Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

wydae mi sie ze wsie przodują w takim rozumowaniu, zwłaszcza to starsze pokolenie.

Róznicę widze choćby w osobie mojego kuzyna, który mieszka dwa domy obok dziadka i do wielu spraw podchodzi inaczej, przyszłościowo. Kto wie, może za kilka lat polska wieś sie ucywilizuje do tego stopnia, ze nie bedzie sie samoczynnie osłabiała

Choć dotyczy to również miast, gdzie ludzie palą czym popadnie, tu tez dominuje takie przeświadczenie u naszych rodziców/dziadków. W naszym przedziale wiekowym coraz wiecej widać ludzi, którzy do sprawy ochrony środowiska czy nawet bezpieczeństwa podchodzą inaczej

 

Rozumiem biedę i brak kasy na opał, wielu ludzi sie z takimi problemami boryka i ich nie bedę pietnował.Wybór między jedzeniem a opałem wydaje sie prosty. Ale oszczędność kilkuset zł dla średniozamożnej rodziny, "bo po co wydawac" jest głupia, a niestety ta głupota dotyka wielu ludzi, którzy nie wymieniają pieców ze skąpstwa, nie z biedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro się szykuje jakaś straszna zadyma, chyba sobie przyszykuję popcorn na jutro.

 

A tak poważnie, to sam mam ochotę wykopać z sejmu tych, co blokują mównicę, pierwszy rok rządów PIS był całkiem dobry, a nawet bardzo dobry, biorąc pod uwagę, jaką reklamę robi nam opozycja na zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opozycja (poza Qkizem) moim zdaniem powinna skończyć za kratkami gdyby to nie było to, czego najbardziej potrzebują. PiS mnie szczerze lewackim patrzeniem na gospodarkę i oraniem gimbów ale to jest nasz rząd i niech rządzi. Ci z PO nie byli nic lepsi a jednak opozycja aż takiej wiochy nie robiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opozycja (poza Qkizem) moim zdaniem powinna skończyć za kratkami gdyby to nie było to, czego najbardziej potrzebują. PiS mnie szczerze lewackim patrzeniem na gospodarkę i oraniem gimbów ale to jest nasz rząd i niech rządzi. Ci z PO nie byli nic lepsi a jednak opozycja aż takiej wiochy nie robiła.

To jest szokujące, że Kukiz z Liroyem wyglądają najpoważniej w tym sejmie...

 

Co do orania gimbów, to kurczę oni mieli to w programie i konsekwentnie realizują obietnice wyborcze. Duda też opowiadał się w swoim programie prezydenckim za reformą edukacji. Widać, że wielu ludziom się to nie podoba, ale co by nie powiedzieć, to większość zadecydowała, że partia z takim programem wprowadza zmiany. Jak się nie sprawdzą, to się za 2,5 roku ich zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak poważnie, to sam mam ochotę wykopać z sejmu tych, co blokują mównicę, pierwszy rok rządów PIS był całkiem dobry, a nawet bardzo dobry, biorąc pod uwagę, jaką reklamę robi nam opozycja na zewnątrz...

Ciesze się ,że w Polsce jest tak dobrze.,W mojej młodości też było dobrze Polska została szóstą potęgą gospodarczą świata, a dobrobyt to aż piszczał (najgłośniej z telewizora i z radia) .,Widać stare dobre czasy wróciły.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się ,że w Polsce jest tak dobrze.,W mojej młodości też było dobrze Polska została szóstą potęgą gospodarczą świata, a dobrobyt to aż piszczał (najgłośniej z telewizora i z radia) .,Widać stare dobre czasy wróciły.,

To, czy wprowadzane przez nich zmiany są dobre, czy nie, to każdy oceni sam. Miałem tu głównie na myśli realizację wyborczych obietnic, które wprowadzają jedną po drugiej. Przypominam, że gadki o dyktaturze, upadku giełdy, wzroście bezrobocia, załamaniu gospodarki, niemożności uszczelnienia systemu podatkowego itd. były po wybranych przez PIS wyborach na porządku dziennym, a w tej chwili giełda w 2 miesiące 16% w górę, najniższe bezrobocie w historii, dziura budżetowa najniższa od 20 lat, a deficyt budżetowy 4 razy mniejszy niż zakładano, rekordowe wpływy z VAT. To są fakty. Mówili, że to zrobią i że się da i zrobili. 

 

A do dobrych czasów w Polsce, to jeszcze daleka droga, oj bardzo daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do dobrych czasów w Polsce, to jeszcze daleka droga, oj bardzo daleka.

Bez przesady. Ten finansowy zamordyzm w Polsce jest mokrym snem niejednego domorosłego komucha i "myśliciela" lewicy, ale ogólnie to nie jest źle. Czy jest dobrze? Jest. Jest spokojnie, są jakieś możliwości (ostatecznie można wyjechać :onthego: ), miasta pięknieją i nawet śnieg ładnie wygląda. JEST DOBRZE.

 

Czy może być lepiej? Podobno zawsze, ale też podobno lepsze jest wrogiem dobrego. Może tutaj sporo marudzę na to co mnie irytuje, ZUS marnujący ludzki potencjał, abonament-bubel prawny pokazujący, że władza ma ludzi za kretynów, policja przekracza swoje uprawnienia podczas prewencyjnych kontroli drogowych i orane są gimby ale to nie zmienia ogólnego wrażenia - JEST DOBZE :rugby: :rugby: :rugby:

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy wprowadzane przez nich zmiany są dobre, czy nie, to każdy oceni sam. Miałem tu głównie na myśli realizację wyborczych obietnic, które wprowadzają jedną po drugiej. Przypominam, że gadki o dyktaturze, upadku giełdy, wzroście bezrobocia, załamaniu gospodarki, niemożności uszczelnienia systemu podatkowego itd. były po wybranych przez PIS wyborach na porządku dziennym, a w tej chwili giełda w 2 miesiące 16% w górę, najniższe bezrobocie w historii, dziura budżetowa najniższa od 20 lat, a deficyt budżetowy 4 razy mniejszy niż zakładano, rekordowe wpływy z VAT. To są fakty. Mówili, że to zrobią i że się da i zrobili. 

 

.

No to mnie uspokoiłeś.,Czyli te wszystkie raporty GUS o spowolnieniu polskiej gospodarki w 2016 można włożyć miedzy bajki.,Pan prezes powinien w tym GUSie zrobić taki sam porządek jak w TVP ,żeby nauczyli się "po ludzku" liczyć dane gospodarcze i nie publikować takich bzdetów.,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiłeś.,Czyli te wszystkie raporty GUS o spowolnieniu polskiej gospodarki w 2016 można włożyć miedzy bajki.,Pan prezes powinien w tym GUSie zrobić taki sam porządek jak w TVP ,żeby nauczyli się "po ludzku" liczyć dane gospodarcze i nie publikować takich bzdetów.,  

O spowolnieniu wzrostu gospodarczego. No i jakie to spowolnienie w ogóle jest? W 2014 roku wzrost gospodarczy wyniósł 3,4%, w 2015 3,6% w tym roku 3,1%. Na przyszły rok prognozy mówią o wzroście gospodarczym od 2,9% do 3,7%. Jeżeli to jest spowolnienie gospodarki, to nie wiem z czym mieliśmy do czynienia w latach poprzednich. Przecież to są jak najbardziej stabilne wartości.

 

W ostatnich latach mieliśmy znacznie większe różnice. Między 2011, a 2012 rokiem spadek z 4,3 do 1,9. między 2008, a 2009 z 5 do 1,8. 

 

Te dane nie mają najmniejszego znaczenia, poza sianiem paniki.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber, nie zapominaj o powstrzymaniu 30 osobowej fali uchodźców, 500+ dla każdej Nikoli (córki Sebka i Karyny, wnuczki Janusza i Grażyny), usunięciu lewactwa z radia i kabaretów, deubekizacji Trybunału i stajni konnych oraz odebraniu emerytur milicjantom z drogówki z PRLu rękami antykomunisty Piotrowicza.

 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O spowolnieniu wzrostu gospodarczego. No i jakie to spowolnienie w ogóle jest? W 2014 roku wzrost gospodarczy wyniósł 3,4%, w 2015 3,6% w tym roku 3,1%. Na przyszły rok prognozy mówią o wzroście gospodarczym od 2,9% do 3,7%. Jeżeli to jest spowolnienie gospodarki, to nie wiem z czym mieliśmy do czynienia w latach poprzednich. Przecież to są jak najbardziej stabilne wartości.

 

W ostatnich latach mieliśmy znacznie większe różnice. Między 2011, a 2012 rokiem spadek z 4,3 do 1,9. między 2008, a 2009 z 5 do 1,8. 

 

Te dane nie mają najmniejszego znaczenia, poza sianiem paniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber, nie zapominaj o powstrzymaniu 30 osobowej fali uchodźców, 500+ dla każdej Nikoli (córki Sebka i Karyny, wnuczki Janusza i Grażyny), usunięciu lewactwa z radia i kabaretów, deubekizacji Trybunału i stajni konnych oraz odbieranie emerytur milicjantom z drogówki z PRLu rękami antykomunisty Piotrowicza.

 

No tak, właśnie tego typu rzeczy mogą pisać przeciwnicy PIS-u, stek bzdur, kłamstw i nieśmiesznych pierdół :nevreness:  No i jak zwykle pogarda dla rodziców, bo w końcu każdy kto ma więcej niż jedno dziecko to patologia :nevreness:  Eh, ja tu próbuję na poważnie, a tu ktoś wyskakuje z 500 złotych dla każdej Nikoli :nevreness:

 

Ale po kolei - przypominam, że miały być obowiązkowe kwoty uchodźców i kary z ich nieprzyjmowanie i unii nie obchodziło, że uchodźcy do nas nie chcą

500+ praktycznie wyeliminował problem skrajnego ubóstwa wśród dzieci, a liczba odebranych 500+ i zamiana na "nagrody rzeczowe" wynosi z tego co pamiętam na ten moment 620. Taka w Polsce patologia się szerzy. 

Nie wiedziałem, że PIS może wpływać na składy kabaretów, ale chętnie się doinformuję. 

Z trybunałem PIS trochę popłynął, choć nie tak, jak poprzednia partia rządząca, 

Tu masz dane o tegorocznej aukcji w Janowie i poprzednich: http://forsal.pl/artykuly/968958,aukcja-w-janowie-klapa-nic-podobnego-zobacz-twarde-dane.html

Nikt nie odbiera milicjantom z drogówki w PRL emerytur, wstydziłbyś się takie farmazony wypisywać. 

Aczkolwiek to jest działanie PIS_u, z którym najbardziej się nie zgadzam.

To miłe, że nie masz kontrargumentów, ale doceniam poczucie humoru :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ja się zgadzam, że jest fajnie, więc o co chodzi? ;)

 

 

Działacz społeczny z pensją 15k miesięcznie :nevreness:  Dziwne, że akurat onet to opublikował.

 

Ale co w tym dziwnego? Taka GW jako pierwsza opisała aferę Orlenu i aferę reprywatyzacyjną.

Przecież to nie są ,,niezależne" media typu ,,Gazeta Pisowska Codziennie" czy ,,Do Żeczy", które non stop liżą po jajach swoich idoli a afer szukają tylko po przeciwnej stronie (i najczęściej znajdują tylko jakieś naciągane).
 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS to, PiS tamto... pocieszcie się, że niedługo rodacy być może będą wyjeżdżali znacznie bliżej niż do Anglii :)

 

Zapowiedzi premiera Rumunii:

 

Obniżka PIT z 16 do 10 proc., a dla lekarzy i informatyków – nawet do 0 proc. Wzrost miesięcznej kwoty wolnej od podatku z 250 do 2 tys. lei miesięcznie, VAT na nieruchomości i reklamę – 0 proc.

 

 

Ponadto instytuty badawcze i technologiczne mają zostać zwolnione od podatków na 10 lat. Wszystkie pozostałe podatki będą od tej pory płacone wyłącznie przez Internet. Tych, których nie da się w ten sposób płacić – mają zniknąć natychmiast.

 

Zobaczymy jak wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ja się zgadzam, że jest fajnie, więc o co chodzi? ;)

 

 

Ale co w tym dziwnego? Taka GW jako pierwsza opisała aferę Orlenu i aferę reprywatyzacyjną.

 

Przecież to nie są ,,niezależne" media typu ,,Gazeta Pisowska Codziennie" czy ,,Do Żeczy", które non stop liżą po jajach swoich idoli a afer szukają tylko po przeciwnej stronie (i najczęściej znajdują tylko jakieś naciągane).

 

Odniosłem inne wrażenie :nevreness:

 

Nie stawiaj Gazety Pisowskiej Codziennie z jednym szeregu z Do Żeczy. Ta pierwsza rzeczywiście liże po jajach swoich idoli, druga już niekoniecznie. Do Żeczy jest tak samo pisowska, jak i Kukiz 15.

 

A co do KOD-u to wtedy nie wiedziałem jeszcze, ze to nie było dziennikarskie śledztwo, tylko ktoś z wewnątrz kodu wysłał kwity na Kijowskiego. No to gdzie miał wysłać, jak KOD z innymi mediami nie ma kontaktu? :nevreness:  Co ciekawe szefowa warmińskiego kod poniekąd sama się przyznała, ze była źródłem przecieku i że wysłała materiały do wyborczej, skąd zadzwonił do niej dziennikarz, że nie może tego opublikować, bo go wyrzucą z pracy (choć jest możliwe, ze szefowa warmińskiego kod kłamie), więc dopiero potem wysłała papiery do rzeczpospolitej i onetu.

 

Przy okazji polecam profil tej pani:

https://www.facebook.com/mazury?ref=br_rs

 

i na podstawie jej kolejnych informacji wrzutka niezależnej o demonstracji z 11 listopada:

http://niezalezna.pl/92015-artysci-spiewali-dla-kod-u-za-gruba-kase-sa-wyliczenia-imprezy-z-11-listopada

PiS to, PiS tamto... pocieszcie się, że niedługo rodacy być może będą wyjeżdżali znacznie bliżej niż do Anglii :smile:

 

Zapowiedzi premiera Rumunii:

 

 

Zobaczymy jak wyjdzie.

A wiesz dlaczego premier Rumunii jest zmuszony to wprowadzić? Odkąd Rumunia weszła do unii, wyemigrował z tego kraju, co siódmy mieszkaniec tego kraju. W ostatnich dwóch latach za granicę wyjechało 30% lekarzy i informatyków. Miesięczne wynagrodzenie lekarza w Rumunii wynosi 350 Euro. Premier Rumunii boi się, ze niedługo nie będzie miał kto tam mieszkać.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy wprowadzane przez nich zmiany są dobre, czy nie, to każdy oceni sam. Miałem tu głównie na myśli realizację wyborczych obietnic, które wprowadzają jedną po drugiej. Przypominam, że gadki o dyktaturze, upadku giełdy, wzroście bezrobocia, załamaniu gospodarki, niemożności uszczelnienia systemu podatkowego itd. były po wybranych przez PIS wyborach na porządku dziennym, a w tej chwili giełda w 2 miesiące 16% w górę, najniższe bezrobocie w historii, dziura budżetowa najniższa od 20 lat, a deficyt budżetowy 4 razy mniejszy niż zakładano, rekordowe wpływy z VAT. To są fakty. Mówili, że to zrobią i że się da i zrobili. 

 

A do dobrych czasów w Polsce, to jeszcze daleka droga, oj bardzo daleka.

 

podasz jakieś stronki gdzie moge sobie sprawdzać na bieząco rzeczy typu aktualna dziura budżetowa, deficyt budzetowy itd.

 

I jak mozecie to podajcie mi najlepsze stronki internetowe z informacjami politycznymi, oczywiście nie ścierwa typu onet tylko obiektywne. niezależna.pl sprawdzam regularnie, co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podasz jakieś stronki gdzie moge sobie sprawdzać na bieząco rzeczy typu aktualna dziura budżetowa, deficyt budzetowy itd.

 

I jak mozecie to podajcie mi najlepsze stronki internetowe z informacjami politycznymi, oczywiście nie ścierwa typu onet tylko obiektywne. niezależna.pl sprawdzam regularnie, co jeszcze?

Dane na temat deficytu budżetowego, czy dziury budżetowej nie są chyba nigdzie podawane na bieżąco. Mamy jedynie to, co akurat opublikuje Ministerstwo Finansów. Najczęściej jakichoć podsumowań szukam na bankierze lub money.pl. Tu dane, do których się odnosiłem wcześniej:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/MF-szacunkowe-dane-o-wykonaniu-budzetu-panstwa-3632820.html

 

Jeśli chodzi o strony internetowe całkiem obiektywne, to ja żadnej takiej nie znalazłem, jak dotąd. Przeglądam niezależną, czy też strony do rzeczy, czy w sieci, ale też gazetę.pl i natemat, żeby mieć pełny obraz. No i sporo twittera, Ziemkiewicz, Warzecha, Janecki, Perreira, Piasecki, Lis, czy Wielowyeyska. Kiedy oglądam informacje w TV to też zawsze i na TVP i na TVN. Nie jestem w stanie podać zupełnie bezstronnej strony internetowej z tematami politycznymi. Jeśli ktoś jest w stanie, to chętnie poznam taką stronkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego premier Rumunii jest zmuszony to wprowadzić? Odkąd Rumunia weszła do unii, wyemigrował z tego kraju, co siódmy mieszkaniec tego kraju. W ostatnich dwóch latach za granicę wyjechało 30% lekarzy i informatyków. Miesięczne wynagrodzenie lekarza w Rumunii wynosi 350 Euro. Premier Rumunii boi się, ze niedługo nie będzie miał kto tam mieszkać.

Czyli przyznajesz, że takie rozwiązania są lepsze, a przynajmniej nadaje sens działaniu w tym właśnie kraju ;) Zgadzamy się! To samo mogliby zrobić w Polsce żeby zatrzymać wyjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 500+ to pomijając argumenty, że ten program zrujnuje nam budżet za jakiś czas i że ogólnie jest moralnie wątpliwe czy społeczeństwo powinno finansować dzieci mające zdolnych do pracy rodziców to zwrócę uwagę na jeszcze jeden aspekt, który przeciwnicy tego programu w zasadzie pomijają.

Wszystko bowiem wskazuje na to, że w większym stopniu grozi nam przeludnienie i bezrobocie niż mityczny ,,brak rąk do pracy" (a z tym brakiem program 500+ ma w założeniu walczyć).

 

Policzcie sobie ile zawodów zniknie po upowszechnieniu drukarek 3D (z budowlańcami na czele, bo w Chinach już nawet budynki drukują ;)), samochodów autonomicznych czy kas samoobsługowych/aplikacji zakupowych. Ktoś powie, że przecież powstaną nowe zawody, bo ludzkie potrzeby są nieograniczone. To jest oczywiście prawda tyle tylko, że nowo powstające zawody wymagają zazwyczaj większej kreatywności niż np. machanie łopatą, a ludzi kreatywnych aż tak dużo się nie rodzi.

 

Dodam jeszcze, że wielu ludzi zwyczajnie nie ma predyspozycji do posiadania dzieci i nie powinna ich mieć. Zabraniać im tego nie można, ale zachęcać też się nie powinno. :moon:

 

I jeszcze jedno - ten smog nad Warszawą czy Krakowem to bynajmniej nie dlatego, że ludzi jest za mało. ;]

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.