Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21235818,ziobro-skarzy-do-tk-uchwaly-o-wyborze-sedziow-w-2010-roku-pis.html#MT2

 

co Wy na to?

Prezes już mocno odjechał

 

a co do budżetu PiS zadłuża Nas znacznie szybciej niż poprzednicy pomimo wzrostu VATu

socjału nie da się tak łatwo udźwignąć, budżet na 2016 będzie dobry bo są jednorazowe wpływy (nieplanowane) z LTE i NBP

w 2017 może się też uda dzięki NBP, ale w 2018 dojdą już ogromne koszty z tytułu obniżenia emerytur 

 

najgorsze jest to że w Polsce nie ma żadnej opozycji

minęło już 15 miesięcy od wyborów a ja nadal nie wiem co ma do zaproponowania PO, N i Kukiz

 

jeszcze gorsze że PiS naprawdę realizuję swój socjalny program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw, co Waszczu miał w głowie, kiedy zamiast San Cristobal powiedział San Escobar :nevreness:

Chciał ocieplić wizerunek polityka powszechnie uważanego za "nudnego typa w garniturze".,Poprawić międzynarodowy wizerunek Polski,uważanej za kraj rządzony przez ponury antydemokratyczny reżim.,I najważniejsze przez wysublimowane poczucie humoru udowodnić  ,że dyplomaci nominowani przez PIS nie są Dyplomatołkami  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukiz to ugrupowanie ,które najbardziej mnie rozczarowało,.Liczyłem na więcej fajerwerków,nieszablonowych wypowiedzi np. ze strony Liroya a tu cisza towarzystwo nijakie,mocno ugrzecznione ,.Chyba na następną kadencje powinni pomyśleć o zaangażowaniu Popka

Nie wiem, czego oczekujesz, ale jeśli spodziewałeś się jakiś akcji, to podziwiam wyobraźnię.

 

Pozostaje również pogratulować tego, czego domagasz się od parlamentarzystów, zamiast normalnej pracy. A do tej ostatniej kukizowcy podchodzą bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21235818,ziobro-skarzy-do-tk-uchwaly-o-wyborze-sedziow-w-2010-roku-pis.html#MT2

 

co Wy na to?

Prezes już mocno odjechał

 

a co do budżetu PiS zadłuża Nas znacznie szybciej niż poprzednicy pomimo wzrostu VATu

socjału nie da się tak łatwo udźwignąć, budżet na 2016 będzie dobry bo są jednorazowe wpływy (nieplanowane) z LTE i NBP

w 2017 może się też uda dzięki NBP, ale w 2018 dojdą już ogromne koszty z tytułu obniżenia emerytur 

 

najgorsze jest to że w Polsce nie ma żadnej opozycji

minęło już 15 miesięcy od wyborów a ja nadal nie wiem co ma do zaproponowania PO, N i Kukiz

 

jeszcze gorsze że PiS naprawdę realizuję swój socjalny program

Decyzja bardzo dziwna, mimo że rzeczywiście wygląda na to, że ci sędziowie zostali wybrani niekonstytucyjnie, to nie wypada już robić takiego bajzlu o taką pierdołę. Z drugiej strony, to po raz kolejny pokazuje problemy ustrojowe w kraju, bo to co robi PIS jest przecież całkowicie legalne i zgodne z prawem.

 

Wypłata z NBP była w zeszłym roku, w tym i będzie w następnym. Nie jest przypadkiem tak, że NBP ma obowiązek przesyłania 95% zysków do budżetu? 

 

Budżet na 2016 udźwignąłby chyba i całe 500+ i całe emerytury z tego, co widziałem, więc nie wiem, czemu 2017 ma tego nie udźwignąć. Normalnie bym się przejmował, ale przecież rok temu budżet też był nierealny i media krzyczały, że nie da się go zrealizować.

 

Kukiz jakiś tam program ma, tylko nikt mu nie pozwala się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBP wpłaca cały zysk ale zysk NBP w dużym stopniu zależy od rynku i wartości złotówki, słabsza nam służy

budżet 500+ łyknie bo jednak ten VAT w dużym stopniu to pokrywa (2/3 może więcej - zobaczymy gdzieś w okolicach lutego)

koszty emerytur nie są do oszacowania bo nie wiemy ile ludzi skorzysta z możliwości i od razu przejdzie na emeryturę, a to będą aż 3 roczniki kobiet naraz plus trochę mężczyzn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBP wpłaca cały zysk ale zysk NBP w dużym stopniu zależy od rynku i wartości złotówki, słabsza nam służy

budżet 500+ łyknie bo jednak ten VAT w dużym stopniu to pokrywa (2/3 może więcej - zobaczymy gdzieś w okolicach lutego)

koszty emerytur nie są do oszacowania bo nie wiemy ile ludzi skorzysta z możliwości i od razu przejdzie na emeryturę, a to będą aż 3 roczniki kobiet naraz plus trochę mężczyzn

Koszty emerytur to prawdopodobnie nie problem dla budżetu przez następne 10-15 lat. Do tego czasu powstanie emerytura obywatelska, ten system już nie ma szans się utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emerytura obywatelska to kretyństwo

jej wprowadzenie doprowadzi do antagonizmu pomiędzy starszym a młodszym pokoleniem

 

priorytetem każdego rządu powinno likwidacja przywilejów dla mundurówek rolników i innych pasożytów

 

rząd PiS pewnie dobije OFE i pewnie na trochę starczy ale te rozwiązanie jest bardzo płytkie

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emerytura obywatelska to kretyństwo

jej wprowadzenie doprowadzi do antagonizmu pomiędzy starszym a młodszym pokoleniem

 

priorytetem każdego rządu powinno likwidacja przywilejów dla mundurówek rolników i innych pasożytów

 

rząd PiS pewnie dobije OFE i pewnie na trochę starczy ale te rozwiązanie jest bardzo płytkie

 

Nie ma lepszego sposobu na eliminację przywilejów niż emerytura obywatelska.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emerytura obywatelska xD Najlepiej wprost powiedzieć, że w tym kraju nie opłaca się nic robić (w końcu praca jest opodatkowana jak fajki) i najlepiej być leniuszkiem.

Emerytura obywatelska na pewno wyjdzie taniej niż nieobywatelska, a i Twoim poglądom powinna być bliższa niż to co jest teraz, czy się mylę :nevreness:?

 

Są kolejne faktury, które wystawiał sobie Kijowski :nevreness:  Się nawet o nich nie zająknął przy wypłynięciu pozostałych, ciekawe, ile ich w sumie jest.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kolejne-faktury-kijowskiego-ujawniamy-pismo-skarbnika-kod/ykkdlk5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia emerytur jest trochę overrated. Mnie jakoś średnio interesuje jaki hajs będę miał do dyspozycji w wieku 70 czy 80 lat. Życie w tym wieku to tak czy owak już prawie wegetacja i rozkminy na pogrzebach kto będzie następny. :smile:

 

Swoją drogą jak to jest, że tylu tych dziadków nabranych metodą na wnuczka nagle wyciąga ze skarpety kilkadziesiąt tysięcy złotych? :onthego:

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia emerytur jest trochę overrated. Mnie jakoś średnio interesuje jaki hajs będę miał do dyspozycji w wieku 70 czy 80 lat. Życie w tym wieku to tak czy owak już prawie wegetacja i rozkminy na pogrzebach kto będzie następny. :smile:

 

Swoją drogą jak to jest, że tylu tych dziadków nabranych metodą na wnuczka nagle wyciąga ze skarpety kilkadziesiąt tysięcy złotych? :onthego:

Raczej przed emeryturą sobie ciułają. Poza tym mundurówki, górnicy, sb-cy. Jest trochę dobrze uposażonych emerytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie ciężko powiedzieć, ile pieniędzy ma ojciec Rydzyk, bo poza 1500 złotych pensji z uczelni, to nie ma żadnej własnej kasy. Ile są warte "firmy", którymi zarządza i sprzęt służbowy, trudno jednak powiedzieć.

 

Jeżeli Rydzyk zebrał 70 milionów na budowę kościoła i go zbudował, to trudno powiedzieć, że ma 70 milionów :nevreness:

 

No i mam nadzieję, że nikt go nie nabierze metodą na wnuczka ( a podobno jakieś dwa lata temu ktoś tak zrobił jakiegoś proboszcza, ale nie wiem czy to nie plotka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam nadzieję, że nikt go nie nabierze metodą na wnuczka ( a podobno jakieś dwa lata temu ktoś tak zrobił jakiegoś proboszcza, ale nie wiem czy to nie plotka).

 

To była zmodyfikowana metoda na wnuczka. Najpierw ktoś zadzwonił podając się za wnuczka tego księdza i odegrał całą scenkę. Oczywiście księżulek uznał prośbę za absurdalną i nie chciał nic zapłacić. Parę minut później zadzwonił ,,policjant", który powiedział, że wie o tym ,,wnuczku" i poprosił księdza o wpłacenie hajsu w celu zrobienia prowokacji. Reszty chyba się domyślasz.  :panda:

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukiz to ugrupowanie ,które najbardziej mnie rozczarowało,.Liczyłem na więcej fajerwerków,nieszablonowych wypowiedzi np. ze strony Liroya a tu cisza towarzystwo nijakie,mocno ugrzecznione ,.Chyba na następną kadencje powinni pomyśleć o zaangażowaniu Popka,.Natomiast PIS mnie przyjemnie zaskoczył za sprawą błyskotliwego nietuzinkowego poczucia humoru ministra Waszczykowskiego., Jego żart odniósł prawdziwy międzynarodowy sukces i dzięki niemu o Polsce jest głośno na całym świecie (Stany,Australia,Pakistan,Meksyk) .,     rohttp://www.news.com.au/lifestyle/real-life/wtf/polish-official-ridiculed-across-the-internet-after-he-was-caught-inventing-a-fake-country/news-story/da38a5d2f4e0ae28ab100d6923e9f91c   https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2017/01/11/san-escobar-how-polands-foreign-minister-helped-create-a-fake-country/?utm_term=.2367dc90a69a  http://mypakistan.pk/san-escobar-polish-foreign-ministers-slip-invents-a-country/ http://www.excelsior.com.mx/global/2017/01/11/1139180

Jak dla mnie lepsze było to, że w Polsce 16-letni chłopcy powinni sami chodzić do ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.