Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to PiS trolluje w necie? Trafiłem na cztery artykuły o Piłsudskim jakim to był geniuszem że chciał wojny prewencyjnej w 1933 roku

W ten mit wierzy większość Polski popierającej wszystkie opcje polityczne, podobnie jak w "zdradę aliantów" czy "przedmurze chrześcijanśtwa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś umie mi prosto, konkretnie wytłumaczyć po co to całe zamieszanie ze zmianą na stanowisku premiera?

Skoro Pani premier Szydło jest tak dobra to po co zmieniać?

Czy jest to walka wewnątrz PiSu, czy coś się wypaliło, czy może jednak nie była taka najlepsza, czy może to tylko zasłona dymna, bo trzeba przykryć czymś zmiany w sądownictwie i ordynacji wyborczej, czy może jest jakiś inny powód - jaki?

Jak to zostanie wytłumaczone elektoratowi PiSu, bo zwykle zmienia się premiera jak sobie nie radzi a chyba propaganda PiSu była, że to świetna Pani premier?

 

Nowy premier na nowe wyzwania? :) Stawiamy na gospodarkę i potrzeba kogoś kto się na tym zna, bo sądownictwo już zmieniliśmy pod przewodnictwem specjalisty w tej materii Pani Szydło?

 

Tak po ludzku to mi jest trochę żal Pani Szydło - trochę to wygląda jakby została wykorzystana i porzucona, zresztą minę ma zwykle cierpiętnika, więc może lubi. Z pewnością wiedziała na co się pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś umie mi prosto, konkretnie wytłumaczyć po co to całe zamieszanie ze zmianą na stanowisku premiera?

Skoro Pani premier Szydło jest tak dobra to po co zmieniać?

Czy jest to walka wewnątrz PiSu, czy coś się wypaliło, czy może jednak nie była taka najlepsza, czy może to tylko zasłona dymna, bo trzeba przykryć czymś zmiany w sądownictwie i ordynacji wyborczej, czy może jest jakiś inny powód - jaki?

 

 

Zdziwię się, jeżeli to nie jest zasłona dymna, ciężko będzie to wytłumaczyć tzw. miękkiemu elektoratowi. 

 

Tak naprawdę cały czas mowa jet o rekonstrukcji rządu, nie widziałem oficjalnej wypowiedzi nikogo z PIS na temat odwołania premier Szydło, a media grzeją temat od 6 tygodni, dzisiaj jest już jakieś apogeum. Najbardziej sensowna wydaje się hipoteza z zasłoną dymną, w związku ze zmianami w sądownictwie.

 

Są tez plotki, że Szydło ma zastąpić Kuchcińskiego, co do pracy którego w PIS są spore zastrzeżenia. Można się nawet pośmiać, że to awans, bo premier to 4 osoba w państwie, a marszałek Sejmu druga:) Morawiecki ma dostać pełne pole do popisu jeśli chodzi o reformy gospodarcze i decydowanie o rozdzielaniu środków pomiędzy ministerstwami ( co tak naprawdę do tej pory robił), ale, powtórzę, miękki elektorat tego nie zrozumie, PIS straci w sondażach na takiej zmianie, jeżeli się na taką zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś umie mi prosto, konkretnie wytłumaczyć po co to całe zamieszanie ze zmianą na stanowisku premiera?

Skoro Pani premier Szydło jest tak dobra to po co zmieniać?

Czy jest to walka wewnątrz PiSu, czy coś się wypaliło, czy może jednak nie była taka najlepsza, czy może to tylko zasłona dymna, bo trzeba przykryć czymś zmiany w sądownictwie i ordynacji wyborczej, czy może jest jakiś inny powód - jaki?

Jak to zostanie wytłumaczone elektoratowi PiSu, bo zwykle zmienia się premiera jak sobie nie radzi a chyba propaganda PiSu była, że to świetna Pani premier?

 

Nowy premier na nowe wyzwania? :smile: Stawiamy na gospodarkę i potrzeba kogoś kto się na tym zna, bo sądownictwo już zmieniliśmy pod przewodnictwem specjalisty w tej materii Pani Szydło?

 

Tak po ludzku to mi jest trochę żal Pani Szydło - trochę to wygląda jakby została wykorzystana i porzucona, zresztą minę ma zwykle cierpiętnika, więc może lubi. Z pewnością wiedziała na co się pisze.

Typowa zagrywka ludzi z opozycji - zaraz Szydło odejdzie i Kaczyński zostanie dyktatorem. Już za tydzień, już za miesiąc. A za dwa będą palić ludzi ludzi na sztosie. Zobaczycie.

Ot - igrzyska dla debilów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś umie mi prosto, konkretnie wytłumaczyć po co to całe zamieszanie ze zmianą na stanowisku premiera?

Skoro Pani premier Szydło jest tak dobra to po co zmieniać?

Czy jest to walka wewnątrz PiSu, czy coś się wypaliło, czy może jednak nie była taka najlepsza, czy może to tylko zasłona dymna, bo trzeba przykryć czymś zmiany w sądownictwie i ordynacji wyborczej, czy może jest jakiś inny powód - jaki?

Jak to zostanie wytłumaczone elektoratowi PiSu, bo zwykle zmienia się premiera jak sobie nie radzi a chyba propaganda PiSu była, że to świetna Pani premier?

 

Nowy premier na nowe wyzwania? :smile: Stawiamy na gospodarkę i potrzeba kogoś kto się na tym zna, bo sądownictwo już zmieniliśmy pod przewodnictwem specjalisty w tej materii Pani Szydło?

 

Tak po ludzku to mi jest trochę żal Pani Szydło - trochę to wygląda jakby została wykorzystana i porzucona, zresztą minę ma zwykle cierpiętnika, więc może lubi. Z pewnością wiedziała na co się pisze.

 

Nie pracowałeś nigdy w korpo czy czymś tego rodzaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa zagrywka ludzi z opozycji - zaraz Szydło odejdzie i Kaczyński zostanie dyktatorem. Już za tydzień, już za miesiąc. A za dwa będą palić ludzi ludzi na sztosie. Zobaczycie.

Ot - igrzyska dla debilów. 

Możesz jakoś wytłumaczyć oskarżenia wobec mojej osoby?

Czy ja cokolwiek takiego napisałem? Czy wyraziłem coś więcej niż moje zdziwienie i domysły? Czy napisałem cokolwiek o Kaczyńskim?

Czy po prostu masz tak, że jak kogoś zaszufladkujesz to już nawet nie czytasz tylko walisz ogólne oskarżenie?

Trochę to niebezpieczne w przypadku przyszłego lekarza - nie sądzisz?

Nie pracowałeś nigdy w korpo czy czymś tego rodzaju?

 

Nigdy. Jeżeli to ten trop to może ktoś kto pracował, potrafi wytłumaczyć. 

Z góry dziękuję, ale serio nie rozumiem i może mi ktoś wytłumaczy w sposób rzeczowy.

Chyba nie tylko ja nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jakoś wytłumaczyć oskarżenia wobec mojej osoby?

Czy ja cokolwiek takiego napisałem? Czy wyraziłem coś więcej niż moje zdziwienie i domysły? Czy napisałem cokolwiek o Kaczyńskim?

Czy po prostu masz tak, że jak kogoś zaszufladkujesz to już nawet nie czytasz tylko walisz ogólne oskarżenie?

Trochę to niebezpieczne w przypadku przyszłego lekarza - nie sądzisz?

 

Nigdy. Jeżeli to ten trop to może ktoś kto pracował, potrafi wytłumaczyć. 

Z góry dziękuję, ale serio nie rozumiem i może mi ktoś wytłumaczy w sposób rzeczowy.

Chyba nie tylko ja nie rozumiem.

 

ad 1 część:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Passive-aggressive_behavior - to Ty

 

ad 2 część:

 

w firmach, korporacjach itp (a partia jest czymś na kształt firmy) roszady w składzie (nie związane z czyimś odejściem itp) są robione:

A) bo tak

B) bo mogą

C) z istotnych przyczyn

 

w takiej mniej więcej kolejności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 część:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Passive-aggressive_behavior - to Ty

 

ad 2 część:

 

w firmach, korporacjach itp (a partia jest czymś na kształt firmy) roszady w składzie (nie związane z czyimś odejściem itp) są robione:

A) bo tak

B) bo mogą

C) z istotnych przyczyn

 

w takiej mniej więcej kolejności

AD1: Dziękuję za diagnozę. Miło jest dowiedzieć się czegoś o sobie.

 

Mam szczere przekonanie, że wyrażam tylko moje zdziwienie i chęć dowiedzenia się czegoś na stawiane pytania. Agresji w tym nie ma żadnej, ale może faktycznie mam jakieś rozdwojenie jaźni i znam się na sobie tak mało. Wydawało mi się, że forum jest właśnie do szukania odpowiedzi, rozmowy, wymiany poglądów, czasami przeciwstawnych a nie spijania sobie z dziubków. Też fakt, że ten temat ożywa tylko wtedy gdy ktoś kogo zaszufladkowaliście jako anty, coś napisze, zasadniczo cokolwiek, jakkolwiek. Następują wtedy jednozdaniowce, głównie pytające, które nie mają na celu rozszerzenia dyskusji a upupienia tej osoby. Trudno.

 

Mogę się mylić, ale to nie Ty pisałeś coś o tym, że nie wierzysz w psychologię?

 

AD2: Co byś zaznaczył?

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1: Dziękuję za diagnozę. Miło jest dowiedzieć się czegoś o sobie.

Mogę się mylić, ale to nie Ty pisałeś coś o tym, że nie wierzysz w psychologię?

AD2: Co byś zaznaczył?

 

AD1 - nie potrzebuję psychologii, żeby zdiagnozować działającego z premedytacją wkurwiacza - ale chyba przyznasz, że po psychologowemu brzmi kulturalniej?

 

AD2 - a czy ja jestem pracownikiem TEJ konkretnie firmy? Martwiłeś się o to jak zostanie to wytłumaczone elektoratowi PiSu - elektorat w większości pracuje w prywatnych firmach/korpo albo budżetówce (gdzie zakładam, że jest podobnie) - więc elektoratu to nie będzie ruszało bo ma z tym do czynienia na codzień.

Będzie to ruszało elektorat opozycyjny (przynajmniej tą część z PO, .N - generalnie szeroko pojęty ciemnogród) nakręcany takimi artykułami: 

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/dla-elektoratu-pis-morawiecki-to-kompletny-marsjanin,artykuly,420123,1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jakoś wytłumaczyć oskarżenia wobec mojej osoby?

Czy ja cokolwiek takiego napisałem? Czy wyraziłem coś więcej niż moje zdziwienie i domysły? Czy napisałem cokolwiek o Kaczyńskim?

Czy po prostu masz tak, że jak kogoś zaszufladkujesz to już nawet nie czytasz tylko walisz ogólne oskarżenie?

A czy ja coś napisałem o Tobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra śmiechłem...pierwszy raz spotykam się z sytuacją w której w ten sam dzień Premier kraju zostaje obroniony przed votum nieufności, a następnie wieczorem zostaje zdymisjonowany., bo w bajki o dobrowolnym ustąpieniu nie wierzą chyba nawet najbardziej betonowi z betonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra śmiechłem...pierwszy raz spotykam się z sytuacją w której w ten sam dzień Premier kraju zostaje obroniony przed votum nieufności, a następnie wieczorem zostaje zdymisjonowany., bo w bajki o dobrowolnym ustąpieniu nie wierzą chyba nawet najbardziej betonowi z betonowych.

 

Mnie to dziwi, wydaje mi się, że PIS na tym straci, no ale to nie ja wygrałem wybory w tym kraju, więc mogę się nie znać. 

 

Morawieckim powinniśmy zyskać na zewnątrz, w polityce międzynarodowej, może podciągną się dzięki temu inwestycje, bo inwestorzy będą mieć więcej zaufania, natomiast na naszym krajowym podwórku, to nie wygląda mi na dobrą decyzję. Pożyjemy, zobaczymy, okaże się, jak wyglądają sondaże po tym wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to dziwi, wydaje mi się, że PIS na tym straci, no ale to nie ja wygrałem wybory w tym kraju, więc mogę się nie znać. 

Wątpię. Opozycja straciła połowę poparcia obrażając ludzi w stylu Szydło, straci resztę obrażając ludzi w stylu Morawieckiego i do głosowania na nich zostaną tylko biedni, niewykształceni w stylu Vasqueza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Opozycja straciła połowę poparcia obrażając ludzi w stylu Szydło, straci resztę obrażając ludzi w stylu Morawieckiego i do głosowania na nich zostaną tylko biedni, niewykształceni w stylu Vasqueza. 

Z drugiej strony to właśnie Morawiecki trochę reprezentuje środowisko na sprzeciwie wobec którego udało się PIS-owi zbudować elektorat. W trochę innej płaszczyźnie, ale Morawiecki to taki Piotrowicz. A Piotrowicz moim zdaniem jest problemem dla PIS. 

 

Trochę mnie szokuje, jak szybko, właściwie bez zaplecza politycznego, Morawiecki zbudował sobie pozycję, musi być naprawdę dobry w tym co robi. Czy będzie tez dobry w byciu premierem? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluber słyszałeś plotki, że Ziobrowcy grozili wyjściem z koalicji jak Beata odejdzie? w ogóle na polsat news dzisiaj jakos przed 12 pokazywali kto z kim trzyma w PIS i pokazali, że ekipa Gowina jest za Morawieckim, ze względu na podobne poglądy gospodarcze xD

Słyszałem,morawiecki i ziobro to akurat w tej koalicji rywale. Chociaz i tak schedę po kaczyńskim w partii przejmie brudziński. Wspomnicie jeszcze moje słowa.

 

A morawiecki gospodarkę dobrze prowadzi. Tylko kto się tym teraz zajmie jak on bedzie premierem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mnie zastanawia po co te wszystkie gadki o demokracji, skoro to tylko fasada. Każda partia władzy u nas była wodzowska, a PiS to już imperium jednego człowieka. Ciekawostka - wiecie, że lokalny PiS w Bydgoszczy ma póki co 3 kandydatów na prezydenta miasta? Nie jest to pomyłka. Każdy z tych 3 chce kandydować, ale nie wiedzą jeszcze który ruszy w bój, bo Kaczyński jeszcze nie zdecydował się komu pozwoli :rugby:  Kurde, tu nawet nie ma już udawania, że jakieś głosowanie zadecyduje. Oficjalnie o takich kwestiach decyduje humor jednego faceta. Zresztą co się dziwić, skoro z premierem było podobnie :onthego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.