Skocz do zawartości

Konsole


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz róznica jest w juz w samych cyferkach:) A tak na serio ot między 20 a 60 aktualnie róznicy nie będzie a jeżeli już jakaś to tylko znikoma. Narazie dyski są tylko na save'y, dema,pliki z marketplace i mp3 więc ewentualnie w dysku 20 gb będziesz miał troche mniej piosenek:)Ale z tym da się żyć:)A z demami wiesz jak jest-pograsz chwile-jak ci się spodoba kupisz pełną wersję a jak nie to usuniesz demo więc i tak i tak nie będziesz go wiecznie trzymał na dysku. Jeżeli myślisz nad wymianą dysku to IMO tylko na 120- po aktualizacji dashboardu będziesz mógł instalwoać gry na dysk więc 120 się przyda-no i od tego miejsce na wyzej juz wspomniane dema i mp3.

 

A co do 2 kwestii-wiesz sam mam narazie arcade z kartą 256 i w niczym to nie przeszkadza.Na save'y narazie spokojnie starcza. Minus taki,że nie zgrasz na nią zadnej mp3 ale to też się da obejść używając pendrive'a na piosenki.Także do normalnego grania jak najbardziej wystarczy,chociaż ja osobiście właśnie zamówiłem dysk 120gb w związku z tą aktualizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra minal pierwszy tydzien od mojego kupna xboxa

 

wprawdzie nie mam za wiele czasu zeby sie nim pobawic, ale jak tylko nadarza sie okazje to tne w gta. Sama gral powoli staje sie troche nudnawa i stosunkowo latwa, ale w sytuacji gdy jest to jedyna gra ktora w tej chwili posiadam, ni ma wyjscia, moze to zmusi mnie zeby pierwszy raz w zyciu przejsc jakas gre od poczatku do konca ;]

 

czekam, bo ma mi przyjsc NBA Street Homecourt, trafila sie okazja na allegro za 50zl, wiec wzialem :) Wie ktos cos o tej grze? Lepsze niz NBA street 2? Bo z tym tytulem przez jakis czas mialem doczynienia.

 

Co do samego x`a, to tak jak juz wczesniej pisalem, ogromny pozytywny przeskok. Przy arcade, mysle ze karta 256 spokojnie na save`y wystarcza, a jesli faktycznie bedzie tak jak zapowiadaja z tym dashboardem, to tez bede musial sie zaopatrzyc w dysk, bo rozumiem, ze wtedy wystarczy ze pozycze od kogos plytke, zainstaluje i nie musze wydawac 229zl na gre, tak?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem X arcade i teraz pytanie...jakim kablem podłączyć konsole do Monitora TV Hd ready? narazie działa na oryginalnym, dołączonym w zestawie...ale jakość raczej nie zachwyca. Podlaczajac tylko HDMI - DVI nie bedzie dzwieku (zgadza sie?), a oryginal + HDMI po prostu razem w konsoli sie nie zmieszcza :wink: jest na to jakis patent czy myle się do co kabla HDMI - DVI...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

travcka- to jest za piękne żeby mogło być prawdziwe:) Owszem-po aktualizacji teoretycznie możesz pożyczyć grę,zainstalować, ale nie jest tak,że poprostu będziesz ją sobie uruchamiał z dysku. Za każdym razem jak będziesz chciał ją odpalić płyta będzie musiała być w napędzie.Ta opacja będzie po to,żebyś nie musiał słuchać cały czas odgłosu plyty w napędzie-płyta zostanie zczytana tylko na początku zeby sprawdzić,czy masz oryginał. Także i tak i tak płyta będzie potrzebna:)

 

JaBoOl- wiesz,nie wiem za bardzo o co Ci chodzi z tym dźwiękiem,ale powiem Ci tak. Ja mam x'a podłączonego do telewizora hd ready przez kabel HDMI-HDMI i nie ma problemów- dźwięk jak najbardziej jest a jakość w porównaniu tej z kablem dołączonym w zestawie,to hmm... coś jak medium i higg detale w grach na PC:)Także jak masz monitor hd ready kup kabel hdmi i się przekonasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, na pewno w niedalekiej przyszłości wymyślą coś w podobie daemona i nie będzie problemu z płytami, albo nawet nie daemona tylko coś w stylu crack'ów. Że ściągniesz z neta, albo wrzucisz płytkę i sam zapisze potrzebne dane. Każdy taki pomysł gdy gry są na dysku daje większe możliwości w piractwie i to jest nieuniknione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaBoOl: Masz tv czy monitor? Pewnie monitor bo nie spotkałem się z telewizorami HD Ready bez HDMI.

 

Jeśli masz monitor to http://www.xbox.com/pl-PL/hardware/x/xbox360vgahdcable/, jeśli telewizor z wyjściem component to http://www.xbox.com/pl-PL/hardware/x/xbox360componenthdcable/

 

Ewentualnie poszukaj zamienników innych firm na allegro, pewnie taniej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor TV (czyli monitor i TV w jednym, faktem jest to, że nie mam wjscia HDMI co znaczy, że bardziej monitor niż TV...). Dwie opcje z tego co podałeś Kamil, w moim przypadku pasuja, tylko jak jest z jakością obrazu- naprawde ma to cos wspolnego z HDMI - HDMI czy raczej nie warto?

 

PS. słyszałem o HDMI - DVI, z tym że (podobno) tym kablem nie przesle dzwieku, co oznacza, że musze miec podpiete dodatkowo dwie wtyczki z oryginalnego kabla, czego z kolei zrobić nie mozna z przyczyn czysto technicznych- do xboxa nie podepniemy HDMI i AV jednoczesnie (po prostu nie ma na to miejsca, mozna pdoobno rozwalic obudowe od oryginału...ale czy to dziala?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość będzie na pewno lepsza niż przy zwykłym kablu kompozytowym.

 

DVI to nie kabel, tylko standard złącza, chodzi Ci zapewne o DVI-D, to racja, nie będziesz miał dźwięku.

 

Jedyna możliwość to kabel HDMI z konsoli do amplitunera (tyle, że porządny amplituner obsługujący format HD kosztuje więcej niż telewizor ;-)), a z amplitunera HDMI-DVI do monitora dla obrazu + optical dla dźwięku oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam, bo ma mi przyjsc NBA Street Homecourt, trafila sie okazja na allegro za 50zl, wiec wzialem

Przyszła? :wink: również zakupiłem i dla mnie ta gra to nieporozumienie. Pograłem z 10 minut i więcej raczej nie zamierzam. Brak jakiegokolwiek realizmu, czego się spodziewałem czytając wcześniej info o tym produkcie...ale mimo wszystko- grywalnosc nie powala i po prostu mnie znudziła (może jakis tryb kariery etc. troche tej grze pomaga, ale nie mam pojecie czy do niego dotre- po krotkim spotkaniu do 21 mam po prostu DOSC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, gra po prostu nudna...moze troche wiecej, bo okl. godziny zajela mi zabawa, ale potem staje sie wszystko schematyczne a i nawet meczaca. podejrzewam ze najwiekszą frajdą z tej gry jest gra z kumplem, bo z kompem nie ma to najmniejszego sensu. No nic, trzeba zbierac hajs na 2k9 :) moze chcialby ktos za symboliczne 50zl sprzedac ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo wyższosci PS3 nad Xbox'em - http://www.xbox-zone.pl/news.php?readmore=189

Co z tego, że Sony ma teoretycznie mocniejszą maszyne, skoro w żaden sposob nie przeklada sie to na gry.

 

Btw - gral juz ktos w nowego Fallout'a? Jak dla mnie kozak, fenomenalna grafika, klimat, fabula i sporo czarnego humoru ;] Gra troszke przypomina ulepszonego Obliviona, tyle że z gnatami i umiejscowionego w postapokaliptycznym swiecie (ale co sie dziwic, w koncu produkt od Bethesdy).

Podobnie jak w Oblivionie, zapowiada sie wieeeele godzin grania. Narazie mam na liczniku cos ok. 18h a jeszcze na dobra sprawe nie ruszylem glownego wątku i odkrylem moze z 1/4 dostepnych lokacji. Mila odmiana po Force Unleashed, ktore konczylo sie w 7-8 godzin.

Zdecydowanie najlepsza obok GTA IV gra tego roku.

 

PS. Swietny motyw ze zdetonowaniem atomówki w centrum miasta ;]

 

PS2.

No nic, trzeba zbierac hajs na 2k9 :) moze chcialby ktos za symboliczne 50zl sprzedac ? :P

Nie pie****l, przerabiaj ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo wyższosci PS3 nad Xbox'em - http://www.xbox-zone.pl/news.php?readmore=189

Co z tego, że Sony ma teoretycznie mocniejszą maszyne, skoro w żaden sposob nie przeklada sie to na gry.

Nie do końca jest tak prosto jak mówisz... Tutaj producenci konsol (jak i kart graficznych) sypią grubą kasą producentom gier aby na ich sprzęcie gra wyglądała lepiej... Dlatego gra raz na X360 wygląda lepiej, raz na PS3, raz na Geforce, raz na Radeonie... ;-)

 

W zależności z kim współpracuje producent gry (w domyśle kto zapłacił więcej ;-))...

 

Poza tym od dawna twierdzę, że liczy się frajda z gry, nie grafika... W tej chwili X360 ma lepsze gry, ale gdy wyjdzie nowy FF, GT5, Tekken 6 i parę innych ciekawie zapowiadających się exclusive'ów może się wszystko zmienić... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak prosto jak mówisz... Tutaj producenci konsol (jak i kart graficznych) sypią grubą kasą producentom gier aby na ich sprzęcie gra wyglądała lepiej... Dlatego gra raz na X360 wygląda lepiej, raz na PS3, raz na Geforce, raz na Radeonie... ;-)

Pewnie jest coś w tym co piszesz, tyle że z drugiej strony jeszcze nie spotkałem się żeby gra wydana na obydwie platformy chodziła / wyglądała lepiej na PS3 ;) Jedyną grą jaka przychodzi mi na myśl jest Oblivion, tyle że tam raczej zadecydowała późniejsza premiera gry na Soniaka i więcej czasu na dopracowanie / zoptymalizowanie.

 

Poza tym od dawna twierdzę, że liczy się frajda z gry, nie grafika...

Zdecydowanie, ale w momencie kiedy masz dropy animacji, spadek klatek i mnostwo bugów (jak np. w przypadku Assassin's Creed w wersji na PS3), to zabawy jakby trochę mniej ;)

 

W tej chwili X360 ma lepsze gry, ale gdy wyjdzie nowy FF, GT5, Tekken 6 i parę innych ciekawie zapowiadających się exclusive'ów może się wszystko zmienić... ;-)

Niby zgoda, ale takie gadanie ("Jak to wyjdzie to... a jak tamto to już wogóle...") słyszę w zasadzie od premiery PS3 ;)

A tak na marginesie, to nie wiem kto chciałby wogóle spojrzeć na GT5 po zagraniu w Forza 2 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA 4 wygląda lepiej, Far Cry 2 wygląda lepiej na PS3 niż na X360 (po obejrzeniu gameplay'ów w HD)... Haze zdecydowanie lepiej na PS3 wyglądał, tak lepiej, że zdecydowali się nie wypuszczać go na X360 (mimo, że konwersja na X-a była niemal całkowicie gotowa)... ;-)

 

Poza tym tytuły które wymieniłem są wymieniane od początku (jeszcze przed premierą PS3) jako te, które zmiażdżą... Do serii Tekken i FF żadna gra z X czy X360 się nawet nie zbliżyła jak dla mnie... Forza rzeczywiście jest świetna (pierwsza jak i druga), jednak możliwości tuningowe (nie mówię o kupnie części, lecz o mnogości ustawień i ich wpływie na jazdę) są większe w GT4 (a GT5 ma mieć ich jeszcze więcej)...

 

Ogólnie najlepiej byłoby mieć obie konsole (X360 dla np. Forzy, Halo 3, Gears of War 1 & 2 i PS3 dla Tekkena 6, GT5, Killzone 2 czy MGS4)... A tak trzeba wybrać... ;-)

 

Ja w tej chwili mam pierwszego X-a bo na X360 czy PS3 mnie nie stać (te studenckie życie... ;-)), ale u kumpli sporo na jednej jak i drugiej konsoli grałem i obie są świetne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie/prośba

 

W NBA2k9 mam mały problem, ale na tyle istotny, że przez niego nie chce mi się w tę grę grać, mimo, że jest nowa.

Szlag mnie trafia, bo mam wszystkie NBA Rules włączone tak jak być powinno, czyli wedle mojej wiedzy wszystko na ON, a różnego rodzaju faule włączyłem sobie na 50, bo tak chyba jest optymalnie.

Loose ball foul (nie wiem za bardzo co to jest ale też włączyłem na 50) również, no i zaznaczyłem Intentional foul na ON. W innym menu dałem late game fouls na manual.

 

Teraz problem - intentional fouls nie są odgwizdywane.

Mogę sobie naciskać BACK (na tym przycisku są te faule ustawione) i wtedy moi podbiegają do przeciwnika, obskakują go (wiadomo jak), piłka zawodnikowi rywala wypada, ja ją przejmuje i mam łatwe punkty. I tak za każdym razem, mogę wygrywać spotkania na All-Star niemal do zera.

Czemu tak jest? Ma ktoś podobny kłopot? Albo ktoś słyszał o takim problemie gdzieś?

 

Bardzo prosze o odpowiedź, bo takie granie nie ma sensu.

Jeśli ktoś ma sugestię, co powinienem mieć włączone, co wyłączone, co włączone i na ile procent, to również proszę o taką radę.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na google w całym internecie. Mnie tam parę linków wyskoczyło jak wpisałem NBA 2k9 bugs. Nie oglądałem, co tam jest, bo nie miałem czasu. Gry poki co nie mam, ale mam zamiar kupić w grudniu, stąd tego typu rzeczy (bugi) będą mnie niedługo interesować. Jeśli chodzi o ustawienia, to zaraz na samym początku wpadłem na taką stronę: http://www.operationsports.com/forums/n ... -gets.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.