Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi Ci o to jak tłumnie słuchali Zizka na Wall Street? :grin:

chodzi mi o to, jak bardzo są rasistami (mimo że oficjalnie sprzeciwiają się rasizmowi), jak usilnie walczą z faszyzmem (mimo że faktycznie ich postawy są faszystowskie), jak ograniczają wolność wypowiedzi (no, ale to generalnie jest paradoks postmodermy) oraz jak intensywnie stosują przemoc - zarówno fizyczną jak i psychiczną.

 

bottom line jest, iż współczesna lewica zatraciła ideały oryginalnej lewicy i dlatego w większości to jest zwykłe lewactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, pewnie dlatego, że to zmyślona bzdura.

 

Żadna bzdura, true story. Testy były w siedzibie Media Markt. Nie mam pojęcia czemu ciebie nie zaprosili.

 

To w waszym obozie są ludzie, co to twierdzą, że Słońce krąży wokół Ziemi.

 

Nawet nie wiem o kim piszesz. Być może jest ktoś taki, ale ciężko mi identyfikować się z każdym randomowym przeciwnikiem PiS.

 

Poza tym sprecyzuj czy chodzi ci o zwyczajną ignorancję/niewiedzę (wielu ludzi po prostu nie wie co wokół czego krąży, co jest stolicą Hiszpanii, jaki jest symbol chemiczny wody itp) czy też o absurdalne teorie spiskowe (,,to co piszą w podręcznikach o krążącej ziemi to kłamstwo!!!").

 

Jeżeli chodzi o to pierwsze to częściej ignorantami są ludzie niewykształceni a tacy zazwyczaj głosują na PiS. Jeżeli chodzi o wiarę w absurdalne teorie spiskowe to też dominują zwolennicy PiS.

 

Ale wiesz, że Ci absolwenci socjologii, politologii i europeistyki głosują na PO?

Jaki ma to związek z tym, że ich wykształcenie nijak nie pasuje do wymogów rynku pracy w ostatnich latach?

 

I skąd masz w ogóle takie dane?

 

A swoją drogą to o czym - twoim zdaniem - świadczy fakt, że więcej lekarzy (wg. ciebie najbardziej szanowanego zawodu) jest wśród parlamentarzystów opozycji niż partii rządzącej?

 

A wtedy były hipermarkety. Zresztą pamiętam, że kebaby wtedy były po 5 złotych, to ani dyskont, ani tania sieć odzieżowa.

 

Ile było hipermarketów w 2000 roku, gdzie się najczęściej znajdowały (podpowiem ci, że rzadko w pobliżu osiedli z wielkiej płyty czy w małych miastach) i jakie tam były ceny?

 

@fluber, inflacja swoją drogą, ale teraz jest po prostu większy wybór sklepów/punktów usługowych/produktów i ogólnie duża różnorodność cenowa.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie odnosic do debilnych argumentow,szkoda mi na to czasu. jesli uwazacie,koledzy,ze nsdap nie byla lewicowa,to trudno. ja sie z konmi kopac nie bede. za stary jestem na szczeniackie pyskowki erystyczne...

 

Czyli sugerujesz, że Hitler był bojownikiem o prawa czarnych i gejów, nic nie miał do żydów i nie przepadał za nacjonalizmem, a do tego był pacyfistą, przeciwnikiem kary śmierci i antyklerykałem.

 

To może chodzi ci o poglądy gospodarcze? W takim razie poczytaj chociażby to: https://galopujacymajor.wordpress.com/2017/08/30/czy-hitler-byl-pisowcem-i-czy-jestesmy-nimi-wszyscy/

 

Akurat w kwestii Hitlera na tym forum panuje dość powszechna zgoda, że miał on zarówno cechy prawicowe i lewicowe i ciężko wiązać go z jednym obozem. Co najwyżej można dyskutować które cechy były ważniejsze/dominujące.

 

Co do samych ,,debilnych argumentów" i ,,szczeniackich pyskówek" to - z całym szacunkiem - ale akurat to ty, eryko i MarcusCamby jesteście stereotypowymi widzami TVPiS oraz czytelnikami Frondy, wPolityce czy Niezależnej.

 

Wesołych świąt. :devilish:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz, że Hitler był antyklerykałem.

 

Troszke pudlo :)

 

to ty, eryko i MarcusCamby jesteście stereotypowymi widzami TVPiS oraz czytelnikami Frondy, wPolityce czy Niezależnej.

 

Myslisz ze stereotypowi odbiorcy tych mediow to fani NBA? :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cenea.org.pl/images/stories/pdf/commentaries/raport5.pdf

http://partiarazem.pl/2015/10/sprawiedliwe-podatki/

Więcej niestety nie mogę teraz znaleźć na ich mało przyjaznej stronie.

Popatrz co ja znalazłem na ich przyjaznej stronie:

http://partiarazem.pl/kalkulator/

 

Jest podanych kilka zawodów jako przykłady ( dyrektor HR, prezes banku, pracownik ochrony, nauczyciel stażysta, kierowniczka budowy i... adiunkt)

 

Przy adiunkcie podane zarobki miesięczne brutto: 3939 złotych.

 

Myślę sobie, skąd to wzięli i po co to wrzucili? Myślę, myślę i sobie przypomniałem. Przecież to Adrian Zandberg jest adiunktem! W związku z tym, jako reprezentant uciśnionych przedstawicieli Polski B pracujących na umowę zlecenie, nie może zarabiać dużo. 3939 złotych brutto - to zarobki Zandberga - sugeruje kalkulator.

 

No ale wystarczy chwilę poszperać w internecie i co się okazuje. Minimalna podstawa wynagrodzenia adiunkta regulowana ustawą:

https://www.uph.edu.pl/images/UPH_2017/pliki_pdf/dzial_organizacyjno_prawny/warunki_wynagradzania_za_prace_2017_01.pdf

 

3820 złotych brutto. Plus 13 pensja to kolejne 3820 złotych brutto + tzw. wczasy pod gruszą ok. 1500 złotych brutto + w 95% przypadków dodatek stażowy w wysokości ok. 5% wynikający z tego, że zanim zostaniesz adiunktem musisz przepracować 4 lata na asystenturze, a za każdy rok pracy od 4 roku pracy dostajesz 1% dodatku. W sumie zatem wychodzi stawka minimalna 4011 złotych brutto + trzynastka wynosząca 4011 brutto + 1500 brutto wczasowego, co daje około 4470 złotych brutto miesięcznie.

 

To jest stawka za golutką pensję adiunkta pracującego na pełen etat. Minimalna. Nie ma w Polsce adiunkta na pełnym etacie, który nie dostaje więcej niż to co Razem podała na swojej stronie.

 

Mimo tego, że znam mnóstwo adiunktów, to żaden nie zarabia tej golutkiej pensji powyżej. Dlaczego? Bo oprócz pensji adiunkt zarabia na:

 

Wynagrodzeniu za wykłady/ćwiczenia/projekty/laborki/seminaria ponad pensum + wynagrodzenie za zlecenia/ekspertyzy/opinie + wynagrodzenie z grantów/projektów/stypendiów.

 

Btw. Adiunkci maja wieksze ulgi podatkowe i na reke dostaja wiecej niz to wychodzi z kalkulatora. Kolejna bzdura.

 

Jednym zdaniem: to co partia Razem wrzuca na swoją stronę to bujda na resorach.

Myslisz ze stereotypowi odbiorcy tych mediow to fani NBA? :smile:

Zawsze można podnieść poczucie własnej wartości, kiedy się pomyśli: głosuję na PO, bo nie jestem taki gupi jak te moherowe berety i biedacy z Polski B:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Żadna bzdura, true story. Testy były w siedzibie Media Markt. Nie mam pojęcia czemu ciebie nie zaprosili.

W jakiś to sposób musisz się dowartościować.

 

 

Nawet nie wiem o kim piszesz. Być może jest ktoś taki, ale ciężko mi identyfikować się z każdym randomowym przeciwnikiem PiS.

O Lechu Wałęsie.

 

Poza tym sprecyzuj czy chodzi ci o zwyczajną ignorancję/niewiedzę (wielu ludzi po prostu nie wie co wokół czego krąży, co jest stolicą Hiszpanii, jaki jest symbol chemiczny wody itp) czy też o absurdalne teorie spiskowe (,,to co piszą w podręcznikach o krążącej ziemi to kłamstwo!!!").

 

Jeżeli chodzi o to pierwsze to częściej ignorantami są ludzie niewykształceni a tacy zazwyczaj głosują na PiS. Jeżeli chodzi o wiarę w absurdalne teorie spiskowe to też dominują zwolennicy PiS.

Na poparcie czego świetnym argumentem jest przedstawienie trzech głównych przeciwników PiS na forum: Ciebie, vasqueza i ptaka. Zaiste widać piękny przekrój elit. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.