Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Na poparcie czego świetnym argumentem jest przedstawienie trzech głównych przeciwników PiS na forum: Ciebie, vasqueza i ptaka. Zaiste widać piękny przekrój elit. 

wiem, że wymagam od ciebie zbyt wiele (myślenie zanim cokolwiek się napiszę) ale na podstawie czego doszedłeś do wniosku, że jestem przeciwnikiem PiS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że wymagam od ciebie zbyt wiele (myślenie zanim cokolwiek się napiszę) ale na podstawie czego doszedłeś do wniosku, że jestem przeciwnikiem PiS?

Popieranie Antify, Razem, lewicy, niechęć do kościoła, ŻW i prawicy.

Dobrze, że wymagasz ode mnie, gdybyś wymagał od siebie, mógłbyś się tylko wciąż i wciąż rozczarowywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja np faktycznie nie kojarzę żeby ptak coś pisał stricte anty-PiS (tak jak niektóre osoby tutaj) - chyba nawet vasquiego coś tyrał.

 

A że ma dość "niestandardowe" (delikatnie mówiąc) poglądy to inna para kaloszy.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem jest jedyną partią która chce odrębności państwa od Kościoła, wolności światopoglądowej, dba o pracowników. Zasadniczo nam w dupie państwo szkoda, że to nie działa w drugą stronę. Ale skoro państwo bierze to niech w zamian coś daje.

 

Generalnie sprzeciwiasz się polityce PiSu w strefie religijnej, w strefie historycznej, w strefie ekonomicznej, w strefie ideologicznej, więc po prostu założyłem, że jesteś przeciwnikiem PiSu. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak żeby cię oświecić. PiS nie ma polityki religijnej. religia leży w gestii Kościoła. w kwestii religijnej całkowicie jestem podporządkowany hierarchii kościelnej, ale kwestie polityczne to coś innego. jak rzekł Jezus, cesarzowi co cesarskie, Bogu co boskie ( to wtedy gdy na pytanie kogo Izraelici powinni słuchać pokazał im rzymską monetę)

PiS zakłamuję historię, to inna sprawa. ekonomicznie to najbardziej socjalny rząd od 1989. gospodarczo to niekoniecznie.

julek miałem to skopiować do łapu capu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poparcie czego świetnym argumentem jest przedstawienie trzech głównych przeciwników PiS na forum: Ciebie, vasqueza i ptaka. Zaiste widać piękny przekrój elit. 

Oho, widzę, że ujawniła się frustracja w związku z tym, że nie wpuszczono cię do tego Media Markt. Siedem przegranych wyborów pod rząd też swoje zrobiło. A do tego doszły dwa veta Dudy (przy dużym poparciu Romaszewskiej, Staniszkis, Kukizowców i Ziemkiewiczów), które ostatecznie obaliły twoją tezę o światowym spisku lewaków przeciwko patriotom z PiS, którą tutaj mieliłeś od miesięcy.

 

Vasqueza poparłem może ze dwa razy, Ptaka chyba ani razu. Myślę, że mniej kwestii mnie z nimi łączy niż ciebie z tymi pisowcami od ruchających się małp, dekomunizacji ulicy Dworcowa czy znęcania się nad żoną.

 

Nie przypominam sobie żebym wykazał się kiedyś jakąś ignorancją (niezgadzanie się z rządami PiS pod to nie podpada). Bo chyba nie chodzi ci o tą akcję z Einsteinem? Wtedy to przecież ty zrobiłeś z siebie debila bo zwyczajnie nie zrozumiałeś prostego żartu.

 

Przypomnijmy to sobie:

http://www.e-nba.pl/topic/3967-polska-scena-polityczna-w-internecie/page-250?do=findComment&comment=395679

 

A puenta z tego jest taka (zacytuję sam siebie):

 

Średnio rozgarnięty człowiek kojarzy, że Einstein żył przed erą internetu i średnio rozgarnięty człowiek skojarzyłby, że przypisywanie mu cytatu dotyczącego internetu nie jest robione na serio..

 

Co do teorii spiskowych to przecież ja nawet nie jestem zwolennikiem teorii o rzekomym homoseksualizmu Kaczyńskiego i rzekomej agenturalności Macierewicza (chociaż uważam go za bardzo nieostrożnego idiotę, bo jako minister współpracuje z typem, który koleguje się z rezydentem ruskiej mafii), zatem kompletnie kulą w płot.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, widzę, że ujawniła się frustracja w związku z tym, że nie wpuszczono cię do tego Media Markt. Siedem przegranych wyborów pod rząd też swoje zrobiło. A do tego doszły dwa veta Dudy (przy dużym poparciu Romaszewskiej, Staniszkis, Kukizowców i Ziemkiewiczów), które ostatecznie obaliły twoją tezę o światowym spisku lewaków przeciwko patriotom z PiS, którą tutaj mieliłeś od miesięcy.

 

Widzę, że RappaR został wieloletnim fanem Prawa i Sprawiedliwości:) To ci niespodzianka:)

 

Radzę też w jednym i tym samym poście nie nazywać kogoś debilem, bądź nie twierdzić, że ktoś zrobił z siebie debila i pisać "pod rząd" ( chociaż sam tak często piszę, ale ja nie nazywam ludzi debilami:)), bo to błąd językowy. Poprawna forma to " z rzędu":) Jak już się obrażamy, to trzymajmy się pewnych standardów:)

 

W sumie "pod rząd" to rusycyzm, więc do komuny niedaleko:) Spisek, spisek:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że doszliśmy do jako takiego konsensusu i zgadzamy się, że większa skala klimatów "antyfaszystowskich" = lipa. W tym momencie powinieneś już być w stanie zrozumieć niepokój osób, które w działalności Razem mogą dopatrywać się konsekwencji takich jak - między innymi - zwiększenie skali klimatów "antyfaszystowskich" w Polsce, czego porządni obywatele, jak Ty i ja, chcą uniknąć. Nie oznacza to wcale, że ktoś utożsamia Razem z antifą, chodzi raczej o - tak popularne ostatnio (w środowiskach lewicowo-antypisowskich) - "przyzwolenie władzy".

 

Ale przecież nie w tym był problem. Nie mamy co dochodzić do konsensusu w sprawie skrajne prawactwo to lipa czy większa skala klimatów antyfaszystowskich to lipa. W żadnym poście nie broniłem przemocy Antify, tak jak ty nie usprawiedliwiałeś narodowych bojówek!

 

Problemem jest wasz (w tym Twój) irracjonalny strach przed Razem.

 

Nie dostarczyłeś żadnego argumentu, który potwierdzałby bzdurną tezę, że obecność Razem może zwiększyć skale klimatów skrajnie lewicowych (związanych z przemocą).

 

Twój jedyny argument to ten o "przyzwoleniu władzy", którego nie możesz potwierdzić żadnymi danymi na temat lewicy z Europy. Pojedyncze linki z Hiszpani czy Grecji (które mają dużo świeższe doświadczenia z faszystami niż PL i gdzie skrajnie lewicowy-przemocowy ruch jest dużo większy niż u nas) są mało przekonujące.

 

Każesz ludziom wierzyć, że u nas oczywiście będzie inaczej i że Zandberg gdyby dorwał się do władzy będzie przyznawał medale antifowcom? :grin:

A najlepiej anarchistom (których na skrajnej lewicy jest sporo), którzy z takim samym obrzydzeniem patrzą na Razem co na PO i PIS bo po prostu brzydzą się systemem partyjnym, instytucjami państwa i w najlepszym przypadku zaczęliby budować społeczności na podstawie pism Edwarda Abramowskiego a nie angażowali się w wspieranie liberalnej demokracji. :grin:

 

Kaman! Obecność Razem w medialnym i politycznym mainstreamie może sprawić tylko, że duża część haseł (związanych z rosnącymi nierównościami) skrajnej lewicy straci siłę rażenia i odbierze część mocy takim organizacjom jak antifa.

 

dzieki ci,o partyjo 'raklem' za to,ze dajesz mi prawo do: 'sluzby zdrowia','nauki',a nawet [sic!] do 'dobrego zycia'! uff...

Ale co innego można było odpowiedzieć na tak debilne pytanie RappaRa? Zazwyczaj lewicowe postulaty w odróżnieniu od tych konserwatywno-prawicowych nawiązują do deklaracji praw człowieka. Nie inaczej jest w przypadku Razem.

 

chodzi mi o to, jak bardzo są rasistami (mimo że oficjalnie sprzeciwiają się rasizmowi), jak usilnie walczą z faszyzmem (mimo że faktycznie ich postawy są faszystowskie), jak ograniczają wolność wypowiedzi (no, ale to generalnie jest paradoks postmodermy) oraz jak intensywnie stosują przemoc - zarówno fizyczną jak i psychiczną.

 

bottom line jest, iż współczesna lewica zatraciła ideały oryginalnej lewicy i dlatego w większości to jest zwykłe lewactwo.

Lorak,  ale o czym ty mówisz. Jeśli kseonofobiczne klimaty Trumpa, kolejne ograniczanie praw Amerykanów przez Busha, przyzwolenie na tortury (oczywiście poza granicami USA) przez wszystkich ostatnich prezydentów mają dla Ciebie cokolwiek wspólnego z klimatami lewicowymi to nie wiem co odpowiedzieć poza tym, że rozmawiamy tu o współczesnej lewicy a nie wszystkim co nie zgadza się w 1000% z Twoimi poglądami.

 

bardzo dużo, nie wiem po co;)

Przecież te przykładowe pensje są z 2015 r (pierwsza jest nawet poniżej obecnej minimalnej) więc po co to całe pisanie?

 

Czy przykładowa wartość pensji z 2015 r - nieaktualizowana od kampanii! z czym tak ładnie się rozprawiłeś - mają wpływ na dyskusję o progresywnych podatkach, albo na inne postulaty Razem?

Swoją drogą zadaniem kalkulatora była głównie pomoc w zrozumieniu idei progresywnych podatków. Niestety nawet obecnie wiele osób mam problem powtarzając, że Razem chce zabrać 75% (nie wiedząc, że dotyczy to najbogatszych 10% i ich zarobków powyżej 500 tyś zł rocznie - zgodnie z deklaracją programową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież te przykładowe pensje są z 2015 r (pierwsza jest nawet poniżej obecnej minimalnej) więc po co to całe pisanie?

 

Zapewniam, że minimalne wynagrodzenie pracowników naukowo - dydaktycznych od 2015 się nie zmieniło, tutaj masz dane za 2015 i minimalne wynagrodzenie jest takie samo, jak w tym roku. Od dwóch lat pensje na uczelnie są zamrożone:

http://zzpt.pb.edu.pl/wp-content/uploads/uczelnie_publiczne_wynagradzanie.pdf

 

Więc powtórzę jeszcze raz, bujda na resorach. 

 

 

 

Czy przykładowa wartość pensji z 2015 r - nieaktualizowana od kampanii! z czym tak ładnie się rozprawiłeś - mają wpływ na dyskusję o progresywnych podatkach, albo na inne postulaty Razem?

 

 

Tak, to że Razem nie umie liczyć, albo podaje nieprawdziwe dane ma duży wpływ na dyskusję o progresywnych podatkach.

 

Zresztą do tego kalkulatora to ja mam dużo więcej zastrzeżeń, bo np. Razem w programie od dawna ma likwidację składki zdrowotnej, a w kalkulatorze podatkowym Razem w szczegółach wyliczenia pensji znajduje się pozycja "składka zdrowotna" i zapewniam, że nie wynosi ona 0. 

 

 

 

Swoją drogą zadaniem kalkulatora była głównie pomoc w zrozumieniu idei progresywnych podatków. Niestety nawet obecnie wiele osób mam problem powtarzając, że Razem chce zabrać 75% (nie wiedząc, że dotyczy to najbogatszych 10% i ich zarobków powyżej 500 tyś zł rocznie - zgodnie z deklaracją programową).

 

Problem nie polega na tym, że ktokolwiek tutaj myśli, że Razem mu zabierze 75%. Problem polega na tym, że propozycja podatkowa Razem nie ma prawa działać. Ba, samo Razem wie, że podatek progresywny nie spowoduje wzrostu przychodów do budżetu państwa, a w programie piszą, że przychody z PIT przy podatku progresywnym i ich propozycji powinny być podobne, a stawka 75% wynika ze sprawiedliwości ( równie dobrze można napisać, że wynika z plam na księżycu, tyle samo ma to sensu ), a nie z próby zwiększenia przychodów. Ta całkowita zmiana struktury i totalne obrzydzenie chęci rozwoju dla samej idei jest szkodliwe dla przedsiębiorczości i rozwoju państwa jako takiego. I po co? Żeby najgorzej zarabiający dostał 100 złotych więcej? Przecież PIS bez dodawania podatku progresywnego podnosi pensje najbiedniejszym o stówę rocznie.

 

Przerażające jest natomiast to, co Razem chce zrobić z podatkiem CIT i specjalnymi strefami ekonomicznymi ( choć z nimi nie wiem, co chce zrobić, bo musiałaby wycofać przepisy obowiązujące do 2027 roku, co skończyłoby się grubymi odszkodowaniami w unijnych trybunałach). Ich celem jest znaczące podniesienie podatku CIT ( nawet nie wiem do jakiego poziomu ) i likwidacja SSE, by pokryć proponowany przez nich socjal ( likwidację składki zdrowotnej, minimalna emerytura 1500 złotych itd.). Nie wiem według jakiej ekonomii i matematyki oni liczą, że jak podniosą CIT o połowę, to przychody wzrosną o połowę. Na pewno wiesz, że istnieje coś takiego, jak optymalizacja i w danych warunkach istnieje pewna wartość procentowa podatku, która generuje największe przychody do budżetu państwa. Tak jak istnieje np. optymalna cena biletu do kina generująca najwyższe przychody z tytułu ich sprzedawania. Nie ma zależności, że im większy podatek tym większy przychód ( choć może być, jeżeli podatki są za małe ). Skąd wiemy, jaka będzie zależność? Ja nie wiem, ale mam pewne podejrzenia. Otóż PIS zrobił dwie stawki CIT - 15 i 19 % ( wcześniej liniowe 15% ) i przychody do budżetu państwa z tytułu CIT... wzrosły. Tak, wzrosły, po obniżeniu stawki podatku CIT. Co się wydarzy po podniesieniu CIT przez Razem + rozpoczęciu realizacji socjalnych pomysłów? Bankructwo.

 

A o takich kwiatkach jak depenalizacja celowego zarażania wirusem HIV z powodu stygmatyzowania w ten sposób nosicieli tego wirusa to nawet nie będę wspominał... 

 

Kaman! Obecność Razem w medialnym i politycznym mainstreamie może sprawić tylko, że duża część haseł (związanych z rosnącymi nierównościami) skrajnej lewicy straci siłę rażenia i odbierze część mocy takim organizacjom jak antifa.

 

Zajrzałem sobie na profil Zandberga na facebooku właśnie i przeczytałem ostatniego posta:

https://pl-pl.facebook.com/zandberg.razem/

Zacytuję fragment:

"Chcecie zatrzymać PiS, szanowni państwo z PO? Ale tak na serio, a nie tylko na konferencji prasowej? Jest na to prosty sposób. Posypcie głowy popiołem - macie za co - i wycofajcie się z wyborów prezydenckich w Warszawie. Pozwólcie, by z PiSem zmierzyła się warszawska nowa lewica"

 

No to jak Zandberg ma teraz 3% i już się nie wstydzi sugerowania drugiej co do wielkości partii politycznej w Polsce, żeby się wycofała z wyborów, to podejrzewam, że jak dojdzie do władzy, to na sugestiach może się nie skończyć.

 

Kolejny inteligentny post z fejsa Zandberga:

„Dwunasty tydzień. Po badaniu USG lekarz informuje, że płód jest ciężko uszkodzony. Za kilka miesięcy urodzi się, aby umrzeć w straszliwych cierpieniach. Czy tego horroru nie można uniknąć? Lekarz rozkłada ręce - nic nie da się zrobić. Ciążę trzeba donosić, to obowiązek. A za udzielenie pomocy groziłoby mu więzienie... To nie fantastyka. Prawicowi fanatycy (przyp. mój : Jestem prawicowym fanatykiem ) znów chcą zmuszać polskie kobiety do rodzenia - nawet wtedy, gdy płód ma poważne wady genetyczne i jest niezdolny do samodzielnego życia. Projekt wkrótce trafi do Sejmu, a Beata Szydło już zapowiedziała, że poprze takie nieludzkie prawo. Widać niestety, że Czarny Protest niczego nie nauczył rządzących. Znów tańczą, jak im zagra nieliczna, choć głośna grupka religijnych fanatyków ( przyp. mój  prawicowym religijnym fanatykiem ).

 

Parafrazując:

" Styczeń. Po badaniu USG lekarz informuje, że mój 17-letni syn ma raka żołądka. Za kilka miesięcy wejdzie w decydujące stadium, a syn umrze w straszliwych cierpieniach. Czy tego horroru można uniknąć? Lekarz rozkłada ręce - nic nie da się zrobić. Dziecka nie można zabić, a za udzielenie pomocy w zabóstwie groziłoby więzienie.... To nie fantastyka, prawicowi fanatycy znów chcą zmuszać polskie kobiety do wychowywania dzieci - nawet gdy dziecko ma raka i za parę miesięcy umrze w straszliwych cierpieniach"...

I kto tu jest fanatykiem?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale przecież nie w tym był problem. Nie mamy co dochodzić do konsensusu w sprawie skrajne prawactwo to lipa czy większa skala klimatów antyfaszystowskich to lipa. W żadnym poście nie broniłem przemocy Antify, tak jak ty nie usprawiedliwiałeś narodowych bojówek!

 

No i git!

 

Problemem jest wasz (w tym Twój) irracjonalny strach przed Razem.

 

Jeden Rappar chyba pisał o strachu. Reszta (włącznie ze mną) już raczej tylko 'analizowała' racjonalne podstawy tego strachu. U mnie bardziej nazwałbym to niechęcią - z dość przyziemnych (jestem takim vasquzowym 'prostaczkiem' - co zrobić :smile: ) pobudek - nie ufam ludziom których wybory/ścieżki życiowe są sprzeczne z tym co głoszą (a.k.a Korwin wielki wolnorynkowiec żyjący ze spadku albo właśnie Zandberg wielki lewicowiec pracujący na jednej z droższych warszawskich uczelni prywatnych - gdzie, w zasadzie, to fuchę załatwił sobie"przez łóżko" :smile: )

 

Nie dostarczyłeś żadnego argumentu, który potwierdzałby bzdurną tezę, że obecność Razem może zwiększyć skale klimatów skrajnie lewicowych (związanych z przemocą).

 

Twój jedyny argument to ten o "przyzwoleniu władzy", którego nie możesz potwierdzić żadnymi danymi na temat lewicy z Europy. Pojedyncze linki z Hiszpani czy Grecji (które mają dużo świeższe doświadczenia z faszystami niż PL i gdzie skrajnie lewicowy-przemocowy ruch jest dużo większy niż u nas) są mało przekonujące.

 

Każesz ludziom wierzyć, że u nas oczywiście będzie inaczej i że Zandberg gdyby dorwał się do władzy będzie przyznawał medale antifowcom? :grin:

A najlepiej anarchistom (których na skrajnej lewicy jest sporo), którzy z takim samym obrzydzeniem patrzą na Razem co na PO i PIS bo po prostu brzydzą się systemem partyjnym, instytucjami państwa i w najlepszym przypadku zaczęliby budować społeczności na podstawie pism Edwarda Abramowskiego a nie angażowali się w wspieranie liberalnej demokracji. :grin:

 

Kaman! Obecność Razem w medialnym i politycznym mainstreamie może sprawić tylko, że duża część haseł (związanych z rosnącymi nierównościami) skrajnej lewicy straci siłę rażenia i odbierze część mocy takim organizacjom jak antifa.

 

Nawet miałbym problem z kontrą tutaj, bo na pierwszy rzut oka może to brzmieć sensownie (ale negowanie "bzdurnych tez" jest zawsze łatwiejsze niż potwierdzanie) - na szczęście dałeś ten ostatni - pogrubiony akapit.

 

Przecież tam gdzie faktycznie dochodziło/dochodzi do brutalnych akcji "lewaków" to właśnie myśl mocno lewicowa jest obecna w medialnym/politycznym mainstreamie w duuuuuużo większym stopniu niż w PL.

 

BTW - to "przyzwolenie władzy" to było oczywiście puszczenie oka do tego co się dzieje obecnie w sieci. Serio wejdź na FB na jakiś sok z buraka, gw czy inny shit i poczytaj komentarze pod artykułami o przemocy "prawaków" - tak ze 3/4 zawiera w sobie słówko "pis" ;)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co 'rozumiec' glupie idee,cichy?! - dla kazdego stawka podatku winna byc taka sama. wiesz czemu - bo jest to rozwiazanie sprawiedliwe! tylko tyle,i az tyle! propozycje komuchow z 'raklem' wiele mowia,jak sadze,o ich szacunku dla drugiego czlowieka. bo powiedz,jak bardzo trza byc malostkowym,zakompleksionym sukinsynem,by budowac ustroj - de facto - bazujacy na zawisci ['zjadaj bogatych!'] i walce klas?!...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.