Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

@ Fluber

 

Ogólnie żadna partia w Polsce nie chce zwiększenia frekwencji gdyż łatwiej jest im odwoływać się do żelaznego elektoratu.

Większośc ludzi co nie głosuje nie ma pojęcia jakies są programy partii - nie interesują się albo stracili przywódców. Tak było z wyborcami KPN-u w pewnym momencie. Tak jest z lewicą. Dużo ludzi o poglądach lewicowych nie głosuje bo wydaje im się że to będa zmarnowane głosy albo co jeszcze częściej nie czują że istnieje lewica mogąca ich reprezentować. Takim mógł być Ruch Palikota jakby nie skupił się tak mocno na szokowaniu i antyklerykaliźmie. To jest mocne i nośne hasło tylko że większość ludzi nie idzie za radykalizmem

Choć fakt że ostatnie takie badanie widziałem w 2014

 

Ogólnie ludziom jest polityka obojętna i wydaje im się że nie ma żadnego wpływu na ich los albo są po prostu antywszystko.

 

Jakbym miał stawiać to gdyby zmusić wszystkim to najwięcej by zyskał PIS i lewica a najbardziej by oberwały partie typu Korwin i Poniekąd Platforma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie, proponuję abyś nie wypowiadał się z taką swadą na temat "zagranicy", bo wszystko w twoich postach wskazuje, że nigdy tam nie byłeś i czytałeś o tym w swoim polskim grajdołku w gazetach i od niedawna w internecie. My nie jesteśmy trędowatymi Europy, a PIS nie jest wcale kabaretem na tle Donalda Trumpa, Sebastiana Kurza, Roberta Fico, Victora Orbana czy Andreja Babisza. To wieje wiatr zmian, a my jesteśmy na czele tego podmuchu, czy ci się to podoba, czy nie.

Żeby znać zagranicę jako absolutnie minimum trzeba znać jakiś język obcy. Nie przeceniaj zdolności intelektualnych Vasqueza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się dzieje w państwie polskim. Morawiecki chce usunąć "Misiewiczów" ze spółek skarbu państwa. (Lasów Państwowych nie ruszy) wyjdzie, że że będą fachowcy, nawet jak z partyjnego nadania. Jak tu dowalić PiS w tvn/wyborczej?

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak tu dowalić PiS w tvn/wyborczej?

Już pokazuję:

 

https://twitter.com/macdac/status/939295858637623300

 

https://twitter.com/JaroslawKurski/status/939397154971570176

 

Kobieta rzucała jakimiś bliżej nieokreślonymi przedmiotami ( kamieniami?to mogły być nawet granaty, czemu nie, skąd policja miała wiedzieć?) w limuzyny rządowe i została obezwładniona i zatrzymana przez policję. Tak właśnie wyglądają represje PIS-u na reprezentantkach kultury wyższej w Polsce.

 

Wyborcza jest chyba na etapie tworzenia bojówek.

 

Btw. gdyby ta kobieta zrobiła to w USA w kierunku limuzyny prezydenta USA., skończyłoby się zapewne serią z karabinu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam - nie kazdy ma zawodowego fiola jak Ty. Ja sam sie uwazam za profesora w kilku dziedzinach i oczekuje takiego tytulowania.

 

No i taka tv republika tez z Ciebie zrobi profesora jak powiesz ze byl zamach :D

kolejny wywiad z Tuskiem przeprowadzi na kolanach:P

Cos w tym dziwnego? Kolo praktycznie sam sprawil, ze przez lata zylo im sie swietnie. Tryb sluzalczy wobec takiego dobrodzieja to chyba nic nadzwyczajnego? :) Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i taka tv republika tez z Ciebie zrobi profesora jak powiesz ze byl zamach :grin:

 

O właśnie, apropos zamachu, to komisja smoleńska ostatnio odkryła ( zostało to przemilczane ) , że samolot uderzył w brzozę pod kątem 5 stopni... Tę samą nad którą przeleciał parę metrów wyżej:) Ogólnie mam nadzieję, że Morawiecki wyśle Antoniego na zasłużoną emeryturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jaki mily post"

 

 

bardzo miły, bo tego co naprawdę mam do powiedzenia PISowcom nie da się tutaj zamieścić z powodu netykiety i moderacji,

więc siłą rzeczy ograniczam się do wypowiedzi nad wyraz kulturalnych i grzecznych.

 

 

"PIS nie jest kabaretem na tle Trumpa..."

 

 

no to w którymz  tych "trumpów" rząd podporządkowuje Partii sądy, pozbawiając je niezawiłości ? i może opisz ten proceder.

 

 

kto i jak pozbawił niezawiłosci sądy w Czechach czy na Słowacji ?

 

w GW padło pórównanie PISu do ANO, a ty powtarzasz jak papuga, choć GW od tego czasu już tego nie powtórzyła bo ANO mówi o tym, że zamierza ściśle współpracować ze "starą' Unią i ma gdzieś PISowskie i pisowskopodobne herezje i cyrki.

 

 

tam się ustroju nie zmienia.

 

podobnie na Słowacji. premier Fico składa takie same deklaracje, chce być w głównym nurcie, blisko Niemiec.

 

I, do diaska, to nie przeciwkko Czechom czy Słowacji Unie wszczyna procedury odnośnie łamania praworządności ! to nie na temat zarzynania rządów prawa w Czechach czy Słowacji Komisja Wenecja wydaje miażdżące opinie.

 

to o PISolsce, bo Polską nie wolno tego potworka nazywać, a kto nazywa niech mu jęzor zgnije i odpadnie, a

jak pisze, to łapsko niech uschnie suczy.

 

dlatego, nie opowiadaj bredni, bo nawet w Ameryce prezydent, oskarżany o rózne wygibasy, nie przekracza pewnych linii granicznych, nie zawłaszcza sądów, nie wypina się na KOnstytucję [zostałby zlinczowany i to nie jajem], nie manipuluje przy sądach.

 

 

w Ameryce jest wyższa kultura, więc nie porównuj s,acza do kołacza, bo niedobrze się robi.

 

 

i nie doklejaj PISu do Ano czy Smer, bo to policzek dla tych partii i ich wyborców, a na dodatek wierutne kłamstwo,

które bazuje, nie wiem, na cynizmie, chciejstwie, ignorancji czy bezradności polemicznej.

 

 

"to wieje wiatr zmian"

 

 

g.wno ci wieje.

 

to ze na Węgrzech i w Polsce suwerenowi odkreciła korba, to nie znaczy ze ten regionalny absurd możesz przypisywać Europie czy światu.

 

 

to co w Polsce jest prawicą czy centrum, bo w Europie jest radykalnym kuriozum, od tego zacznij swoje porównania.

 

to co w Czechach czy na Słowacji jest centrum, to w Polsce wprasowane jest w ścianę po lewej stronie, nie inaczej na Wyspach, nie mówiąc o południu Europy.

 

 

a w Ameryce jest kult prawa. wszyscy szanują zasady gry. porównanie Ameryki do PISolski, to jak porównanie szachowego turnieju o mistrzostwo świata z nap...ką pod monopolowym.

 

 

nie rób tego, bo jeszcze znajdzie się jakiś Jankes i pozwie cię za obrazę jego kraju.

 

 

zatem, nie wieje żaden wiatr. NIGDZIE, nawet na Węgrzech, nie łamie się Konstytucji. Fidesz zmieniał ją, kiedy się doczekał odpowiedniej większości. w PISolce władza łamie ją notorycznie i z uśmiechem na pysku.

 

 

NIGDZIE poza PISolską nie wieje taki wiatr, który powoduje, ze ludzie są chętni oddać  swoje prawa obywatelskie, wolne sądy, media i uczciwą ordynację wyborczą Partii.

 

 

dlatego, powtarzam : g... ci wieje, a nie wiatr zmian.

 

 

to polski kompleks syndrom sztokholmski harcuje. jak bucior jest ruski albo niemiecki, to Polak nie spocznie, jak go z siebie nie strząśnie. 

 

ale jak nagle nie ma buciora na sobie, to nie umie żyć bez niego, więc szuka sobie innego, sam pod ten bucior się pcha.  właścicielem buciora musi być koniecznie cuchnący cham, bo społeczeństwo z korzeniami parobczaków folwarcznych nie wyobraża sobie innego.

 

 

I ziściły się marzenia, odwieczne instynkty : macie swój bucior, macie chama nad sobą, nie ruska, nie niemieca, ale  swojego własnego polskiego buraka.

 

 

dumni jesteście z siebie ?

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Safest country"

 

 

coś jak toi toi.

 

pod toi toi bomby nikt nie podłoży, ale w środku ciasno, śmierdzi i generalnie wstyd siedzieć w innym celu niż ten jeden jedyny zamyślony.

 

 

"Obrzucono jajkami limuzyny rzadowe"

 

 

olaboga !

 

kulturalni patrioci użyli narzędzi nieszkodliwych, a nawet kosztownych.  niech postradziecka bolszewia nie narzeka, bo przyjdą inni z pożywnymi, a tańszymi koktajlami.

 

 

jajkiem w szybę za złamanie Konstytucji, za pogwałcenie prawa, za zarzynanie niezawisłych sądów ?

 

zaiste, safest country ! 

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne do tego jak ostatnio Kaczyński był w TVP, co nie?

Wcześniej nie zwróciłem uwagi, ale rzeczywiście Holecka - Kaczyński i Kolenda - Tusk, identyczna służalczość. No bo w sumie mechanizm też identyczny:)

 

dumni jesteście z siebie ?

Ja jestem z siebie bardzo dumny, nie wiem, jak inni, nie będę się za nich wypowiadał.

 

Nareszcie władza sądownicza przestanie być bezkarna. Nareszcie mam prezydenta, którego nie muszę się wstydzić, nareszcie mam władzę, która nie liże dupy zachodowi, tylko dba o polskie interesy. 

 

Ja wiem, że tam skąd piszesz wieje gównem i jest ciasno, jak w toitoiu, ale niektórzy ludzie tutaj mogą z bliska popatrzeć na tzw. elity, widzą co się działo przez lata i widzą, co się dzieje teraz. Kwik odrywanych od koryt elit jest bardzo przyjemny w odbiorze, Twój również, chociaż nikt cię nie odrywa od tego, w czym się taplasz:)

 

Podobnie jak julek , przypominam że jutro niedziela, ponadto miesięcznica, zatem liczymy na porządny monolog, a nie takie kloaczne hejterstwo, stać Cię na więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.