Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

1. Odnosiłem się do wniosków tok fm z wypowiedzi terapeuty. I te wnioski krytykowałem. Terapeuta nie ma nawet pół dowodu na pokrycie swojej tezy. Nie ma badań, które pokazują, że spożycie alkoholu wzrosło, a tym bardziej nie ma badań, że przyczyną tego jest 500+. Cały artykuł to jedno wielkie gówno, które ma na celu zrobić z młodych rodziców w Polsce alkoholików. Brzydzę się takim dziennikarstwem.

 

Te wnioski krytykowałeś na podstawie jakiejś tabelki znalezionej w necie a co ciekawe taką samą tabelkę znalazłem w artykule wPolityce i tylko tam. Wrzuciłeś link do raportu WHO, gdzie są dane do 2010 roku i widać wyraźnie, że jest wzrost w porównaniu do 2000 roku i czasów późnej komuny i równo z górką z końca lat 70tych. 

Masz tu dodatkowo raport z 2014:

http://orka.sejm.gov.pl/WydBAS.nsf/0/36EA6D746CFEC2FCC1257FD2003E6CEF/$file/Infos_215.pdf

 

Jeszcze raz napiszę, bo cały czas to omijasz. Nie krytykowałem tego, że krytykowałeś zasadność tego czy jest wzrost konsumpcji czy nie i czy to przez 500+ czy nie. Nie znalazłem żadnych badań, fakt. Co nie oznacza, że tego nie ma, tak samo jak Ty nie znalazłeś, że jest spadek.

Mi wystarczy to, że specjaliści z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych tak twierdzą, tak twierdzi też Ministerstwo, specjaliści, terapeuci a po przeciwnej stronie jest fluber i znaleziona tabelka w internecie :smile:

 

Krytykowałem za to, że drwiłeś ze słów terapeuty:

 

 

A co do terapeuty, to cóż mogę powiedzieć. Zacytuję tylko jego tekst:

to oczywiste, że kiedy Polacy stali się zamożniejsi, większa część wydatków idzie na alkohol.

 

 

I na dowód tego wrzucałeś tabelkę, która stwierdza, że pijemy mniej alko w przeliczeniu na 100% alko na głowę a nic nie mówi o wydatkach :)

A później sam stwierdziłeś, że więcej wydajemy na alko. Ciekawe, ale pewnie znowu tego nie skomentujesz i uciekniesz od tematu.

Poza tym to nie artykuł robi młodych rodziców alkoholikami a ewentualnie Państwowa Agencja, która tym się zajmuje i Ministerstwo a tylko opisuje to TOK FM i inne media w tym Państwowe Radio. Kolejna Twoja manipulacja.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast Ty z niewiadomych dla mnie przyczyn dostrzegasz propagandę tylko w jednym z nich.

Udowodnij swoją tezę. Ty piszesz jakie złe jest TOK FM i z małego wywiadu z terapeutą chcesz ich zdelegalizować i to ma znaczyć, że Ty widzisz obiektywnie złą robotę i wiesz, że w mediach Państwowych też jest źle, choć nie nawołujesz do ich delegalizacji.

 

Jak ja wyjeżdżam z żartobliwym komentarzem, idąc tokiem Twojego myślenia i wrzucając prawie identyczny tekst z Polskiego Radia i żartobliwie nawołuje do zdelegalizowania obydwu to jestem nieobiektywny, bo atakuje tylko Rządowe Radio a w tekście z TOK FM nie widzę nic zdrożnego :) Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I na dowód tego wrzucałeś tabelkę, która stwierdza, że pijemy mniej alko w przeliczeniu na 100% alko na głowę a nic nie mówi o wydatkach :)

A później sam stwierdziłeś, że więcej wydajemy na alko. Ciekawe, ale pewnie znowu tego nie skomentujesz i uciekniesz od tematu.

Poza tym to nie artykuł robi młodych rodziców alkoholikami a ewentualnie Państwowa Agencja, która tym się zajmuje i Ministerstwo a tylko opisuje to TOK FM i inne media w tym Państwowe Radio. Kolejna Twoja manipulacja.

Wydaje mi sie ze stwierdzilem iz nie ma zadnych danych na ten temat. Mozliwe ze wydatki wzrosly kwotowo bo jest inflacja. Procentowo? Brak danych.

 

Znowu tego nie skomentuje? Niech mnie ktos uszczypnie? Ja w tym watku unikam komentowania?

 

Jaka kulson moja manipulacja? Gdzie jest jakiekolwiek powiazanie miedzy 500 plus a spozyciem alkoholu w tym raporcie. Tok fm wyssal to z brudnego.palca u stopy bez zadnych danych. Czego ty bronisz? Szmacianego dziennikarstwa?

 

Ja, reprezentant pisowskiego betonu podwazam raport pis danymi z who a antypisowski beton ufa pisowi a dane z who nazywa jakas tabelka z internetu. Niech mnie ktos uszczypnie po raz drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest wystarczajacy powod zeby zasugerowac iz pare milionow polakow przepija pieniadze?

 

Widze ze mentalnosc typu nie pobili mnie ale czulem ze chcieli albo nie ma zadnych dowodow ale moglo tak byc jest bardzo zarazliwa.

Ale ja ani Ty nie jesteśmy specjalistami od tej sprawy tylko szukamy sobie tabelek w googlu :)

Skoro zarzucasz komuś kłamstwo, w tym przypadku Agencji Państwowej, specjalistom od tego tematu, Ministerstwu, dziennikarzom to udowodnij to! :)

Przeczytaj raport na który się powołują - nie znalazłem go i wtedy sobie drwij.

Wydaje mi sie ze stwierdzilem iz nie ma zadnych danych na ten temat. Mozliwe ze wydatki wzrosly kwotowo bo jest inflacja. Procentowo? Brak danych.

 

Znowu tego nie skomentuje? Niech mnie ktos uszczypnie? Ja w tym watku unikam komentowania?

 

Jaka kulson moja manipulacja? Gdzie jest jakiekolwiek powiazanie miedzy 500 plus a spozyciem alkoholu w tym raporcie. Tok fm wyssal to z brudnego.palca u stopy bez zadnych danych. Czego ty bronisz? Szmacianego dziennikarstwa?

 

Ja, reprezentant pisowskiego betonu podwazam raport pis danymi z who a antypisowski beton ufa pisowi a dane z who nazywa jakas tabelka z internetu. Niech mnie ktos uszczypnie po raz drugi.

 

Nikogo nie nazwałem pisowskim betonem, więc wypraszam sobie nazwanie mnie antypisowskim betonem.

 

 

 

Wydaje mi sie ze stwierdzilem iz nie ma zadnych danych na ten temat. Mozliwe ze wydatki wzrosly kwotowo bo jest inflacja. Procentowo? Brak danych.

 

 

Czyli drwisz sobie z czyichś słów bez żadnych danych na ten temat. Brawo, gratuluję. Czasami ładnie jest przeprosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja ani Ty nie jesteśmy specjalistami od tej sprawy tylko szukamy sobie tabelek w googlu :)

Skoro zarzucasz komuś kłamstwo, w tym przypadku Agencji Państwowej, specjalistom od tego tematu, Ministerstwu, dziennikarzom to udowodnij to! :)

Przeczytaj raport na który się powołują - nie znalazłem go i wtedy sobie drwij.

 

 

Nikogo nie nazwałem pisowskim betonem, więc wypraszam sobie nazwanie mnie antypisowskim betonem.

Widzialem w zyciu wystarczajaco duzo opracowan statystycznych pod konkretna teze, w tym przypadku pod ustawe ograniczajaca spozycie alkoholu ze nawet nie musze znac tych raportow. Doskonale wiem jak powstaja.

 

Who nie ma zadnego interesy w tym co publikuje. Ufam tej instytucji.

 

 

Czyli drwisz sobie z czyichś słów bez żadnych danych na ten temat. Brawo, gratuluję. Czasami ładnie jest przeprosić.

Dokladnie! Drwie sobie z artykylu z teza na potwierdzenie ktorej nie ma danych. Czego w tym nie rozumiesz?

Udowodnij swoją tezę. Ty piszesz jakie złe jest TOK FM i z małego wywiadu z terapeutą chcesz ich zdelegalizować i to ma znaczyć, że Ty widzisz obiektywnie złą robotę i wiesz, że w mediach Państwowych też jest źle, choć nie nawołujesz do ich delegalizacji.

 

 

Tok fm napisalo ze drastycznie wzroslo w polsce spozycie alkoholu i ze przyczyba jest 500 plus. Obie te informacje nie maja zadnego potwierdzenia w niczym. Co ja mam udowadniac? Ze obrazaja kilka milionow Polakow bez zadnych danych na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie! Drwie sobie z artykylu z teza na potwierdzenie ktorej nie ma danych. Czego w tym nie rozumiesz?

Bo to jest specjalista od tego tematu a Ty nie masz żadnych danych by drwić i nie jesteś od tego specjalistą. Czego w tym nie rozumiesz?

Widzialem w zyciu wystarczajaco duzo opracowan statystycznych pod konkretna teze, w tym przypadku pod ustawe ograniczajaca spozycie alkoholu ze nawet nie musze znac tych raportow. Doskonale wiem jak powstaja.

 

Who nie ma zadnego interesy w tym co publikuje. Ufam tej instytucji.

 

I na potwierdzenie wrzuciłeś link do ich raportu gdzie dane są do 2010 roku i jedyne co można wywnioskować to, że pijemy więcej niż za komuny, czyli  w dłuższym okresie jest wzrost. Czyli nie masz danych, które potwierdzają, że dane, opracowania Państwowej Agencji i Ministerstwa są nieprawdziwe. Ale i tak swoje wiesz.

Tok fm napisalo ze drastycznie wzroslo w polsce spozycie alkoholu i ze przyczyba jest 500 plus. Obie te informacje nie maja zadnego potwierdzenia w niczym. Co ja mam udowadniac? Ze obrazaja kilka milionow Polakow bez zadnych danych na ten temat?

Nie TOK FM a gość audycji - lekarz uzależnień.

Ale i tak zdelegalizować!

 

Kończę temat, pozostawiam Ci ostatnie słowo, bo zawsze musi wyjść na Twoje, nawet w tak błahej sprawie.

Trochę pokory życzę. Internet nie zastąpi doświadczenia i szybkie klikanie myszką i w klawiaturę, nie daje nam prawa obrażać wszystkich, którzy pracują na swoją wiedzę latami.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie TOK FM a gość audycji - lekarz uzależnień.

Ale i tak zdelegalizować!

 

 

TOK FM napisało od siebie, że jest drastyczny wzrost spożycia alkoholu w Polsce , a lekarz napisał, że przyczyną jest 500+.

 

Nie wiem, jakie lekarz psychiatra ma kwalifikacje do formułowania argumentów z oczywistości na tematy ekonomiczne, ale skoro lepiej się czujesz nazywając go specjalistą... W końcu TOK FM to sami specjaliści. No i to tylko cytaty. Tak samo jak paski w tvp info to po prostu cytaty z paskowego.

 

 

 

 

I na potwierdzenie wrzuciłeś link do ich raportu gdzie dane są do 2010 roku i jedyne co można wywnioskować to, że pijemy więcej niż za komuny, czyli  w dłuższym okresie jest wzrost. Czyli nie masz danych, które potwierdzają, że dane, opracowania Państwowej Agencji i Ministerstwa są nieprawdziwe. Ale i tak swoje wiesz.

 

Gdzie dane za lata 75-80 praktycznie pokrywają się z tym, co mamy teraz, gdzie wyszczególnione dane za lata 2003-2005 podają 13 litrów, a za 2008-2010 podają 12,5 litra.

 

No i przede wszystkim najważniejsze jest to, co ludzie piją, bo wzrost wynika z tego, że zaczęliśmy pić dużo piwa i wina, a kilkakrotnie spadło spożycie mocnych alkoholi, jak np. wódka, z czego też pewne wnioski można wyciągnąć.

 

 

Bo to jest specjalista od tego tematu a Ty nie masz żadnych danych by drwić i nie jesteś od tego specjalistą. Czego w tym nie rozumiesz?

 

Jeżeli ktoś formułuje tezę, którą można zweryfikować statystycznie i formułuje ją bez jakiejkolwiek podstawy to jak najbardziej mam dane by drwić. To właśnie brak danych jest podstawą mojego drwienia. A raczej nie drwienia, tylko silnego oburzenia, bo takie sugestie w stosunku do młodych rodziców uważam za obrzydliwe i niegodne dziennikarstwa.

W kwestii passive-aggressive Tecu jest imho nowym liderem forum (i to mocno przegonił peleton)

 

Sorry flub (ale hej! ciągle jesteś na podium!)

Tracę formę i serce do tego wszystkiego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli drwisz sobie z czyichś słów bez żadnych danych na ten temat. Brawo, gratuluję. Czasami ładnie jest przeprosić.

 

Wydatki na używki według danych GUS:

2005r. - 2,7% Źródło: https://stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/warunki_zycia_2004-2005.pdf

2010r. - 2,7% Źródło: https://stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/LC_household_budget_surveys_in_2010(1).pdf

2015r. -2,5% Źródło: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/warunki-zycia/dochody-wydatki-i-warunki-zycia-ludnosci/budzety-gospodarstw-domowych-w-2015-r-,9,10.html 

 

Średnia pensja w Polsce:

2005r. - 3000

2010r. - 3500

2015r. - 4000

 

Teza pana psychiatry:

"To oczywiste, że kiedy Polacy stali się zamożniejsi, większa część wydatków idzie na alkohol"

 

Wniosek: z danych GUS wynika, że teza pana specjalisty nie tylko nie jest oczywista, ale jest też nieprawdziwa. Nie występuje  w Polsce korelacja pomiędzy wzrostem pensji, a przeznaczaniem większej części wydatków na alkohol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie wkurwia sonsiad tylko pisowski beton plujący jadem na każdego kto ma inne zdanie i dopuszczający się ewidentnych manipulacji albo nadmiernych uproszczeń.

 

Ostatnio nawet papa Franciszek i Duda są ostro jebani na prawicowych stronach. I to chyba nawet bardziej niż na forum ,,Nie". :panda:

 

W waszym środowisku czasem nawet trudno się przyznać do zaglądania na Onet albo oglądania Kuby Wojewódzkiego, bo już wam piana z pyska wychodzi. :nevreness: :nevreness:

"Beton", "plucie jadem", "piana z pyska". To jest to właśnie słownictwo tej strony słynącej z tolerancji, dążenia do porozumienia i wysokiej kultury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Beton", "plucie jadem", "piana z pyska". To jest to właśnie słownictwo tej strony słynącej z tolerancji, dążenia do porozumienia i wysokiej kultury. 

 

To jest ciekawe, bo, przynajmniej ja mam takie wrażenie ataki kierowane przez sympatyków obu stron idą w różnych kierunkach.

 

PIS-owcy jadą bez litości nie po wyborcach PO ( oczywiście zdarzają się negatywne komentarze, ale to raczej anonimowi w internecie niż jacyś poważni ludzie ), ale po politykach PO. Jechany bez litości jest Tusk, Schetyna, Kopacz, Petru itd. To o politykach PO i przedstawicielach różnych środowisk ze szczytów władzy , PIS mówi per zdrajcy, zdradzieckie mordy, kanalie, gen zdrajców narodowych, Targowica itd.

 

Natomiast ataki sympatyków PO, przynajmniej tzw. "elity" znacznie częściej dotyczą nie polityków PIS, ale właśnie wyborców PIS, co samo w sobie jest zjawiskiem bardzo ciekawym, podam tylko kilka przykładów:

 

"To szczujnia, która karmi się nienawiścią do obcych" - Jarosław Kuźniar - wicenaczelny Wyborczej

"Biedny, otumaniony 500+, tanio kupiony pseudodumą rodem z paska wiadomości TVP 40-procentowy narodzie - rozpłyń się i przepadnij. Jesteś zakałą świata" - Jacek Poniedziałek, aktor. Jego słowa są dla mnie szczególnie szokujące, bo przecież jako homoseksualista, Jacek Poniedziałek sam zmaga się na bieżąco z hejtem i mową nienawiści i sam powinien wiedzieć, jak krzywdzące, niesprawiedliwe i okrutne są takie nienawistne słowa.

 

"PIS jest konglomeratem różnych sił: pobożnych starszych pań, małorolnych z Podkarpacia i Chicago, kiboli, drobnomieszczan z byle jaką edukacją, ludzi przegranych na różne sposoby" - Zbigniew Mikołejko, profesor

 

"Nieoświecony plebs" - Wojciech Sadurski, profesor

 

"Szczury, które chcą znowu być wzięte do klatki, by je wziąć za mordę" - Maciej Maleńczuk, wokalista

 

 

Jeśli chodzi o beton, plucie jadem i pianę z pyska, to nie są to immanentne cechy wyborcy PIS. Tym cec***ą się fanatycy po obu stronach. Kluby Gazety Polskiej, ONR, Obywatele RP, Rodzina Radia Maryja, KOD, Stwoarzyszenie Czarny Protest itd.  Wszędzie tam można to zaobserwować. Jeżeli ktoś chce się oszukiwać, że należy do tej lepszej strony, żeby poprawić swoje samopoczucie, to oczywiście ma do tego prawo, ale niech ma świadomość tego, że się po prostu oszukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o beton, plucie jadem i pianę z pyska, to nie są to immanentne cechy wyborcy PIS. Tym cec***ą się fanatycy po obu stronach. Kluby Gazety Polskiej, ONR, Obywatele RP, Rodzina Radia Maryja, KOD, Stwoarzyszenie Czarny Protest itd. Wszędzie tam można to zaobserwować. Jeżeli ktoś chce się oszukiwać, że należy do tej lepszej strony, żeby poprawić swoje samopoczucie, to oczywiście ma do tego prawo, ale niech ma świadomość tego, że się po prostu oszukuje.

a Ty do której należysz? podświadomie czujesz się i zostałeś wepchany do jednego z dwóch worków, zostałeś zmanipulowany i Twoje sympatie ukształtowane przez kreatorów a nie przez siebie samego, jak Ci z tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty do której należysz? podświadomie czujesz się i zostałeś wepchany do jednego z dwóch worków, zostałeś zmanipulowany i Twoje sympatie ukształtowane przez kreatorów a nie przez siebie samego, jak Ci z tym?

Nie mam takiej potrzeby, aby przynależeć do którejś z tych grup. Nie czuję potrzeby, żeby ktoś mnie zakwalifikował do prawdziwych Polaków, ani nie mam potrzeby, żeby ktoś mnie zakwalifikował do grupy inteligentnych ludzi sukcesu. Nie należę do żadnej z wcześniej wymienionych organizacji i nie chciałbym do żadnej należeć. 

 

Głosowanie na jakąś partię nie oznacza tego, że jestem w jakimś worku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej potrzeby, aby przynależeć do którejś z tych grup. Nie czuję potrzeby, żeby ktoś mnie zakwalifikował do prawdziwych Polaków, ani nie mam potrzeby, żeby ktoś mnie zakwalifikował do grupy inteligentnych ludzi sukcesu. Nie należę do żadnej z wcześniej wymienionych organizacji i nie chciałbym do żadnej należeć.

 

Głosowanie na jakąś partię nie oznacza tego, że jestem w jakimś worku:)

pozwól że zawsze lepsi do oceny są ludzie zewnątrz i Ty jak najbardziej reprezentujesz jeden z tych dwóch worków, dlatego ponawiam pytanie,jak Ci z tym? jak bęsziesz dalej brnął przy swoim to tylko oznacza że jesteś na samym dnie tego worka i jesteś daleko od tego żeby z niego wyskoczyć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.