Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu obrzydliwi pisowscy ciemnogrodzianie dopuścili się obrzydliwego napastowania seksualnego:

http://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/michal-wybranowski-jakub-dymek-oskarzeni-o-molestowanie-seksualne,artykuly,419685,1.html

 

Twój komentarz jest zbędny takie świnie są pewnie po obu stronach, dobrze że ich obłuda została pokazana (wierzę w to co napisało chyba 8 kobiet w codzienniku feministycznym). Szkoda, że mając w Polsce takie prawo jakie mamy, taki rozumienie problemu przez różnego rodzaju instytucje, zero wiedzy antydyskryminacyjnej w społeczeństwie o wielu podobnych prawakach i 'lewakach' nigdy się nie dowiemy.

 

co do zmian w PKW to wiem, że info to tylko Gazeta.pl za twitterem.. ale:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22706001,nieoficjalnie-pis-chce-wprowadzic-wazna-poprawke-do-kodeksu.html#Czolka3Img

 

i jeszcze na koniec zdjęcia dnia

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23905622_508452909536242_2386412174597565867_n.jpg?oh=b66e81e0e073b2b19dc28e45393efb18&oe=5A8DFB36

ciekaw jestem tylko czy ludzie to tacy debile czy może Kijowski jest z tym sam powiązany (co też by mnie nie zdziwiło)

Edytowane przez Cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze na koniec zdjęcia dnia

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23905622_508452909536242_2386412174597565867_n.jpg?oh=b66e81e0e073b2b19dc28e45393efb18&oe=5A8DFB36

ciekaw jestem tylko czy ludzie to tacy debile czy może Kijowski jest z tym sam powiązany (co też by mnie nie zdziwiło)

jedno nie wyklucza drugiego ;] bo już mu wpłacono ponad 10k: https://zrzutka.pl/rzmhj3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wielu podobnych prawakach i 'lewakach' nigdy się nie dowiemy.

 

Czy ten cudzyslow sugeruje, ze Twoim zdaniem molestowanie jest norma u prawakow, ale jak molestuje lewak to znaczy ze nie jest prawdziwym lewakiem?

 

Cos na zasadzie 'w Polsce nigdy nie bylo komunizmu'?

 

a sama ta akcja metoo to tyle szkodzi co pomaga (a czesto jest mocno zenujaca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w ordynacji w wyborach do Rad Gmin rzeczywiście są na korzyść PIS, aczkolwiek z tego co czytam, to PIS po prostu przywraca ordynację z poprzednich wyborów, bo w 2014 roku PO i PSL tę ordynację zmieniły na jednomandatową, a wcześniej była taka, jak teraz wprowadza PIS.

 

W 2014 była większościowa - czyli zawsze wygrywali ci co zdobyli większość głosów w danym okręgu. Różnica że kiedyś były to okręgi wielomandatowe a w 2014 były jednomandatowe.

To co chce zrobić PIS to jest proporcjonalna. Czyli musisz zdobyć poparcie ponad 5% w całej gminie co po prostu eliminuje bardzo popularne w gminach wiejskich albo miejsko wiejskich głosowania na sąsiada ,który mial KW samego siebie

 

Większościowa była zawsze - to jest chyba pierwszy raz od reformy 1997 kiedy mamy proporcjonalną w gminach co dla mnie na poziomie gmin jest antyspołecznościowe

Podam ci przykład mojego Gniezna

PiS wystawiło tam ludzi zasłużonych dla partii ale którzy w samym Gnieźnie niczego nie zrobili. I przegrali dokumentnie z ludźmi typu młody chłopak ,który założył organizację ratującą parowozownie z jedynym w Europie drewnianym dźwigiem węglowym. Sama parowozownia to rarytas bo jest największą wachlarzowa w Europie

To stowarzyszenie ma 3 radnych a Pis chyba żadnego . SLD też mimo że mocne w Gnieźnie oberwało mocno bo postawili na ludzi znanych z działalności partii a nie swojej ..W gminach powinna zostać większościowa bo tak jest lepiej dla radnych. Muszą się pilnować bo wylecą a w propocjonalnej moga to mieć gdzieś bo wtedy łączna suma może im dac mandat mimo lenistwa lub mierności własnych osiągnięć

 

W powiecie już była proporcjonalna i tam PIS był liderem zgarnął 40% mandatów choć też w poszczegółnych okręgach przegrywał z lokalnymi ludźmi. W proporcjonalnej ludzie głosują na szyldy bez patrzenia kto to. Jak masz większościowy to wiesz że ten kto jest popularny albo coś zrobił dla danego fyrtla to powinien reprezentowac ten fyrtel i tak to powinno być

 

A co do PKW to widziałem dwie opcje - jedna jest taka jak piszesz , druga ,że  w ustawie będzie zapis odwołania obecnej PKW i wybrania 7 nowych członków przez Sejm. Ale tu się nie upieram - poczekamy na ostateczny kształt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do PKW to widziałem dwie opcje - jedna jest taka jak piszesz , druga ,że  w ustawie będzie zapis odwołania obecnej PKW i wybrania 7 nowych członków przez Sejm. Ale tu się nie upieram - poczekamy na ostateczny kształt

 

Nie, to jest jedna i ta sama ustawa, 7 członków będzie wybierał sejm, tylko już ten po wyborach 2019.

 

i jeszcze na koniec zdjęcia dnia

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23905622_508452909536242_2386412174597565867_n.jpg?oh=b66e81e0e073b2b19dc28e45393efb18&oe=5A8DFB36

ciekaw jestem tylko czy ludzie to tacy debile czy może Kijowski jest z tym sam powiązany (co też by mnie nie zdziwiło)

 

O co chodzi z tym Kijowskim? bezrobocie w Polsce jest zerowe, a koleś jest podobno informatykiem. Jak nie może znaleźć pracy, to sam mu załatwię od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten cudzyslow sugeruje, ze Twoim zdaniem molestowanie jest norma u prawakow, ale jak molestuje lewak to znaczy ze nie jest prawdziwym lewakiem?

 

Cos na zasadzie 'w Polsce nigdy nie bylo komunizmu'?

 

a sama ta akcja metoo to tyle szkodzi co pomaga (a czesto jest mocno zenujaca)

 

Ten cudzysłów raczej dodany ze smutku, w związku z tym, że dla osób deklarujących się jako lewicowe, wspierające feminizm i walczących w mediach z "zaściankową prawicą", "konserwą" postawy równościowe, zachowania antydyskryminacyjne są obce. Dodatkowo co pokazuje oświadczenie kolesia z GW wcale nie chcą się uczyć czy rozumieć tego co w mediach starają się bronić/promować.

 

Co do #metoo to mogę dodać, że szkoda iż nie wiązało się to z żadną akcja edukacyjną. Niestety samo opisywanie bez wytłumaczenia różnych sytuacji może prowadzić do wyśmiania, obudowania się murem swojej racji a nie zrozumienia problemu.

 

 

O co chodzi z tym Kijowskim? bezrobocie w Polsce jest zerowe, a koleś jest podobno informatykiem. Jak nie może znaleźć pracy, to sam mu załatwię od ręki.

 

Kijowski ostanio dał wywiad w którym skarżył się, że nie ma pracy, że jest wszędzie na cenzurowanym, że chce wyjechać za granicę by znaleźć pracę, bo tu nie m na życie i znajomi muszą mu fundować obiady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cudzysłów raczej dodany ze smutku, w związku z tym, że dla osób deklarujących się jako lewicowe, wspierające feminizm i walczących w mediach z "zaściankową prawicą", "konserwą" postawy równościowe, zachowania antydyskryminacyjne są obce. Dodatkowo co pokazuje oświadczenie kolesia z GW wcale nie chcą się uczyć czy rozumieć tego co w mediach starają się bronić/promować.

 

Dopiero teraz smutek? Przeciez ta akcja odbywa sie glownie w ramach szeroko pojetej lewicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"elementarna wiedza ktorej nie posiadasz"

 

 

napisz jeszcze, jak odróżniasz nieposiadanie wiedzy od złośliwego/beztroskiego jej niestosowania. pokaż jak umiesz myśleć oryginalnie.

 

 

 

"jak sie skonczylo  podstawowke na trojach i nie dostalo na studia, to hejtuje sie czerwone paski i dyplomy ukonczenia studiow wyzszych"

 

 

na te tróje, to mnie nauczyli twoi absolwenci studiów z czerwonym paskiem; moje troje, to wykładnik ich wiedzy i umiejętności pedagogicznych :]

 

 

poza tym  ja współczuję,  a nie hejtuje. absolwentów muszą bardzo uwierać te paski i dyplomy, podczas ustawiania

pomidorów na półce w Tesco, szorowania kibelków u londyńskich pubach albo przewijania byłych hitlerowców w niemieckich domach opieki społecznej.

 

 

 

 

"czemu piszesz ten zwrot w polowie po angielsku"

 

 

 

bo takie możliwości stwarza mi dominująca pozycja postmodernizmu ?

 

 

 

 

 

"dzialacza PIS zabil byly czlonek PO"

 

 

trzymajmy się właściwej nomenklatury :  to członka PISu zabił były działacz PO. 

 

 

 

"no i co w zwiazku z tym ?"

 

i po ci te czerwone paski, jak ty kontekstu prostej ironii nie rozpoznajesz ?

 

 

 

allleluja!

PIS zaraz zagarnie sądy, PKW i ordynację wyborczą zmieni pod siebie.

 

kalinka, kalinka, kalinka maja, o kalinka, kalinka, malinka maja ! 

znow powrocilas stara dziwko

nie bylo cie 30 lat

juz raz mi odebralas wszystko

I znowu stoisz w moich dzwiach

 

na twarzy nową masz tapete

karminowana czerwień warg

znow moją pragniesz byc kobietą

choć masz bez mała 80 lat

 

 

 

na Polaków nie trzeba armat ani czołgów. wystarczy pozwolić, żeby sami się rządzili. 

 

klasyka gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"elementarna wiedza ktorej nie posiadasz"

 

 

napisz jeszcze, jak odróżniasz nieposiadanie wiedzy od złośliwego/beztroskiego jej niestosowania. pokaż jak umiesz myśleć oryginalnie.

 

 

 

"jak sie skonczylo  podstawowke na trojach i nie dostalo na studia, to hejtuje sie czerwone paski i dyplomy ukonczenia studiow wyzszych"

 

 

na te tróje, to mnie nauczyli twoi absolwenci studiów z czerwonym paskiem; moje troje, to wykładnik ich wiedzy i umiejętności pedagogicznych :]

 

 

poza tym  ja współczuję,  a nie hejtuje. absolwentów muszą bardzo uwierać te paski i dyplomy, podczas ustawiania

pomidorów na półce w Tesco, szorowania kibelków u londyńskich pubach albo przewijania byłych hitlerowców w niemieckich domach opieki społecznej.

 

 

 

 

"czemu piszesz ten zwrot w polowie po angielsku"

 

 

 

bo takie możliwości stwarza mi dominująca pozycja postmodernizmu ?

 

 

 

 

 

"dzialacza PIS zabil byly czlonek PO"

 

 

trzymajmy się właściwej nomenklatury :  to członka PISu zabił były działacz PO. 

 

 

 

"no i co w zwiazku z tym ?"

 

i po ci te czerwone paski, jak ty kontekstu prostej ironii nie rozpoznajesz ?

 

 

 

allleluja!

PIS zaraz zagarnie sądy, PKW i ordynację wyborczą zmieni pod siebie.

 

kalinka, kalinka, kalinka maja, o kalinka, kalinka, malinka maja ! 

 

znow powrocilas stara dziwko

nie bylo cie 30 lat

juz raz mi odebralas wszystko

I znowu stoisz w moich dzwiach

 

na twarzy nową masz tapete

karminowana czerwień warg

znow moją pragniesz byc kobietą

choć masz bez mała 80 lat

 

 

 

na Polaków nie trzeba armat ani czołgów. wystarczy pozwolić, żeby sami się rządzili. 

 

klasyka gatunku.

Ty na codzień pracujesz w sądzie, że wyciągasz takie wnioski?

 

Jak dla mnie o sądach powinni decydować ludzie, którzy z sądami mają doczynienia na codzień, a nie ziomek któremu w gazecie wyborczej napisał redaktor po psychologi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wymieniaja baseny

 

Pojawiki sie emigranci z biedniejszych krajow, wielu analfabetow. Absolwenci z powislanskiej sa chyba jednak ciutke wyzej. Ale moze i nie, kto wie mam znajomych po naprawde fatalnych uczelniach i w londynie kiblami sie nie zajmuja.

Osobiście nie znam za dużo emigrantów, Ci co wyjechali z dyplomami, to raczej tymi dobrymi i mieli pracę w zawodzie. Po prostu uznałem, że skądś się musiał wziąć stereotyp, a jeśli ktoś liczy, że mu coś da magister z Kwidzynia, to trudno nie winić go za skutek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie o sądach powinni decydować ludzie, którzy z sądami mają doczynienia na codzień, a nie ziomek któremu w gazecie wyborczej napisał redaktor po psychologi.

Notoryczni przestępcy i osoby sprzatające w sądzie czy sędziowie czy politycy? Która grupa pasuje do Twojego opisu osób, które powinny decydować o sądach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.