Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki któremu zlikwidowano analfabetyzm i biedę. To ci od czerwonych sztandarów odbudowali Polskę zniszczoną przez chłopców maszerujących pod symbolami słońca. I tego żadni "specjaliści" z IPN nie zmienią.

Mam nadzieję, że nie będziemy się teraz licytować kto uczynił więcej zła bo wiem, że to temat pozbawiony logiki ale chociaż minimalny poziom należy trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki któremu zlikwidowano analfabetyzm i biedę. To ci od czerwonych sztandarów odbudowali Polskę zniszczoną przez chłopców maszerujących pod symbolami słońca. I tego żadni "specjaliści" z IPN nie zmienią.

Mam nadzieję, że nie będziemy się teraz licytować kto uczynił więcej zła bo wiem, że to temat pozbawiony logiki ale chociaż minimalny poziom należy trzymać

Z tej "likwidacji biedy" do dzisiaj sie odbudowujemy.

 

Tak - licytacja nie ma sensu. Mniej wiecej tak samo jak socjalistyczno-robotnicza retoryka na marszu w sprawie aborcji. Lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki któremu zlikwidowano analfabetyzm i biedę. To ci od czerwonych sztandarów odbudowali Polskę zniszczoną przez chłopców maszerujących pod symbolami słońca. I tego żadni "specjaliści" z IPN nie zmienią.

Mam nadzieję, że nie będziemy się teraz licytować kto uczynił więcej zła bo wiem, że to temat pozbawiony logiki ale chociaż minimalny poziom należy trzymać

 

Rozumiem, że odbudowanie zaczęli 17 września 1939 roku, względnie 23 sierpnia 1939 roku?  Bo koledzy od czerwonych sztandarów z pewnością weszli w zmowę z tymi chłopcami od symboli słońca, potem na nas napadli, a potem przez ponad 40 lat okupowali z powodu chęci nauczenia na języka polskiego.

 

Popatrz na RFN i popatrz na NRD. Popatrz na różnice w ramach jednego kraju, którego część rozwijała się pod rządami komunistów, a część nie. Z pewnością część moich przodków nie do końca sobie uświadamiała gest chłopców od czerwonych sztandarów i zamiast dziękować za dożywotnie zagraniczne wakacje, byli źli, że wywieziono ich na Syberię.

 

Nie, nie będę się licytował kto był gorszy, jedno jest pewne. Chłopcy od obu tych sztandarów byli źli i żadnego z tych sztandarów nie chcę oglądać w przestrzeni publicznej, a jeżeli ktoś z nim przychodzi, to zdanie o nim mam wyrobione z miejsca. Przynajmniej cieszę się, że sympatycy aborcji wyraźnie pokazali swoją przynależność polityczną i mentalną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tacy artysci jak ty za zycia raczej nie sa doceniani, kumasz aluzje ?"

 

 

raczej kumam.

żeby docenić artystów takic jak ja, tacy jak ty muszą wyciągnąć kopyta.

 

do roboty, chłopaki. I dziewczyny.

 

 

"nie bede sie licytowal ktorzy byli gorsi"

 

szkoda ! to by było dobre :]

 

faszyści, którzy wymordowali kilka milionów Polaków, a resztę chcieli w komplecie spędzić do obozów koncentracyjnych, zagazować, a poźniej spalić, bo uważali, ze "rasa słowiańska jest parszywa, a w ogóle to tylko aryjska jest godna życia", czy może radzieccy stalinowcy, którzy - owszem - zamordowali -dziesiąt tysięcy polskich wojskowych i działaczy politycznych, ale poza tym : zatrzymali faszystów, którzy mieli takie plany jak wyżej zostało to opisane, oraz byli protektorem władzy, która odbudowała Polskę z ruin wojennych, przeprowadziła szereg reform społecznych, a koniec końców wyżywiła, ubrała i dała przyszłość [cokolwiek o niej mówić dziś] 60 czy 70 milionom Polaków, że o korzystnych dla Polski zapisach terytorialnych nie wspomnę ?

 

 

wybór jest faktycznie cholernie trudny :]

 

porównywanie dolegliwości faszyzmu niemieckiego i stalinizmu radzieckiego, dla Polaka, to jest w ogole zachowanie dowodzące jakichś deficytów intelektualnych albo kompletnego braku myślenia spowodowanego ideologicznym zaślepieniem.

 

 

 

 

z tej "likwidacji biedy do dzisiaj sie odbudowujemy"

 

 

zwłaszcza ci, co zawsze mieli dwie lewe ręce i czy za komuny, czy za demokaracji, zawsze byli pokrzywdzeni i

przez system.

 

ot, takie dziadki moherowe : połowę emerytury wrzucają na tacę Radiu Maryja, a potem marudzą, ze cierpią

biedę.

 

albo rodziny wielodzietne. tata pracy nie ma, mama też nie, a ksiądz kazał się rozmnażać, wiec na przychówku

już gąb dziesięc do wykarmienia.

 

 

prawdziwą biede, to Polska zawdzięcza nie komunie radzieckiej, lecz watykańskiej okupacji.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te zdjęcia z wczorajszych protestów to nie jest fejk???

https://twitter.com/PawelT_PL/status/952269497129414656

 

Serio Razem przyszło z czerwonymi flagami protestować przeciwko odrzuceniu w pierwszym czytaniu projektu "Ratujmy kobiety"? Serio?!

czerwony sztandar to przede wszystkim symbol ruchu robotniczego a przez zsrr jest i inaczej kojarzone. przynoszenie sztandaru na tego typu demonstracje jest tak samo bez sensowne jak Twoja reakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFE w Chile wypłacają średnio równowartość 500 złotych emerytury. W protestach przeciwko temu systemowi wzięło niedawno udział 1,5 miliona ludzi. A przypominam, że polski system był oparty na systemie chilijskim. :nevreness:

 

ZUS w bankrutującej Grecji czasowo obniżył emerytury trzy lata temu a i tak były one jedne z najwyższych w Europie (za to z wypłatami z lokat bankowych już były problemy  :moon:).  

 

To tak apropo ,,kradzieży z OFE", i haseł typu ,,za 15 lat nie będzie państwowych emerytur".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber dziwisz się czerwieni u postkomunistycznej partii?

Zdziwić się powinieneś Piotrowiczowi rozliczajacemu sbkow!

Albo onrowcom polazujacym sobie samolot na niebie

Albo "ochronie" marszu niepodległości wpuszczajacym "policyjnych prowokatorow" pod banerem na czele pochodu

 

Ale czerwień u komunistów? To akurat całkiem logiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Augusto Pinochet przemówił do ludzi:

- Tajemnica dobrego życia w kraju jest prosta - zaczął Augusto.

Tłum spojrzał na niego z zainteresowaniem.

- Ciężka praca...

Kilkaset osób opuściło plac.

- Przestrzeganie prawa...

Kolejne kilkaset osób opuściło plac.

- I zero komunizmu! - zakończył Augusto, spodziewając się, że tym razem jeszcze więcej ludzi wyjdzie. Ale nikt nie odszedł.

- Dlaczego nikt nie idzie? - zapytał Pinochet. - Właśnie powiedziałem: "Zero komunizmu!". Czy wśród was nie ma ani jednego komunisty?

Z tłumu dobiegł głos:

- Wszyscy komuniści wyszli po słowach o potrzebie ciężkiej pracy i przestrzeganiu prawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jak tu nie kochać feministek i kato-prawicy? xD

 

Jeszcze w temacie katoprawicowych świrów:

https://twitter.com/JNizinkiewicz/status/952849120322117633

 

 

Fluber dziwisz się czerwieni u postkomunistycznej partii?

Zdziwić się powinieneś Piotrowiczowi rozliczajacemu sbkow!

Albo onrowcom polazujacym sobie samolot na niebie

Albo "ochronie" marszu niepodległości wpuszczajacym "policyjnych prowokatorow" pod banerem na czele pochodu

 

Ale czerwień u komunistów? To akurat całkiem logiczne

Przecież Razem stanowczo odcina się od komunizmu. Zandberg grozi pozwem każdemu kto twierdzi że Razem ma z komunizmem cokolwiek wspólnego. Sam chwaliłeś Razem w tym wątku z tego co pamiętam, że to nie komuniści tylko społecznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie katoprawicowych świrów:

https://twitter.com/JNizinkiewicz/status/952849120322117633

 

 

Przecież Razem stanowczo odcina się od komunizmu. Zandberg grozi pozwem każdemu kto twierdzi że Razem ma z komunizmem cokolwiek wspólnego. Sam chwaliłeś Razem w tym wątku z tego co pamiętam, że to nie komuniści tylko społecznicy.

zdaje się że pisałem iż razem są czymś nowym na lewicy (przed i w trakcie wyborów) a później że elektorat jest bardziej w centrum niż skrajnie na lewo (chodziło chyba o kwestie zbrojeń albo aborcji)

 

Tak, chwaliłem Razem, bo do wyborów szli z nowymi ludźmi, w zdecydowanej większości bez jakiś nalecialosci z innych partii, w tym widziałem szansę na odbudowę lewicy w Polsce, niestety razem to bardzo szybko pogrzebali swoimi późniejszymi wystapieniami.

 

A że zandberg mówi że nie są komunistami- buc może wieku z nich nie jest, ale, co było omawiane tu choćby, są i tacy, którzy z komuna Marksa się utożsamiaja i być może właśnie ta frakcja przyniosła czerwone sztandary

serio masz tam wykupiony abonament? :)

jego kasa, może ja wydać na co chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak definiować pojęcia. Przecież za konstruktem rzeczywistości widzianej z perspektywy standardowej lewicy jest filozofia neomarksistowska. W pełni uprawnione jest moim zdaniem mówienie jako tzw. skrót myślowy, że to komuchy. Mówimy przecież o podstawowym kojarzeniu sceny politycznej, a nie dyskursie akademickim.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że zandberg mówi że nie są komunistami- buc może wieku z nich nie jest, ale, co było omawiane tu choćby, są i tacy, którzy z komuna Marksa się utożsamiaja i być może właśnie ta frakcja przyniosła czerwone sztandary

Przypominam, ze organizatorami i współorganizatorami "Miarka się przebrała" były:

 

Razem,

Inicjatywa Polska,

Partia Zieloni,

Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom,

Feministyczna Brygada Rewolucyjna FeBRa,

Pracownicza Demokracja,

Inicjatywa Feministyczna,

Ogólnopolski Strajk Kobiet,

Inicjatywa Pracownicza Warszawa,

Syrena

 

było tam pewnie też sporo ludzi z innych organizacji, może i jacyś socjaliści...

 

A flaga oczywiście była komunistów z Razem:D

 

Ja rozumiem, że Tomasz Lis z Hołdysem na twitterze będą pisać takie bzdury, rozumiem, że trolle na gazecie... ale dyskutując o polityce (nawet jeśli to jest forum koszykarskie) moglibyśmy od siebie wymagać minimum kumacji.

 

Czerwony sztandar to socjaliści. Socjaliśmy tworzyli nasz pierwsze rząd po I wojnie światowej, socjaliści walczyli z bolszewikami w 1920, w końcu to też socjaliści współtworzyli rzad na uchodzctwie w Londynie.

 

Trzeba być niezłym ignorantem by wszytsko co czerwone kojarzyć z Stalinem i Pol Potem:(

Czerwone sztandary z sierpem i młotem to co najwyżej pojawiały się na manifestacjach organizowanych czy współorganizowanych przez SLD (co julekstep kilka razy tu chętnie przywoływał)

 

--------

 

poza wszystkim uważam walkę o odzyskiwanie tego koloru za niepotrzebne i bezcelowe w Polsce po 45 latach PRL i bycia satelitą ZSRR, gdzie wszystko co czerwone ma tylko jedno skojarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.