Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

"zaawansowana polityka prorodzinna"

 

 

w Polsce to przypomina raczej relacje politycznego alfonsa z politycznymi pracownicami jego biznesu.

 

 

 

"osoby z internetow ci sie kojarza"

 

konkretnie - ty.

 

 

"prymitywny hejt"

 

nie nazywam szamba perfumerią. 

 

 

"uznanie przyrodzonej godnosci jest podstawa..."

 

 

to jest sprowadzenie dorosłego człowieka do poziomu niemowlęcia - cokolwiek nie zrobi : pełen szacun.

 

ja mogę nawet zrozumiec, że PISowski suweren głupio wybrał, ale kiedy ma już setki dowodów na to, ze

głupio wybrał i głupio wybiera nadal albo głupiego wyboru broni, to na szacunek nie zasługuje.

 

chyba, że sam się zredukuje do poziomu niemowlęcia i w ten sposób pozbawi się głosu w wyborach -

wtedy mogę mu ten szacunek zwrócić, skoro tak mu zależy.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tego, że PIS zmienia ordynację wyborczą doczytałem trochę o całej sprawie i nie powiem, jest ciekawie.

 

Jeśli chodzi o zmianę ordynacji wyborczej do samorządów, to rzeczywiście z tego co widzę będzie ona na korzyść PIS, ponieważ PIS chce właściwie przywrócić ordynację wyborczą z 2014 roku. W 2014 roku przed wyborami samorządowymi PO i PSL zmieniły ordynację wyborczą w wyborach samorządowych. Zdaniem PIS ( raczej słusznie ) to właśnie ta zmiana była powodem uzyskania przez PSL niesamowicie wysokich wyników w wyborach ( czyli jednak nie fałszowanie, a zmiana ordynacji ), dlatego PIS chce wrócić do ordynacji większościowej, zamiast jednomandatowych okręgów, gdzie PSL, dzięki swoim strukturom zgarniał większość mandatów. 

 

Nie mnie oceniać, czy to jest dobrze, czy nie. Wygląda na to, że sam zamiar jest identyczny, jaki miała poprzednia koalicja rządząca. W sumie, nic nowego. Kadencyjność, przezroczyste urny, brak podwójnych startów itp. rzeczy jak dla mnie na plus. Zmiana minimalnej i maksymalnej liczby kandydatów na okręg wyborczy - nie mam w tej sprawie żadnej opinii.

 

Kilka stron temu już pisałem o zmianach w ordynacji wyborczej i problemem nie jest likwidacja jowów (czyli jednego z najgorszych systemów w których największa ilość osób nie ma szans sa swoich reprezentatntów) w wyborach do rad gmin w gminach nie będących miastami na prawach powiatu.

 

Problemem jest ta zmiana na temat której nie masz żadnej opinie czyli zmiana minimalnej i maksymalnej liczby radnych w zmniejszonych okregach wyborczych.

Może to prowadzić do absuradalnych sytuacji w których realny próg wyborczy będzie wynosił nawet do 20%, zmieniając rywalizację dużych partii z mniejszymi i lokalnymi komitetami wyborczymi w walkę PIS vs PO.

Nie chcąc mącić opisami z mojego wcześniejszego posta może łatwiejszy do zobrazowania tych zmian będzie ładnie to opisujący post z planktonu politycznego:

http://planktonpolityczny.blox.pl/2017/11/Jak-nowa-ordynacja-zaweza-nam-wybor-w-glosowaniu.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron temu już pisałem o zmianach w ordynacji wyborczej i problemem nie jest likwidacja jowów (czyli jednego z najgorszych systemów w których największa ilość osób nie ma szans sa swoich reprezentatntów) w wyborach do rad gmin w gminach nie będących miastami na prawach powiatu.

 

Problemem jest ta zmiana na temat której nie masz żadnej opinie czyli zmiana minimalnej i maksymalnej liczby radnych w zmniejszonych okregach wyborczych.

Może to prowadzić do absuradalnych sytuacji w których realny próg wyborczy będzie wynosił nawet do 20%, zmieniając rywalizację dużych partii z mniejszymi i lokalnymi komitetami wyborczymi w walkę PIS vs PO.

Nie chcąc mącić opisami z mojego wcześniejszego posta może łatwiejszy do zobrazowania tych zmian będzie ładnie to opisujący post z planktonu politycznego:

http://planktonpolityczny.blox.pl/2017/11/Jak-nowa-ordynacja-zaweza-nam-wybor-w-glosowaniu.html.

 

Jako, że średnio się w tym orientuję, a widzę, że Ty bardziej, to zadam parę pytań, żeby to ogarnąć:

 

1. Rozumiem, że PIS w wyborach do rad gmin w gminach nie będących na prawach powiatu zlikwidował okręgi jednomandatowe i wprowadził okręgi więcej niż jednomandatowe?

2. Rozumiem, że PIS w wyborach do rad powiatu zmienił możliwe widełki z 5-15 na 3-7, czyli wprowadził możliwość zmniejszenia liczby mandatów w okręgu? Kto ustala w którym z okręgów ile będzie mandatów?

3. Rozumiem, że Kukiz chce, by wszędzie okręgi były jak najmniejsze, a najlepiej jednomandatowe?

4. Rozumiem, że Razem chce, by wszędzie okręgi były, jak największe, a okręgi jednomandatowe to najgorsze zło?

5. Rozumiem, że punkt 1 działa na niekorzyść PIS, a punkt 2 na korzyść PIS?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretnie - ty.

 

To w sumie dobrze. Akurat Tobie nie chcialbym sie pozytywnie kojarzyc.

 

I doedukuj sie w kwestii finansowania dzietnosci w krajach zachodnich.

 

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/dodatki-na-dzieci-w-unii-europejskiej,591316.html

 

W koncu, dzieki PiSowi w jakims temacie przypominamy kraje zachodnie to oczywiscie vasquie - jako relikt PRLu - musi "toczyc piane z pyska" :/

 

albo nie - doedukuj sie w jakiejkolwiek dziedzinie.

 

Powiedziec o vasquim ciemnogrod to nic nie powiedziec.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że średnio się w tym orientuję, a widzę, że Ty bardziej, to zadam parę pytań, żeby to ogarnąć:

 

1. Rozumiem, że PIS w wyborach do rad gmin w gminach nie będących na prawach powiatu zlikwidował okręgi jednomandatowe i wprowadził okręgi więcej niż jednomandatowe?

2. Rozumiem, że PIS w wyborach do rad powiatu zmienił możliwe widełki z 5-15 na 3-7, czyli wprowadził możliwość zmniejszenia liczby mandatów w okręgu? Kto ustala w którym z okręgów ile będzie mandatów?

3. Rozumiem, że Kukiz chce, by wszędzie okręgi były jak najmniejsze, a najlepiej jednomandatowe?

4. Rozumiem, że Razem chce, by wszędzie okręgi były, jak największe, a okręgi jednomandatowe to najgorsze zło?

5. Rozumiem, że punkt 1 działa na niekorzyść PIS, a punkt 2 na korzyść PIS?

Nie odnosząc się do całości to tylko w skrócie

 

Ad1 - jest na korzyść Pisu - nie wiem skąd się wziął pomysł że to jest na ich niekorzyść

Na poziomie gmin zwłaszcza tych wiejskich albo małomiasteczkowych mnóstwo kandydatów szło jako KW samego siebie i w danym okręgu wygrywali jeśli zdobyli najwieksza liczbę głosów. A zazwyczaj wygrywali. Teraz PiS w ogóle chciał ich wyciąć bo miały kandydatów zgłaszać tylko organizacje partyjne. Ostatecznie tego nie mógł zrobić ale zrobił myk ,że niezalezny nawet jeśli wygra w danym okregu to może się dostać tylko jeśli w całej gminie jego KW przekroczy próg. Co oznacza że albo się niezależni nagle zreszą w danej gminie, co łatwe może nie być bo często mają rozbieżne poglądy Albo przepadną albo pójda pod skrzydła jakiejś partii . A partie w takich gminach sa tylko dwie PSL albo PIS

 

To jest bardzo antyspołeczne . Bardzo propartyjne i PIS chce wyciąć obywateli i wspólnoty sąsiedzkie. Bo ludzie głosowali na panie Bardejową bo reprezentowała siebie i tylko siebie a jak będą mieć do  duże szyldy partyjne albo komitet róbmy coś dla gminy to już może  być róznie bo Bardejową lubią ale Kowalskiego z sąsiedniej wsi już niekoniecznie

 

Ad 2 - To jest w ogóle kuriozum . Komisarze będą w zależności od własnego widzimisie ustawiać okręgi małe lub duże. Małe jeśli PIS ma duże poparcie co wytnie wszystkich poza PIS plus ten drugi ( albo PO albo PSL zależnie od powiatu) a w dużych miastach ustawi maksymalnie duże by się PIS załapał bo przy małych mógłby zostać wycięty

A komisarze zostaną wybrani przez rząd i nie ma w sumie żadnego kryterium dlaczego raz by mieli zmniejszyć okręg a raz zwiększyć - Ba chyba nawet nie ma procedury odwoławczej od takiej decyzji komisarza

 

Ad 3 i 4 - nie wypowiem sie w temacie programów ale ogólnie jednomandatowe na poziomie gmin czy nawet powiatów to jest coś bardzo dobrego bo głosujesz na sąsiada i nie obchodzi Ciebie szyld. Na poziomie ogólnokrajowym to samo zło które prowadzi do monopolu lub duopolu i sprawia ,że w danym okręgu jakaś partia może wystawić osła ( mówię o zwierzęciu) a i tak wygra

 

PKW zjechało równo ten bubel prawny ale i tak to będzie przeforsowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PKW zjechało równo ten bubel prawny ale i tak to będzie przeforsowane.

 

 

Czyli:

1 Likwidacja jednomandatowych okręgów wyborczych w gminach oznacza, że skorzystają na tym partie kosztem indywidualnie startujących kandydatów?

2. W jaki sposób są ustalani ci komisarze? Czy komisarzami nie są sędziowie? Czy o tym, kto zostanie komisarzem nie decyduje PKW? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy ma już setki dowodów na to, ze

głupio wybrał i głupio wybiera nadal albo głupiego wyboru broni, to na szacunek nie zasługuje.

 

chyba, że sam się zredukuje do poziomu niemowlęcia i w ten sposób pozbawi się głosu w wyborach -

wtedy mogę mu ten szacunek zwrócić, skoro tak mu zależy.

Czyli generalnie popierasz ideę odebrania prawa wyborczego biednym i niewykształconym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"akurat tobie nie chcialbym sie pozytywnie kojarzyc"

 

 

jesteś mało ambitny. mógłbyś chcieć mi się kojarzyć w dużym formacie, a jak widze akceptujesz ten aktualny

rozmiar mikroskopijny.

 

 

 

"doedukuj sie w jakiejkolwiek dziedzinie"

 

 

żeby stwierdzić, że potrzeba mi edukacji w jakiejkolwiek dziedzinie, musiałbyś odebrać edukację we wszystkich

dziedzinach.

 

muszę cię oświecić : od zwykłego "CH' do "CHuck Norris" jest daleka droga.

 

 

 

"dzieki PISowi przypominamy kraje zachodnie"

 

 

a ściślej : Rosję.

 

 

 

faszyści wieszają na szubienicach potrety europosłów PO. minister Ziobro : "kiedyś malowano kaczki z dubeltówką przy głowie, wiec akcja rodzi reakcje".

 

a jakiś czas temu, kiedy faszyści bili Kodziarzy, posłanka PIS wymuczała : "rozumiem emocje bijących

 

co dalej ?

 

 

faszyści zamordują posła PO, a minister powie, ze codziennie setki kaczek lądują na stołach w restauracjach ?

 

 

 

marszałek Senatu zakablował dziennikarza Gazety, za to że cytował wulgarne napisy na transparentach faszystowskich. mówi, że wrażliwość go chwyciła, bo jego ukochany wnusio usłyszał jak w telewizji pan dziennikarz rzuca kaczym mięsem.

 

 

dziadek się boi, że jak wnusio dorośnie i dowie się o dziadka wyczynach, to będzie miał gotowy komentarz.

 

 

 

Z nieuzasadnioną agresją kolegow wobec zwyklych obywateli spotkala sie prawie polowa policjantow" - głosi ujawniony właśnie raport.

 

 

teraz policjanci spotkają się z Kulsonem

 

 

 

ZŁotniki k. Poznania. Mysliwy na oczach dzieci zaszczul jelenia. Siedem psow rozszparało jelenia zywcem"

 

 

zycie naśladuje politykę. Polska jest jak ten jeleń, na którego suweren nasłał swoje PISowskie brytany.

 

 

POland Poland uber Alles !

 

 

 

"generalnie popierasz idee odebrania prawa wyborczego biednym i niewyksztalconym"

 

 

to symptomatyczne, że zadajesz takie pytanie w konteście mojej opinii o PISowskim suwerenie.

 

"niewykształconym" ?

 

wykształcenie na polskiej uczelni jest nic nie warte. najlepszy polski uniwerek jest w szóstej setce

na świecie. 

 

 

poza tym, odbieranie prawa wyborczego osobom, które nie umieją się podpisać byłoby nie fair

wobec całej masy katolickich duchownych, którzy tez nie umieją się podpisac, a mają tytuły profesorskie

i setki innych.

 

 

jestem za dopuszczaniem do głosowania na podstawie spełnienia okreslonych zasad. żeby prowadzić

auto trzeba w tym kraju zdać liczne egzaminy, więć takie same egzaminy należy przeprowadzać w kontekście

badania świadomości społeczno-politycznej kandydatów na wyborców.

 

 

 

to oczywiście nie przejdzie, bo większosć partii politycznych czyha właśnie na głosy ignorantów i bałwanów.

z tytułami przed nazwiskiem czy nie - bez róznicy.

 

 

 

 

a teraz napisz, ze to ja jestem biedny i niewykształcony, i miejmy za sobą ten mszalny rytuał, który ja olewam, bo jestem geniuszem samouwielbienia i pychy, a ty nachalnie uprawiasz, bo opinia geniusza narcyzmu o umysłowej biedocie dotknęła cie osobiście, co sugeruje, że masz na tym tle mocne kompleksy, ewentualnie nadgryzłem nogawkę komuś z twojej rodziny, co wcale by mnie nie zdziwiło, jako że dzieci z domów plebejskich mają wprost

świra na punkcie papierków - świadectwa z czerwonym paskiem i pieniędzy.

 

 

tak jak czarnego, który wyszedł z biedy poznasz po największym złotym łańcuchu i największym zegarku

z platyny, tak plebeja, który wygramolił się z czworaków do dyplomu na 3 z plusem, poznasz po papierkowych argumentach.

 

 

także... yo, yo, i tego, z bogiem.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli:

1 Likwidacja jednomandatowych okręgów wyborczych w gminach oznacza, że skorzystają na tym partie kosztem indywidualnie startujących kandydatów?

2. W jaki sposób są ustalani ci komisarze? Czy komisarzami nie są sędziowie? Czy o tym, kto zostanie komisarzem nie decyduje PKW? 

Ad 1

No przecież będzie ta sama ordynacja co do sejmików czyli co z tego że w jednym okręgu zdobędziesz nawet i 100% ale jeśli w całej gminie nie przekroczysz 5% to nie łąpiesz się do puli w której się rozdaje mandaty. Czyli pojedyncze osoby zostaną wycięte . I taki jest sens tego co proponuje PIS

Na tym polega zasada proporcjonalności zastosowana przez PIS., Zawsze była większościowa w danym okręgu - teraz sie licza proporcjonalna czyli dla całej gminy. Naprawdę nie widzisz tutaj zagrożenia dla niezalezntych i dużego plusa dla partii politycznych?

 

Ad 2 - Jacy sędziowie>? Przeciez nie ma wymogu takiego by to był sędzia- w starej taki zapis jest - w nowej PIS to zmienił. Najpewniej PKW , która ma zostać ustawowo zmieniona. Czyli najpierw PIS zmieni PKW i ta zmieniona wyznaczy komisarzy , którzy bez żadnego uzasadnienia ustalą sobie okręgi. I nie będzie możliwości odwołania się od tej decyzji administracyjnej. Z tym ,że tu się przyznam az tak głęboko nie siedzę w tym . Więc mogłem przeoczyć tryb odwoławczy. Nawet nie ma chyba reguł co do granic. Tak więc w jednych miastach bedą dwa okręgi po 3 a w innych będzie 1 po 6 choć oba będa mieć podobną ilość mieszkanców

 

 

A już dziwnym aspektem jest to że jako głos ważny ta ustawa dopuszcza taki w którym ktoś zagryzmolił swój krzyżyk i postawił krzyżyk przy innym nazwisku. To dopiero otwiera pole do manipulacji. Ciekawe jak ktoś teraz rozpozna co było zakreślona przez głosującego a co przez liczącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

 

Już nie będę powtarzał tego co pisał ely3, dodam tylko, że:

 

z tym całkowitym złem JOW'ów w małych gminach faktycznie przesadziłem (dodatkowo w poście uciekło mi słowo - gminy nie będące miastami na prawach powiatu).

Niemniej wprowadzony w 2014 roku system prowadził do patologii takich jak w Kutnie gdzie komitet wyborczy wystawiony przez burmistrza zdobyl ok 40% głosów jednak z tego powodu, że wygrał w każdym jednomandatowym okręgu zdobył 100% miejsc w radzie.

 

Z chęcią zapoznałbym się z badaniami ile Polacy stracili lub zyskali na poprzedniej zmianie. I ilu "sąsiadów startujących z jednoosobowych KW" zyskało mandatów, a ilu ludzi "straciło" swoje głosy tak jak w wspomnianym przykładzie z Kutna.

Problem z jednoznaczną oceną tej zmiany jest też taki, że inaczej ona wpływa na wybory w gminie miejsko wiejskiej a inaczej w mniejszych miastach.

 

ad 4. Nie wiem co jakiej ordynacji chce Razem na każdym szczeblu wyborów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dzieki PISowi przypominamy kraje zachodnie"

 

a ściślej : Rosję.

 

Jak nie umiesz poslugiwac sie cytatami (to ta elementarna/podstawowkowa wiedza - ktorej tez nie posiadasz :) ) to naucz sie wciskac przycisk 'odpowiedz'

 

Widzisz drogi vasqueziaku nawet Rosja w tym temacie skopiowala dobre wzorce zachodnie szybciej od nas. Naprawde fatalnie bylo przed PiSem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a teraz napisz, ze to ja jestem biedny i niewykształcony, i miejmy za sobą ten mszalny rytuał, który ja olewam, bo jestem geniuszem samouwielbienia i pychy, a ty nachalnie uprawiasz, bo opinia geniusza narcyzmu o umysłowej biedocie dotknęła cie osobiście, co sugeruje, że masz na tym tle mocne kompleksy, ewentualnie nadgryzłem nogawkę komuś z twojej rodziny, co wcale by mnie nie zdziwiło, jako że dzieci z domów plebejskich mają wprost

świra na punkcie papierków - świadectwa z czerwonym paskiem i pieniędzy.

 

 

Tak to jest, jak się podstawówkę skończyło na trójach, na studia się nie dostało to teraz się hejtuje czerwone paski i dyplomy ukończenia studiów wyższych.

 

 

 

jestem za dopuszczaniem do głosowania na podstawie spełnienia okreslonych zasad. żeby prowadzić

auto trzeba w tym kraju zdać liczne egzaminy, więć takie same egzaminy należy przeprowadzać w kontekście

badania świadomości społeczno-politycznej kandydatów na wyborców.

 

 

A jednak chciałbyś w końcu dostać jakiś papierek:)

 

 

 

 

POland Poland uber Alles !

 

 

Zastanawia mnie dlaczego regularnie wrzucasz tutaj ten zwrot jak jakaś nakręcona pozytywka, rozumiem że nic nowego poza tym co z siebie wyplułeś już nie jesteś w stanie wymyślić, ale czemu piszesz ten zwrot w połowie po angielsku, w połowie po niemiecku z "alles" przez duże A? Przecież i bez tego mamy Cię za idiotę:)

 

 

 

faszyści zamordują posła PO, a minister powie, ze codziennie setki kaczek lądują na stołach w restauracjach ?

 

 

Może np. powie, że "ta sprawa nie posiada elementu wyjątkowości, była zwykłym zabójstwem, jakich setki rocznie odnotowuje się w Polsce", jak to powiedział pan Donald Tusk, po tym jak działacza PIS zabił były członek PO.

 

Z nieuzasadnioną agresją kolegow wobec zwyklych obywateli spotkala sie prawie polowa policjantow" - głosi ujawniony właśnie raport.

 

 

teraz policjanci spotkają się z Kulsonem

 

 

No i co w związku z tym?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKW ma zostać zmieniona po wyborach parlamentarnych w 2019. Czyli, jak rozumiem te wybory samorządowe, jeśli chodzi o PKW przebiegną bez zmian?

Nie do końca bo muszą już teraz wyznaczyć komisarzy w 60 dni gdyż obecni zostaną z automatu odwołani. Myślałem że PKW juz też ma być zmieniona i wybrana przez Sejm ale może się myle. Na pewno będzie nowy przewodniczy BKW i nowi komisarze zarówno wojewódzcy i powiatowi. Na dodatek jesli obecnie tylko sędziowie mogli być w PKW i komisarzami tak teraz w sumie może być każdy ( do PKW nawet naukowiec a komisarz każdy z wykształceniem prawniczym)

 

Ale co do wyborów do gmin to już widzisz jak ta zmiana jest pro partyjna ( głównie PIS i PSL bo oni mają silny aktyw w małych gminach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak czarnego, który wyszedł z biedy poznasz po największym złotym łańcuchu i największym zegarku

z platyny, tak plebeja, który wygramolił się z czworaków do dyplomu na 3 z plusem, poznasz po papierkowych argumentach.

 

a kogo poznamy po samouwielbieniu i pysze w internetach? :D Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca bo muszą już teraz wyznaczyć komisarzy w 60 dni gdyż obecni zostaną z automatu odwołani. Myślałem że PKW juz też ma być zmieniona i wybrana przez Sejm ale może się myle. Na pewno będzie nowy przewodniczy BKW i nowi komisarze zarówno wojewódzcy i powiatowi. Na dodatek jesli obecnie tylko sędziowie mogli być w PKW i komisarzami tak teraz w sumie może być każdy ( do PKW nawet naukowiec a komisarz każdy z wykształceniem prawniczym)

 

Ale co do wyborów do gmin to już widzisz jak ta zmiana jest pro partyjna ( głównie PIS i PSL bo oni mają silny aktyw w małych gminach)?

 

Z tego co czytam w Gazecie Prawnej, to obecni komisarze zostaną odwołani, ponieważ pojawią się komisarze wojewódzcy oraz komisarze powiatowi. W tej chwili są to komisarze wyłącznie wojewódzcy powoływania  liczbie od 2 do 6 na każde województwo.

 

Ma się zmienić także sposób powoływania komisarzy. Do tej pory powoływano ich na wniosek ministra sprawiedliwości spośród sędziów. Teraz mają być powoływani na wniosek PKW spośród osób, które mają wyższe wykształcenie prawnicze.

 

Szef KBW (chyba o to Ci chodziło) rzeczywiście zostanie odwołany, nowego powoła PKW.

 

Zmiany w PKW wejdą w życie w 2019 roku, cytuję:

"Zgodnie z projektem prezydent powołuje wszystkich członków PKW w ciągu 100 dni od dnia wyborów do Sejmu w 2019 r. oraz "zwołuje jej pierwsze posiedzenie w nowym składzie, wyznaczając jego termin najpóźniej na 110. dzień od dnia powołania nowego składu Państwowej Komisji Wyborczej"; PKW ma działać "w dotychczasowym składzie" do czasu otwarcia pierwszego posiedzenia PKW w nowym składzie."

 

Zmiany w ordynacji w wyborach do Rad Gmin rzeczywiście są na korzyść PIS, aczkolwiek z tego co czytam, to PIS po prostu przywraca ordynację z poprzednich wyborów, bo w 2014 roku PO i PSL tę ordynację zmieniły na jednomandatową, a wcześniej była taka, jak teraz wprowadza PIS.

 

Oczywiście, że nie jestem na tyle naiwny, by uważać, że PIS zmienia ordynację niekorzystnie dla siebie. No ale skoro nie jest to niczym specjalnym w naszej demokracji, to raczej nie będę się tym przejmował.

 

Odnośnie fałszowania wyborów, skreślania kratek itd. to z tego co czytam mają być kamery i liczenie głosów ma być przy kamerach, co ma uniemożliwić właśnie dopisywanie itp. rzeczy. Ponadto mają być dwie komisje. Jedna rozdająca karty i jedna licząca głosy, tak aby ci którzy rozdają karty nie mieli dostępu do głosów, a ci którzy liczą głosy, żeby nie mieli dostępu do czystych kart.

Ja jestem zdania, że odkąd siedzą w komisjach ludzie z ruchu kontroli wyborów, to raczej fałszowanie się skończyło, więc nie bardzo mam zdanie na temat zmian w ordynacji. Jakaś musi być i tyle.

 

A źródłem informacji oczywiście gazeta prawna, bo szamb z lewej i prawej strony nie chce mi się czytać:

 

Sprawa z twittem Donalda Tuska rozwija się ciekawie, przypomnę, najpierw Donald Tusk:

https://twitter.com/donaldtusk/status/932203329328951296

 

Okładka tygodnika "w sieci":

https://www.wsieciprawdy.pl/aktualne-wydanie-sieci.html

 

Odpowiedź Tuska ( naprawdę dobra ):

https://twitter.com/donaldtusk/status/935125466301829122

 

I odpowiedź Jakubowskiej ( równie świetna)

https://twitter.com/AJakubowska1/status/935161363051184128

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolne niedziele

 

Od razu napiszę że jestem zwolennikiem tego rozwiązania

 

Czy prawdą jest ze w zapisie ustawy jest luka dotycząca cukierni i piekarni. Podobno nie jest sprecyzowane jaki procent asortymentu ma stanowić wyrób piekarniczy, dzięki czemu np Lidl czy biedra, które mają przecież swoje pieczywo, będą mogły się w niedzielę otwierać

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.