Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Albo jeszcze inaczej. Gdyby równe premie sprawiały ze kazdego stac na dostatnie zycie to przelknalbym te niesprawiedliwosc. Gdyby nierowne premie sprawialy ze kazdego stac na dostatnie zycie to przelknalbym to ze dostaje mniej

czyli jesteś socjalistą w dodatku wierzący więc jak najbardziej PiS. dziękuję za rozmowę i szkoda tyle pisania ale przynajmniej może dowiedziałeś się czegoś o sobie :)

Bo są naiwni.

z pewnością do 1% ludności która ma 99 % zasobów planety w rękach nie ma szans dotrzeć ale będąc graczem NBA wolałbym więcej zarabiać jako gwiazda drużyny niż ten który tylko przychodzi na treningi bo mu się należy Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jesteś socjalistą w dodatku wierzący więc jak najbardziej PiS. dziękuję za rozmowę i szkoda tyle pisania ale przynajmniej może dowiedziałeś się czegoś o sobie :smile:

 

 

Że nie mam nic przeciwko socjalizmowi i że jestem za PIS:) Ciekawe kto w tym wątku się spodziewał, że w 2018 roku uda ci się dojść do takiego wniosku:)

 

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że nazywają mnie wierzącym socjalistą i prostym człowiekiem, myślisz, iż mnie obrażasz, zupełnie nie wiem dlaczego:) 

 

Masz rację, zupełnie nie wiem, czemu się do mnie przyczepiłeś i zamiast dyskutować, to w każdym poście obdarzasz mnie jakimś, w twoim mniemaniu, obraźliwym epitetem. No ale tak już libertarianie są wytresowani, żeby na każdą wzmiankę o komunizmie i socjalizmie reagować agresją :smile:

 

Jeżeli chęć, aby wszyscy ludzie na świecie żyli dostatnie, nawet jeżeli nie byłoby to sprawiedliwe, to coś złego, a chęć by te pieprzone lenie zdychały, jak sobie nie radzą to coś dobrego, to ja jednak zostanę przy swoim prostym świecie, w którym ludzie wyrośli ze swoich neandertalskich instynktów opierających się na prawie dżungli:)

 

W sumie to mógłbyś wyjaśnić, co jest takiego złego w wierze i socjalizmie, chętnie się dowiem, jak napiszesz w końcu coś na temat i powstrzymasz się od epitetów:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak selekcji naturalnej, której główną przyczyną jest idea socjalizmu nieuchronnie prowadzi do straszliwego przeludnienia planety.

 

Ogólnie treść głupia - ale chociaż mógłbyś przeredagować to zdanie tak aby poprawnie tę treść wyrażało :smile:

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że tak, tylko to również się wiąże (pomoc dla trzeciego świata-> zmniejszenie tam śmiertelności, pomoc socjalna -> przedłużanie zbędne życia gigantycznej, a zbędnej grupie społeczeństwa).

 

Co decyduje o zbędności/niezbędności danej grupy?

 

Jeśli np zużycie zasobów o którym wspominałeś:

 

Celowo nie edytuję, bo jak zamierza się ktoś czepiać braku przecinka to odpadam.

 

A treść cóż. Przyrost liczby ludzi jest zatrważający, w okolicach 2050r +- może jebnąć cyfra 10 mld ludzi. Prędzej czy później będzie przesrane z zasobami etc.

 

To obstawiam, że zużywasz ich więcej niż spora grupa zbędnych z afryki.

 

O ile zgoda, że pomoc humanitarna dla trzeciego świata często gęsto jest źle prowadzona (ryba zamiast wędki) o tyle serio nie jestem sobie w stanie ustalić co może być czynnikiem decydującym o zbędności/niezbędności danej osoby/grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jeżeli po prostu ktoś z czystego lenistwa nie robi nic aby poprawić sobie warunki bytowe to po prostu państwo tym bardziej nie powinno jegomościowi nic za darmo dawać. Inwestować w tych, którym się chce ale z pewnych przyczyn nie mogą.

Taki moim zdaniem byłby najzdrowszy balans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc socjalna doskonale o tym decyduje. Jeśli społeczeństwo więcej daje jednostce, niż jednostka społeczeństwu to jednostka jest zbędna.

 

Jednostka może sobie taką pomoc zapewnić prywatnie (rodzina, żona, kochanka, PRACA, whatever). Gdy wpier*ala się w to system na zasadzie okradania jednych i dawania drugim (idea socjalizmu), to masz odpowiedź.

 

Czyli trzeba po prostu bardzo chcieć, człowiek jest kowalem swojego losu i inne kołczingowe bzdury? :smile:

 

OKEEEEJ

 

btw - ma ktoś na sprzedaż prywatnie jakąś fajną rodzię? Może będzie lepsza od tej przydzielonej z nadania (systemowo!)

 

btw2 - miło że wjechała tu psychoprawacka alternatywa dla psycholewactwa prezentowanego przez niektórych użytkowników. Balans mocy ftw!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym coachingowego? 

Po prostu albo jesteś dzieckiem, któremu ktoś zapewnia byt, a od pewnego czasu zapewniasz sobie byt sam, albo nie i trudno, ch* z Tobą.

 

Czyli dzieci z domów dziecka, ludzie którzy mieli swój wkład w rozwój społeczeństwa (ale ulegli wypadkowi), emeryci, ludzie którzy się gorzej urodziili - WON?

 

Ja pi****le - dobrze, że mi przypomniałeś czemu nie lubię bardzo dzielnych i zaradnych życiowo psychoprawaków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.