oryginału będę sobie mógł sobie pozwolić. Teraz tak mam pytanie kupował już ktoś coś z ultimy??? opłaca się?? i jak tam u nich wygląda kwestia czasu dostawy czy kiedy przy jakimś towarze podają dostępny w 24h to jest tak rzeczywiście czy może ze dwa tygodnie trzeba czekać ???

 

kolejna sprawa póki co będe skazany głównie na podłączenia konsoli do mojego 19 calowego monitora i rozdziałkę 1280x1024 i tu pytanie jak wygląda to w gierkach z x360 nie ma problemów czy wyglada to tak, że lepiej już oglądać czarne paski na górze i na dole ekranu i grać w formacie 16:9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem w koncu nowy kabel (component) i o ile do obrazu nie mam zastrzeżeń, o tyle dźwięk jest delikatnie mówiąc zje***y. Jakiś taki stłumiony, dodatkowo cały czas słychać jakby trzaski (dobra może z trzaskiem to ma niewiele wspólnego, ale "coś" słychać). spotkał się ktoś z czymś takim? da się coś z tym zrobić/czego to wina? z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez mam pytanie odnosnie tego kabla hd

 

kupilem wczoraj kabel hdmi-hdmi, podpialem wszystko, co skomplikowane nie bylo, ale na TV(Sony Bravia, jesli to ma znaczenie jakies), jak przelaczam na digital, nic mi nie wykrywa. Na tv nic wiecej ustawic sie nie da, a na konsoli nie moge nic ustawic, bo logicznie, nie mam jak. Znowu jak podlacze przez av, to ustawienia dla hdmi sa "zamrozone". Jak sie okaze ze mialem kupic inny kabel, to sie delikatnie mowiac wkurwie i pana z saturna obije, bo twierdzil ze wszystko jest proste jak budowa cepa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.