Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam, ze organizatorami i współorganizatorami "Miarka się przebrała" były:

 

Razem,

Inicjatywa Polska,

Partia Zieloni,

Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom,

Feministyczna Brygada Rewolucyjna FeBRa,

Pracownicza Demokracja,

Inicjatywa Feministyczna,

Ogólnopolski Strajk Kobiet,

Inicjatywa Pracownicza Warszawa,

Syrena

 

było tam pewnie też sporo ludzi z innych organizacji, może i jacyś socjaliści...

 

A flaga oczywiście była komunistów z Razem:D

 

Tak, ale problem w tym, że akurat ci z czerwonymi flagami stali, tam gdzie ludzie z Razem. Może to była prowokacja, nie wiem, ale w tej samej podgrupce były flagi Razem i czerwone flagi, zresztą na zdjęciu, które wrzuciłem jest to widoczne. Być może to byli ci, którzy oburzyli się na Zandberga , że Razem to nie komuniści i postanowili przy pierwszej większej manifestacji pokazać swoją przynależność.

 

 

 

 

Trzeba być niezłym ignorantem by wszytsko co czerwone kojarzyć z Stalinem i Pol Potem:(

 

Nie, problem w tym, że wcale nie trzeba. Akurat w tym kraju nie trzeba być ignorantem, żeby czerwone flagi kojarzyć ze Stalinem. 

 

Wręcz przeciwnie, myślę, że ignorantem jest ten, kto przynosi na lewicową manifestację w Polsce czerwone flagi i myśli, że nikt ich nie skojarzy z komunizmem.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak definiować pojęcia. Przecież za konstruktem rzeczywistości widzianej z perspektywy standardowej lewicy jest filozofia neomarksistowska. W pełni uprawnione jest moim zdaniem mówienie jako tzw. skrót myślowy, że to komuchy. Mówimy przecież o podstawowym kojarzeniu sceny politycznej, a nie dyskursie akademickim.

No jak byś popatrzył na to jak PiS traktuje obywatella to oni są najbardziej zbliżeni do komunistów na dzisiejszej scenie politycznej

 

Centralizowanie wszystkiego co sie da

Odiberanei coraz większej ilości uprawnień samorządom

Wojewoda może narzucić zmianę nazwy ulicy placu wg widzimisię swojego tylko po to by w każdym mieście była ulica Lecha Kaczyńskiego no chyba że Plac Zwycięstwa czy ulica 23 lutego sa nazwami komunistycznymi

Telewizja o propagandzie jak za Urbana

Zero zaufania do obywatela i władzy sądowniczej

 

Niemniej zwrot komuchy ma z założeniami obrażać i jest używany raczej jako inwektywa. To jak jakby każdego praciwowca narodowościowego nazywać faszystą . Jedno i drugie jest zbędnym uogólnieniem

 

@ Fluber

 

Jeden zaległy temat wg fundacji zajmujących się pomocą prawną ofiarą molestownia na liście jawnej powinno być 7-8 księży a na tajnej 56 bo tylu mniej więcej skazano z odpowiednich artykułów

Czerwona flaga to nie tylko komunizm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o neomarksizmie, czyli ich zapleczu filozoficznym, którego ciężko będzie się im wyprzeć. PiS to zwykli socjaliści, którzy akurat z neomarksizmem wiele wspólnego nie mają.

 

Jasne, że nazywanie komunisty komuchem to pejoratywne określenie, ale przykład podałeś słaby. Nazywanie prawicowca narodowościowego faszystą to zupełnie nie to samo bo faszyzm jest definiowalny i można to sprawdzić. A komuch i komunista ma ten sam zakres znaczeniowy, tylko zabarwienie inne.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeden zaległy temat wg fundacji zajmujących się pomocą prawną ofiarą molestownia na liście jawnej powinno być 7-8 księży a na tajnej 56 bo tylu mniej więcej skazano z odpowiednich artykułów

Czerwona flaga to nie tylko komunizm .

 

I uważasz, że jak ktoś ma dane na temat liczby księży skazanych z konkretnych artykułów to podaje 7-8? :smile: a na drugiej mniej więcej 56? :smile: Czysta spekulacja.

 

Ale jak wcześniej mówiłem dla naszych rozważań to nie ma żadnego znaczenia, bo i tak nie wiadomo ile osób się wypisało z jawnej listy.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uważasz, że jak ktoś ma dane na temat liczby księży skazanych z konkretnych artykułów to podaje 7-8? :smile: a na drugiej mniej więcej 56? :smile: Czysta spekulacja.

 

Ale jak wcześniej mówiłem dla naszych rozważań to nie ma żadnego znaczenia, bo i tak nie wiadomo ile osób się wypisało z jawnej listy.

Tzn ja wpisałem mniej więcej . Oni podają dokładnie 56 a co do księzy to na jednej fundacji widzialem liczbę 7 na drugiej 8 i nie wiem tak do końca z czego to wynika

 

A co do wypisywania to właśnie dlatego pisałem o manipulacji że podawałeś tę listę jako argument bez uprzedniego sprawdzenia że rząd wpisał sobie prawo przesuwania z jawnej na tajną. I teraz sam przyznajesz ,że wartość tej listy jako argumentu jest żadna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do wypisywania to właśnie dlatego pisałem o manipulacji że podawałeś tę listę jako argument bez uprzedniego sprawdzenia że rząd wpisał sobie prawo przesuwania z jawnej na tajną. I teraz sam przyznajesz ,że wartość tej listy jako argumentu jest żadna

Rząd nie wpisał sobie żadnego prawa przesuwania z jawnej na tajną. To jest prawo osób, które są na liście. Rząd tutaj nie decyduje kogo przesunąć, a kogo nie.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd nie wpisał sobie żadnego prawa przesuwania z jawnej na tajną. To jest prawo osób, które są na liście. Rząd tutaj nie decyduje kogo przesunąć, a kogo nie.

MS decydowało czy przyjąć wniosek o przesunięcie. To nie był automat . Pisałeś uzasadnienie a Ministerstwo przyjmowało lub odrzucało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS decydowało czy przyjąć wniosek o przesunięcie. To nie był automat . Pisałeś uzasadnienie a Ministerstwo przyjmowało lub odrzucało

 

Być może, ale okazuje się, że o tę sprawę został zapytany Adam Żak SJ, pełnomocnik Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży i okazuje się, że "zgodnie z ustawą w rejestrze publicznym znajdują się recydywiści, czyli sprawcy najcięższych przestępstw seksualnych m. in. na szkodę osoby małoletniej, którzy zostali uprzednio skazani na karę pozbawianie wolności bez zawieszenia (...) żaden z księży, których publicznie wymienia się w mediach ( tych, których podobno brakuje w rejestrze publicznym - dopisek mój) nie był recydywistą skazanym za najcięższe przestępstwa i dlatego nie są wymienieni w rejestrze jawnym".

 

Czyli żaden z tych księży się z rejestru publicznego nie wypisał. Żadnego w nim nigdy nie było. A zatem od początku miałem rację, tylko że nie wiadomo, czy tych najgroźniejszych przestępców seksualnych jest 800, czy też może więcej, bo nie wiadomo ilu się z nich wypisało, nie było i nie ma jednak tam żadnego księdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest proste wyjasnienie -  przepisy ustawy dopasowano tak by żaden ksiądz sie nie załapał :tongue:

 

Plus dodałbym do tego jeszcze fakt, że KK tak doskonale kryje swoich pedofili i okłamuje wymiar sprawiedliwości, że jak tylko jakiegoś księdza pedofila zidentyfikują i sąd go skaże, to nigdy więcej nie wpada:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, problem w tym, że wcale nie trzeba. Akurat w tym kraju nie trzeba być ignorantem, żeby czerwone flagi kojarzyć ze Stalinem. 

 

Wręcz przeciwnie, myślę, że ignorantem jest ten, kto przynosi na lewicową manifestację w Polsce czerwone flagi i myśli, że nikt ich nie skojarzy z komunizmem.

 

1. Przecież napisałem, że przynoszenie takich flag na dowolne demo jest głupotą.

2. Komentarz który cytowałeś odnosił się do komentujących w tym wątku od których może niepotrzebnie wymagam więcej niż od troli z gazety.pl

 

Szkoda, że mimo wielu dyskusji na poprzednich +1100 stronach nie można było zobaczyć tu sensownego komentarza na zasadzie

 

"pojawienie się czerwonych flag na manifestacji, nawet jak to barwy socjalistów, jest słabe w tym kraju bo ogółowi społeczeństwa skojarzy się z komuną, ZSRR i Stalinem. Razem popełnia błąd (z czego się cieszę/lub nie) dając się fotografować obok czerwonych sztandardów"

a zamiast tego mamy komentarz na zasadzie:

"Razem to komuniści po na na manifestacji ogranizowanej/współorganizowanej pojawiły się czerwone flagi"

 

co jest bzdurą, której nawet nie chce się kolejny raz prostować:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"pojawienie się czerwonych flag na manifestacji, nawet jak to barwy socjalistów, jest słabe w tym kraju bo ogółowi społeczeństwa skojarzy się z komuną, ZSRR i Stalinem. Razem popełnia błąd (z czego się cieszę/lub nie) dając się fotografować obok czerwonych sztandardów"

a zamiast tego mamy komentarz na zasadzie:

"Razem to komuniści po na na manifestacji ogranizowanej/współorganizowanej pojawiły się czerwone flagi"

 

co jest bzdurą, której nawet nie chce się kolejny raz prostować :(

 

"Pojawienie się flag ze swastyką, nawet jak to barwy hinduskiego bóstwa szczęścia, jest słabe w tym kraju, bo ogółowi społeczeństwa kojarzy się z faszyzmem, III Rzeszą i Hiterem. ONR popełnia błąd ( z czego się cieszę/ lub nie) dając się fotografować obok sztandarów ze swastyką"

 

Zgadzasz się z powyższym zdaniem? :smile:

 

Prawda jest taka, że zarówno w Razem jest ciche przyzwolenia dla komunistów, jak i w ONR jest ciche przyzwolenie dla faszystów, choć ani razem nie jest partią komunistyczną, ani ONR nie jest partią faszystowską. Czy zgodzisz się ze mną, czy twoim zdaniem to są dwie różne sytuacje? :smile:

 

Btw. nie wiem, jak zrozumiałeś moją wcześniejszą wypowiedź, ale mniej więcej to miałem na myśli, co napisałeś. No może z małą różnicą, że ostatnie zdanie zamieniłbym na "Razem popełnia błąd pozwalając przynosić swoim sympatykom czerwone flagi na ich demonstracje':)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że zarówno w Razem jest ciche przyzwolenia dla komunistów

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_parlamentarne_w_Polsce_w_1993_roku

 

No myślę że powinniśmy zająć się tymi zdrajcami którzy po 4 latach kapitalizmu dali w wyborach pierwsze miejsce SLD (dawne PZPR) oraz na PSL (dawne ZSL) czyli obie partie uznające przewodnią rolę komunistów radzieckich. Wyraźnie ludzie chcieli powrotu komunizmu, tak dobrze im było w nowym systemie ze chcieli kartek na mięso oraz półek na których stał tylko ocet. Głosowanie na te dwie partie, a zaraz potem w wyborach prezydenckich na komunistę Kwaśniewskiego miało powrót do komuny zapewnić, ale komuniści się wypięli (podobnie jak w dawnym zsrr) i powiedzieli ze akurat im w nowym systemie dobrze.

 

W każdym razie myślę że powinniśmy zweryfikować tych wywrotowców co głosowali na komunistów. Tylko co z nimi zrobić? W więźieniach się nie zmieszczą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W każdym razie myślę że powinniśmy zweryfikować tych wywrotowców co głosowali na komunistów. Tylko co z nimi zrobić? W więźieniach się nie zmieszczą :(

 

A czy ja nawołuję do wsadzania komunistów do więzień?:)

 

Myślę, ze czym innym jest głosowanie na SLD, a czym innym pojawienie się na demonstracji z czerwonymi flagami w sprzeciwie przeciwko odrzuceniu ustawy z poniższym zapisem. Są różne poziomy komunizmu:)

Zakazuje się umieszczania treści i organizowania zgromadzeń przeciwnych przepisom niniejszej ustawy w odległości mniejszej niż 100 m od podmiotów leczniczych, w szczególności szpitali ginekologicznych i położniczych, a także placówek edukacyjnych, takich jak szkoły i przedszkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie głosowanie na komuchów jest bardziej pro-komuna niż machanie flagą dowolnego koloru.

Nie pojmuję jak można zakazywac symboli komunizmu a jednoczesnie nic nie robić z tymi którzy starali się by komunisci doszli do władzy - to jest dla mnie "monthy pyton"

Nie, bo większość nie głosuje na komunistów ze względów ideologicznych. Sam bym chętnie głosował na komunistów, gdyby ten system działał. 

 

Natomiast machanie czerwoną flagą na mrozie to już jak najbardziej czynność wykonywana z powodów ideologicznych.

 

To tez jest dla mnie dziwne, na szczęście polska partia komunistów ma zaledwie 1000 członków, więc oficjalnie działalności komunistycznej prawie nikt u nas nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_parlamentarne_w_Polsce_w_1993_roku

 

No myślę że powinniśmy zająć się tymi zdrajcami którzy po 4 latach kapitalizmu dali w wyborach pierwsze miejsce SLD (dawne PZPR) oraz na PSL (dawne ZSL) czyli obie partie uznające przewodnią rolę komunistów radzieckich. Wyraźnie ludzie chcieli powrotu komunizmu, tak dobrze im było w nowym systemie ze chcieli kartek na mięso oraz półek na których stał tylko ocet. Głosowanie na te dwie partie, a zaraz potem w wyborach prezydenckich na komunistę Kwaśniewskiego miało powrót do komuny zapewnić, ale komuniści się wypięli (podobnie jak w dawnym zsrr) i powiedzieli ze akurat im w nowym systemie dobrze.

 

W każdym razie myślę że powinniśmy zweryfikować tych wywrotowców co głosowali na komunistów. Tylko co z nimi zrobić? W więźieniach się nie zmieszczą :(

Masz rację. Poparcie dla komunistów jest tak silne, że wszystkie partie sejmowe nawzajem wyzywają siebie od komunistów i za wszelką cenę chcą przekonać wyborców, że są jedyną ochroną przed komunizmem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.