Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

i to zapewne suwerenna decyzja, działania ludzi którzy wyszli na,ulice nie miały z tym nic wspólnego

 

 

Przypominam że to Kaczyński pierwszy wyprowadził ludzi na,ulice jak trwam nie dostało koncesji, to Kaczyński z Duda zablokował jako pierwszy sejm, to Kaczyński zablokowal mownice z tabletem glinskiego

 

Dzisiejszą opozycja robi dokładnie to samo

Jarek powinien być dumny ze to naśladują

 

 

Scena polityczna w Polsce jest żenująca. Z każdej strony mamy ludzi kompletnie nieprzygotowanych, z przerostem ambicji i gownem w przeszłości

Młodzi, którzy mogą i mają pomysł jak coś zmienić siedzą w samorządach lub innych dupnych stolkach, podcieraja tylki Kaczyńskim, tuskom i millerom tego kraju

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może i będzie, ale smród po głupim i bezmyślnym pomyśle pozostanie. PiS się stara jak może żeby na pierdołach przegrać wybory.

 

 

To będą krojeni przez lekarzy. Jeśli służba zdrowia będzie prywatna to zarobki ludzi z nią poszybuja w Górę. Dla mnie to dobre, dlaczego ty chcesz płacić kilka razy więcej jednak wykracza poza moje rozumienie.

 

Żeby jakość usług była wyższa?

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatna służba zdrowia w Polsze już teraz ma się dobrze. Ojciec miał jakiś torpiel na kręgosłupie i trzeba było szybko wyciąć. W szpitalu dostał termin na za rok xD W prywatnym szpitalu w Osielsku na za tydzień - 9 tysi. W cenie były bardzo fajne posiłki, telewizor w każdej sali (dwusobowe).

 

NFZ na moje może sobie istnieć tylko dlaczego ludzie traktowani są jak małpy w zoo? Niech każdy ma wybór - NFZ lub prywatne ubezpieczenie lub nic. U nas jest moim zdaniem do dupy w wielu dziedzinach bo jesteśmy najpierw zmuszani do czegoś, co niby "jest dla nas lepsze" ale jak pojawia się realy problem to zostajemy z nim sami bo to coś jednak nie działa.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to zapewne suwerenna decyzja, działania ludzi którzy wyszli na,ulice nie miały z tym nic wspólnego

 

Zapewne nie, ponieważ dziennikarze praktycznie ze wszystkich opcji są temu przeciwne, a PIS nie chce sobie dokładać kolejnych wrogów wśród dziennikarzy.

 

 

Przypominam że to Kaczyński pierwszy wyprowadził ludzi na,ulice jak trwam nie dostało koncesji

Serio to Kaczyński wyprowadził ludzi na ulice? :nevreness:  Przecież w tej sprawie protestowało wiele partii, cały episkopat, a nawet papież Benedykt.

 

 

Przypominam że to Kaczyński pierwszy wyprowadził ludzi na,ulice jak trwam nie dostało koncesji, to Kaczyński z Duda zablokował jako pierwszy sejm, 

Kaczyński zablokował sejm z Dudą? Stał na bramkach? :nevreness:  Widzę, że na TVN nieźle dzisiaj jadą z koksem :nevreness:

 

 

to Kaczyński zablokowal mownice z tabletem glinskiego

 

Stawiasz znak równości pomiędzy akcją z wczoraj, a Kaczyńskim z tabletem? :nevreness: Gratuluję wyobraźni :nevreness:

 

 

Dzisiejszą opozycja robi dokładnie to samo

Jarek powinien być dumny ze to naśladują

 

Dzisiejsza opozycja robi wszystko, żeby ich spałować i zrobić w Warszawie drugi Majdan, żeby polała się krew za ich koryta i stołki. Oczywiście, że opozycja zawsze robi to samo, próbuje przejąć władzę, ale sposób w jaki robił to PIS i sposób w jaki robi to opozycja teraz nie mają ze sobą nic wspólnego.

 

 

Scena polityczna w Polsce jest żenująca. Z każdej strony mamy ludzi kompletnie nieprzygotowanych, z przerostem ambicji i gownem w przeszłości

Młodzi, którzy mogą i mają pomysł jak coś zmienić siedzą w samorządach lub innych dupnych stolkach, podcieraja tylki Kaczyńskim, tuskom i millerom tego kraju

 

Uroki demokracji, rządzą ci których wybrało najwięcej obywateli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluberze tak ze Kaczyński nie blokował osobiście Sejmu z solidarkomuna nie znaczy że nie miał z tym nic wspólnego

 

Wiem, wiem, wszystkie Dudy to figuranty.

 

 

I co ma do tego TVN?

Ktoś o nich wspomniał?

Masz kompleks bo twoje ulubione serisle lecą na tvnie a ksiądz zaoazal oglądać?

No właśnie, co tam w Na wspólnej? :nevreness:

Tylko TVN mógł powiedzieć, że Kaczyński tez blokował mównicę, jak opozycja wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popieram żadnej partii politycznej ale fanatyzm sympatyków PIS mnie przeraża.Tak sie składa że mój dobry znajomy do nich należy znam go dobre kilkanaście lat i wiem że nie cofnął by się przed niczym gdyby Prezes rozkazał.

 

 

Ciekaw jestem jak daleko posunie się Prezes bo może bałkańskiego temperamentu nie mamy jak naród ale i tu kilku ekstremistów pewnie by sie znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popieram żadnej partii politycznej ale fanatyzm sympatyków PIS mnie przeraża.Tak sie składa że mój dobry znajomy do nich należy znam go dobre kilkanaście lat i wiem że nie cofnął by się przed niczym gdyby Prezes rozkazał.

 

 

Ciekaw jestem jak daleko posunie się Prezes bo może bałkańskiego temperamentu nie mamy jak naród ale i tu kilku ekstremistów pewnie by sie znalazło.

 

fanatyzm ogólnie jest słaby, ja znam fanatyków z obu stron i jak ludzi lubię tak gadka nt polityki jest mega bekowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fanatyzm ogólnie jest słaby, ja znam fanatyków z obu stron i jak ludzi lubię tak gadka nt polityki jest mega bekowa

Myślę, że za bardzo szafujesz określeniem fanatyk. Polaryzacja sceny politycznej sprawiła, że ludzie popierający jedną lub drugą stronę konfliktu łatwo określić mianem fanatyków. Głównie dla polepszenia samopoczucia tych, którzy się za fanatyków nie oburzają. 

Dużo łatwiej w dzisiejszych czasach zostać posądzonym o fanatyzm.

Nareszcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na służbę zdrowia w Polsce wydajemy jakieś 4,5% PKB.

W Europie wydaje się 7%PKB

W USA wydaje się chyba z 15% PKB

Z tego wynika że nie jest problem to że ona jest państwowa, tylko problem jest to ze za mało środków na nią idzie.

Przeciez nie będzie tak ze jak stanie się prywatna to zaczniemy wydawać 3% PKB bo obecny poziom i tak jest już jednym z najniższych.

 

Co do prywatnej służby, pamiętajcie ze ona bywa konkurencyjna dzięki temu ze szpitale są ogrzewane, lekarze maja etaty i pensje itp z państwowych pieniędzy. Gdyby te składki na zdrowie znikły i nagle szpitale miały działać tylko prywatnie to te stosunkowo tanie usługi natychmiast podrozałby kilkukrotnie bo całe te koszty stałe o których dziś nikt nie myśli przestałyby się płacić z podatków i trzeba by było zarobić na początek choćby na to żeby ogrzac szpital.

 

Miałem znajomego który miał jakies fajne ubezpieczenie prywatne, bardzo sobie chwalił, bo wszędzie do każdego specjalisty był pierwszy, ale jak się trafiła prawdziwa choroba i koniecznośc zabiegu na sercu to mu powiedzieli żeby poszedł się leczyć publicznie.

Prawdziwe koszty służby zdrowia to nie to wizyty gdzie lakarz przepisuje antybiotyk tylko koniecznosc skomplikowanej i drogiej operacji, lub jakaś chemioterapia. Jak ktoś myśli ze marnuje swoją kasę bo płaci składki a nic z tego nie ma bo i tak chodzi prywatnie to jednak w momencie gdy trafi mu się nowotwór wtedy odbierze wszystkie swoje składki z naddatkiem - takie są wtedy koszty leczenia. Możliwe że odbierze to w wieku 70 lat, a moze nigdy, ale jeśli jesteśmy młodzi to normalne ze płacimy na zdrowie wiecej niż bierzemy, gdy będziemy starzy będziemy wiecej odbierać niż płacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za bardzo szafujesz określeniem fanatyk. Polaryzacja sceny politycznej sprawiła, że ludzie popierający jedną lub drugą stronę konfliktu łatwo określić mianem fanatyków. Głównie dla polepszenia samopoczucia tych, którzy się za fanatyków nie oburzają. 

Dużo łatwiej w dzisiejszych czasach zostać posądzonym o fanatyzm.

 

nie oburzam się za fanatyków! :D

 

ja uważam, że z kolei dużo trudniej!

 

to se pogadali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oburzam się za fanatyków! :grin:

 

ja uważam, że z kolei dużo trudniej!

 

to se pogadali!

Kurde, miało być nie uważają, a nie nie oburzają, chyba już za późno dla mnie :nevreness:

 

Czemu trudniej? W tej chwili są praktycznie 3 możliwości, albo jesteś fanatykiem jednej strony, albo drugiej, albo masz ich wszystkich w dupie. Czwartego wyjścia nie ma :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, miało być nie uważają, a nie nie oburzają, chyba już za późno dla mnie :nevreness:

 

Czemu trudniej? W tej chwili są praktycznie 3 możliwości, albo jesteś fanatykiem jednej strony, albo drugiej, albo masz ich wszystkich w dupie. Czwartego wyjścia nie ma :nevreness:

Jest czwarta możliwość,.Można być anarchistą.,Nienawidzić tak samo obydwu stron i nie mieć ich w dupie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, miało być nie uważają, a nie nie oburzają, chyba już za późno dla mnie :nevreness:

 

Czemu trudniej? W tej chwili są praktycznie 3 możliwości, albo jesteś fanatykiem jednej strony, albo drugiej, albo masz ich wszystkich w dupie. Czwartego wyjścia nie ma :nevreness:

 

ależ ja piłem tylko i wyłącznie do aż dwóch chochlików w jednym poście <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i będzie, ale smród po głupim i bezmyślnym pomyśle pozostanie. PiS się stara jak może żeby na pierdołach przegrać wybory.

 

 

 

Żeby jakość usług była wyższa?

Z ciekawości ile wiesz o publicznej służbie zdrowia? Pracujesz albo twoja rodzina albo dziewczyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości ile wiesz o publicznej służbie zdrowia? Pracujesz albo twoja rodzina albo dziewczyna

 

ja np z rodzinnych info wiem o tym, że jest maksymalnie przejebana biurokracja (wypełnianie "papierków" zajmuje mniej więcej tyle samo czasu co faktyczne leczenie) i że w innych krajach (konkretnie Dania) jest to rozwiązane np tak, że lekarz tej samej specjalizacji (info od hematologa) ma zatrudnioną asystentkę do załatwiania "biurokracji" właśnie - niby dodatkowa osoba zatrudniona, ale można leczyć 2x tyle osób w tym samym czasie (a koszt lekarz+asystentka jest oczywiście niższy niż 2x lekarz) - w sumie na naszym podwórku pewnie byłoby to całkiem spoko (duży niż wśród lekarzy*)

 

* chyba, że coś mi się pojebało i braki są tylko wśród pielęgniarek (ale jestem prawie pewien, że i tu i tu jest problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.