Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

I na koniec, na jaki temat mam zmieniać zdanie? Uważania za idiotyczne rozumowania opisanego powyżej? :smile:

 

Proponuję zacząć od 'przemoc wśród skrajnej prawicy' vs 'przemoc wśród skrajnej lewicy'.

 

Bo przywoływanie tego nieszczęsnego marszu niepodległości (abstrahując od tego, że od kiedy zmienił się zwierzchnik policji w Polszy to tam praktycznie nic się nie dzieje lol) w kontekście tego co wyczynia ostatnimi czasy lewica to takie trochę śmieszki.

A co marksizm ma wspólnego ze stalinowskim zamordyzmem?

 

Mniej więcej to co uczestnicy marszu niepodległości z faszyzmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząć od 'przemoc wśród skrajnej prawicy' vs 'przemoc wśród skrajnej lewicy'.

 

Bo przywoływanie tego nieszczęsnego marszu niepodległości (abstrahując od tego, że od kiedy zmienił się zwierzchnik policji w Polszy to tam praktycznie nic się nie dzieje lol) w kontekście tego co wyczynia ostatnimi czasy lewica to takie trochę śmieszki.

 

Mniej więcej to co uczestnicy marszu niepodległości z faszyzmem.

A co wyczynia w Polsce lewica? Pobili kogoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wyczynia w Polsce lewica? Pobili kogoś?

 

Ja jestem obywatelem świata, więc czemu miałbym się ograniczać.

 

Ale niech będzie - przykładowo - członkowie antify 'pobili' (na miarę swoich możliwości) reportera Pyta.pl. Bang!

Dodatkowo członek skrajnie prawicowej (wg niektórych tutaj - ostatnio nawet były takie dyskusje) partii - PiS jest jak do tej pory jedyną ofiarą śmiertelną wojny politycznej w Polsce.

 

Bardzo się cieszę, że = z dwojga złego - w Polsce jeśli już to mamy problem ze "skrajną prawicą" (skoro marsze niepodległości są wyznacznikiem jej agresji to baaardzo spoko) a "skrajna lewica" nie ma przyzwolenia społecznego tak jak na zachodzie. Alleluja!

 

po 5 sekundach w google'u jeszcze takie coś:

 

http://www.newsweek.pl/polska/rekonstruktorzy--antifa-nas-zaatakowala,84474,1,1.html

 

w sumie mało dziwi, bo nawet to forum pokazuje, że sympatycy lewicy nie są zbytnimi fanami historii

 

https://wiadomosci.wp.pl/polska-antifa-czyli-jak-napasc-na-kobiete-6032059016684161a

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci groźni nacjonaliści zaatakowali przez 7 lat kilka drzewek. Tak dla porównania wyglądają zwolennicy tej samej ideologii co Razem w proteście:

 

Ja piedole.

 

1. Czy mając koszulkę St.Pauli należę do Antify i palę samochody lejąc się z policją?

- nie

 

2. Czy zwolennicy Razem w jakiś sposób chwalili to co się działo w Hamburgu?

- nie (choć może ktoś gdzieś wykopie jakiś post na FB)

Dodatkowo może ktoś dokopie się do jakiś zdjęć obecnych członków Razem, protestujących z antyglobalistami w 2007 r z okazji wizyty Busha, w 2012 r, skaczących w całej Polsce przeciw ACTA w 2012, ale też w 2007 r w Białym Miasteczku w Wawie. Dziwnym trafem Jurata, Włocławek i Warszawa nie spłonęły...

 

3. Czy będąc kibicem Legii i mając jej koszulkę staję się faszystą bo jacyś debile na stadionie wywieszą jakąś flagę lub przyłączam się do demolowania jakiegoś lokal w Warszawie przed meczem z Ajaxem

- niekoniecznie.

 

Świat nie jest czarno-biały.

 

4. Czy jacyś uczestnicy MN demolowali tylko drzewka?

- nie, były też inne rzeczy, jakimś policjantom się też dostało (choć oczywiście w oczach niektórych to tylko "lewacka propaganda" oraz "działania prowokatorów finansowanych przez Sorosa")

 

A co do tekstu wrzuconego przez Sefore.... to mogę dodać tylko tyle, że najwięcej na Polską Fundację Narodową nie wpłacił Orlen czy PGNIG tylko Razem!

:grin:

2eklqgw.jpg

 

Inaczej ciężko mi komentować wrzucenie tego arytkuły w dyskusji o Partii Razem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat nie jest czarno-biały.

 

Tylko czerwono-brunatny!

klasa>rasa

 

hej!

4. Czy jacyś uczestnicy MN demolowali tylko drzewka?

- nie, były też inne rzeczy, jakimś policjantom się też dostało (choć oczywiście w oczach niektórych to tylko "lewacka propaganda" oraz "działania prowokatorów finansowanych przez Sorosa")

 

stawiam 2 złote, że jeden z naczelnych lewicowych ideologów tego forum Sir Ptak akurat by to pochwalił!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś z tych co obwiniają za wszystko co się stało za rządów danej partii właśnie tą partię? Nie biorąc pod uwagę czy mieli czy nie mieli na to wpływu?

Nie bronię PO, nie zaprzeczam, że mogły być jakieś przekręty, ale uczciwe byłoby udowodnić, że mieli wpływ na wszystkie przekręty, na zmowy firm budowlanych itd., że było to za ich przyzwoleniem, wiedzieli o tym, brali w tym udział. A wrzucasz mi info, że są sprawy sądowe na sumę 6 mld tak jakby to ludzie PO to nakradli, bez żadnego wyjaśnienia. To są zwykłe spory sądowe, które mogą mieć mnóstwo wytłumaczeń jak błędy w projektach, nienależyte wykonanie, przekroczone terminy, kary itd. Czy skala tego jest duża? Nie wiem, ale wydaje mi się, że w tej branży spory sądowe są raczej normalne i wyciąganie z tego wniosku, że przekręty jest chyba trochę nieuczciwe.

Po zbudowala ile km autostrad? 800? I wedlug gddkia kilometr kosztowal 10 milionow euro. To wychodzi ze wydano na autostrady 8 miliardow.

 

Kulczyk przekrecil skarb panstwa na miliard. O ponad 6 miliardow tocza sie sprawy sadowe. Bylo tak zle ze ue wstrzymala doplaty do czasu wyjasnienia sprawy.

 

Czy te roszczenia to duzo czy malo to pozostawiam do przemyslenia. Jak dla mnie jest to duza kasa w stosunku do tego co wydano, beznadziejne zarzadzanie i marnotrawstwo publicznych pieniedzy na masowa skale.

 

No o rzeczywuscie raczej naleze do tych ktorzy uwazaja ze powinno sie ponosic pelna odpowiedzialnosc.

 

 

Świat nie jest czarno-biały.

 

 

Nie jest. Mnie najbardziej w skrajnosciach takich jak razem przeszkadza brak wyobrazni. Fajnie jest dac kazdej osobie po 65 roku zycia poltora tysiaca zlotych miesiecznie. Fajnie jest podniesc minimalna stawke godzinowa do 20 zlotych. Fajnie jest skrocic tydzien pracy o 5 godzin.

 

Ale tez fajnie by bylo sie zorientowac ze to co proponuje razem to autostrada do bankructwa. Socjalizm pelna parą bylby nawet calkiem fajny. Gdyby dzialal. Ale nie dziala.

 

Poza tym nie widuje polskich nacjonalistow w koszulkach z hitlerem a paradowanie sympatykow razem z guevara jest na porzadku dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pobili, bo nie mają siły przebicia.

julek z faszyzmem nie, ale z nazizmem to i owszem. faszyści w Polsce to PiS (bo  Mussolini to nie Hitler)


Poza tym nie widuje polskich nacjonalistow w koszulkach z hitlerem a paradowanie sympatykow razem z guevara jest na porzadku dziennym.

daj mi trochę czasu to wkleję Tobie kilka. chcesz?

zresztą poszukaj sobie info o Sledziu, polskim kibicu pobitym w Danii

julek członkowie Antify? to nie ONR, MW. my jesteśmy luźną grupą osób o podobnych poglądach na świat. gdy trzeba staniemy ramię w ramię, ale nie na czyjś rozkaz, tylko dlatego, ze uważamy to za ważne

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antifa nie raz pobiła w 20 osób kogoś przypadkowego. Gorzej, gdy spotkają choćby dwukrotnie mniejszą liczbę przeciwnej strony to spie*dalają w podskokach do żabki,

jakoś nie spierdalam, moi znajomi również. kwestia kto kogo dojedzie. liczba, wiek, gabaryty robią różnicę.  ale to chyba nie temat na rozmowę na forum. jesteś zainteresowany (a nie sądzę) to możesz napisać na pw

tu masz atak z gazem i batonem na krzesło i ludzi w kawiarni (żadna bojówka, zwykli klienci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julek członkowie Antify? to nie ONR, MW. my jesteśmy luźną grupą osób o podobnych poglądach na świat. gdy trzeba staniemy ramię w ramię, ale nie na czyjś rozkaz, tylko dlatego, ze uważamy to za ważne

 

Ale po 'ekstremalnie prawej' stronie masz też przecież NS-ów, którzy nie są członkami żadnego ONRu, MW itp - i to jak najbardziej jest odpowiednik antify (też uważają coś za 'ważne'), gdzie w porównaniu do nich ONR, MW to grzeczne chłopaki w garniturach z chrapką na politykę (czyli odpowiednik partii Razem).

 

Ja jako ekstremalny centrysta nie mam nic do poglądów jednej i drugiej strony (poza tym, że uważam je za głupie). Cieszę się jednak z tego, że w Polsce mamy raczej problem z powszechnie piętnowaną (słusznie!) "prawą stroną" aniżeli z "lewą", którą zachodni mainstream stara się wybielać. Taki tam rachunek zysków i strat z perspektywy przeciętnego obywatela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem obywatelem świata, więc czemu miałbym się ograniczać.

 

Ale niech będzie - przykładowo - członkowie antify 'pobili' (na miarę swoich możliwości) reportera Pyta.pl. Bang!

 

Też jestem mniej więcej w centrum, ale to mnie rozśmieszyło, mam nadzieję, że taki miał być cel :)

Z Jaokiem znam się prawie 20 lat i morze piwa wypilismy. To, że ktoś ich 'pobił' to jest spełnianie ich celu życiowego :)

Dawno, dawno temu byłem kiedyś z nimi na manifestacji PiS i 'oberwalismy' od starszych Pań i uciekalismy, bo chciały nam zniszczyć materiał :) Oczywiście prowokowali wszystkich dookoła,bo taki jest ich cel, także naprawdę słaby to argument :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Świat nie jest czarno-biały.

 

4. Czy jacyś uczestnicy MN demolowali tylko drzewka?

- nie, były też inne rzeczy, jakimś policjantom się też dostało (choć oczywiście w oczach niektórych to tylko "lewacka propaganda" oraz "działania prowokatorów finansowanych przez Sorosa") 

 

Świat nie jest czarno-biały, ale widzę tylko z jednej strony barykady. Skoro akcja specsłużb i Sienkiewicza z podpaleniem budki w amabasadzie nie dała do myślenia, że policyjne prowokacje były, to już niektórym nic nie otworzy oczu. Chodzę od 5 lat, rok w rok. Pamiętam te pierwsze, jak policja wchodziła w tłum, mówiła że zgromadzenie jest nielegalne i atakowała. Chłopaków, którzy jeździli z dala robiono nieludzkie kontrole, no i ostatni rok pod władzą Platformy, gdzie policja zagazowała Bogu ducha winnych uczestników na moście, gdzie ne było drogi ucieczki.

 

A ostatnio spokój, chociaż PiS też się odcina. Kiedy wydawało się, że Ruch Narodowy, może być potencjalną nową partią na 5%, zabierający głosy obecnej władzy, to Sakiewicz i jego felietoniści ostro cisnęli w Marsz Niepodległości, a i sam Kaczyński nie popierał inicjatywy i doradzał czcić święto w inny sposób. Nie podoba się PiSowi, że ktoś dobrze zagospodarował tą niszę. Nie chcą się wygłupić jak Komorowski z czekoladowym orłem, ale chcieli by móc wykorzystać to święto dla siebie. Chyba nawet planowali swego czasu marsz prezydencki z Dudą.

 

Kto na Marsz z Marcusem się wybiera? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto na Marsz z Marcusem się wybiera? ;)

Ptak!

Też jestem mniej więcej w centrum, ale to mnie rozśmieszyło, mam nadzieję, że taki miał być cel :)

Z Jaokiem znam się prawie 20 lat i morze piwa wypilismy. To, że ktoś ich 'pobił' to jest spełnianie ich celu życiowego :)

Dawno, dawno temu byłem kiedyś z nimi na manifestacji PiS i 'oberwalismy' od starszych Pań i uciekalismy, bo chciały nam zniszczyć materiał :) Oczywiście prowokowali wszystkich dookoła,bo taki jest ich cel, także naprawdę słaby to argument :)

Czyli antifa = moherowe berety? Mi pasi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

daj mi trochę czasu to wkleję Tobie kilka. chcesz?

zresztą poszukaj sobie info o Sledziu, polskim kibicu pobitym w Danii

julek członkowie Antify? to nie ONR, MW. my jesteśmy luźną grupą osób o podobnych poglądach na świat. gdy trzeba staniemy ramię w ramię, ale nie na czyjś rozkaz, tylko dlatego, ze uważamy to za ważne

Koszulke z che guevara moge kupic w internecie w stu roznych miejscach i do konca tygodnia miec w domu. Koszulke z hitlerem to nawet nie wiem czy mozesz legalnie kupic. To sa podwojne standardy.

Nie widzialem w polsce nikogo w koszulce z hitlerem i widzialem w zyciu dziesiatki osob z koszulka che guevary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulke z che guevara moge kupic w internecie w stu roznych miejscach i do konca tygodnia miec w domu. Koszulke z hitlerem to nawet nie wiem czy mozesz legalnie kupic. To sa podwojne standardy.

Nie widzialem w polsce nikogo w koszulce z hitlerem i widzialem w zyciu dziesiatki osob z koszulka che guevary.

 

Jednak porównywanie noszenia koszulek z Che do noszenia koszulek z Hitlerem to też - jakby na to nie patrzeć - podwójny standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie Ty żyjesz jak nie widziałeś kolesi z zakazanymi symbolami propgującymi nazizm. koszulek z Adolfem za dużo nie ma, ale inne symbole i owszem. kolesie z adolfem na połowę klaty to norma.najlepsze jest to, ze w Polsce organizowane są koncerty kapel sławiących SS, polacy jeżdżą na gigi w reichu gdzie gra kapela jadąca po polskich cwaniaczkach.

na dodatek che to hipster jak john lennon. większość świadomych lewaków nie nosi takich badziewi ( nie powiem jako nastolatek też taki byłem, do teraz mam stary plakat z che, starszy ode mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.