Skocz do zawartości

Konsole


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dlugi czas bylem zwolennikiem PS-ów ale ostatnimi czasy przekonalem sie do X-Boxa. To bardziej uniwersalna konsola, tansza, wiecej gier (exclusivy na X fajniejsze niz na PS3 :) )

PS3 z tego, co czytam, to później zadebiutowało i póki co jeszcze odrabia dystans do X-Boxa. Ten rok (czy może nawet z zahaczeniem o przyszły) ma być czasem nadrobienia utraconego dystansu i w pewnym sensie określi produkt Sony. Mianowicie to, czy zrówna się z produktem MS i nawiąże walkę z prawdziwego zdarzenia, czy mimo wszystko stanie się konsolą, która nie wykorzystała swojego potencjału/szansy czy jak to nazwać.

 

Wiadomo ze wytrzymalosc laserow w dwoch konsolach roznej generacji jest inna ale co fakt to fakt - po co meczyc sprzet przeznaczony do czegos innego podczas gdy za 150 zl mozesz miec przyzwoity DivXplayer

Ja to w ogóle nie wiem, co jest z tymi laserami w konsolowych napędach :? Jakoś wyjątkowo często się o tym na grupach gada w kontekście porównań awaryjności obu konsol. Że X-Box ma swojego swój "red ring of death", a Blu-Ray jest wolny itp. itd. Kurcze, kupi sobie człowiek napęd DVD czy jakikolwiek do kompa, działa to latami bez zarzutu, potem jeszcze odsprzedać idzie, ale w konsolach akurat takie to delikatne? Nie rozumiem tego. Z drugiej strony jest też opinia, że akurat te najtańsze stacjonarne odtwarzacze m.in. divx-ów, to mają szczególnie słabe napędy w porównaniu z markowymi konkurentami. W przypadku urządzenia za 100-parę zeta siłą rzeczy głównym i najdroższym elementem jest właśnie napęd. I tam jest montowana ta największa taniocha, bo jak coś jest do kupienia za 140 zeta, to zarobek musi z tego mieć sprzedawca, pewnie jakiś pośrednik, no i producent. To ile ten ostatni daje za napęd do swojego produktu? Jakieś grosze :) I bądź tu człowieku mądry.

 

Mimo wszystko chciałbym to urządzenie do wszystkiego mieć. W gry dużo nie będę grał, filmów też jakoś na potęgę nie oglądam (od biedy można najpierw na twardziela skopiować, co by napęd nie jechał przy późniejszym oglądaniu), a i surfować w przeglądarce po necie można przy pomocy PS3 (a czy przy użyciu X-Boxa też?).

 

Wracając do gier, to dużo łoił nie będę nie tylko ze względu na czas, ale też ze względu na cenę gier. Wiele hitów podejrzewam, że będzie na obie platformy, jakiś ułamek z tego wybiorę, a i tak dużo zostanie. Gry na X-Boxa za to mogą być już piracone, a na PS3 podobno jeszcze nie, więc zostają oryginały. No i jak już wyskoczę z (na dzień dzisiejszy) 1400 zeta, to nie po to, żeby mi jakiś przysłowiowy "pan Heniek" grzebał tam z lutownicą i pozbawiał gwarancji :) Chcę to szanować, hehe.

 

Jeszcze mam czas, to będę myślał. Faworyta jak wspomniałem, już mam, ale to nie znaczy, że to nie może się zmienić. No i PS3 lepiej wygląda - to tak na zakończenie. Pośród sprzętu audio-video prezentowałby się bardziej na miejscu niż "szarak" X-Box. Choć to ofkors z przymrużeniem oka, bo nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zakupiłem niedawno pierwszego X'a... Mam 3 pytania:

 

1. Czy ktoś przerabiał kiedykolwiek Xbox'a metodą bezchipową by Wielebny & TechniX (krąży ona po sieci i jest najpopularniejsza)... Nie mam kompa z dyskiem IDE, dlatego będę to musiał u kumpla wykonać, więc wolałbym wiedzieć czy jest bezpieczna (czy nic nie popalę przy okazji).

2. Czy ktoś porównywał jakość obrazu między kablami composite i component? Czy opłaca się wydać 50 zł na kabel component czy jest to strata kasy?

3. Jakie gierki polecacie? Na razie mam: Halo (myślałem, że będzie lepsze, plansze są zbyt monotonne), Forza Motorsport (ok, jednak GT4 lepsze) i Metal Slug 3 (wymiata, ale krótka ;-)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil

 

- Mass Effect

- GTA 4

- Project Gotham Racing 4

- Race Driver: Grid

- Dark Messiah

- Assassin's Creed

- Gears of War (na "dniach" wychodzi dwojeczka)

- Oblivion

 

2. Czy ktoś porównywał jakość obrazu między kablami composite i component? Czy opłaca się wydać 50 zł na kabel component czy jest to strata kasy?

Nie wiem czy dobrze zrozumialem. Chodzi Ci czy warto kupowac kabel HDMI, czy tez bardziej oplaca sie grac na zwyklym AV? Jesli tak, to roznica jest KOLOSALNA (jesli mowimy o nowych telewizorach z HD).

Jezeli masz dobry monitor, mozesz tez zainwestowac w kabel VGA z przejsciowka i grac na nim. Konsola spokojnie pracuje wtedy w najwyzszych rozdzielczosciach.

 

A tak wogole, to gratuluje swietnego wyboru ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil

 

- Mass Effect

- GTA 4

- Project Gotham Racing 4

- Race Driver: Grid

- Dark Messiah

- Assassin's Creed

- Gears of War (na "dniach" wychodzi dwojeczka)

- Oblivion

 

jeśli dobrze zrozumiałem, Kamil kupił Xboxa, nie Xboxa 360. ekspertem nie jestem, ale chyba GTA 4 na jedynkę nie istnieje? chociaż, jeśli na PC ma być.. prawdopodobnie niektóre gry z wymienionych również..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil

 

- Mass Effect

- GTA 4

- Project Gotham Racing 4

- Race Driver: Grid

- Dark Messiah

- Assassin's Creed

- Gears of War (na "dniach" wychodzi dwojeczka)

- Oblivion

 

jeśli dobrze zrozumiałem, Kamil kupił Xboxa, nie Xboxa 360. ekspertem nie jestem, ale chyba GTA 4 na jedynkę nie istnieje? chociaż, jeśli na PC ma być.. prawdopodobnie niektóre gry z wymienionych również..
Mój błąd - nie doczytałem ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym Wam podpadł kolega z Poznania, że polecacie mu wszystko, tylko nie Fahrenheita?

Moim zdaniem to jedna z lepszych gier jakie wyszły w ostatnich latach. Świetna fabuła, grywalność, możliwość poprowadzenia losów bohaterów na różne sposoby, naprawdę polecam.

 

A z tymi kablami to... chyba szkoda kasy. Jeśli kupiłbyś konsolę najnowszej generacji tj. choćby x360, to wtedy pytanie byłoby do pogadania (wtedy zależałoby to np. od posiadanego przez ciebie telewizora), a tak to prawdopodobnie zauważalnej różnicy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok mam zasadnicze pytanie laika - moje doswiadczenie z konsolami to okazjonalna gra na PS2 w PESa, teraz zastanawiam sie nad kupnem konsoli, pytanie proste i zwiezle - co lepiej Xbox czy PS3? Nie powiem ze cena nie gra roli, a zwracam sie z prostymi i tępymi pytaniami - czy ciezko sie z psowego pada przestawic na xboxowego? Czy mniej wiecej te same gry sa dostepne na obydwie konsole, chociaz wiem ze to co mnie najbardziej interesuje, czyli NBA 2k i PES sa na obydwoch. I ostatnie pytanie, czy jesli kupie Xboxa Arcade, tego najtanszego, to wiele strace, poza pojemnoscia dysku, ktora i tak nie wiem do czego jest potrzebna?

 

Sorry za kretynskie dla zaawansowanych pytania, ale najzwyczajniej nie chce przeplacac.

 

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

travcka, zdecydowanie Xbox.

 

czy ciezko sie z psowego pada przestawic na xboxowego?

Raczej nie, u mnie dlugo to nie trwalo. Za to jak juz sie przyzwyczaisz, to bedziesz sie zastanawial jak wczesniej mogles grac na smiesznym i malutkim padziku Sony ;) Do tego triggery (R2 i L2, odpowiedzialne np. za gaz i hamulec w grach wyscigowych) sa o NIEBO lepiej zrobione niz w padzie PS3.

 

Czy mniej wiecej te same gry sa dostepne na obydwie konsole

Generalnie z grami na PS3 jest bieda. Zbyt wielu ciekawych "exclusive'ow" nie ma, a te gry ktore wychodza na wszystkie platformy (COD, Assassin's Creed itp) lepiej prezentuja sie na Xboxie i z reguly plynniej chodza.

 

I ostatnie pytanie, czy jesli kupie Xboxa Arcade, tego najtanszego, to wiele strace, poza pojemnoscia dysku, ktora i tak nie wiem do czego jest potrzebna?

Nic nie stracisz, chyba ze zamierzasz korzystac z Xbox Live i sciagac na dysk dema, trailery, filmiki i Bóg wie co jeszcze. No i granie przez internet odpada wtedy.

 

To chyba tyle, jakbys mial jakies pytania to wal smialo. Ja ze swojego X'a jestem mega zadowolony, a teraz kiedy Arcade mozna wyhaczyc juz za 700-600zl to nie ma sie nad czym zastanawiac ;]

 

Zostaje jeszcze sprawa o ktorej pisal Kamil - PS3 nie przerobisz. Nawet jesli w niedalekiej przyszlosci zlamali by zabezpieczenia (w co watpie) to i tak musial bys zainwestowac w nagrywarke blu-ray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz uwaga... Kup PS3 Travcka.

W dobie allegro i historycznie tanich gier na konsole, argument ceny gier jest żaden. W drugim, trzecim obiegu można mieć, nawet całkiem nowy tytuł, za pare złotych.

 

To już jest ten czas, w którym lepszym rozwiązaniem jest PS3. Rok temu pisałem co innego, dwa lata temu też. Ale od tamtego czasu zmieniło się to co się miało zmienić, biorąc X360 dziś, mając do wyboru także PS3, robisz analogiczny błąd do tego, który popełniłbyś wybierając szpital, który leczeniem zagwarantuje ci jeszcze 2 lata życia, ponad ten, który oferuje ci jakieś prawie 4 lata ;)

 

Argumenty za i przeciw jednej czy drugiej konsoli są tutaj w temacie, także wystarczy chwile (bo nie ma tego dużo) przejrzeć tę dyskusję i podjąć decyzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz uwaga... Kup PS3 Travcka.

W dobie allegro i historycznie tanich gier na konsole, argument ceny gier jest żaden. W drugim, trzecim obiegu można mieć, nawet całkiem nowy tytuł, za pare złotych.

 

To już jest ten czas, w którym lepszym rozwiązaniem jest PS3. Rok temu pisałem co innego, dwa lata temu też. Ale od tamtego czasu zmieniło się to co się miało zmienić, biorąc X360 dziś, mając do wyboru także PS3, robisz analogiczny błąd do tego, który popełniłbyś wybierając szpital, który leczeniem zagwarantuje ci jeszcze 2 lata życia, ponad ten, który oferuje ci jakieś prawie 4 lata ;)

 

Argumenty za i przeciw jednej czy drugiej konsoli są tutaj w temacie, także wystarczy chwile (bo nie ma tego dużo) przejrzeć tę dyskusję i podjąć decyzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek: To zależy ile ktoś gra i ile gier "potrzebuje"... Ja nie jestem jakimś fanatykiem gier, ale mam kumpla co MGS4 (chyba najlepsza gra na PS3 w tej chwili) przeszedł w 2 dni... Jak na grę za 150 zł to przynajmniej dla mnie trochę sporawo...

 

Poza tym nie konsola się liczy, lecz gry - a tutaj mimo mojej najszczerszej niechęci do wszystkiego od monopolistów z pod znaku M$ (chociaż muszę przyznać, że .NET od 2.0 jest świetne i już większość programów piszę pod tą platformę - taki mały OT ;-)) muszę przyznać, że na dzień dzisiejszy to X360 ma lepszą bazę gier...

 

Lista "must have" na PS3 w tej chwili dla mnie to może z 5 tytułów (MGS4, SC4, Fallout 3, SH5 i GT:P)... Trochę mało, nie mówiąc o tym, że nie wszystkie to exclusive...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry sportowe są wszystkie, a na przykład ja (użytkownik x360) mam taką grę jak TopSpin3 (tenis) i w wersji na moją konsolę nie ma Rafaela Nadala, bo jest on w wersji tylko na PS3.

Mam też Fifę09, w której aktualizacja live adidas (nie bedę pisał co to jest) dla wszystkich lig, kosztuje ponad 100zł (za grę dałem 160 pare zł w sklepie)... Dodatkowo trzeba płacić za możliwość grania przez net, za co w PS3 płacić nie będzie trzeba

 

Tak jak mówie, rok temu czy dwa, nie opłacało się kupować PS3 bo czas oczekiwania na zmiany, które miały nadejść, był zbyt długi. Teraz co innego.

Powiem szczerze, że nie wiem, czy jest już cały system grania sieciowego na PS3, podejrzewam, że tak, ale mimo to, nawet jak go nie ma, to niebawem będzie i problem z głowy.

Dlatego nawet przejście gry w dwa dni nie stanowi problemu, bo raczej teraz wszystkie gry, tego typu szczególnie, mają opcje grania sieciowego, który jest już chyba głownym typem rozgrywki.

Są gry, w których single player jest robiony po łebkach i od tak dla zasady, bo i tak wszyscy będą grali przez net i na to się teraz twórcy gier nastawiają.

 

 

Chociaż z drugiej strony, za jakiś czas (3 tygodnie - miesiąc), wychodzi Gears of War 2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za wszystkim za rady

 

od wczoraj jestem posiadaczem Xboxa, ale jednak Arcade. Pewnie bede zalowal w przyszlosci malego dysku, ale finanse to finanse :) na gre w necie, pomimo zapewnien Farta takze jakos specjalnie sie nie napalalem, ale jak sie pewnie okaze tez bede tego zalowal :)

 

niestety w sklepie nie bylo nba 2k9, wiec musialem sie zadowolic gta 4. pierwsze wrazenia sa ogromne, faktycznie pad nie byl ciezki do opanowania, samo granie, grafika itp - po przeskoku z sredniego pc, szok wielki. Oczywiscie pozytywny.

 

teraz tylko musze kupic, 2k9, kabel hdmi i drugiego pada i co najgorsze, znwou studia pojda w odstawke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak jest z pozbyciem się tego sprzętu (Iksa 360)? Z gier już raczej 'wyrosłem', pograłbym wyłącznie w GTA i 2k, a później konsola mi generalnie niepotrzebna :wink: Jak wygląda drugi obieg? mozna to sprzedac za jakas konkretna cene? (na allegro z tego co widzialem raczej z tym 'różnie') czy raczej ludzie nastawiają się na nowe sztuki? :wink: z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś rzeczywiście przerabia gry masowo, to IMO faktycznie X360 będzie lepszym rozwiązaniem. Jak ktoś masowo gierci i zahacza o maniactwo, to IMO raczej nie kupuje sprzętu licząc szczególnie pieczołowicie, ile lat będzie go używał. Na X-a jest obecnie więcej gier (z tego, co czytam), graficznie obie konsole od siebie nie odbiegają. Jak dołożyć możliwość piracenia, to już dopiero giercarz ma jak w raju. Typowy gracz nie potrzebuje jakichś dodatkowych "ficzerów" w konsoli, więc nie musi brać modelu droższego (PS3), tylko tańszy (X) i potem mniej mu szkoda wcześniej przesiąść się na coś innego.

 

Ja wolałem wyłożyć więcej na PS3, bo jednak ja mało grywam i liczą się dla mnie właśnie te przykładowe 4, a nie 2 lata, o których pisał Maciek. Mam konsolę 3 miesiące, a jeszcze nie skończyłem GTA IV (mam progres gdzieś na 40%). W tym roku kupię jeszcze maksymalnie jedną grę i będzie to coś z NBA. Gry są drogie, to fakt, a niestety kasa potrzebna mi na inne rzeczy, ale zresztą (jak pisałem przy GTA) tempo mam powolne i tak.

 

Mnie się PS3 bardziej podoba, bo biorę je za produkt bardziej dopracowany i ogólnie dojrzalszy. Nie wygląda jak zabawka i miało dla mnie znaczenie to, że ma przeglądarkę i blu-ray'a. Może nawet kiedyś się pobawię z możliwością zainstalowania linuxa... To dla mnie to lepszy pretendent do miana domowego centrum rozrywki (czy jak tam next-geny nazywają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam jeszcze dosc głupie (dla zdecydowanej większości ;]) pytanie odnosnie dysków w X360. Jest jakaś odczuwalna różnica między 60 GB a 20, dla gracza takiego jak ja (tak jak pisałem- w sumie tylko 2k i GTA...)? Czy to raczej ma większe znaczenie przy ściąganiu demonstracji etc.?

 

PS. i jak ma się sprawa z arcade, tzn. czy karta pamięci spokojnie wystarczy do normalnego grania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.