Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Po pierwsze wniosek powinien btzmiec ze lewica akceptuje a nie ze lewica uprawia ale to szczegol. Teza ely3 byla inna. Ze stereotyp tego ze prawica akceptuje przemoc wobec kobiet wynika z tego ze prawica akceptuje klaps jako metode wychowawcza. Moje pytanie brzmi jaki stereotyp mozna wyciagnac z tezy skadinad chyba prawidlowej ze lewica akceptuje bdsm. Nie udzielilem odpowiedzi na to pytanie zreszta

Pierwszy wniosek jest Twój, ja z drugiego stwierdzenia (Twojego) tylko wyciągnąłem w takim samym stylu wniosek. Chodzi o logikę rozumowania a nie same słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym biciem kobiet sprawa nie jest ani prosta ani jednoznaczna :P :P :P

To musiałby być długi wywód wiec na początek tylko dygresja

Jak jest nam dobrze, jesteśmy zadowoleni, szczęśliwi, albo jest nam przyjemnie to się cieszymy, uśmiechamy, śmiejemy. Stała obowiązująca dla całego gatunku. Jest jednak taka sytuacja która łamie schemat. Gdy uprawiamy seks nawet za obopólną zgodą to kobieta często wydaje dźwięki które sa zupełnie inne, patrząc obiektywnie są one zbliżone do tych które wydaje męczony lub torturowany człowiek. Jeśli kilkuletnie dziecko podejrzy rodziców w takiej sytuacji jest przekonane że tato krzywdził mamę, właśnie dlatego ze mama wydaje odgłosy mające niewiele wspólnego ze szczęściem a raczej wiele wspólnego z cierpieniem.

Nie wydaje się wam to dziwne? Może ma ktoś pomysł dlaczego kobieta nie śmieje się tylko często jęczy jakby ją kto torturował? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Naprawdę nie widzisz różnicy w stwierdzeniu, że typowy Polak to złodziej, a stwierdzeniem, że część Polaków to złodzieje?

Widzę. W obydwu tych stwierdzeniach przytoczonych przeze mnie jest mowa o części Polaków.

 

W takim samym sensie w jakim uwazam ze demonstracje klubow gazety polskiej byly oplacane i rezyserowane. Choc zwykli ludzie ktorzy brali w nich udzial nie brali za to pieniedzy i nie sa sprzedajnymi k****mi. Rozumiesz roznice miedzy oplacaniem i rezyserowaniem protestu a oplacaniem protestujacych czy nie?

To ja inaczej rozumiem stwierdzenie "trudno zaakceptować tezę, że ostatnie protesty były spontaniczne".

Wszyscy znani mi ludzie, którzy poszli na te protesty, poszli tam spontanicznie, nikt ich nie zwoływał, sami szukali w których miejscach są protesty by być w większej liczbie, naturalnie, spontanicznie.

Mało było już przy poprzednich protestach, zarzutów, że ludziom się płaci by uczestniczyli w protestach, bo to niemożliwe, żeby taka liczba przyszła spontanicznie? Wyparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@ Fluber

Przecież napisałem ,że to margines ale z tego powodu nie dziw się, że jest taki stereotyp bo np konserwatyści znacznie częściej akceptują klaps jako metodę wychowawczą co chociażby widać po tym forum

@tecu

 

Tutaj ely3 pisze z czego wynika stereotyp bicia kobiet czy tez zon i akceptacja tego zjawiska po prawej stronie sceny politycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę. W obydwu tych stwierdzeniach przytoczonych przeze mnie jest mowa o części Polaków.

 

To ja inaczej rozumiem stwierdzenie "trudno zaakceptować tezę, że ostatnie protesty były spontaniczne".

Wszyscy znani mi ludzie, którzy poszli na te protesty, poszli tam spontanicznie, nikt ich nie zwoływał, sami szukali w których miejscach są protesty by być w większej liczbie, naturalnie, spontanicznie.

Mało było już przy poprzednich protestach, zarzutów, że ludziom się płaci by uczestniczyli w protestach, bo to niemożliwe, żeby taka liczba przyszła spontanicznie? Wyparcie.

Ja nie neguje dobrych intencji Twoich znajomych. Nie neguje rowniez przekonania Twoich znajomych ze poszli na protesty spontanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy Polak to raczej nie część Polaków, a większość i jak dla mnie jest tutaj duża różnica. 

 

Czym się różni mówienie, że Polacy za granicą zachowują się gorzej niż uchodźcy, czyli, że część Polaków jest straszna od mówienia, że część Polaków jest straszna, bo się sprzedaje i to jeszcze nie tak jak powinno? 

W pierwszym przypadku to jest opluwanie narodu a w drugim już nie?

Jakby ktoś się pytał to nie zgadzam się ani z jednym ani z drugim.

 

Gdzie tu widzisz zdanie o typowym Polaku?

Polacy za granicą - część Polaków.

Polacy na protestach - część Polaków.

Ja nie neguje dobrych intencji Twoich znajomych. Nie neguje rowniez przekonania Twoich znajomych ze poszli na protesty spontanicznie.

 

Ale Pani Premier neguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni mówienie, że Polacy za granicą zachowują się gorzej niż uchodźcy, czyli, że część Polaków jest straszna od mówienia, że część Polaków jest straszna, bo się sprzedaje i to jeszcze nie tak jak powinno? 

W pierwszym przypadku to jest opluwanie narodu a w drugim już nie?

Jakby ktoś się pytał to nie zgadzam się ani z jednym ani z drugim.

 

Gdzie tu widzisz zdanie o typowym Polaku?

Polacy za granicą - część Polaków.

Polacy na protestach - część Polaków.

Wedle tej definicji nazywając Teleckiego debilem obrażam cały naród. 

Zdanie o typowym Polaku było u Kingi Rusin. 

To, że mówiąc o protestach mamy na myśli jednak pewną konkretną grupę ludzi - na przykład stwierdzając, że Polacy w więzieniach to złodzieje. Inaczej jednak kiedy nie konkretyzuję grupy Polaków, a mówię ogólnie o narodzie. To jest jednak gruba różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale Pani Premier neguje.

Pani premier tego nie neguje co wynika z tresci calego jej wywiadu. Nie wiem czy czytales go w calosci czy tylko to jedno zdanie. Smiem twierdzic ze Twoja reakcja na te slowa jest wyrezyserowana choc oczywiscie nie mam watpliwosci ze Ty uwazasx ze to Twoj wlasny wniosek. Na tym niestety polega manipulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tecu. W poscie rusin pojawilo sie sformulowanie typowy polak. Co do wypowiedzi szydlo to ona w ogole nie odnosi sie do protestujacych. Pis od poczatku uwaza ze mielismy fo czynienia z astroturfingiem, czyli oplacanym sztucxnym kreowaniu atmosfery ktora miala zachecic dobwyjscia na ulice co sie udalo. Pis w kontekscie oplacania i spontanicznosci mowi o tym od poczatku. Pani premier tylko powtorzyla te zarzuty. Liberalne media wmowily Ci ze chodzilo o oplacanie protestujacych choc premier nic takiego nie powiedziala zeby wywolac w Tobie okreslone emocje. Udalo im sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tecu. W poscie rusin pojawilo sie sformulowanie typowy polak. Co do wypowiedzi szydlo to ona w ogole nie odnosi sie do protestujacych. Pis od poczatku uwaza ze mielismy fo czynienia z astroturfingiem, czyli oplacanym sztucxnym kreowaniu atmosfery ktora miala zachecic dobwyjscia na ulice co sie udalo. Pis w kontekscie oplacania i spontanicznosci mowi o tym od poczatku. Pani premier tylko powtorzyla te zarzuty. Liberalne media wmowily Ci ze chodzilo o oplacanie protestujacych choc premier nic takiego nie powiedziala zeby wywolac w Tobie okreslone emocje. Udalo im sie

Jakieś dowody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dowody?

Dowody sa takie ze wpisy z hasztagami dotyczacymi protestow posiadaly te sama tresc. Pojawialy sievw dziesiatkach tysiecy sztuk zanim protesty staly sie popularne a czestotliwosc ich pojawiania sie byla taka ze nie mogl ich fizycznie pisac czlowiek.

 

Tego dotyczyly slowa szydlo a nie tego ze ktos placil protestujacym. Takze Twoj zarzut ze pani premier obrazila polakow jest kompletnie chybiony.

 

Natomiast zarzuty pani premier sa dla mnie smieszne z powodu tego ze to dzieki takim botom tudziez pisowskim trollom pis wygral wybory w 2015. Zapomnial wol jak cieleciem byl.

 

Dodam tez uwage ze mimo wszystko czym innym jest kreowanie sztucznego wrazenia poparcia dla partii w internecie a czym innym wyprowadzanie w ten spisob ludzi na ulice. Niemniej mechanizm jest ten sam a to zjawisko jest juz w polityce codziennoscia.

to co PiS odpierdolił z Westerplatte to bolszewizm z krzyżem w zębach . pojeby

Co takiego sie wydarzylo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiales byc ekstremalnie grzecznym dzieckiem.

 

Nie za bardzo widze zwiazek miedzy klapsem a przemoca wobec kobiet. Poza tym tworzenie takich stereotypow jest glupie. Lewica czesciej akceptuje BDSM i co ja mam Twoim tropem z tego wywnioskowac?

Po prostu w mojej definicji miłości nie ma miejsce na zadawanie komus bólu. Nie wyobrażam sobie uderzyć dziecko i jeszcze mówić że robię to z miłości. Jak się kogoś kocha to się nie zadaje mu bólu

A po prawej stronie sceny politycznej jest to akceptowane - dla mnie to jest dziwaczene dla Ciebie jest to jak najbardziej normalne. Tego rowu nie zasypiemy bo inaczej pojmujemy miłość do dziecka

 

I nie byłem grzecznym dzieckiem

 

A co do BDSM to to jest świadoma umowa dwóch dorosłych osób i raczej nie ma nic wspólnego z lewicą. Z tych osób które znam a sie w to bawią większość nie ma żadnych poglądów politycznych.

I przy okazji BDSM też się nie mieści w mojej definicji miłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.