Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

normalne plomby chemoutwardzalne (biale) sa tylko na 1-3 , na reszte amalgamaty (srebrne) . 

 

dopłata do białej plomby (mi amalgamaty - szczególnie w 6,7 - nie przeszkadzją) to i tak wydatek mniejszy niż wizyta prywatna - koło mnie chyba 60 zeta (a jesteś leczony przez tego samego dentyste w tych samych warunkach)

 

ale well...nie namawiam, jeśli chcecie płacić "bo tak" to tym lepiej dla mnie (nie ma ryzyka, że okres oczekiwania się wydłuży) :smile:

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cardiemu chyba chodzi o to, żeby kupować usługi medyczne, jak bułki w sklepie. Wchodzisz do szpitala z ulicy i mówisz: "dzień dobry, poproszę kolonoskopię", czy jakoś tak :nevreness:

No tylko wtedy bedzie - dzien dobry. Oczywiście. Prosze najpierw udac sie do specjalisty. On panu karze zrobic to i to. Potem wziac to i to. Potem kolonoskopia. Razem 5000

dopłata do białej plomby (mi amalgamaty - szczególnie w 6,7 - nie przeszkadzją) to i tak wydatek mniejszy niż wizyta prywatna - koło mnie chyba 60 zeta (a jesteś leczony przez tego samego dentyste w tych samych warunkach)

 

ale well...nie namawiam, jeśli chcecie płacić "bo tak" to tym lepiej dla mnie (nie ma ryzyka, że okres oczekiwania się wydłuży) :smile:

Julek - to zazdroszcze. Ja mialem wielu stomatologow. 2 jest dobrych. Polowa meh. Reszta fatalna. Wiec Ci sie udalo nie dosc ze masz dobrego to jeszcze na nfz. Ale to jest wyjatek nie regula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko wtedy bedzie - dzien dobry. Oczywiście. Prosze najpierw udac sie do specjalisty. On panu karze zrobic to i to. Potem wziac to i to. Potem kolonoskopia. Razem 5000

 

Julek - to zazdroszcze. Ja mialem wielu stomatologow. 2 jest dobrych. Polowa meh. Reszta fatalna. Wiec Ci sie udalo nie dosc ze masz dobrego to jeszcze na nfz. Ale to jest wyjatek nie regula

 

no ale właśnie pisałem, że u dwóch darmowych byłem i git (gabinet z umową nfz i przychodnia a'la prl) + dodatkowo żona była jakiś czas temu w innej przychodni i też spoko.

 

wcześniej 'zaliczyłem' milion prywatnych i było tak jak piszesz (trafił się 1/2 ok, ale większość to meh), więc moooooże ta powszechna opinia (że do dentysty tylko prywatnie!) jest trochę passe? :> (albo faktycznie mam super farta....szkoda, że nie w innych 'dziedzinach' :>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - ja do 16 roku zycia chodzilem do pamstwowych dentystow i wiele lat potem naprawiano mi te babole. Wiec poki co wole nie ryzykowac :)

 

Co nie zmienia faktu ze mnie stac na to a wiekszosc spoleczenstwa raczej nie - w koncu jestem krezusem z drugiego progu podatkowego :) zarabiajacym tyle co minimalna pensja w Niemczech :)

 

Dla dobra spoleczenstwa wolalbym zeby jednak opieka medyczna byla w naszym kraju panstwowa. Podobjie jak szkoly - poki co nie ma dobrego planu na ich prywatyzację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na koszt naszego systemu zdrowia, mamy zajebisty. Przy prywatyzacji koszty wzrosłyby ze dwa razy, jak ktoś w to wątpi to niech sam się w temacie dokształci, bo siedzę na komie.

Większość tych co pomieszkała na wyspach wie ze nasza opieka zdrowotna jest lepsza mimo nieporównanie niższych nakładów

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1611380,Wydatki-Polski-na-zdrowie-o-30-proc-mniejsze-niz-srednia-w-krajach-OECD

Powiem tak - ja do 16 roku zycia chodzilem do pamstwowych dentystow i wiele lat potem naprawiano mi te babole. Wiec poki co wole nie ryzykowac :smile:

 

Państwowi dentyści to również osobniki homo sapiens dokładnie takie same jak prywatni dentyści

Mało tego, jedni i drudzy chodzi na te same zajęcia i zdawali te same egzaminy.

Jedyna róznica między nimi jest taka że jedni podpisali z NFZ a inni nie, ale to w żaden sposób nie decyduje że Ci co podpisali sa słabi a Ci co nie podpisali są ok.

 

O amerykańskiej służbie zdrowia:

http://www.trystero.pl/archives/3659

http://www.trystero.pl/archives/11827

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się odpierdala teraz w tym sejmie? Zdawkowe info o jakimś proteście usłyszałem.

Właśnie nie mogę ogarnąć. Wczoraj, czy przedwczoraj procedowana była jakaś ustawa na temat dostępu dziennikarzy do Sejmu i niby ma być jakaś mega cenzura, ale nie mogę nigdzie znaleźć, bo teraz dziennikarzom będzie zabronione. Wczoraj był jakiś protest dziennikarzy pod sejmem, dzisiaj Kuchciński zbanował jakiegoś posła PO, który zaczął przyklejać jakąś kartkę na mównicy, no i opozycja zaczęła blokować mównicę (kurczę, jak dotąd robili to chyba tylko ludzie pokroju Samoobrony, czy Gabriela Janowskiego). Niestety nie za bardzo rozumiem, czy rzeczywiście jest jakiś zamach na wolność mediów, czy to kolejna szopka z udziałem opozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mogę ogarnąć. Wczoraj, czy przedwczoraj procedowana była jakaś ustawa na temat dostępu dziennikarzy do Sejmu i niby ma być jakaś mega cenzura, ale nie mogę nigdzie znaleźć, bo teraz dziennikarzom będzie zabronione. Wczoraj był jakiś protest dziennikarzy pod sejmem, dzisiaj Kuchciński zbanował jakiegoś posła PO, który zaczął przyklejać jakąś kartkę na mównicy, no i opozycja zaczęła blokować mównicę (kurczę, jak dotąd robili to chyba tylko ludzie pokroju Samoobrony, czy Gabriela Janowskiego). Niestety nie za bardzo rozumiem, czy rzeczywiście jest jakiś zamach na wolność mediów, czy to kolejna szopka z udziałem opozycji.

W tej ustawie chodzi z grubsza o to, że teraz tv nie będzie mogła nagrywać obrad sama tylko będą używać kamer sejmowych z których nie widać za bardzo ręce posłów ( chodzi o np. Podwójne glosowanie) i ogólnie nic nie widać. No i nie bądą mogli zaczepiać posłów w sejmie poza wyznaczonymi miejscami plus będzie tylko dwóch redaktorków z danej redakcji. Tyle słyszałem. Nie wiem co poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mogę ogarnąć. Wczoraj, czy przedwczoraj procedowana była jakaś ustawa na temat dostępu dziennikarzy do Sejmu i niby ma być jakaś mega cenzura, ale nie mogę nigdzie znaleźć, bo teraz dziennikarzom będzie zabronione. Wczoraj był jakiś protest dziennikarzy pod sejmem, dzisiaj Kuchciński zbanował jakiegoś posła PO, który zaczął przyklejać jakąś kartkę na mównicy, no i opozycja zaczęła blokować mównicę (kurczę, jak dotąd robili to chyba tylko ludzie pokroju Samoobrony, czy Gabriela Janowskiego). Niestety nie za bardzo rozumiem, czy rzeczywiście jest jakiś zamach na wolność mediów, czy to kolejna szopka z udziałem opozycji.

jest. plus dziś uchwalono przystawkę do cenzury internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego by miało tak być? Skąd ten pomysł?

Zapytaj jakiegokolwiek lekarza. Zapytaj w szpitalu ile bys zaplacil za zabieg bez kolejki i zobacz ile on kosztuje prywatnie. Pojdz prywatnie do lekarza i niech Ci zleci wykonanie badan prywatnie - zobacz ile to kosztuje.

 

Darknoza - tak samo ci prawnicy co udzielaja darmowych porad w urzedach. Tak samo jak inzynierowie pracujacy w urzedzie. Odpowiesz sobie wtedy na pytanie czemu niektorzy podpisuja takie kotrakty/pracuja w budzetowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj jakiegokolwiek lekarza. Zapytaj w szpitalu ile bys zaplacil za zabieg bez kolejki i zobacz ile on kosztuje prywatnie. Pojdz prywatnie do lekarza i niech Ci zleci wykonanie badan prywatnie - zobacz ile to kosztuje.

 

Darknoza - tak samo ci prawnicy co udzielaja darmowych porad w urzedach. Tak samo jak inzynierowie pracujacy w urzedzie. Odpowiesz sobie wtedy na pytanie czemu niektorzy podpisuja takie kotrakty/pracuja w budzetowce

Zdajesz sobie sprawę, że jedyni polscy lekarze pracujący w budżetówce to osoby z ozl, nil czy jak Radziwil i Zembala jako ministrowie zdrowia? I o ile osobiście nie cierpię Zembali, to na pewno nie jest złym lekarzem Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wiesz, że "cenzura" internetu jest od lat. Wystarczy, że zaczniesz wyszukiwać nieodpowiednie treści w necie i możesz wcześniej lub później liczyć się z wizytą Policji.

 

To, że próbują regulować dostęp do hazardu, to nic nadzwyczajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj jakiegokolwiek lekarza. Zapytaj w szpitalu ile bys zaplacil za zabieg bez kolejki i zobacz ile on kosztuje prywatnie. Pojdz prywatnie do lekarza i niech Ci zleci wykonanie badan prywatnie - zobacz ile to kosztuje.

 

Darknoza - tak samo ci prawnicy co udzielaja darmowych porad w urzedach. Tak samo jak inzynierowie pracujacy w urzedzie. Odpowiesz sobie wtedy na pytanie czemu niektorzy podpisuja takie kotrakty/pracuja w budzetowce

 

Odejście od publicznej służby zdrowia i przeskoczenie na w 100% prywatną opiekę medyczną spowodowałoby zmniejszenie cen. Nierozsądne jest powoływanie się na obecne ceny, gdy wciąż działa publiczna opieka zdrowotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.