Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Niemniej wracając do głównego wątku nie zagłębiając się w off-topy.

Czy koszulka z Marksem zakładana lata temu przez Zandberga sprawia, że należy się bać partii Razem i jej totalitarnych zapędów?

Czy nie jest to mniej lub bardziej zgrabne dopisywanie sobie tez do faktów, które temu przeczą - czyli program i choćby model zarządzania z kolektywnym zarządem a nie liderem?

Czy ten program dopuszcza wolność słowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież napisali fluber - zabiorą 75% dochodów tym bogatszym :grin:

 

sprawiedliwosc [byle 'spoleczna'!] musi byc,i basta!... 

nie chce mi sie odnosic do debilnych argumentow,szkoda mi na to czasu. jesli uwazacie,koledzy,ze nsdap nie byla lewicowa,to trudno. ja sie z konmi kopac nie bede. za stary jestem na szczeniackie pyskowki erystyczne...

 

co do symboli komunistycznych - zakazane sa chocby w polsce. i to od dawna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podlinkować jakieś źródło, bądź fragment z programu Razem, gdzie opisują skąd biorą pieniądze na swoje pomysły? Bo przykład Francji i to, w którą stronę ona teraz idzie pokazują, że te pomysły w praktyce nie bardzo działają.

 

Co do 500+ to jedno nie wyklucza drugiego, 100 tysięcy kobiet mogło znaleźć pracę, bo 100 tysięcy innych mogło zrezygnować z pracy  i przestać jej szukać, a tym samym przestać być liczone jako bezrobotne ( bezrobocie wśród kobiet jest niższe niż wśród mężczyzn, a współczynnik aktywności zawodowej odwrotnie)

 

Strach przed antyfaszyzmem ma niestety uzasadnione podstawy. W imię wolności słowa i tolerancji tak naprawdę knebluje się usta.

http://www.cenea.org.pl/images/stories/pdf/commentaries/raport5.pdf

http://partiarazem.pl/2015/10/sprawiedliwe-podatki/

Więcej niestety nie mogę teraz znaleźć na ich mało przyjaznej stronie.

 

O tej Francji co chciałeś powiedzieć? O podatku dochodowym wprowadzony przez Hollanda na 1 rok i ucieczce Depardieu do pięknej Rosji z której zdążył wrócić jeszcze zanim wycofano ten podatek? Pewnie nie zaznaczyłbyś ile innych rzeczy było zaniechane przez Hollanda,  co sprawiło że cała próba zwiększania przychodów budżetowych nie powiodła się?

 

Co do 500+ to jedno nie wyklucza drugiego, 100 tysięcy kobiet mogło znaleźć pracę, bo 100 tysięcy innych mogło zrezygnować z pracy  i przestać jej szukać, a tym samym przestać być liczone jako bezrobotne ( bezrobocie wśród kobiet jest niższe niż wśród mężczyzn, a współczynnik aktywności zawodowej odwrotnie)

 

Mogły zrezygnować z pracy i stać się biernymi, ale mogły też tak nie zrobić.

 

Takie rozważania do niczego nie prowadzą w momencie gdy dostepne dane GUS za ubiegły rok na to nie wskazują.

(choć może zmienie zdanie jak do analizy zabiorą się przeciwnicy wszelkich transferów socjalnych i opublikują coś ciekawego).

 

Takie rozważania tworzą jedynie bezpieczną (choć mającą mało wspólnego z dowodami) rzeczywistość, w której dobrze się czujesz i nie musisz poddawać głębszej analizie tego w co wierzyłeś przez te wszystkie lata słuchając neoliberalnych autorytetów.

 

 

Strach przed antyfaszyzmem ma niestety uzasadnione podstawy. W imię wolności słowa i tolerancji tak naprawdę knebluje się usta.

 

 

Ponawiam pytanie gdzie Razem i w jaki sposób knebluje usta?

 

Nie podoba Ci się jakiś zespół śpeiwa o miłości między rasami i koncert ma odbyć się w budynkach instytucji publicznych - oprotestuj to.

 

Razem nie podobał się występ kapeli obrażającej naszych południowych sąsiadów na UW, oprotestowali.

Czy wystosowali jakiś list do klubu Progresja by tam nie odbywał się koncert? - NIE!

 

Kolejny przykład, który jest z moich okolic. Razem oprotestowało imprezę/wykład organizowany przez Ruch Narodowy w budynku należącym do miasta. Miasto przez 2 dni kluczyło, ale cofnęło zezwolenie. Ruch Narodowy zorganizował ostatecznie spotkanie w miejscu nie należącym do miasta. Czy ludzie z Razem słali kolejne listy, przyczepiali się do drzwi by zablokować to spotkanie? NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem nie podobał się występ kapeli obrażającej naszych południowych sąsiadów na UW, oprotestowali.

Czy wystosowali jakiś list do klubu Progresja by tam nie odbywał się koncert? - NIE!

 

Kolejny przykład, który jest z moich okolic. Razem oprotestowało imprezę/wykład organizowany przez Ruch Narodowy w budynku należącym do miasta. Miasto przez 2 dni kluczyło, ale cofnęło zezwolenie. Ruch Narodowy zorganizował ostatecznie spotkanie w miejscu nie należącym do miasta. Czy ludzie z Razem słali kolejne listy, przyczepiali się do drzwi by zablokować to spotkanie? NIE

 

Skoro tak wszystko naokoło oprotestowują przy 2-procentowym poparciu to strach pomyśleć co by robili przy 20-procentowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy. Ludzie wyznający podobne zasady, popierający akcje tych ludzi i kumplujący się z nimi i organizujący z nimi akcję nie mają nic wspólnego z Antifą czy antyglobalistami. Jednak przypadkowi goście, którzy kogoś uderzyli po twarzy to już mają wiele wspólnego z nacjonalistami i Hitlerem.

To chyba nie jest podsumowanie tego co napisałem.

 

Jeśli masz +25 lat i jesteś z większego miasta to wielce prawdopodobne, że skakałeś przeciw ACTA. Z wielkim prawdopodobieństwem stwierdze, że wielu forumowiczów z e-nba to robiło i mimo, że teraz zdarzy im się wybrać na MN lub z dumą oglądać go na TVN nikt nie będzie ich porównywał do Antifowców.

 

Jeśli jacyś obecnie członkowie Razem protestowali wraz z antyglobalstami przeciwko wojnie w Iraku czy polityce Busha, to mogę to najwyżej propsować, gdyż skrajnie skurwielskie wydaje mi się przystepowanie do wojny ('wprowadzania demokracji') i przyczynanie się do śmierci masy niewinnych ludzi licząc na potencjalne kontrakty dla polskich przedsiębiorstw.

 

Jeśli Ci sami ludzie w wieku 20kilku lat prostestowali w obronie słabszych w Białym Miasteczku i 10 lat później robią to samo, uważam ich za dobrych ludzi i nie obawiam się.

 

Gdybyś dostał w ryj za koszulkę z Red is Bad też uznałbym to za c***owe i nie bronił bojówek lewicowych. Jestem nawet przekonany, że ludzie z Razem skrytykowaliby taką przemoc.

 

Czyli wg Ciebie posłowie PO mają więcej wspólnego z prawicowymi bojówkarzami niż Razem z antifą. Ciekawe ciekawe.

 

Nadinterpretujesz. Nie napisałem tego, przeczytaj jeszcze raz.

 

I mam wrażenie, że podstawowe nieporozumienie wynika z tego, że ludzie "boją się" Razem nie dlatego, że utożsamiają ich 1 do 1 z antifą (tak jak Ty to odbierasz), ale dlatego że obecność takich organizacji w przestrzeni publicznej może w konsekwencji doprowadzić do sytuacji jakie mają miejsce na zachodzie (agresja lewicowców - przy której obecne działania 'prawicowych bojówek' to heheszki - tak jak to co wrzucił ptak z atakiem na krzesło).

 

Ja mam wrażenie, że obecność takich lewicowych organizacji w przestrzeni publicznej będzie mniejsza, kiedy głos Razem będzie lepiej słyszany, kiedy wypali projekt DIEM25, kiedy świat, lub choćby Europa zacznie jakąkolwiek działania w celu zmniejszania skrajnych nierówności.

 

Czy słyszysz o lewicowych bojówkach w Hiszpani terroryzujących kapitalistów od momentu w którym Podemos zaczęło coś tam znaczyć.

Czy Syriza w Grecji (która była w podobnym klimacie, choć powstała nieco wczesniej, jeszcze przed całym ruchem Occupy Wall Street) mobilizowała jakieś skrajnie lewicowe bojówki?

Czy HDP w Turcji na plecach antify i antyglobalistów dostało się do parlementu tureckiego?

 

NIE. Skąd wiec te irracjonalne lęki przed wyimaginowanym zagrożeniem.

 

 

Czy ten program dopuszcza wolność słowa?

 

Tak!

Gdybyś miał więcej pytań to dodam, że dopuszcza także prawa do:

-dobrego życia

-szczęscia

-wolności wyznania

-służby zdrowia

-nauki

-nawet nie kwestionuje właśności prywatnej!

-i wiele wiele innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cenea.org.pl/images/stories/pdf/commentaries/raport5.pdf

http://partiarazem.pl/2015/10/sprawiedliwe-podatki/

Więcej niestety nie mogę teraz znaleźć na ich mało przyjaznej stronie.

 

O tej Francji co chciałeś powiedzieć? O podatku dochodowym wprowadzony przez Hollanda na 1 rok i ucieczce Depardieu do pięknej Rosji z której zdążył wrócić jeszcze zanim wycofano ten podatek? Pewnie nie zaznaczyłbyś ile innych rzeczy było zaniechane przez Hollanda, co sprawiło że cała próba zwiększania przychodów budżetowych nie powiodła się?

 

 

Mogły zrezygnować z pracy i stać się biernymi, ale mogły też tak nie zrobić.

 

Takie rozważania do niczego nie prowadzą w momencie gdy dostepne dane GUS za ubiegły rok na to nie wskazują.

(choć może zmienie zdanie jak do analizy zabiorą się przeciwnicy wszelkich transferów socjalnych i opublikują coś ciekawego).

 

Takie rozważania tworzą jedynie bezpieczną (choć mającą mało wspólnego z dowodami) rzeczywistość, w której dobrze się czujesz i nie musisz poddawać głębszej analizie tego w co wierzyłeś przez te wszystkie lata słuchając neoliberalnych autorytetów.

 

 

 

Ponawiam pytanie gdzie Razem i w jaki sposób knebluje usta?

 

Nie podoba Ci się jakiś zespół śpeiwa o miłości między rasami i koncert ma odbyć się w budynkach instytucji publicznych - oprotestuj to.

 

Razem nie podobał się występ kapeli obrażającej naszych południowych sąsiadów na UW, oprotestowali.

Czy wystosowali jakiś list do klubu Progresja by tam nie odbywał się koncert? - NIE!

 

Kolejny przykład, który jest z moich okolic. Razem oprotestowało imprezę/wykład organizowany przez Ruch Narodowy w budynku należącym do miasta. Miasto przez 2 dni kluczyło, ale cofnęło zezwolenie. Ruch Narodowy zorganizował ostatecznie spotkanie w miejscu nie należącym do miasta. Czy ludzie z Razem słali kolejne listy, przyczepiali się do drzwi by zablokować to spotkanie? NIE

1. Nawet razem w tym co wrzuciles pisze ze podatek progresywny w niewielkim stopniu wplynie na przychody do budzetu. A ich pomydly socjalne trzeba z czegos sfinansowac. Inne propozycje to likwidacja stref ekonomicznych podniesienie cit podniesienie podatku od kapitalu. Z tego sie nie usklada nawet na 20 procent proponowanego przez razem socjalu.

2. We francji jest 35h tydzien pracy, wysoki socjal, podatek progresywny, wysokie podatki dla firm. Teraz macron cisnie ue o zmianie dyrektywy i zmienia prawo pracy bo gospodarka francji przestaje byc konkurencyjna. Jak zlikwidujemy zachety dla firm to przeniosa firmy tam gdzie te zachety sa. Proste jak budowa cepa.

 

3. Dane do gus jednak wskazuja na to ze sporo kobiet zrwzygniwalo z pracy. Na szczescie nasze bezrobocie rozwiazalo problem.i negatywnych skutkow mie widac.

 

4. Co razem na to zebym wzial udzial w drodze krzyzowej ulicami mojego miasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak!

Gdybyś miał więcej pytań to dodam, że dopuszcza także prawa do:

-dobrego życia

-szczęscia

-wolności wyznania

-służby zdrowia

-nauki

-nawet nie kwestionuje właśności prywatnej!

-i wiele wiele innych

 

Czyli nazwanie kogoś czarnuchem albo pedałem nie będzie niosło żadnych negatywnych konsekwencji ze strony prawnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszysz o lewicowych bojówkach w Hiszpani terroryzujących kapitalistów od momentu w którym Podemos zaczęło coś tam znaczyć.

Czy Syriza w Grecji (która była w podobnym klimacie, choć powstała nieco wczesniej, jeszcze przed całym ruchem Occupy Wall Street) mobilizowała jakieś skrajnie lewicowe bojówki?

Czy HDP w Turcji na plecach antify i antyglobalistów dostało się do parlementu tureckiego?

 

NIE. Skąd wiec te irracjonalne lęki przed wyimaginowanym zagrożeniem.

 

No i proszę jak to rozzuchwaliło lewackie bojówki. Po 5-cio minutowym 'riserczu':

 

Hiszpania - http://www.breitbart.com/london/2017/01/25/woman-beaten-antifa-wearing-spain-flag/

Grecja - 

Turcja - tu mi się nie chce nic szukać bo tam ogólnie jest wszystko pojebane

 

a teraz skonfrontujmy to z materiałem pokazującym działania potwornych polskich nazioli, który tutaj już się pojawił:

 

 

chcemy kontynuować dyskusję o irracjonalizmie? :smile:

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy,napisal:

 

 

Tak!

Gdybyś miał więcej pytań to dodam, że dopuszcza także prawa do:

-dobrego życia

-szczęscia

-wolności wyznania

-służby zdrowia

-nauki

-nawet nie kwestionuje właśności prywatnej!

-i wiele wiele innych

 

 

 

 

 

dobre! najlepszy jest ten fragment o 'niekwestionowaniu wlasnosci prywatnej!' noz,k****. jeszcze by tego brakowalo,zeby w dzisiejszych czasach robic komunizm bez 'bialych rekawiczek'! ;)...

 

dzieki ci,o partyjo 'raklem' za to,ze dajesz mi prawo do: 'sluzby zdrowia','nauki',a nawet [sic!] do 'dobrego zycia'! uff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julek ten filmik miał pokazać jaką to odważną ekipą są patrioci, którzy według Januarego w 5 gonią 30 antify.

Chcesz przykładów bohaterstwa skrajnej prawicy? Moja kumpela w wyraźny sposób (ciuchy) deklarująca swoje poglądy została przekopana przez 4 facetów co skończyło się złamaną ręką. Wjazd na Przychodnię podczas marszu to też przykład odwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz skonfrontujmy to z materiałem pokazującym działania potwornych polskich nazioli, który tutaj już się pojawił:

 

Nie bedziesz miał szans jak Ci wyciągnę islamskich samobójców, oni lewakami nie są :P

 

Ogólnie to nawet zabawne jest jak Ci którym sie wydaje ze są prawakami mówią ze lewaki gorsze i odwrotnie. Przecież to w zasadzie poziom przedszkola w którym Ci z zielonymi fartuszkami sa źli a my w niebieskich dobrzy.

Nie ma znaczenia czy lewaki czy prawaki tylko czy radykalni a radykałów znajdzie się po jednej i drugiej stronie zgodnie z krzywą Gaussa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedziesz miał szans jak Ci wyciągnę islamskich samobójców, oni lewakami nie są :tongue:

 

Ogólnie to nawet zabawne jest jak Ci którym sie wydaje ze są prawakami mówią ze lewaki gorsze i odwrotnie. Przecież to w zasadzie poziom przedszkola w którym Ci z zielonymi fartuszkami sa źli a my w niebieskich dobrzy.

Nie ma znaczenia czy lewaki czy prawaki tylko czy radykalni a radykałów znajdzie się po jednej i drugiej stronie zgodnie z krzywą Gaussa.

Ale ja tam się nie boję samych radykałów, a właśnie tych teoretycznie mniej radykalnych, co wprowadzają parytety, nowomowę, parytety i przymusy. Ot, była lewica nazistowska, lewica komunistyczna i teraz Cichy reprezentuje lewicę postmodernistyczną. Rdzeń poglądów ten sam, zmieniają się tylko barwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcemy kontynuować dyskusję o irracjonalizmie? :smile:

Możemy,

to że pokazałaś jakiś link z Hiszpani, w której klimaty antyfaszystowskie są od lat mają dużo wiekszą skalę niż u nas (nie bez powodu to tam powstało słynne No  Pasaran!), dodatkowo z jakimś debilnym pobiciem z Murci za bransoletkę z flagą Hiszpani nie wykazuje, że pojawienie się Podemos wpłynęło na większą zuchwałość skrajnych lewicówców

 

link z Grecji, która też swoje przeszła z rąk faszytów też mało przekonujący tym bardziej, że leją się między sobą. Ale nie widzę związku z pojawieniem się u władzy Syrizy i hasłami które na początku głosili (jeszcze za czasów Varufakisa)

 

 

zobacz jak to wygląda w USA, gdzie to lewactwo jest chyba najsilniejsze.

 

Chodzi Ci o to jak tłumnie słuchali Zizka na Wall Street?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nawet zabawne jest jak Ci którym sie wydaje ze są prawakami mówią ze lewaki gorsze i odwrotnie. Przecież to w zasadzie poziom przedszkola w którym Ci z zielonymi fartuszkami sa źli a my w niebieskich dobrzy.

 

Dokładnie. Tylko, że trend światowy jest taki, że łobuziaków w brunatnych fartuszkach pani wychowawczyni tyra (słusznie!) i wyolbrzymia ich winy (to już mniej słusznie) a tym w czerwonych pobłaża (i to jest słabe).

 

pokazałaś jakiś link z Hiszpani, w której klimaty antyfaszystowskie są od lat mają dużo wiekszą skalę niż u nas (nie bez powodu to tam powstało słynne No  Pasaran!)

 

Cieszę się, że doszliśmy do jako takiego konsensusu i zgadzamy się, że większa skala klimatów "antyfaszystowskich" = lipa. W tym momencie powinieneś już być w stanie zrozumieć niepokój osób, które w działalności Razem mogą dopatrywać się konsekwencji takich jak - między innymi - zwiększenie skali klimatów "antyfaszystowskich" w Polsce, czego porządni obywatele, jak Ty i ja, chcą uniknąć. Nie oznacza to wcale, że ktoś utożsamia Razem z antifą, chodzi raczej o - tak popularne ostatnio (w środowiskach lewicowo-antypisowskich) - "przyzwolenie władzy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.