Skocz do zawartości

Konsole


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ja wiem, nie lepiej pozbierac troche dluzej, dolozyc te pięć stówek i kupic sobie Xboxa?

 

kore, jezeli gierki na PS2 az tak Cie wciagnely, to pomysl co by bylo gdybys mial next-gena :) Sliczna grafika, fizyka, realizm, wszystkie najnowsze super produkcje.

Rok temu moze faktycznie jeszcze oplacalo sie kupic PS2, ale teraz kiedy coraz mniej gier wychodzi na te konsole, a Xboxa Arcade mozna kupic juz od 970zł to nie wiem czy jest sens.

Tak, tylko ze to tak jest zawsze. Tu stowke tam stowke i zrobi Ci sie niezla sumka ;-) W sumie to 2 razy tyle, a wyszloby pewnie wiecej bo kto by chcial miec najubozsza wersje :) Poza tym mowil ze komp mu nie uciaga zadnych prawie gierek wiec z PS2 bylby zadowolony, nawet baaardzo.

 

A co do mnie to na nextgena przyjdzie czas ;-) A to ze wychodzi coraz mniej gier na PS2 to nie problem. Potezny wybor wsrod tych ktore do tej pory wyszly pozwala sie tym nie martwic. Ja mam w swojej kolekcji od ponad roku 50 gier z ktorych w nie wszystkie nawet gralem ;-) To chyba dowod ze PS2 mocno stoi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mnie to na nextgena przyjdzie czas ;-) A to ze wychodzi coraz mniej gier na PS2 to nie problem. Potezny wybor wsrod tych ktore do tej pory wyszly pozwala sie tym nie martwic. Ja mam w swojej kolekcji od ponad roku 50 gier z ktorych w nie wszystkie nawet gralem ;-) To chyba dowod ze PS2 mocno stoi ;-)

Co prawda to prawda mniej wychodzi tych gier na PS2 ALE Xboxy i PS3 JESZCZE nie wyparły PS2. I w sumie gry na PS2 beda wychodzic tak długo jak PS2 bedzie produkowany a to chyba jeszcze troche trwwac bedzie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mnie to na nextgena przyjdzie czas ;-) A to ze wychodzi coraz mniej gier na PS2 to nie problem. Potezny wybor wsrod tych ktore do tej pory wyszly pozwala sie tym nie martwic. Ja mam w swojej kolekcji od ponad roku 50 gier z ktorych w nie wszystkie nawet gralem ;-) To chyba dowod ze PS2 mocno stoi ;-)

Co prawda to prawda mniej wychodzi tych gier na PS2 ALE Xboxy i PS3 JESZCZE nie wyparły PS2. I w sumie gry na PS2 beda wychodzic tak długo jak PS2 bedzie produkowany a to chyba jeszcze troche trwwac bedzie. :wink:

W Polsce moze faktycznie nie wyparly, ale na swiecie owszem.

 

Niby faktycznie ciagle wychodza nowe gry, ale musisz przyznac ze jest ich coraz mniej, a wszystkie wieksze hity wychodza raczej tylko na next-geny, z kolei te ktore doczekuja sie konwersji na PS2 sa zazwyczaj bardzo ubogie w porownaniu z wersjami na Xboxa czy PS3 (np. NBA 2k8).

 

Z drugiej strony, jesli kogos nie interesuja nowosci ani super grafika, tylko szuka taniego sprzetu zeby sobie od czasu do czasu pograc to PS2 faktycznie wydaje sie sensowna opcja - b. niska cena, latwa i w miare bezpieczna przerobka (jesli kogos to interesuje) i przede wszystkim spora biblioteka swietnych gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**** przez te zasrane otwieranie linków w tym samym oknie (no i przez moje lekkie niedorozwinięcie) poszły się jebać moje wcale nie krótki wypociny. Dobra to teraz sporo krócej...

 

1. Zawszę będę twierdził, że PS2 to naprawdę świetna konsola na tzw. start. Gier zatrzęsienie w każdym gatunku. Niektóre tytuły cały czas pod względem rozbudowania, patentów i ogólnej przyjemności z gry luźniutko niszczą te next-genowe produkcje.

 

powaga, miewalem rozne kompy od blisko 17 lat i z tego co pamietam porownywalne opętanie mialem tylko HOM&M 3 i CMami miedzy 97/98 a 01/02

Oj znam ten ból z tym że mi fascynacja CM/FMami została do dzisiaj i są to w sumie jedyne gry w które tak powiedzmy regularnie mogę pograć ;)

 

kore, jezeli gierki na PS2 az tak Cie wciagnely, to pomysl co by bylo gdybys mial next-gena Sliczna grafika, fizyka, realizm, wszystkie najnowsze super produkcje.

Bo ja wiem... Mi akurat wraz z kupieniem X360 przeszła trochę ochota na granie tzn. może nie ochota bo pograć lubię cały czas ale jakoś tak szybciej mnie nużą te obecne gry. Wiadomo grafika jest super ale po godzince przestaje na nią zwracać uwagę i pozostaje sama grywalność a z tym jest już trochę gorzej (Assasins Creed :? ...). Poza kilkoma naprawdę wybitnymi tytułami (GOW :twisted: i może jeszcze Mass Effect - te dwa z miejsca mogę wymienić) reszta mnie poprostu strasznie szybko znudziła.

Aha no i to co się porobiło z Pro Evo na next-genach to śmiech na sali, no ale Konami sukcesywnie od ładnych kilku lat skutecznie je*ało wszystko co w serii było naprawdę dobre i teraz mamy to co mamy czyli biede w którą nawet nie bardzo jest jak grać... A na PS2 jest PES3 8)

 

Oj Karczuś pierwszymi zdaniami narobiłeś mi smaku na DMOM&M ale skoro nie jest tak rozbudowana jak Oblivion to chyba sobię daruje.

 

Teraz czekam tylko na GTA IV bo ta gra nie może być kiepska (jak czytam biadolenia, że grafika słaba to się troche przykro robi) i liczę, że wraz z nią znowu mi się zachce grać :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce moze faktycznie nie wyparly, ale na swiecie owszem.

 

Niby faktycznie ciagle wychodza nowe gry, ale musisz przyznac ze jest ich coraz mniej, a wszystkie wieksze hity wychodza raczej tylko na next-geny, z kolei te ktore doczekuja sie konwersji na PS2 sa zazwyczaj bardzo ubogie w porownaniu z wersjami na Xboxa czy PS3 (np. NBA 2k8).

1 - na swiecie rowniez nie wyparly :) Sprzedaz PS2 jest wciaz doskonala a po obnizce cenpodskoczyla jeszcze zjaebiscie w gore. Gdzies czytalem nawet ze dwojki sprsedawaly sie lepiej niz trojki na poczatku.

 

2 - no wlasciwie juz nic nie wychodzi na dwojke wielkiego (ostatnim hitem byl GoW2), ale co z tego ? :) Ja mam PSa od stycznia 2007 a mam tylko bodaj jedna gierke ktora po tym czasie wyszla (WWE Samckdown vs Raw 08), a reszta? Hity 06, 07... i tak tego jest od cholery i ciut ciut, dlatego nie ma opcji zeby PS2 sie znudzilo. Zawsze sie ywnajdzie jakas perlke kiedy inna sie odstawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale np takie serie jak NBA 2k, PES czy inne Streety (nie jest tajemnica że najbardziej lubie grac w sportówki :wink: ) powinny z każdym rokiem pojawiać sie także na PS2?! Tak samo te najlepsze/najsławniejsze z innych tematyk...

 

Aha i drugie pytanie: Przerabiać czy nie? (zapewne była juz na ten temat dyskusja ale za duzo tego - jak znajde więcej czasu to przeczytam cały topic). Mam kumpla który jest fanem Sony Playstation i on twierdzi że nigdy by tego nie zrobił bo dvd bo laser itd. Ja jednak miał bym nad tym lekką rozkmine. Kiedys miałem przerobionego PS i było wszystko ok ale to były poprzedni wiek, nie wiem jak to teraz jest... poza tym stadion likwidują i gdzie tu gry kupować? :wink: Zostaje chyba tylko giełda komputerowa a z drugiej strony orginały to raz do roku od święta bym kupował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, jak nie przerobil ta jak moze krytykowac ze niszczy laser? To tak jakby abstynent mowil ze wodka psuje mu watrobe ;-)

 

Powtarzalem milion razy - dobrze zrobiona przerobka zapewnia normalne dzialanie konsoli i nie skraca jej zywotnosci w tkaim stopniu bys to odczul. Koniec kropka ;-) Ja mam przerobiona konsole od stycznia'07 i co? I nic! Normalnie dziala. Dziwne nie? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, jak nie przerobil ta jak moze krytykowac ze niszczy laser? To tak jakby abstynent mowil ze wodka psuje mu watrobe ;-)

Nie chodziło o jego laser ( :lol: ) tylko ogólnie. Pewnie słyszał o paru przypadkach zniszczonych konsol przez przeróbke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na giełdzie (tej na Batorego) drogo jest, jak już przerabiać to lepiej samemu "zaopatrzać" się w gry za pomocą internetu. No ale żeby nie było, że namawiam do piractwa to wspomnę tylko że teraz oryginalne gry na PS2 można po naprawdę bardzo dobrych cenach wyrwać na allegro itd. Dla przykładu tak jak sobie teraz zerknąłem PES3 spokojnie po 20-30 zl, PES6 po 50, NBA 2k6 po 20... Tak więc nie są to jakieś wielkie wydatki zwarzywszy, że w takie gry tnie się naprwadę dłuuuugo.

 

A co do psucia się po przerabianiu, to potwierdzam słowa kore przy normalnym urztykowaniu i przerobieniu PS2 nie psuje się wcale częściej niż gdybyś nie przerabiał. Sam mam przerobione już bodaj 4 lata i cały czas działa, może nie tak jak kiedy było nowe no ale to bym raczej zrzucił na właśnie dosyć długi staż mojej peesdwójki ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale np takie serie jak NBA 2k, PES czy inne Streety (nie jest tajemnica że najbardziej lubie grac w sportówki :wink: ) powinny z każdym rokiem pojawiać sie także na PS2?! Tak samo te najlepsze/najsławniejsze z innych tematyk...

Jak zagrasz w NBA 2k na Xboxie, to uwierz mi ;] nie bedziech chcial nawet ogladac tego z PS2

 

Co do przerobki:

- w PS2 najbardziej oplaca sie kupic plytke Swap Magic. Moze i laser troche sie psuje, ale co z tego skoro masz konsole na gwarancji i zadnej fizycznej ingerencji w "bebechy" ;)

- w przypadku X'a, jest troche wieksze ryzyko bo tracisz gwarancje (przerobka wiaze sie z naruszeniem blomby), aczkolwiek znam przypadki osob ktorym Microsoft wyslal nowe konsole (zalezy od szczescia).

Gdybys byl zdecydowany, moge polecic Ci typa z Warszawy ktory sie tym zajmuje. Bierze 100 zl i sprawia wrazenie goscia, ktory zna sie na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym swapem to tez nie jest tak ze nie ingerujesz w bebechy. podobno jakies tam plytki trzeba zespawac czy cus. sorry ze tak po laicku mowie ale slyszalem tylko piąte przez dziesiąte, w kazdym razie cos na rzeczy w tej kwestii jest ;-)

 

no i nie wierzylbym w zapewnienia ze "nowy swap pozwala uruchomic WSZYSTKIE gry". juz tyle bylo tych ktore uruchamialy wszystkie ze co chwila wychodzi kolejna wersja ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym swapem to tez nie jest tak ze nie ingerujesz w bebechy. podobno jakies tam plytki trzeba zespawac czy cus. sorry ze tak po laicku mowie ale slyszalem tylko piąte przez dziesiąte, w kazdym razie cos na rzeczy w tej kwestii jest ;-)

 

no i nie wierzylbym w zapewnienia ze "nowy swap pozwala uruchomic WSZYSTKIE gry". juz tyle bylo tych ktore uruchamialy wszystkie ze co chwila wychodzi kolejna wersja ;-)

Tych Swapow to jest kilka wersji zdaje sie. Moj kumpel ma taka, ze jedyne co musisz zrobic to skolowac odpowiednia sprezynke (najlepiej z dlugopisu) zeby klapka byla otwarta pod odpowiednim katem, tasme klejaca + jakis kawalek chusteczki zeby zakleic czujnik (konsola musi "myslec" ze klapka jest zamknieta) i jakies urzadzenie do wyjmowania i podmieniania plyt (ekierka oklejona recznikiem papierowym sprawuje sie idealnie ;]) i wsio :) Konsola ma 2 albo 3 lata, nic sie nie psuje a wszystkie sciagane gry dzialaja.

Wyglada to mniej wiecej tak (z ta roznica ze na filmiku jest jakas inna wersja i nie trzeba kombinowac z przymykaniem klapki):

http://youtube.com/watch?v=RP351AcD79I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Dobre z tym dowomowym przepisem ;] Aczkolwiek do wersji PS2 Slim Swap Magic 3.8 w zestawie zawiera płytę CD i DVD ( zalezy jaką kopię chcesz odpalic ) plus tzw magic Keys czyli cos w rodzaju blokadek /zaslepek . Wsadzasz je w odpowiednie miejsca i grasz przy zamknietej klapce. I juz na szczescie nie trzeba przejmowac się tym ze cos ci nie odpali 3.8 juz jest eeee "spatchowane" (?)

Zeby nie było ja na swapa czekam jeszcze chyba tak z tydzien se poczekam ;p

 

EDIT

Karczuś co się stało Arnoldowi na twoim avku ? :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

 

jedyne co musisz zrobic to skolowac odpowiednia sprezynke (najlepiej z dlugopisu) zeby klapka byla otwarta pod odpowiednim katem, tasme klejaca + jakis kawalek chusteczki zeby zakleic czujnik (konsola musi "myslec" ze klapka jest zamknieta) i jakies urzadzenie do wyjmowania i podmieniania plyt (ekierka oklejona recznikiem papierowym sprawuje sie idealnie

Rach-prach, trzy sekundy i po klopocie :twisted: :P No i do tego musisz miec jeszcze jakies tam zamontowane magic keys czy cos.

 

Tak dla porownania:

 

JEDYNE co ja musze zrobic zeby uruchomi gre to podlaczyc konsole do pradu i wrzucic plyte z grą ;-) Prawda ze "mała" różnica? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Ale kore to juz nie jest tak ,że co grę musisz montowwac magic keys... Wdupiasz je raz i grasz :wink: Te blokadki sa tylko po to zeby grac przy zamknietej klapce bo w 3.6 takiej mozliwosci nie było dlatego był BEZ magic keys :) Ale prawda ty tylko odpalasz a posiadacze SM muszą wsadzic najpierw boot'a ( nie mylic z butem :P ) odczekac chwile az sie przestanie krecic. Otwieramy klapeczke wsadzamy naszą "kopię zapasową" zamykamy klapeczke i gierzeymy póki nam laser nie pójdzie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Ale kore to juz nie jest tak ,że co grę musisz montowwac magic keys... Wdupiasz je raz i grasz :wink: Te blokadki sa tylko po to zeby grac przy zamknietej klapce bo w 3.6 takiej mozliwosci nie było dlatego był BEZ magic keys :) Ale prawda ty tylko odpalasz a posiadacze SM muszą wsadzic najpierw boot'a ( nie mylic z butem :P ) odczekac chwile az sie przestanie krecic. Otwieramy klapeczke wsadzamy naszą "kopię zapasową" zamykamy klapeczke i gierzeymy póki nam laser nie pójdzie :D

do tego musisz miec jeszcze jakies tam zamontowane magic keys

o to mi chodzilo wlasnie.

 

Tak czy siak z tym swapem babrania, pieprzenia, i tak ingerujesz w bebechy a nie wiadomo w koncu czy gra pojdzie :) Przerobka rulez ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kore, wlasnie nie musisz ingerowac w bebechy (no chyba ze zablokowanie klapki sprezynka i zaklejenie czujnika to ingerencja w hardware ;) ), jak konsola padnie to nikt sie do niczego nie przyczepi, bo jak mialby niby rozpoznac ze uzywales Swapa?

 

Rach-prach, trzy sekundy i po klopocie :twisted: :P No i do tego musisz miec jeszcze jakies tam zamontowane magic keys czy cos.

Heh ;) Wiadomo ze troszke wiecej czasu to zajmuje niz wlozenie plytki, ale BEZ PRZESADY ;) 30-60 sekund i odpalasz gre. Naprawde widzialem, gralem i nawet sam nie raz odpalalem w ten sposob konsole :) Moim zdaniem duzo lepszy sposob niz zwykla przerobka, a pewnie przy okazni tanszy.

 

Karczuś co się stało Arnoldowi na twoim avku ? :lol: :lol:

Upoił sie zwycięstwem ;) No... moze ten skręcik w prawej dloni tez sie przyczynil do takiego wyrazu twarzy ;]

 

 

BTW - dorwalem kilka dni temu Army of two, niestety nie gralem jeszcze bo brakowalo czasu (uczelnia, lekarz i inne, rozne sprawy ktore musialem zalatwic), ale dzisiaj zamierzam ostro przetestowac i dam znac czy warto sie tą grą wogole interesowac. Patrzac po ocenach jakie dostala, recenzjach i gameplay'u zapowiada sie hit (moze nie HIT, ale hicik ;] ), dobry zabijacz czasu przed premiera GTA IV, o ile oczywiscie ktos lubi tego typu gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Microsoft ogłosił, że obniża cene XBoxów 360. Super wiadomość, bo jeszcze takowego nie posiadam, a mam zamiar :) Teraz wersja Premium ma być po 1050, a Arcade po 777 zeta. Linka nie mam, ale wystarczy zajrzeć na jakiś portal gierkowy (np. Valhalla), to się znajdzie. Ciekawe, ile potrwa zanim w sklepach pojawią się konsole już po tej nowej, sugerowanej cenie. Domyślam się, że sprzedawcy będą chcieli najpierw spuścić zapasy, które poczynili po poprzedniej cenie. Korci mnie, czy nie zakręcić się koło tego wcześniej niż planowałem. Domyślnie chciałem w IV kwartale tego roku :wink: Ale jak tanieje... No i komplet X360 + GTA IV (ponoć już pod koniec kwietnia) jest kurde zachęcający. Ale nie wiem, stosuję to jako motywator. Pozwolę sobie na konsolę pod warunkiem, że wcześniej dokonam pewnej zmiany. Jak się napalę na konsolę, to może wzrośnie mi mobilizacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ale temat poległ, a kiedyś był tak popularny. Chciałem poinformować i może zetknąć się przy okazji z waszymi komentarzami, że postanowiłem zrealizować swój pomysł sprzed iluś tam miesięcy. Pod koniec zeszłego roku planowałem, że w tym roku zostanę konsolowcem :) Mam dość grzebania w kompie i przywracania do życia mojego podupadłego PC, na którym nie grałem od 3 lat (prawie :wink: ).

 

Wówczas myślałem praktycznie tylko o X-Boxie 360. Do tego jak niedawno staniał, to byłem prawie zdecydowany. Ale jednak ostatnio szala przeważyła w stronę PS3. Doszedłem do wniosku, że jestem w stanie wysupłać kilka stów więcej na produkt, który jawi mi się jako bardziej dopracowany i wszechstronniejszy. Oczywiście wiem to tylko z netu, grup i forów. Planuję wyskoczyć z kasy gdzieś na przełomie lipca i sierpnia. Pierwszą grą będzie GTA IV, a później oczuywiście coś z NBA w nazwie. Myślałem nad NBA 2K8. Ale myślę, że poczekam te pare miesięcy i kupię już 2K9 - albo NBA Live 2009, jeśli będą lepsze opinie.

 

Co o tym sądzicie? Ma ktoś PS3? To, co mnie skłania ku temu, to opinie, że jeśli nie liczy się przede wszystkim cena, to ludzie radzą kupić konsolę Sony. Jest mniej gier, niestety. Ale przy ich cenie i mojej wybredności, to i tak będę wybierał rodzynki, więc wiele mi nie potrzeba (jeszcze jest Uncharted, no i Gran Turismo, kiedyś Fallout3). PS3 jest cichsze, a XBoxy częściej się psują. Choć może to akurat zasługa tego, że XBoxów po prostu więcej sprzedano, to i siłą rzeczy więcej jest doniesień o awariach (choć zawsze jest wzmianka, że serwis bardzo sprawny i szybki i ogólnie to nie problem).

 

Sony na Blue-Ray'a. Wprawdzie teraz nie ma to znaczenia, ale za rok (uuu, wtedy to już będę miał zupełnie inne życie) pomyślę o zakupie telewizora Full HD i kto wie, może będą już filmy i napęd się wykorzysta. I jeszcze podoba mi się możliwość zainstalowania Linuxa. Choć tutaj jedynym zastosowaniem, jakie dla siebie póki co widzę, to odtwarzanie divx-ów z napisami. Mam nadzieję, że się da (próbował ktoś?). Niby stacjonarny odtwarzacz radzący sobie z divx i napisami kosztuje tylko do 150zł, ale jakby konsola dawała radę, to po co kupować osobno, zawsze to jakaś gra za tę kasę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dlugi czas bylem zwolennikiem PS-ów ale ostatnimi czasy przekonalem sie do X-Boxa. To bardziej uniwersalna konsola, tansza, wiecej gier (exclusivy na X fajniejsze niz na PS3 :) ), PS3 wciaz nie moze sie wybic na taki poziom jakiego by Japoncy chcieli. Prawda jest taka ze obie stacje sa tak samo dobre tyle ze X jest sporo tanszy.

 

Jesli chodzi o uzywanie PSa jako odtwarzacza filmow to blueray bluerayem ale jak sam mowisz poki co myslisz o divxach. Z tego co slyszalem jeszcze za czasow kupowania PS2 to wiekszosc mi odradzala wykorzystywania tej konsoli do ogladania filmow z prostego powodu - mocne zuzywanie lasera. Ogladajac film naped pracuje Ci caly czas, grajac tylko w czasie loadingow itp. Wiadomo ze wytrzymalosc laserow w dwoch konsolach roznej generacji jest inna ale co fakt to fakt - po co meczyc sprzet przeznaczony do czegos innego podczas gdy za 150 zl mozesz miec przyzwoity DivXplayer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.