Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny wpis chociaz ja wtylewizji bardzo lubie. Bardziej niz szklo kontaktowe ktore swego czasu nalogowo ogladalem.

 

Być może, ale reszta strasznie przaśna. Aż się boję o ten pomnik, który ma powstać na Krakowskim Przedmieściu. ;]

 

 

Z takich bardziej merytorycznych to celny jest wpis czemu PiS ma tak wysokie poparcie:

 

Być może wyborcy widzą butę, arogancję, rozkradanie majątku, prywatę, nepotyzm, kumoterstwo i robienie z nich kretynów przez TVP. Ale ci sami wyborcy tak bardzo boją się o swoje bezpieczeństwo fizyczne, swoje życie po prostu, że przymykają na to oko, bo święcie wierzą, że tylko PIS nie wpuści tu „imigrantów”. I dopóki w to wierzą, dopóty PIS może spać spokojnie?

Nie wiem, czy to prawda, ale jeśli prawda, to kluczowe pytanie, na jakie musi sobie odpowiedzieć masowa ruch PO-Nowoczesna brzmi: czy dalej tkwić w obronie pomysłu na przyjmowanie uchodźców? Czy dalej upierać się, skoro usprawiedliwmy lub nie, opór społeczeństwa jest tak wielki, że Polacy gotowi są nawet wyjść z UE, byleby żadna noga uchodźców tutaj nie stanęła. A do tej pory członkostwo w UE było świętością. Dziś świętością jest bezpieczeństwo przed zamachami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma vasqueza podoba sie chyba tylko lorakowi.

serio? nikt inny nie docenia jego kunsztu? nie chodzi mi o poglądy, lecz o formę w jakiej je wyraża.

 

 

Nawet prusa czytalo mi sie lepiej a w moich ustach to obelga

lol, przecież choćby "lalka" to arcydzieło przy którym nie da się zasnąć :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale reszta strasznie przaśna. Aż się boję o ten pomnik, który ma powstać na Krakowskim Przedmieściu. ;]

 

 

Z takich bardziej merytorycznych to celny jest wpis czemu PiS ma tak wysokie poparcie:

 

Być może wyborcy widzą butę, arogancję, rozkradanie majątku, prywatę, nepotyzm, kumoterstwo i robienie z nich kretynów przez TVP. Ale ci sami wyborcy tak bardzo boją się o swoje bezpieczeństwo fizyczne, swoje życie po prostu, że przymykają na to oko, bo święcie wierzą, że tylko PIS nie wpuści tu „imigrantów”. I dopóki w to wierzą, dopóty PIS może spać spokojnie?

Nie wiem, czy to prawda, ale jeśli prawda, to kluczowe pytanie, na jakie musi sobie odpowiedzieć masowa ruch PO-Nowoczesna brzmi: czy dalej tkwić w obronie pomysłu na przyjmowanie uchodźców? Czy dalej upierać się, skoro usprawiedliwmy lub nie, opór społeczeństwa jest tak wielki, że Polacy gotowi są nawet wyjść z UE, byleby żadna noga uchodźców tutaj nie stanęła. A do tej pory członkostwo w UE było świętością. Dziś świętością jest bezpieczeństwo przed zamachami.

Nic, dosłownie nic, nic nie dociera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On teraz pisze tylko w tym temacie, gdzie jest jednak limitowane grono odbiorców, kiedyś był mocno popularny w tematach NBA. 

Mnie zawiódł - w 2010 stwierdził, że Dirk nie ma drabiny by zdobyć mistrzostwo, w 2011 stwierdził, że Lebron to prymityw, który nigdy nie zdobędzie mistrzostwa, w 2012, że Lebron nie ma jaj kalibru gracza, który obroni mistrzostwo i w końcu w 2013, gdzie miałem zaoszczędzony tysiak - nie pojawił się k**** na forum. 

 

Wszystko prawda.

 

Ale jednocześnie jest autorem jednej z najlepszych ripost w historii tego forum (akurat skierowanej do ciebie).

 

http://www.e-nba.pl/topic/4102-tutaj-komentujemy-%C5%82apu-capu/page-19?do=findComment&comment=425810

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio? nikt inny nie docenia jego kunsztu? nie chodzi mi o poglądy, lecz o formę w jakiej je wyraża.

O który fragment jego arcydzieła formy Ci chodzi? O to kiedy pisał, że spuszczałem się z kolegami na siebie czy o studiowanie na instagramie?

Wszystko prawda.

 

Ale jednocześnie jest autorem jednej z najlepszych ripost w historii tego forum (akurat skierowanej do ciebie).

 

http://www.e-nba.pl/topic/4102-tutaj-komentujemy-%C5%82apu-capu/page-19?do=findComment&comment=425810

Było parę mocnych ripost do mnie, ta na pewno nie jest, chyba że masz 15 lat i się jarasz jak ktoś rzuci hasło c*** i macanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi?

 

PiS ma tych swoich Misiewiczów, Ziobrę, Kurskiego i Macierewicza, uprawia prywatę i propagandę, ale ludzie przymykają na to oko, bo najbardziej zależy im na bezpieczeństwie. Dla mnie to celna diagnoza.

 

może chodzi o to, że: butę, arogancję, rozkradanie majątku, prywatę, nepotyzm, kumoterstwo i robienie z nich kretynów - to wszystko jeszcze bardziej pasuje do PO niż PiSu? (a szczególnie 3 pierwsze, bo reszta to raczej wspólna dla wszystkich partii politycznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było parę mocnych ripost do mnie, ta na pewno nie jest, chyba że masz 15 lat i się jarasz jak ktoś rzuci hasło c*** i macanie. 

 

Nie wątpię, że z ripost skierowanych do ciebie dałoby się stworzyć jakąś niezłą topkę w stylu top 10 dunków nad Shawnem Bradley'em, ale ta powyższa pewnie byłaby w czołówce (swoją drogą dobry pomysł na sezon ogórkowy).

 

Inna sprawa, że czuję jakiś dziwny dyskomfort broniąc przed tobą Giertycha czy vasqueza. :] Kto będzie kolejny? Hitler? Darkonza?

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może chodzi o to, że: butę, arogancję, rozkradanie majątku, prywatę, nepotyzm, kumoterstwo i robienie z nich kretynów - to wszystko jeszcze bardziej pasuje do PO niż PiSu? (a szczególnie 3 pierwsze, bo reszta to raczej wspólna dla wszystkich partii politycznych)

 

Ale buta i arogancja raczej są kojarzone z drugą kadencją PO (rozmowy u Sowy itp) i przyczyniły się do ich przegranej. Analogicznie podobne zjawiska powinny przyczynić się do przegranej PiS, ale tak nie będzie, bo ludziom głównie zależy na 500+ i zamkniętych granicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywnioskowałem, że palili marihuanę, tylko że ponad 98% z nich przynajmniej raz ją paliło. 98% ofiar narkotyków to ludzie, którzy przynajmniej raz palili marihuaną, a odsetek takich ludzi wynosi około 5%. 

no i co z tego? dla ciebie przykład gościa, który w wieku 16 lat zapalił marihuanę, a potem przez 10 lat walił herę, to przykład na to że marihuana odpowiada za śmierć spowodowaną narkotykami. no to jest k**** szczyt.

Nie ma tu ani kłamstw ani manipulacji. Byłyby gdybym wyciągał z tych danych wnioski, które same się narzucają, ale naturalnie, że te wnioski byłyby manipulacją z uwagi na argumenty, które przytoczyłeś wcześniej ( tendencja do uzależnień itp.)

 

są manipulacje (np. piszesz o ludziach, którzy raz w życiu spróbowali kokainy, że ,,biorą kokainę"). są nawet w poście, który teraz cytuję.
 

Jeżeli chodzi o porównanie do chociażby alkoholu to wątpię, żeby były takie dane. Ale byłoby to bezcelowe, bo blisko 100% ludzi na świecie przynajmniej raz w życiu piło alkohol ( dorosłych ), więc nie masz grupy, do której można porównywać ( tak samo, jak z wodą i kotletami mielonymi). Można natomiast porównywać te dane dla palących marihuanę, bo grupa, która nie pali jest od niej dużo większa.

 

ale co z tego? w ogóle na świecie, na którym żyje ponad 1800000000 muzułmanów ty mi piszesz, że 100% ludzi spróbowało alkoholu (,,pije alkohol" używając twojego słownictwa)? albo alkohol jest przyczyną zażywania innych narkotyków, albo nie jest i nie ma znaczenia czy jest do niego porównać. jeśli chciałbyś wykazać, że marihuana prowadzi do zażywania cięższych środków psychoaktywnych, to wypadałoby żeby więcej palaczy marihuany sięgało po mocniejsze ćpanie niż jakieś żałosne 16,5%. a to, że 98% ofiar śmiertelnych zażywania narkotyków jadło wcześniej chleb, paliło papierosy, lepiło babki z piasku albo jarało zioło NIE MÓWI NAM NIC NA TEN TEMAT, bo wszystkie twoje argumenty w tym temacie można rozjebać jednym zdaniem: korelacja nie oznacza kauzacji. i dopóki nie wykażesz, że przyczyną zażywania kokainy jest wcześniejsze palenie marihuany, dopóty c***. nie, przytoczenie statystyki, że 98% ,,kokainistów" paliło wcześniej marihuanę nie jest argumentem według żadnych, nawet najniższych standardów. równie dobrze mogę tłumaczyć tę statystykę tym, że X% ludzi ma skłonność do próbowania środków psychoaktywnych, a marihuana jest tania, niegroźna i łatwo dostępna (poza tym legalna w niektórych miejscach), dlatego każdy ciekawski psychopodróżnik jej próbował w swoim życiu.
 

A skoro już jesteśmy przy triggerowaniu, to zabawne jest to, że jak 95% zamachów zorganizowanych w ostatnich latach to sprawka muzułmanów, to oczywiste, że winny jest islam. Ale jak 98% ofiar narkotyków paliło przynajmniej raz w życiu marihuanę, to jestem kłamcą i manipulantem, bo to są dwie różne rzeczy:)

 

nie tylko islam, są inne czynniki. bogaci muzułmanie się nie wysadzają. to, że podajesz, że 98% ofiar narkotyków paliło przynajmniej raz MJ to nie jest manipulacja ani kłamstwo (o ile nie jest, nie chce mi się tego sprawdzać). manipulacją jest to, że podajesz te dane statystyczne, jakbyś chciał wmówić każdemu, że marihuana odpowiada za uzależnienie od kokainy i heroiny. następną manipulacją jest to, że porównujesz swoją manipulację, tj. podanie suchej, nic nie mówiącej danej statystycznej w takim kontekście jak napisałem, do sytuacji w której obwiniamy islam za to, że muzułmanin z okrzykiem allahu akbar dokonuje samobójczego zamachu. jakby ćpuny za każdym razem jak wbijają igłę krzyczały TO PRZEZ MARYHEHANE!!! to może nawet miałoby to sens.
 
dobry post @rappar, dzięki za wsparcie
 
szybki rzut oka
 

Lekko przeżyć i trudne uczynić łatwym, staliśmy się alkoholikami w wieku gimnazjalnym

podmiot liryczny wskazuje, że jego gateway drug to alkohol
 

Nigdy nic co ludzkie nie było nam obce

To wszystko było głupie i może śmieszne trochę

Życie było luźne, było się na bombie

 

podmiot liryczny po prostu ma tendecję do ćpania czegokolwiek; lubi się upi*****ić, bo to fajna zabawa
 

My, konsumenci z dobrych domów, ofiary wolności wyboru, i nienaturalnych ilości bodźców

podmiot liryczny wskazuje na nieco głębsze przyczyny swojej miłości do ciężkich dragów
 

Życie? Jak c***, before party do życia, w życiu zrobiliśmy grunt z tamtych puszek po piwach

alkohol - gateway drug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pluralizm w TVPIS. "Gość wiadomości" od 4.08.

 

4 - Ewa Kochanowska - wdowa smoleńska

5 - Mateusz Morawiecki - PIS

6 - Krzysztof Szczerski - Kancelaria Prezydenta

8 - Witold Bańka - PIS

9 - Waszczykowski - PIS

10 - Nowaczyk - komisja smoleńska

11 - Szarek - prezes IPN

12 - Błaszczak - PIS

13 - ktoś ze straży pożarnej

14 - Macierewicz - PIS

15 - abp Jędraszewski

16 - Jurgiel - PIS

17 - Błaszczak - PIS

18 - Gliński - PIS

19 - Szydło - PIS

20 - Duda - Solidarność

21 - jakaś klimatolog

22 - Błaszczak - PIS

23 - Rafalska - PIS

24 - Skiba - PIS

25 - Jens Stoltenberg - NATO

26 - Zalewska - PIS

27 - Ziobro

28 - Jurgiel - PIS

29 - Adamczyk - PIS

30  ktoś z Poznańskiej 14 w Warszawie

31 - Gwiazda

1 - Macierewicz - PIS

 

17 gości z rządu, żadnego z opozycji +2x Smoleńsk.

 

TVP chyba niekoniecznie jest po to, żeby ministrowie robili tam sprawozdania ze swojej działalności.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no i co z tego? dla ciebie przykład gościa, który w wieku 16 lat zapalił marihuanę, a potem przez 10 lat walił herę, to przykład na to że marihuana odpowiada za śmierć spowodowaną narkotykami. no to jest k**** szczyt.
 

 

Ależ nie to mam na myśli. Mam na myśli to, ze dużo częściej pokonuje się drogę od marihuany do kokainy niż od alkoholu do marihuany. Myślę, że jakiś wpływ jest. Nie wiem, jaki odsetek, oczywiście, że nie tak duży jak wynikałby wprost, ale uważam, że za część z uzależnień mogę obwinić marihuanę.

 

 

 

są manipulacje (np. piszesz o ludziach, którzy raz w życiu spróbowali kokainy, że ,,biorą kokainę"). są nawet w poście, który teraz cytuję.
 

 

Tak, ale to nie ma większego wpływu na stosunek tych, którzy idą o krok dalej, bo w obu przypadkach liczę tych, którzy spróbowali. Gdybym wziął pod uwagę regularnych użytkowników obu narkotyków prawdopodobnie relacja byłaby podobna.

 

 

 

nie tylko islam, są inne czynniki. bogaci muzułmanie się nie wysadzają. to, że podajesz, że 98% ofiar narkotyków paliło przynajmniej raz MJ to nie jest manipulacja ani kłamstwo (o ile nie jest, nie chce mi się tego sprawdzać). manipulacją jest to, że podajesz te dane statystyczne, jakbyś chciał wmówić każdemu, że marihuana odpowiada za uzależnienie od kokainy i heroiny. następną manipulacją jest to, że porównujesz swoją manipulację, tj. podanie suchej, nic nie mówiącej danej statystycznej w takim kontekście jak napisałem, do sytuacji w której obwiniamy islam za to, że muzułmanin z okrzykiem allahu akbar dokonuje samobójczego zamachu. jakby ćpuny za każdym razem jak wbijają igłę krzyczały TO PRZEZ MARYHEHANE!!! to może nawet miałoby to sens.

 

Mój argument o islamie był z przymrużeniem oka. Natomiast faktem jest, ze wielu uzależnionych uważa, że zaczęło się od marihuany, więc jakaś zależność istnieje, chociażby na podstawie "zeznań świadków". Faktycznej wartości chyba nikt nigdy nie ustalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale buta i arogancja raczej są kojarzone z drugą kadencją PO (rozmowy u Sowy itp) i przyczyniły się do ich przegranej. Analogicznie podobne zjawiska powinny przyczynić się do przegranej PiS, ale tak nie będzie, bo ludziom głównie zależy na 500+ i zamkniętych granicach.

Ten rzad nie ma swoich tasm sowy i cec***e go co najwyzej arogancja w stosunku do opozycji a nie do wyborcow. Ponadto opozycja nie ma sensownego programu. To znaczy ma. Podniesc wiek emerytalny ograniczyc 500 plus przyjac uchodzcow. Malo zachecajacy program wyborczy. Poza tym opowiadanie o tym ze sie nie da zrobic tego co zrobil pis bo zbankrutujemy sprawilobze wyborcy maja powazne watpliwosci co do ich kompetencji. Tylko pis moze cos odwalic w kwestii 2 kadencji. Opozycja nie ma nic do zaoferowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ely zrób sobie przerwę. Bo chyba byliśmy w innych domach w czasie dzieciństwa.

żeby nie było, rodzice nas nie bili, nie przeklinaliśmy jak klasyczne sebixy, nie było z nami problemów wychowawczych, skończyliśmy dobre szkoły i zasadniczo to cała nasza 4to raczej tzw porządni ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bicie słabszych (czy to kobiety, czy to klaps dla dziecka, czy to nawet bicie zwierząt) to w 95% nie jakaśtam metoda wychowawcza tylko chęć wyladowania własnej frustracji, chlopy nie udawajmy, że jest inaczej. Mnie tam rodzice wychowali dobrze, zasady były, dyscyplina była, i potrafili sobie poradzić z moim gorszym zachowaniem innymi sposobami niż bicie.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bicie słabszych (czy to kobiety, czy to klaps dla dziecka, czy to nawet bicie zwierząt) to w 95% nie jakaśtam metoda wychowawcza tylko chęć wyladowania własnej frustracji, chlopy nie udawajmy, że jest inaczej. Mnie tam rodzice wychowali dobrze, zasady były, dyscyplina była, i potrafili sobie poradzić z moim gorszym zachowaniem innymi sposobami niż bicie.

Ale te 95% kk potepia. Ja rowniez. Pytanie brzmi czy te 5% tez potepiasz czy niekoniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.