Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

To nie zrozumiałeś mnie kompletnie

 

Ja jestem ciekawy postawy drugiej strony- jak będą się wypowiadać w tym temacie

 

A co do uchodzców to uważam że problemem zamachów nie są oni ale radykalizacja i poczucie odrzucenia europejskiej mniejszości muzułmanskiej. ORaz tolerowanie pertodolarów wspierających radykalne odmiany muzułmańskiej religii

 

A co do posiadania broni to nigdzie nie napisałem że nikt nie może jej posiadać. No i z bronią jest tak, że jeśli włamywacz wie że możesz ją posiadać w domu to on też przyjdzie z bronią i jak zobaczy ruch to profilaktycznie strzeli. Dlatego obecne przepisy są ok.

 

Danie każdemu broni do ręki jest porównywalne z tym jakbym pojechał do Syrii i się dziwił ,że ktoś do mnie strzela

Jak mają się wypowiadać na temat zastrzelenia 50 osób z broni, która była nielegalna, w kontekście zalegalizowania broni? Przecież ta strzelanina to jest dla nich argument za, a nie przeciw. W kraju, w którym każdy może mieć broń, dochodzi do masakry z użyciem nielegalnej broni automatycznej.

 

Rozumiem, że fakt iż posiadam broń, zachęca włamywacza do tego, żeby mnie odwiedził?...

 

Nie musisz tak daleko jeździć, możesz jechać do Szwajcarii lub Finlandii, gdzie broń ma średnio co drugi obywatel. Albo do Francji lub Niemiec, gdzie broń ma średnio co trzeci... Tylko się potem nie dziw, że ktoś do Ciebie strzela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie broni nie zachęca do włamania ale zachęca do tego by włamywacz odwiedził Ciebie z bronią i jej użył jak się tylko poczuje zagrożony

A co go teraz zniechęca do tego, żeby odwiedzić mnie z bronią? Fakt, że mogę mieć do dyspozycji tylko nóż, kij do bejsbola albo siekierę?

 

Ile przypadków zastrzelenia podczas włamania jest rocznie w Niemczech, Francji, Szwajcarii, czy FInlandii, gdzie kilkadziesiąt procent obywateli ma broń? Czy to rzeczywiście realne zagrożenie, czy może jednak nie?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co go teraz zniechęca do tego, żeby odwiedzić mnie z bronią? Fakt, że mogę mieć do dyspozycji tylko nóż, kij do bejsbola albo siekierę?

Ale teraz nie przyjdzie do Ciebie z pistoletem

 

Tak w ogóle to Szwecja i Finlandia mają jeden z najwyższych w UE wskaźników morderstw z wykorzystaniem broni palnej na 100 tys mieszkańców ( wyżej tylko Pribaltika wg Eurostatu)

 

Liczba włamań rośnie ale co ciekawe w krajach wymienionych przez Ciebie mocniej niż w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz nie przyjdzie do Ciebie z pistoletem

 

Tak w ogóle to Szwecja i Finlandia mają jeden z najwyższych w UE wskaźników morderstw z wykorzystaniem broni palnej na 100 tys mieszkańców ( wyżej tylko Pribaltika wg Eurostatu)

 

Liczba włamań rośnie ale co ciekawe w krajach wymienionych przez Ciebie mocniej niż w Polsce

Dlaczego włamywacz nie przyjdzie do mnie z pistoletem? Bo posiadanie pistoletu jest nielegalne? :nevreness:

 

Tak w ogóle to nigdy nie wykazano korelacji pomiędzy łatwością dostępu do broni palnej, a liczbą zabójstw z jej użyciem.

 

W Europie wygląda to tak, że najwyższy wskaźnik mają Włochy (0,71), gdzie broń posiada 11% osób, potem jest Belgia (0,68), gdzie broń posiada 17% i Bułgaria (0,67), gdzie broń posiada 6% osób.

 

W krajach, gdzie liczba zezwoleń jest największa Szwecja ma współczynnik 0,41, Niemcy mają 0,19, Finlandia ma 0,45, a Francja ma 0,06. Tak, według danych Eurostatu w Polsce popełnia się o połowę więcej morderstw przy użyciu broni palnej, mimo tego, że Francuzi posiadają jej 30 razy więcej.

 

Ciekawe, że liczba włamań rośnie w Niemczech, Francji i Szwecji dużo szybciej niż w Polsce. Gdybym tylko mógł znaleźć jakieś sensowne wytłumaczenie...

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z drugiej strony jako argument przeciwko posiadaniu broni podajesz przykład z Las Vegas, gdzie facet zastrzelił 50 osób. Z broni automatycznej. Która jest w USA nielegalna i nie ma nic wspólnego z powszechnym prawem do posiadania broni... Tutaj generalizowanie zupełnie Ci nie przeszkadza.

Nie masz pojęcia o czym piszesz ,pewnie nigdy nie byłeś w amerykańskim sklepie z bronią.,Jedyny karabin automatyczny nielegalny w USA to oryginalny AK 47 z Iżewska,gdyż na Rosję zostały nałożone sankcje,ale za to można kupić AK47 Made in USA.,Nielegalna jest także broń fully-automatic ,za to całkiem legalna jest broń semi-automatic.,Konwersja karabinu półautomatycznego na maszynowy zajmuje 2 minuty i kosztuje od $100 do max $300,jest to całkowicie legalne i zestawy do konwersji (np.Slide Fire)można kupić przez internet., 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia o czym piszesz ,pewnie nigdy nie byłeś w amerykańskim sklepie z bronią.,Jedyny karabin automatyczny nielegalny w USA to oryginalny AK 47 z Iżewska,gdyż na Rosję zostały nałożone sankcje,ale za to można kupić AK47 Made in USA.,Nielegalna jest także broń fully-automatic ,za to całkiem legalna jest broń semi-automatic.,Konwersja karabinu półautomatycznego na maszynowy zajmuje 2 minuty i kosztuje od $100 do max $300,jest to całkowicie legalne i zestawy do konwersji (np.Slide Fire)można kupić przez internet., 

 

To ciekawe co piszesz. Z artykułów, które czytałem wynika, że była to broń fully automatic i że na taką trzeba mieć specjalne zezwolenie. Rozumiem jednak, że można w pełni legalnie przerobić półautomat na automat? Pamiętam, że głośne sprawy Holmesa i tej kongresmenki to były legalne półautomaty. Mieszkasz w USA, mógłbyś rozwinąć w sumie ten temat. Jak Amerykanie reagują przy takich przypadkach? Czy czujesz się tam bezpiecznie, czy nie przy aktualnym prawie ( jesteś z Nowego Jorku, czyli tam chyba prawo jest dość restrykcyjne?) Jaką w ogóle masz ocenę legalności posiadania broni? 

 

Powiem Ci, że byłem przekonany, że takie przerabianie półautomatów na automaty w USA to przestępstwo.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie Ely: https://www.hoplofobia.info/arizona-dream/

poza tym zdaje się, że większość tego typu masakr w USA ma miejsce w "gun free zones", bo napastnicy wiedzą, że nikt ich szybko nie odstrzeli...

 

EDIT

https://www.hoplofobia.info/strzelaniny-w-usa-strefy-wolne-od-broni/

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz. Z artykułów, które czytałem wynika, że była to broń fully automatic i że na taką trzeba mieć specjalne zezwolenie. Rozumiem jednak, że można w pełni legalnie przerobić półautomat na automat? Pamiętam, że głośne sprawy Holmesa i tej kongresmenki to były legalne półautomaty. Mieszkasz w USA, mógłbyś rozwinąć w sumie ten temat. Jak Amerykanie reagują przy takich przypadkach? Czy czujesz się tam bezpiecznie, czy nie przy aktualnym prawie ( jesteś z Nowego Jorku, czyli tam chyba prawo jest dość restrykcyjne?) Jaką w ogóle masz ocenę legalności posiadania broni? 

 

Powiem Ci, że byłem przekonany, że takie przerabianie półautomatów na automaty w USA to przestępstwo.

Nowy Jork na szczęście jest wolny od tej zarazy.,Pozwolenie na broń w NYC jest o wiele trudniej uzyskać niż w Polsce,.W NY około 30 tys osób ma permit i lista tych dupków jest ogólnie dostępna,.Nie ma na tej liście Maxa Kolonki ,który Was podpuszcza do wywierania presji na polityków w celu ułatwienia dostępu do broni.,Nie jestem jakimś wielkim przeciwnikiem broni, sam się wychowałem w domu gdzie zawsze było kilka sztuk ,gdyż ojciec polował i strzelał też sportowo do rzutków,ja sam także polowałem kiedy mieszkałem w Polsce.,Ale to co się dzieje w USA to jest chore i nigdy mi nie przyszło do głowy żeby kupić guna.,W US 47 000 ludzi jest wpisanych na tzw. "No fly list" jest to lista prowadzona przez federalny Terrorist Screening Center,taka osoba nie ma wstępu na pokład samolotu pasażerskiego,ale może iść do sklepu i całkiem legalnie nabyć AR -15 ,albo AK 47 

poczytaj sobie Ely: https://www.hoplofobia.info/arizona-dream/

 

poza tym zdaje się, że większość tego typu masakr w USA ma miejsce w "gun free zones", bo napastnicy wiedzą, że nikt ich szybko nie odstrzeli...

 

EDIT

https://www.hoplofobia.info/strzelaniny-w-usa-strefy-wolne-od-broni/

To jak sobie wyobrażasz koncert, na który publika by mogła wnieść broń ? Czy jest jakikolwiek artysta(oprócz Kukiza) ,który zgodziłby się na takim koncercie wyjść na scenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Jork na szczęście jest wolny od tej zarazy.,Pozwolenie na broń w NYC jest o wiele trudniej uzyskać niż w Polsce,.W NY około 30 tys osób ma permit i lista tych dupków jest ogólnie dostępna,.Nie ma na tej liście Maxa Kolonki ,który Was podpuszcza do wywierania presji na polityków w celu ułatwienia dostępu do broni.,Nie jestem jakimś wielkim przeciwnikiem broni, sam się wychowałem w domu gdzie zawsze było kilka sztuk ,gdyż ojciec polował i strzelał też sportowo do rzutków,ja sam także polowałem kiedy mieszkałem w Polsce.,Ale to co się dzieje w USA to jest chore i nigdy mi nie przyszło do głowy żeby kupić guna.,W US 47 000 ludzi jest wpisanych na tzw. "No fly list" jest to lista prowadzona przez federalny Terrorist Screening Center,taka osoba nie ma wstępu na pokład samolotu pasażerskiego,ale może iść do sklepu i całkiem legalnie nabyć AR -15 ,albo AK 47 

To jak sobie wyobrażasz koncert, na który publika by mogła wnieść broń ? Czy jest jakikolwiek artysta(oprócz Kukiza) ,który zgodziłby się na takim koncercie wyjść na scenę?

 

nie mam zdania nt legalności broni jako takiej ale polowania są bardziej chore niż trzymanie broni w celach bezpieczeństwa

 

sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Jork na szczęście jest wolny od tej zarazy.,Pozwolenie na broń w NYC jest o wiele trudniej uzyskać niż w Polsce,.W NY około 30 tys osób ma permit i lista tych dupków jest ogólnie dostępna,.Nie ma na tej liście Maxa Kolonki ,który Was podpuszcza do wywierania presji na polityków w celu ułatwienia dostępu do broni.,Nie jestem jakimś wielkim przeciwnikiem broni, sam się wychowałem w domu gdzie zawsze było kilka sztuk ,gdyż ojciec polował i strzelał też sportowo do rzutków,ja sam także polowałem kiedy mieszkałem w Polsce.,Ale to co się dzieje w USA to jest chore i nigdy mi nie przyszło do głowy żeby kupić guna.,W US 47 000 ludzi jest wpisanych na tzw. "No fly list" jest to lista prowadzona przez federalny Terrorist Screening Center,taka osoba nie ma wstępu na pokład samolotu pasażerskiego,ale może iść do sklepu i całkiem legalnie nabyć AR -15 ,albo AK 47 

To jak sobie wyobrażasz koncert, na który publika by mogła wnieść broń ? Czy jest jakikolwiek artysta(oprócz Kukiza) ,który zgodziłby się na takim koncercie wyjść na scenę?

No to wychodzi na to, że Nowy Jork ma podobne uzbrojenie co Polska, bo u nas to jest jedna broń na 100 mieszkańców, a 1 posiadacz pozwolenia ma prawie 2,5 sztuki broni, czyli wychodzi jakieś 150 tysięcy posiadaczy broni w Polsce ( chociaż ta liczba podobno rośnie)

 

Tylko, że u nas to jest prawie wyłącznie broń myśliwska lub sportowa. W 2015 roku udzielono zgody na posiadanie broni w celu ochrony osobistej 152 osobom, a cofnięto takie zezwolenie ponad 11 tysiącom osób.

 

Nadal wydaje mi się, że broń fully automatic jest w USA nielegalna, a za jej przerobienie grozi 10 lat więzienia:

https://www.hoplofobia.info/kto-zabral-amerykanom-karabiny-maszynowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to, że Nowy Jork ma podobne uzbrojenie co Polska, bo u nas to jest jedna broń na 100 mieszkańców, a 1 posiadacz pozwolenia ma prawie 2,5 sztuki broni, czyli wychodzi jakieś 150 tysięcy posiadaczy broni w Polsce ( chociaż ta liczba podobno rośnie)

 

Tylko, że u nas to jest prawie wyłącznie broń myśliwska lub sportowa. W 2015 roku udzielono zgody na posiadanie broni w celu ochrony osobistej 152 osobom, a cofnięto takie zezwolenie ponad 11 tysiącom osób.

 

Nadal wydaje mi się, że broń fully automatic jest w USA nielegalna, a za jej przerobienie grozi 10 lat więzienia:

https://www.hoplofobia.info/kto-zabral-amerykanom-karabiny-maszynowe/

Za przerobienie komory spustowej grozi kara,ale systemy typu Slide Fire nie ingerują w konstrukcje komory spustowej i są całkiem legalne.,Tu masz cytat ze strony producenta takich systemów do AR 15 i AK 47: 1. ARE THE SLIDE FIRE® STOCK SYSTEMS LEGAL IN MY STATE?

By definition, our current rifle stocks are not adjustable stocks or trigger manipulation devices. Slide Fire® products have been approved by the Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives (BATFE) and we provide a copy of the approval letter on our website www.slidefire.com to any interested individual. Since our launch in 2010, Slide Fire® has not been notified by any individual state that our products conflict with any state laws.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przerobienie komory spustowej grozi kara,ale systemy typu Slide Fire nie ingerują w konstrukcje komory spustowej i są całkiem legalne.,Tu masz cytat ze strony producenta takich systemów do AR 15 i AK 47: 1. ARE THE SLIDE FIRE® STOCK SYSTEMS LEGAL IN MY STATE?

By definition, our current rifle stocks are not adjustable stocks or trigger manipulation devices. Slide Fire® products have been approved by the Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives (BATFE) and we provide a copy of the approval letter on our website www.slidefire.com to any interested individual. Since our launch in 2010, Slide Fire® has not been notified by any individual state that our products conflict with any state laws.

Ale systemy typu Slide Fire są legalne tylko dlatego, że nie robią z broni fully automatic. 

 

No ale nie ma żadnych oficjalnych informacji, artykuły mogą się mylić, a fully automatic łatwo można pomylić ze slide fire.

 

Ja w żadnym razie nie jestem zwolennikiem pełnego dostępu do każdej broni, dyskutowałem z elym tylko dlatego, że 99% przypadków strzelanin w USA są albo z użyciem nielegalnej broni albo w miejscu, gdzie jej nie wolno wnosić i podobnie było ponoć tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale systemy typu Slide Fire są legalne tylko dlatego, że nie robią z broni fully automatic. 

 

No ale nie ma żadnych oficjalnych informacji, artykuły mogą się mylić, a fully automatic łatwo można pomylić ze slide fire.

 

Ja w żadnym razie nie jestem zwolennikiem pełnego dostępu do każdej broni, dyskutowałem z elym tylko dlatego, że 99% przypadków strzelanin w USA są albo z użyciem nielegalnej broni albo w miejscu, gdzie jej nie wolno wnosić i podobnie było ponoć tym razem.

Nie jest prawdą ize 99% przypadków strzelanin w USA jest z użyciem nielegalnej broni .Sprawca strzelaniny w Vegas posiadał licencje na noszenie broni ,co ciekawe miał także licencje pilota i dwa samoloty., Rożnica między AK 47 fully automatic a AK 47 ze slide fire jest niezbyt widoczna jeden i drugi strzela prawie identycznie ogniem ciągłym., Tu just tanszy system Bumpski-        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja Ciebie zacytowałem.,Quote: "że 99% przypadków strzelanin w USA są albo z użyciem nielegalnej broni albo w miejscu, gdzie jej nie wolno wnosić"

 

Dokładnie. Nie napisałem, że 99% strzelanin w USA jest z użyciem nielegalnej broni. Napisałem, to co zacytowałeś powyżej.

 

Dzisiejszy przypadek zalicza się do tych 99%, bo tam, gdzie była strzelanina jest właśnie gun-free zone. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.