Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Hong Kong 1,17. Korea Południowa 1,25. Tajwan 1,11. Włochy 1,42.

 

No nie. Tylko Ci pokazuję wyraźnie, że albo w tym Singapurze, Japonii czy chociażby Niemczech klepią taką biedę w porównaniu do chociażby, skoro nie chcesz Afryki, Brazylii, Bangladeszu albo Afganistanu, albo jednak pewna korelacja jest. I to dość znacząca. 

"Singapore’s notorious employment exploitation has reached another milestone again – based in statistics from the Ministry of Manpower, Singaporeans clocked 2,371.2 hours in 2016, the longest hours in the world. This number higher than Taiwan’s 2,163 hours, Japan’s 1,735 hours and South Korea’s 2,193 hours."

 

Pewnie to tez nie ma wplywu. Po prostu sie rozwineli i ch...j. :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Singapore’s notorious employment exploitation has reached another milestone again – based in statistics from the Ministry of Manpower, Singaporeans clocked 2,371.2 hours in 2016, the longest hours in the world. This number higher than Taiwan’s 2,163 hours, Japan’s 1,735 hours and South Korea’s 2,193 hours."

 

Pewnie to tez nie ma wplywu. Po prostu sie rozwineli i ch...j. :nevreness:

W Japonii w latach 50-tych i 60-tych to pewnie było ponad 2,5k, a jakoś mieli boom demograficzny. Ba, w powojennej Polsce też robiono po kilkunastogodzinne szychty i ludność szybko rosła. 

Wymień mi 20 najbogatszych krajów świata, 20 najbiedniejszych, 20 z największą dzietnością, 20 z najmniejszą i pokaż mi, że zachodzi między nimi korelacja. Bo zbaczasz z tematu non stop wiedząc, że nie masz racji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zbaczam, Ty porownujesz kraje nieporownywalne. Ja staram sie porownac kraje porownywalne. A dlaczego Singapur ma 0,8, to juz pokazalem (w Singapurze tak samo jak w Warszawie z jednej pensji nie utrzymasz 4-osobowej rodziny zakladajac przecietny poziom zycia, do tego na mieszkanie skladasz kika lat dluzej, jesli uwazasz, ze to nie ma wplywu, tylko ma porownanie USD do PLN - kolejny raz jablka do pomaranczy to sie nie dogadamy, z reszta po raz kolejny). To, ze ta teoria ma racje bytu przy porownaniu Kongo i Polski nigdy nie zaprzeczalem. Ale mnie interesuje dlaczego Polska ma tak niska dzietnosc, a nie inna. I sam fakt, ze jest zajebista korelacja miedzy dolkami i gorkami bezrobocia a wzrostem TFR (choc dalej sporo pon. 2.1, ale jednak miedzy 1.22 a 1.36 jest spora roznica), to jednak pokazuje, ze ta stabilizacja ma jednak jakiestam znaczenie. Ale masz racje, to wymysl socjalistow i glabow, ktorzy zbaczaja z tematu. Dlatego tez jako przyklad popierajacy Twoja tez podales etap powojenny w Japonii i Polsce. Gratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zbaczam, Ty porownujesz kraje nieporownywalne. Ja staram sie porownac kraje porownywalne. A dlaczego Singapur ma 0,8, to juz pokazalem (w Singapurze tak samo jak w Warszawie z jednej pensji nie utrzymasz 4-osobowej rodziny zakladajac przecietny poziom zycia, do tego na mieszkanie skladasz kika lat dluzej, jesli uwazasz, ze to nie ma wplywu, tylko ma porownanie USD do PLN - kolejny raz jablka do pomaranczy to sie nie dogadamy, z reszta po raz kolejny). To, ze ta teoria ma racje bytu przy porownaniu Kongo i Polski nigdy nie zaprzeczalem. Ale mnie interesuje dlaczego Polska ma tak niska dzietnosc, a nie inna. I sam fakt, ze jest zajebista korelacja miedzy dolkami i gorkami bezrobocia a wzrostem TFR (choc dalej sporo pon. 2.1, ale jednak miedzy 1.22 a 1.36 jest spora roznica), to jednak pokazuje, ze ta stabilizacja ma jednak jakiestam znaczenie. Ale masz racje, to wymysl socjalistow i glabow, ktorzy zbaczaja z tematu. Dlatego tez jako przyklad popierajacy Twoja tez podales etap powojenny w Japonii i Polsce. Gratki.

Sęk w tym, że kraje porównywalne mają porównywalnie niskie współczynniki - na przykład Austria i Niemcy. Albo Nigeria i Niger. 

Jeśli porównujemy kraje bogate z krajami biednymi to nie zależnie jak będziesz zbaczał na temat ceny nowego Golfa, wychodzi że biedne kraje mają przeciętnie kilkakrotnie wyższą dzietność, a przez ostatnie 50 lat za każdym razem ze wzrostem bogactwa kraju idzie spadek dzietności. 

Jak chcesz to porównaj Polskę z Polską - lata 80-te z obecną dekadą. Możesz nawet podać tą swoją kochaną cenę nowego golfa i powiedzieć ile miesięcy trzeba było na niego zbierać. Pewnie krótko, skoro dzietność sporo większa niż w Singapurze. 

A z czego wynika niska dzietność w Polsce? Ludzie wolą robić karierę, wyjść w piątek na imprezę i polecieć sobie gdzieś na wakacje niż siedzieć z dzieciakiem w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak by bylo jak mowisz i bylby to jedyny powod, to by nie bylo skokow  prawie 15% TFR w ciagu 2-3 lat w Polsce tak jak to bywa w ostanich latach.

 

Ja nie porownuje krajow bogatych z biednymi. Porownuje kraje wysoko rozwiniete. To Ty porownujesz ciagle kraje z TFR 6.00 do krajow z TFR 1.00.

 

I mysle, ze ludzie w Polsce tak samo chetnie robia kariere i tak samo chetnie imprezuja jak na Zachodzie. Ale z danych wynika, ze jestesmy imprezowym zaglebiem, pelnym wyemancypowanych lasek, z ktorych kazda trzyma 2 gumki just in case jakby piatkowa biba skonczyla sie w kiblu.

 

end of topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Polskignom

Jest bardzo wiele badań choć dla niektórych pewnie Janusz Czapiński to żaden autorytet , które pokazują że wprowadzenie równości płci znacząco poprawia wskażnik dzietności. Czego dowodem jest choćby Skandynawia

 

Nie wiem jak ktoś może w jeden worek wrzucać Polskę Włochy i np Niemcy jak w kazdym z tych krajów obowiązuje inny model

 

Generalnie im więcej jest wspólnych obowiązków tym lepiej

Kobiety częsciej decydują się na dziecko jeśli wiedzą ,że obowiązki rodzicielskei przejmie po częsci facet

Wyjątkiem sa Niemcy

 

Nawet w Polsce większa dzietność w ostatnich latach jest w rodzinach o relacjach partnerskich a najniższa w katolickich rodzinach gdzie kobieta nei pracuje

 

Po drugie wszystkie bez względu badania pokazują ,że nr 1 dla kobiet jest elastyczność czasu pracy

 

Odsetek-um%C3%B3w-na-cz%C4%99%C5%9B%C4%8

 

Są wyjątki ale znów często najniżej jest to w modelu śródziemnomorskim gdzie tradycyjnie kobieta ma niższą pozycje, Rzadziej pracuje

 

Poza tym największą dzietność w Europie ( z pewnym wyjątkiem) mają kraje gdzie odsetek urodzin pozamałzeńskich wynosi powyżej 48-50%

 

 

@ Fluber

 

W roku 2009 też wyższa dzietność była w rodzinach które już miały dziecko niż te które decydowały się na pierwsze

W latach 99-00 również

 

Nazwij to przypadkiem ale największe górki dzietności większe od tej obecnej mamy za okresy największego spadku bezrobocia.

Szczerze nie wiem czy trzeba szukac jakiejś większej korelacji skoro tu jest wprost idealne przełożenie


W modelu śródziemnomorskim jeszcze dochodzi to że tam tradycyjnie to rodzina ma wychowywać dziecko a więc zwyczajowo kobieta ma siedzieć w domu kilka lat - odwrotnie niż w modelu skandynawskim


Np Francja ma też urlopy dla ojców po narodzinach dziecka i to dośc długie i jak widać przekłada się to na dzietność


i jeszcze coś

Osoby-mieszkaj%C4%85ce-z-rodzicami-a-wsp


Nie mam niestety danych co do miejsc przedszkolnych bo to jest zazwyczaj pozycja nr 2 dla kobiet - w sensie poczucia że moga połączyć prace zawodową z opieką ale dla skandynawii wypada to dobrze

 

Właściwe jedne Niemcy sa wyjątkiem ale tam pasuje to że bardzo małe urodzeń jest poza małżeństwami

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś dowód na to?

PiS miało 5% więcej niż w 2014 w wyborach do europarlamentu, a to było przed taśmami Sowy. Przed ogłoszeniem przez Szydło 500+ we wrześniu 2015 już PiS wprowadziło do Belwederu Dudę.

Akurat gadki, że 500+ wygrało wybory to czysta propaganda rodem z Moskiewskiej Prawdy.

 

podniecasz się, napisz jeszcze że 500 + im przeszkodziło w wyborach i wcale nie pomaga utrzymać popracia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w Niemczech poniżej mediany zarabia też 50 %"

 

a co to ma do rzeczy ? 

 

"jak PO obcinała emerytury"

 

rozumiem, że PIS przekopiował zapisy ustawy platformerskiej ?

 

"przecież oni tylko piekli bułeczki..."

 

tutaj właśnie albo nie rozumiesz sedna sprawy albo udajesz, że do ciebie nie dociera.

nie cała SB zajmowała się opozycją, a wybrany pion. Gros SB łapało złodziei, morderców

i gwałcicieli.

 

więcej : w samym tylko owym pionie tzw. prześladowaniami zajmowała się wyselekcjonowana

grupka.

 

robiła to samo,co dziś robią służby specjalne na całym świecie. Jesli istnieje polityczna

opozycja wobec rządu, której działanie potencjalnie może grozić akcjami terrorystycznymi [ a nie ma

wątpliwości, że w Solidarnosci istniało skrzydło radykalne] i rozwaleniem państwa, to SB francuska, niemiecka, amerykańska czy każda inna - ma obowiążek mieć takich ludzi na oku, a w razie potrzeby po prostu ich aresztować albo eliminować.

 

oni to robią w ustroju demokratycznym, kiedy nikt ich nie zmusza do podobnych akcji, a polska SB robiła to w sytuacji, gdy chaos w kraju mógł spowodowac interwencję wojsk UW albo samych Rosjan, mających w Polsce ponad 300-tys garnizon.

 

I ty chcesz teraz karać całą SB za działania odłamu jednego tylko pionu, który dodatkowo funkcjonował w warunkach

w.op ?

 

żeby oszczędzić 0,5 mld w budżecie ? żeby dać satysfakcję tym wszystkim opozycjonistom, którzy w kapitalizmie

okazali sie za ciency, żeby się dorobić ? 

 

"żeby octu z półek sklepowych nie zrzucić"

 

podsumujmy :

 

komuna tymy ręcamy odbudowała Polskę ze zniszczeń II wojny światowej

komuna wyedukowała, wyżywiła, ubrała i wysłała w świat jakieś 70 mln Polaków [strzelam, nie wiem ilu dokładnie 

Polaków żyło między 45-89].

 

wg ciebie : octem [o musztardzie pewnie zapomniałeś]

 

ergo : niech żyje dieta octowo-musztardowa !

 

"za komuny nie bylo cie stac na internet"

 

lol

 

za komuny to mnie dopiero nie będzie stać

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w Niemczech poniżej mediany zarabia też 50 %"

 

a co to ma do rzeczy ? 

 

"jak PO obcinała emerytury"

 

rozumiem, że PIS przekopiował zapisy ustawy platformerskiej ?

 

"przecież oni tylko piekli bułeczki..."

 

tutaj właśnie albo nie rozumiesz sedna sprawy albo udajesz, że do ciebie nie dociera.

nie cała SB zajmowała się opozycją, a wybrany pion. Gros SB łapało złodziei, morderców

i gwałcicieli.

 

więcej : w samym tylko owym pionie tzw. prześladowaniami zajmowała się wyselekcjonowana

grupka.

 

robiła to samo,co dziś robią służby specjalne na całym świecie. Jesli istnieje polityczna

opozycja wobec rządu, której działanie potencjalnie może grozić akcjami terrorystycznymi [ a nie ma

wątpliwości, że w Solidarnosci istniało skrzydło radykalne] i rozwaleniem państwa, to SB francuska, niemiecka, amerykańska czy każda inna - ma obowiążek mieć takich ludzi na oku, a w razie potrzeby po prostu ich aresztować albo eliminować.

 

oni to robią w ustroju demokratycznym, kiedy nikt ich nie zmusza do podobnych akcji, a polska SB robiła to w sytuacji, gdy chaos w kraju mógł spowodowac interwencję wojsk UW albo samych Rosjan, mających w Polsce ponad 300-tys garnizon.

 

I ty chcesz teraz karać całą SB za działania odłamu jednego tylko pionu, który dodatkowo funkcjonował w warunkach

w.op ?

 

żeby oszczędzić 0,5 mld w budżecie ? żeby dać satysfakcję tym wszystkim opozycjonistom, którzy w kapitalizmie

okazali sie za ciency, żeby się dorobić ? 

 

"żeby octu z półek sklepowych nie zrzucić"

 

podsumujmy :

 

komuna tymy ręcamy odbudowała Polskę ze zniszczeń II wojny światowej

komuna wyedukowała, wyżywiła, ubrała i wysłała w świat jakieś 70 mln Polaków [strzelam, nie wiem ilu dokładnie 

Polaków żyło między 45-89].

 

wg ciebie : octem [o musztardzie pewnie zapomniałeś]

 

ergo : niech żyje dieta octowo-musztardowa !

 

"za komuny nie bylo cie stac na internet"

 

lol

 

za komuny to mnie dopiero nie będzie stać

Czyli wg. Ciebie SB to była dobra jednostka, a tylko odłam to k****?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I ty chcesz teraz karać całą SB za działania odłamu jednego tylko pionu, który dodatkowo funkcjonował w warunkach

w.op ?

 

 

Widzę, że do Ciebie bardzo trudno docierają pewne informacje. Zatem po raz czwarty. Jestem przeciwny ustawie dezubekizacyjnej.

 

 

 

robiła to samo,co dziś robią służby specjalne na całym świecie. Jesli istnieje polityczna

opozycja wobec rządu, której działanie potencjalnie może grozić akcjami terrorystycznymi [ a nie ma

wątpliwości, że w Solidarnosci istniało skrzydło radykalne] i rozwaleniem państwa, to SB francuska, niemiecka, amerykańska czy każda inna - ma obowiążek mieć takich ludzi na oku, a w razie potrzeby po prostu ich aresztować albo eliminować.

 

oni to robią w ustroju demokratycznym, kiedy nikt ich nie zmusza do podobnych akcji, a polska SB robiła to w sytuacji, gdy chaos w kraju mógł spowodowac interwencję wojsk UW albo samych Rosjan, mających w Polsce ponad 300-tys garnizon.

 

 

 

Jak rozumiem, gdyby stało się publicznie wiadome i były na to dowody, że istnieje w państwie demokratycznym grupa ludzi, która eliminuje jednostki nie podobające się im, to wszystko byłoby w porządku, nikt by nie reagował, ogólnie nic się nie stało. Bo myślę, że konsekwencje byłyby daleko bardziej posunięte niż obniżenie emerytury do 2000 złotych.

 

 

 

tutaj właśnie albo nie rozumiesz sedna sprawy albo udajesz, że do ciebie nie dociera.

nie cała SB zajmowała się opozycją, a wybrany pion. Gros SB łapało złodziei, morderców

i gwałcicieli.

 

więcej : w samym tylko owym pionie tzw. prześladowaniami zajmowała się wyselekcjonowana

grupka.

 

 

Pytanie numer jeden: W jaki sposób można było się dostać do SB?

Pytanie numer dwa: Jak wyglądały zarobki w SB w porównaniu do zarobków na tym samym stanowisku w innych instytucjach?

Pytanie numer trzy: Czy pracujący w SB wiedzieli, czym się zajmują niektórzy członkowie SB?

 

Otóż wszyscy wiedzieli, czym się zajmuje SB, można się tam było dostać tylko dzięki poleceniu wpływowej osoby w partii, a chciano się tam dostać, żeby mieć więcej kasy niż inni, nawet pomimo wiedzy, że ta jednostka eliminuje ludzi.

 

 

 

podsumujmy :

 

komuna tymy ręcamy odbudowała Polskę ze zniszczeń II wojny światowej

komuna wyedukowała, wyżywiła, ubrała i wysłała w świat jakieś 70 mln Polaków [strzelam, nie wiem ilu dokładnie 

Polaków żyło między 45-89].

 

Nie komuna, tylko ludzie. Komuna tu nie ma nic do rzeczy. Komuna jedynie wychowała garstkę takich jednostek, jak Ty. Na szczęście w ludziach potrzeba normalności nie umarła w latach 45-89.

 

 

 

"za komuny nie bylo cie stac na internet"

 

lol

 

za komuny to mnie dopiero nie będzie stać

Spokojnie, Razem nie będzie rządzić, będzie Cię stać na internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czyli wg ciebie Sb to byla dobra jednostka a tylko odlam to k... ?"

 

Adam Michnik powiedział, ze nie ma do państwa polskiego pretensji, ze go posadziło do więzienia i trzymało tam

przez parę lat, ponieważ doskonale wiedział, że występuje w sposób nielegalny przeciw legalnemu państwu i musi się

liczyć z adekwatnymi konsekwencjami.

 

no ale Michnik jest mądry

 

"grupa ludzi ktora eliminuje jednostki nie podobajace sie"

 

o tym, ze Solidarnośc ma plany zbrojnego przewrotu wszyscy wiedzieli, w samej organizacji ścierały się dwa skrzydła i to

radykalne do dziś nie mozę przeboleć, ze zostało odsunięte od okrągłego stołu.

 

jesli uważasz, ze SB dowolnego kraju nie powinna monitorować, a nawet przeciwdziałaś, grupom, które zakładają terror w swojej

działalności, to nie wiem na jakim świecie żyjesz.

 

"wszyscy wiedzieli czym sie zajmuje SB"

 

no czym, wg ciebie ?

 

powiedzmy, ze Sb w latach 70 i 80 nie robi nic w.s opozycji politycznej.

dochodzi do zamachu stanu w Polsce.

 

uwaząsz, ze ZSRR patrzy i mówi : a dobra, niech sobie robią demokrację ?

uważasz, ze tak by było ?

 

p[opatrz na Ukrainę w 2010s.

 

i zastanów się : skoro w 2010 tam zrobili swoje, to co by zrobili by w Polsce w 80s.

 

już nie wspominam o przykładzie węgierskim czy czechosłowackim..

 

"nie komuna tylko ludzie"

 

skoro mieli na półkach tylko ocet, to jakim cudem nie pomarli wszyscy ci "ludzie" ?

 

I czy oni wszyscy nie byli aby komuchami ?

przecież tajemnicą poliszynszyla jest, że tzw opozycjoniści za komuny raczej nie pracowali

dla dobra państwa polskiego, najwyżej strajkowali, a po 89 też mieli nadzieję, że za pierdzenie w pasiak dostaną

koryto w podzięce od narodu.

 

z ruin wojny i ciemnoty Polski nie podnosili "zolnierze wyklęci' zajęci rabowaniem polskich gospodarstw

i mordowaniem polskich nauczycieli i kolejarzy.

 

nie wspominam już o tym, że ten opozycyjny heroizm psu na budę się zdał, bo wiadomo było, że 

komuna albo padnie w ZSRR albo nie upadnie nigdy, a przyczyną będzie gospodarka, a nie

bibuła. O tym już było.

 

dzisiejsza propaganda, idąc za hasłem "zwycięzcy piszą historię", próbuje przekonywać, ze wszyscy Polacy

byli wtedy szczęsliwi z powodu działań Solidarności, że cierpieli kiedy robotnik z kilofem idący na milicjanta

dostawał w ucho. Ludzie nie musieli kochać komuny, wystarczy że nie chcieli mieć burdelu solidarnościowego.

 

zresztą... wystarczy popatrzeć jak styropian zachowywał i zachowuje się po 89, żeby nie chcieć mieć z nim nic

wspólnego przed 89.

 

"komuna jedynie wychowala garstke takich jednostek jak ty"

 

i rezerwista Jabłoński, dla młodego wojska Pan Tygrys

 

"potrzeba normalnosci w ludziach"

 

czyli czego konkretnie ?

 

gros Polaków nie angażowało się w opozycję polityczną, uważasz, ze byli nienormalni i bezwartościowi

jako obywatele ?

 

"Razem nie bedzie rzadzic"

 

razem z kim ? 

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jednak trend długoterminowy pokazuje wyraźnie, że im bogatsze społeczeństwo tym bariera tego, co trzeba zapewnić dziecku, żeby mogło się pojawić na świecie rośnie.  A razem ze wzrostem tej bariery maleje dzietność.

 

 

Nie wiem skąd masz takie przekonanie ,że bogaci ludzie mają mniej dzieci.,Przez cztery lata chodziłem do domów klientów i w związku z tym odwiedziłem kilka tysięcy mieszkań /domów w okolicy i nie tylko.,Przede wszystkim zauważyłem ,że im bogatsi ludzie tym więcej dzieci,a u tych mega bogatych czwórka dzieci to minimum.,Trudno spotkać w drogich apartamentach ,condominiach na Manhattanie małżeństwo z jednym lub dwojgiem dzieci.,Ten uprzywilejowany 1% najbogatszych ludzi ma zawsze liczne potomstwo.,Często spotyka się w tych rodzinach także bliźniaki -trojaczki co może być związane z tym ,że bogatych ludzi stać na in vitro.,Trochę mnie to zaskoczyło gdyż w Polsce wielodzietność to domena patologii ,w Stanach przeciwnie dużo dzieci mają ludzie patologicznie bogaci., 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd masz takie przekonanie ,że bogaci ludzie mają mniej dzieci.,Przez cztery lata chodziłem do domów klientów i w związku z tym odwiedziłem kilka tysięcy mieszkań /domów w okolicy i nie tylko.,Przede wszystkim zauważyłem ,że im bogatsi ludzie tym więcej dzieci,a u tych mega bogatych czwórka dzieci to minimum.,Trudno spotkać w drogich apartamentach ,condominiach na Manhattanie małżeństwo z jednym lub dwojgiem dzieci.,Ten uprzywilejowany 1% najbogatszych ludzi ma zawsze liczne potomstwo.,Często spotyka się w tych rodzinach także bliźniaki -trojaczki co może być związane z tym ,że bogatych ludzi stać na in vitro.,Trochę mnie to zaskoczyło gdyż w Polsce wielodzietność to domena patologii ,w Stanach przeciwnie dużo dzieci mają ludzie patologicznie bogaci., 

 

Na pewno bogate społeczeństwa mają mniej dzieci. Jeżeli chodzi o bogatych ludzi, przynajmniej na Zachodzie ( tych naprawdę bogatych ) to wydaje się, że mają sporo dzieci. In vitro, surogatki, adopcje, możliwości mają rzeczywiście dużo.

 

Z czołówki najbogatszych na świecie:

Gates ma trójkę

Buffett ma trójkę

Bezos ma czwórkę

Zuckerberg ma dwójkę

Ellison ma dwójkę

Bracia Koch mają trójkę i dwójkę

Blomberg ma dwójkę

Page ma zero

Brin ma dwójkę

 

To średnia w tym absolutnym topie bogaczy wynosi 2,3 czyli ponad ten magiczny wskaźnik 2,1 a niektórzy wciąż mają szansę się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bogate społeczeństwa mają mniej dzieci. Jeżeli chodzi o bogatych ludzi, przynajmniej na Zachodzie ( tych naprawdę bogatych ) to wydaje się, że mają sporo dzieci. In vitro, surogatki, adopcje, możliwości mają rzeczywiście dużo.

 

Z czołówki najbogatszych na świecie:

Gates ma trójkę

Buffett ma trójkę

Bezos ma czwórkę

Zuckerberg ma dwójkę

Ellison ma dwójkę

Bracia Koch mają trójkę i dwójkę

Blomberg ma dwójkę

Page ma zero

Brin ma dwójkę

 

To średnia w tym absolutnym topie bogaczy wynosi 2,3 czyli ponad ten magiczny wskaźnik 2,1 a niektórzy wciąż mają szansę się poprawić.

Ja nie miałem na myśli miliarderów tylko ludzi z  grupy 1% najzamożniejszych Amerykanów.,Do tego 1% ,który dokładnie wynosi 1.3% w USA zalicza się ludzi zarabiających minimum 25 średnich krajowych(średnia wynosi około $880/tydzień).,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dla ciebie monitorowanie i eliminowanie to synonimy ?"

 

dzisiaj z powodu jednego Brunona K. robi się afera, a służby państwowe za czasu śp. Kaczyńskiego biegały po całej Polsce i szukaly

jakiegoś pijaka, który nastrzelał obelg pod adresem przyszłego Tygrysa Smoleńskiego.

 

teraz wykonaj proste działanie : tego Brunona K. weź pomnóż razy kilka tysięcy, bo plus minus tylu było radykałów w Solidarności,

którzy - wedle róznych źródeł - mieli gromadzić broń celem zbrojnego starcia z władzą. Jak powinna sie zachować Służba Bezpieczeństwa

w dowolnym kraju ? 

 

niestety, jak się pcha łapę do klatki z lwem, to nie można mieć pretensji, że lew traktuje ją jak obiad. kto ma pretensje, ten dowodzi

swojej młodzieńczej głupoty albo starczego zdziecinnienia.

 

zresztą, jak na "eliminowanych" i "cięzko doświadczonych prześladowaniami" SB, to te styropiany są zaskakująco zdrowe, żywotne i agresywne.

 

sądziłem, ze doświadczenie krzywdy osobistej  buduje w ludziach empatię, wrażliwosć, delikatnośc i zrozumienie wobec innych, pozwala utożsamić się z uciskanymi mniejszościami. A co widzę ? mizoginów, homofobów, buraków i ksenofobów. Skrzywdzeni bohaterowie :]

Koń by się uśmiał.

 

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22476613,ukrzyzuj-pana-jezusa-to-zadanie-z-religii-dla-5-latkow.html#Czolka3Img

 

"Cierpi Jezus za me czyny - choć sam nie ma żadnej winy"

 

czy w Polsce jest jakiś lekarz, który zdiagnozowałby chorobę tego społeczeństwa ?

 

a tak, zapomniałem, żaden lekarz nie ma czasu, bo nie dośc, że mamy 1/3 vakatów, to rezydenci głodują w proteście.

jedna pielęgniarka na tysiąc pacjentów i to na progu wcześniejszej emerytury, bo wszystkie młode

wyjeżdzają na Zachód, gdzie się je traktuje jak ludzi i płaci jak ludziom za cięzką pracę.

 

kasy ponoć ni ma w budżecie na służbę zdrowia.

 

a na złom wojskowy z hameryki, WOT, kacperków, misiewiczów, propagandzie w TVP oraz nagonkę

na sądy za pomocą lewizny z ramienia partyjnego oraz flacha+ - jest bardzo wiele miliardów.

 

redaktor od sprzedawania kitu w TVP zarabia 40 koła miesięcznie, czy taki pójdzie z corką na skrobankę do

polskiego szpitala albo z zębem do wyrwania do kolejki w NFZ ? 

 

nie, pojedzie do Niemiec, Czech albo na Słowację.

 

kto dostaje w d... ?

a ciemny lud, na którego plecach nierząd PIS "wstaje z kolan".

 

a mowią, ze to Rosjanie na bimbrze i słoninie gotowi są umierać za swoich oligarchów. Naiwniacy :] nie widzieli

jeszcze polskiego emeryta, ktorego nie stać na chińską zupkę z borsuka, ale stać na dokładanie do złodziejaszków z PIS, Radyjka i Gazety

Smoleńskiej Aktualnie Antyniemieckiej. 

 

ktoś kraśc musi, bo przecież wg PIS "wystarczy nie kraśc, zeby na wszystko starczyło".

a że nigdy nie starcza na wszystko, to ktoś musi ukraśc, żeby się nie zmarnowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna likwidowac ludzi. Koniec kropka.

Religia w przedszkolu nie jest obowiazkowa, wiec nie wiem o co ma bol dupy gazeta.pl oraz ty. Niech wierzacy lacza kreski w co chca. Nikomu nic do tego

 

Już wiem, kim się vasquez inspiruje:

https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/status/916185952527273984

 

Nawet nie czuje, kiedy tym przesiąka:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czyli wg ciebie Sb to byla dobra jednostka a tylko odlam to k... ?"

 

Adam Michnik powiedział, ze nie ma do państwa polskiego pretensji, ze go posadziło do więzienia i trzymało tam

przez parę lat, ponieważ doskonale wiedział, że występuje w sposób nielegalny przeciw legalnemu państwu i musi się

liczyć z adekwatnymi konsekwencjami.

 

no ale Michnik jest mądry

 

"grupa ludzi ktora eliminuje jednostki nie podobajace sie"

 

o tym, ze Solidarnośc ma plany zbrojnego przewrotu wszyscy wiedzieli, w samej organizacji ścierały się dwa skrzydła i to

radykalne do dziś nie mozę przeboleć, ze zostało odsunięte od okrągłego stołu.

 

jesli uważasz, ze SB dowolnego kraju nie powinna monitorować, a nawet przeciwdziałaś, grupom, które zakładają terror w swojej

działalności, to nie wiem na jakim świecie żyjesz.

 

"wszyscy wiedzieli czym sie zajmuje SB"

 

no czym, wg ciebie ?

 

powiedzmy, ze Sb w latach 70 i 80 nie robi nic w.s opozycji politycznej.

dochodzi do zamachu stanu w Polsce.

 

uwaząsz, ze ZSRR patrzy i mówi : a dobra, niech sobie robią demokrację ?

uważasz, ze tak by było ?

 

p[opatrz na Ukrainę w 2010s.

 

i zastanów się : skoro w 2010 tam zrobili swoje, to co by zrobili by w Polsce w 80s.

 

już nie wspominam o przykładzie węgierskim czy czechosłowackim..

 

"nie komuna tylko ludzie"

 

skoro mieli na półkach tylko ocet, to jakim cudem nie pomarli wszyscy ci "ludzie" ?

 

I czy oni wszyscy nie byli aby komuchami ?

przecież tajemnicą poliszynszyla jest, że tzw opozycjoniści za komuny raczej nie pracowali

dla dobra państwa polskiego, najwyżej strajkowali, a po 89 też mieli nadzieję, że za pierdzenie w pasiak dostaną

koryto w podzięce od narodu.

 

z ruin wojny i ciemnoty Polski nie podnosili "zolnierze wyklęci' zajęci rabowaniem polskich gospodarstw

i mordowaniem polskich nauczycieli i kolejarzy.

 

nie wspominam już o tym, że ten opozycyjny heroizm psu na budę się zdał, bo wiadomo było, że 

komuna albo padnie w ZSRR albo nie upadnie nigdy, a przyczyną będzie gospodarka, a nie

bibuła. O tym już było.

 

dzisiejsza propaganda, idąc za hasłem "zwycięzcy piszą historię", próbuje przekonywać, ze wszyscy Polacy

byli wtedy szczęsliwi z powodu działań Solidarności, że cierpieli kiedy robotnik z kilofem idący na milicjanta

dostawał w ucho. Ludzie nie musieli kochać komuny, wystarczy że nie chcieli mieć burdelu solidarnościowego.

 

zresztą... wystarczy popatrzeć jak styropian zachowywał i zachowuje się po 89, żeby nie chcieć mieć z nim nic

wspólnego przed 89.

 

"komuna jedynie wychowala garstke takich jednostek jak ty"

 

i rezerwista Jabłoński, dla młodego wojska Pan Tygrys

 

"potrzeba normalnosci w ludziach"

 

czyli czego konkretnie ?

 

gros Polaków nie angażowało się w opozycję polityczną, uważasz, ze byli nienormalni i bezwartościowi

jako obywatele ?

 

"Razem nie bedzie rzadzic"

 

razem z kim ?

 

Michnik = Mądry = Kisne

 

Przecież to lewackie gówno. Głupie jak but.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.