Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Waszyngton to Konferencja Wschodnia.

 

Oczywiście bez donosu w języku language Wyborcza obejść się nie może:

https://twitter.com/Bart_Wielinski/status/939449076076220416

 

O k**** widzę w komentarzach ten typ ciągle powołuje się na "rzucenie na glebę to przesada"

 

no ja pi****le (aż korci założyć sobie w końcu konto na twitterze)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość dostał za to pół roku w zawieszeniu na dwa lata i 2 tysiące grzywny

ale nie napisał biografii Gombrowicza. To jest niesamowite, jak bardzo rządy PIS ujawniają braki intelektualne tzw. mainsteramu, który nie ma w tej chwili żadnych argumentów poza argumentem siły.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kloaczne hejterstwo"

 

 

chciałbym, żeby tak było. niestety, to co piszę, to smutna prawda o częsci polskiego społeczeństwa.

 

można ofk ignorowac fakt wywracania na plecy demokracji w Polsce, podporządkowywania Partii sądów, można

się cieszyć, ze nowe elity to Misiewicze w społkach skarbu państwa, Rachonie w mediach publicznych, a Zenki

w kulturze, ale wtedy nie wypada mieć pretensji o bycie pogardzanym.

 

 

mozna się cieszyć z "odrywania od koryta", ale nie widzieć, ze jeszcze gorsi są przy tym korycie sadzani ?

 

władza sądownicza jest "bezkarna" ? czyżby chodziło o sędziego w stanie spoczynku, który 15 lat temu ukradł spodnie,

a potem umarł ? 

 

chyba o to chodzi, bo to jest wszystko, co PIS znalazł w sprawie "bezkarności władzy sądowniczej".

 

cała ta bajka o "bezkarności" służy wyłącznie temu, zeby mieć pretekst do bezprawnego i na chama wyrzucania obcych 

i wstawiania swoich - dla kasy, dla władzy, dla zysku. 

 

nie widzieć tego, znaczy oślepnąć.

 

 

"przy niedzieli dupbol bedzie wiekszy", "jutro niedziela liczymy na porzadny monolog"

 

porządne rzeczy i nawet dupobóle, to ja zostawiam dla lepszych celów i ambitniejszych, gadka o polityce na jakis forumku, to dla mnie relaks, bo nie muszę dobierać słów, majstrować przy kompozycji, rytmice, stylu, cyzelować i innych zabiegów łamiących głowę uprawiać, więc jesli to było serio, to skucha, a jeśli ironicznie, to się wam wypsneło chyba głównie z powodu słabej psychologii jaką uprawiacie.

 

 

czy wy naprawdę sądzicie, ze pedagogika zawstydzania może do mnie trafić ? :]

 

fałszywe podjudzanie do "paroksyzmów", które ma sugerować, że lepiej zrezygnować z powodu bycia śmiesznym im

bardziej jest się zaangazowanym ?

 

słabizna :]

 

typowe zagrywka stada przeciw jednostce. nie da się jej zabić, bo jest zbyt silna, więc trzeba nadwątlić jej pewnośc siebie

albo chociaż dać sygnał innym, ze tak właśnie jest.

 

 

jakbym kiedykolwiek był częscią jakeigoś stada, to byłoby to nieskuteczne, jako ze metody stadnego wywierania presji

miałbym w małym palcu i po 10 razie byłbym w stanie zaadaptować się do ich oddziaływania.

 

a skoro nigdy nie byłem częscią żadnego stada, to znaczy że mialem do czynienia z takimi metodami, więc je znam,

przerobiłem i teraz najwyzęj możęcie mnie pocałować w d... i wyglądacie w moich oczach jak cienkie bolki, którym się

wydaje, ze ich boleśnie kiepska strategia jest sprytna i niezauważalna dla odbiorcy.

 

 

i generalnie byłoby to załosne i śmieszne w swojej pokracznośc i naiwności, gdyby nie fakt, że - przynajmniej potencjalnie -

dyskusja tutaj dotyczy bandytyzmu politycznego jaki uprawia Partia jawnie nacjonalistyczna, antydemokratyczna, antyeuropejska, chamska, kto wie czy nie finansowana z Kremla.

 

 

to jest powód do heheszków ?

 

wam to pewnie koło szyi lata, czy będzie cenzura w mediach, sądy obsadzone partyjnymi wtyczkami, policja jak Berkut, 

granice pozamykane itd., ale mnie jakoś nie lata. mnie to jakoś wcale nie bawi, a wygląda na to, ze na to się zanosi.

 

 

a raka trzeba ciąć szybko, bo jak się rozrośnie, to nawet jak jest byle jaki, to może zabić. no chyba, że ktoś lubi mieć i

dopieszczać.

 

 

równanie jest takie : SLD owska władza kradła, obrażała i byłe perfidna, POwska władza była perfidna, obrażała i kradła,

PISowska władza obraża, jest perfidna i kradnie.

 

jaka jest róznica ?

 

SLD i PO nigdy nie zakwestionowały reguł demokratycznych, nie zamachnęły się na niezawisłośc sądów, nie próbowały

celowo obniżać pozycji Polski w Europie, przygotowując grunt pod Polexit [nie miały też zachećających przykładów takich

wyjść, a skoro w Brytanii się udalo, to PIS zarżał radośnie przy nadziei].

 

 

 

dlatego, o ile tamta władzę można było krytykować, nie znosić, pokazywac środkowy palec i lżyć, to te PISowską trzeba

po prostu wyrwać z korzeniami, bo to jest different kind of monster.

 

to polityczna małpa z brzytwą.

 

żeby kibicować małpie z brzytwą, to trzeba cholernie nienawdzić ludzi.

 

 

to wcale smieszne ani wesołe nie jest, bo kto by przypuszczał, ze cześc Polakow w..rzy resztę na taką minę ? nawet złośc

na PO czy łapówkarstwo pt 500+ nie tłumaczą takiego wygibasa.

 

was to moze bawić, mnie to wcale nie bawi. POlska ma raka odbytu i albo go wytnie albo za 2 lata nie zdoła się samodzielnie 

nawet wypróżnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

władza sądownicza jest "bezkarna" ? czyżby chodziło o sędziego w stanie spoczynku, który 15 lat temu ukradł spodnie,

a potem umarł ? 

 

chyba o to chodzi, bo to jest wszystko, co PIS znalazł w sprawie "bezkarności władzy sądowniczej".

 

cała ta bajka o "bezkarności" służy wyłącznie temu, zeby mieć pretekst do bezprawnego i na chama wyrzucania obcych 

i wstawiania swoich - dla kasy, dla władzy, dla zysku. 

 

nie widzieć tego, znaczy oślepnąć.

 

Nie, chodzi o sprawy, w których  dobierano sędziów pod życzenie władzy i ustalano treść wyroku, są to sprawy, które znam osobiście i znajomość tych spraw była jednym z powodów głosowania na PIS.

 

 

 

czy wy naprawdę sądzicie, ze pedagogika zawstydzania może do mnie trafić ? :]

 

 

Nie, my sądzimy, że żadna pedagogika nigdy do ciebie nie trafiała i nie trafia nadal:)

 

 

 

porządne rzeczy i nawet dupobóle, to ja zostawiam dla lepszych celów i ambitniejszych, gadka o polityce na jakis forumku, to dla mnie relaks, bo nie muszę dobierać słów, majstrować przy kompozycji, rytmice, stylu, cyzelować i innych zabiegów łamiących głowę uprawiać

To ty jesteś tą pisarką od Gombrowicza?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mnie cytujesz to piszesz w nawiązaniu do moich słów. Skoro piszesz o ludziach opozycji i cytujesz mnie, to chyba logiczne jest, że mnie do nich zaliczasz.

Wedle tej logiki, skoro Ty cytujesz mnie i piszesz o ludziach opozycji, to zaliczasz mnie do nich. Sorry, nie kupuję tej logiki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1 - nie potrzebuję psychologii, żeby zdiagnozować działającego z premedytacją wkurwiacza - ale chyba przyznasz, że po psychologowemu brzmi kulturalniej?

 

AD2 - a czy ja jestem pracownikiem TEJ konkretnie firmy? Martwiłeś się o to jak zostanie to wytłumaczone elektoratowi PiSu - elektorat w większości pracuje w prywatnych firmach/korpo albo budżetówce (gdzie zakładam, że jest podobnie) - więc elektoratu to nie będzie ruszało bo ma z tym do czynienia na codzień.

Będzie to ruszało elektorat opozycyjny (przynajmniej tą część z PO, .N - generalnie szeroko pojęty ciemnogród) nakręcany takimi artykułami: 

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/dla-elektoratu-pis-morawiecki-to-kompletny-marsjanin,artykuly,420123,1.html

Brzmi jakbyś chciał mądrze coś nazwać, ale słabo to pasuje do Twojego podejścia do psychologii.

 

Nie ma sprawy, jeżeli to będzie dla Ciebie takie miłe i przeszkadzam Ci tutaj pisząc, to już nie będę.

 

Przy okazji sprawdź swoje posty, które tu piszesz, które są w większości jednozdaniowcami, które mają tylko i wyłącznie zadanie upupienia kogoś, ale niestety rzadko wprowadzają jakiś element dyskusji. Zawsze warto pomyśleć co inni o Tobie pomyślą. Oczywiście możesz się z tym nie zgadzać, nie mam zamiaru polemizować, nie mam nic do Ciebie, ale skoro zwracasz komuś uwagę co do jego maniery pisania, to spójrz też na swoją.

 

Wydawało mi się, że forum jest miejscem wymiany poglądów, mimo wszystko konfrontacji, zadawania łatwych i trudnych pytań a nie miejscem gdzie kilka osób będzie sobie spijało z dziubków i łechtało swoje ego. Być może się myliłem, jeżeli tak Wam wygodniej to nie mam z tym problemu, zauważcie tylko, że dyskusja się ożywia tylko wtedy gdy ktoś napisze wersję inną niż ta którą przedstawiacie a jak się zgadzacie ze sobą to jest troszeczkę cisza. Rozumiem, że analiza dochodów osoby prywatnej jest dla Was ważniejsza niż zmiana premiera w Polsce, trudno.

Flubera szanuję, choć się z nim bardzo często nie zgadzam, ale próbował czasami być obiektywny i co ważniejsze lubi robić to do czego wydawało mi się, że ten dział jest przeznaczony, czyli do dyskusji. Nie za bardzo niestety podoba mi się poniżające jednozdaniowce, choć faktycznie czasami celne i śmieszne, ale jako metoda dyskusji, niestety nie dla mnie.

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, nie taki był mój cel.

Pozdrawiam i miłej dyskusji, beze mnie. Wątpię czy będziecie płakać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senat RP. głosowanie. kworum wynosi 50. głosuje 48. Wicemarszałkowa PISowska uznaje, ze nie ma problema i

stwierdza, że głosowanie było legalne i w zgodzie z zasadami.

 

kto ma ochotę oglądać mecz, w którym jedna drużyna strzela 10 goli z 10-metrowych spalonych, w dodatku poprzedzonych kilkoma nakładkami na kolana rywali ?

 

 

to nie jest wirtuozeria, to jest bandytyzm. to potrafi każdy, komu los ześle trochę politycznego farta, a do tego ma odpowiednio patologiczny charakter.

 

 

ciemny lud oczywiście klaszcze uszami ze szczęścia. i domaga się za to "szacunku" :]

 

 

"sadzisz ze piszemy do ciebie ?"

 

sądze, ze piszesz na Berdyczów, a na dokładkę robisz to z taką zaciekłością, że niebawem będziesz miał pełne prawo

domagać się honorowego obywatelstwa tego sympatycznego miasta.

 

 

"sprawy w ktorych ustalano wyroki, byly jednym z powodow glosowania na PIS"

 

i ty myślisz, ze teraz będą "lepsze" wyroki, bo PIS postawi tam swoich sędziów na telefon albo po partyjnej lojalności ? o, święta naiwności...

 

teraz to dopiero drukowanie wyroków ruszy pełną parą.

 

nie o to bowiem chodzi, zeby poprawiać sądową procedurę dla Kowalskich , Nowaków i Malinowskich, ale o to żeby władza była bezkarna, a sądy, policja i prokuratura miały bat na wszystkich, którzy władzy wadzą.

 

 

przez takich naiwnych jak ty, PIS urządza tutaj republikę bananową. 

 

I nie łudź się, ze ty te banany będziesz jadł, tobie przypadnie zaszczyt wywracania się na skórce po już zeżartych albo radość przyjmowania ich od zakrystii.

 

 

 

"zadna pedagogika do ciebie nie trafia"

 

 

lekarzu, lecz się sam.

 

 

 

"ty jestes ta pisarka ?"

 

 

"pisarki", to kacze zbuki, które będziesz malował na święta, ona jest biograficzką.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łykasz jak pelikan retorykę opozycji. W ten sposób ciśniesz po połowie społeczeństwa. Połowa społeczeństwa to nie beton, a jeżeli tak uważasz to sam tym betonem jesteś. Społeczeństwo z pewnością zaakceptuje wiele pomysłów władzy która spełnia obietnice wyborcze i o nich dba. Natomiast teksty typu "wodz odwola prezydenta, beton to zaakceptuje" to sa wlasnie sformułowania, które tutaj piętnujemy i oceniamy jako niekorzystne dla opozycji. Nie wzbudzasz sympatii kiedy obrażasz ludzi.

 Połowa społeczeństwa. xD

 

Przecież w tych najbardziej kontrowersyjnych sprawach PiS był osamotniony. Jeżeli nawet Kukizy, Korwiny, byli politycy PiS i organizacje międzynarodowe mówią ci, że jesteś pijany to lepiej się połóż a nie wrzeszcz o lewackim spisku.

 

Za to nie wiem co masz do zenka martyniuka. Jak slucham zenka to jak to o mnie swiadczy? Rozumiem ze na domowkach puszczasz straussa i rozmawiasz ze znajomymi o cortazarze czym zaspokajasz swoja potrzebe poczucia sie lepszym od innych?

 Ja jestem fanem serii American Pie, ale nie nazywam tego wielką sztuką czy wysoką kulturą.

 

Jeżeli dla kogoś obcowanie z kulturą ogranicza się do ,,M jak miłość" i słuchania Zenka to jednak nie najlepiej świadczy o jego poczuciu estetyki. :nevreness:

 

Widząc jaką pogardę i nienawiść okazujesz wobec osób o innych poglądach, słowo hołota brzmi nobilitująco

Jeżeli naprawdę myślisz, że pogardzam Krystyną Pawłowicz, Zbigniewem Ziobro, Jackiem Kurskim, Antonim Macierewiczem, braćmi Karnowskimi oraz większością osób komentujących na wPolityce i Niezależnej to....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.... masz w sumie rację.  :grin: 

 

Do normalnych pisowców nic nie mam o ile nie wychodzą z piwnic na ulicę.  To, że ktoś głosuje na PiS nie czyni go przecież od razu złym człowiekiem, złym pracownikiem czy złym pracodawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w najgorszym wypadku zamiast wyrokow na zamowienie partii ktorej jestem przeciwny beda wyroki na zamowienie partii z ktora sympatyzuje. Wnioski pozostawiam Tobie.

 

To nie do mnie, ale odpiszę. :)

 

Po 1989 roku sędziów przyłapanych na korupcji było pewnie mniej niż księży, którym udowodniono pedofilię.

 

Oczywiście odpiszesz, że u ciebie w Pcimiu Dolnym burmistrz, komendant policji i prezes sądu to jedna klika i ,,wszyscy wiedzą o ich przekrętach tylko nikt nie reaguje, dlatego Ziobro jest jedyną nadzieją". Problem w tym, że na słowo to ci tylko RappaR i eryko uwierzą.  

 

Najlepiej poczytaj sobie jak ten człowiek zaszczuł prof. Dudka. Z całego serca życzę podobnej przygody RappaRowi, może w końcu przejrzy na oczy. :onthego:

 

Byli politycy pis czyli kaziu marcinkiewicz? Jeżeli twój przeciwnik polityczny mówi że nie masz racji to znaczy ze nie masz racji? To jest twoja madrosc na dzisiaj?

 

Nie zrozumiałeś.

 

Chodziło mi o to, że jeżeli ludzie, których nie łączą wspólne interesy, mówią jednym głosem to jednak trudno tu mówić o jakimś lewackim spisku.

 

W watku obok (seriale) napisałeś właśnie ze borys szyc to bardzo dobry aktor, więc radziłbym nie wypowiadać się na temat poczucia estetyki

Widziałeś cokolwiek z Szycem przed ,,Kac Wawa"?

 

Jakie to było pełne dowcipu, tolerancji i polotu jednocześnie, czyli cała współczesna lewica w dwóch zdaniach

 

Nie to co kabarety Jana Pietrzaka albo wrzutki RappaRa do wątków polandall i łapu capu. :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1989 roku sędziów przyłapanych na korupcji było pewnie mniej niż księży, którym udowodniono pedofilię.

I więcej niż policjantów zgłoszonych przez innych policjantów za przemoc wobec podejrzanych.

 

Najlepiej poczytaj sobie jak ten człowiek zaszczuł prof. Dudka. Z całego serca życzę podobnej przygody RappaRowi, może w końcu przejrzy na oczy. :onthego:

Spoko, ja mogę jego, a ty tę Maćka Dobrowolskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I więcej niż policjantów zgłoszonych przez innych policjantów za przemoc wobec podejrzanych.

 

No i?

 

Oczywiście rozumiem, że pewnie były przypadki korupcji o których nie wiemy i które są nie do wykrycia. Nie znaczy to jednak, że możemy sobie wymyślać dowolne liczby, prawda?

 

Zresztą przy systemie dwuinstancyjnym korupcja jest raczej utrudniona (co innego przekupić jednego, co innego trzech).

 

 

Spoko, ja mogę jego, a ty tę Maćka Dobrowolskiego :smile:

 

Ale to nie było zlecenie polityczne, w przeciwieństwie do sprawy Ziobry. Prokuratura nawet formalnie nie podlegała wtedy pod Tuska.

 

Swoją drogą czy Prokuratura Apelacyjna w Warszawie nie jest przypadkiem nazywana ,,Pisogrodem"? Czy to nie tam wymyślono areszty ,,wydobywcze" za czasów pierwszych rządów PiS? To nie tam Zero pościągał największych przydupasów?

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.