Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę sobie wygodnie w ciepłym fotelu, popijam pyszne pierogi równie dobrym czerwonym barszczem, pieniądze na koncie się zgadzają i zastanawiam się, o co im, kwa, wszystkim chodzi. Słucham Frasyniuka w Polsat News, który krzyczy 

 

 

"Nawołuje wszystkich wolnych ludz ktorzy moga! Jedziemy do Warszawy! Tam bije teraz serce wolnej Polski, wychodzimy na ulice!"

To mi włosy dęba stają. On mówi, że w 80 moi rodzice, czy starsze rodzeństwo dzielnie walczyli i są bohaterami i ja i moje pokolenie też może być. Plus kolejna apostrofa do młodych "Lepiej umrzeć na stojąco niż żyć na kolanach". Coś tam o ryzykowaniu życiem, że trzeba walczyć. O czym on tam pierdoli? To samo jakieś od rana wielkie halo, że policjant ma pistolet. No i dobrze, że ma! A jakby ktoś chciał naruszyć jego nietykalność cielesną to niech wyjmie pałkę i przyp*** jak się należy. Tak się buduje autorytet, którego u nas brak i później są takie sytuacje, że policjant przy zatrzymaniu dostaje nożem, czy innym narzędziem, a przepisy drugiemu nie pozwalają nawet spokojnie takiego delikwenta strzałem zneutralizować. Nie mówię zabić, a obezwładnić.

Tylko co się właściwie stało wielkiego? Bo sobie budżet ktoś rozpisał i przyjął i o. Tylko, że ten budżet rok w rok piszą takie mózgi, które mają języki głęboko w rowach Kaczyńskiego/Tuska/Kopacz/Milera, że on jest tak przeszacowany, że deficyt założony NIGDY się nie pokryje, to jest po prostu nierealne. Ot taka formalność, absurd.

 

Od samego początku, jak pajace z PiSu przejęły władzę to widać było, że pajacom z PO strasznie to nie na rękę i będą problemy. Od tych ludzi bije taka arogancja, takie przekonanie o własnej nieomylności i wyższości, że zapominają o tym, jak bardzo ich idole z mównic są ufajdani tym samym łajnem, które zarzucają Pisowi. Przecież to są ludzie po rąsi wszyscy. 

 

Ich indolencja prowadzi do tego, że sam nie wiem, czy bardziej drażni mnie PiS rozdawaniem moich pieniędzy tym, którym się zachciewa mieć dzieciaka, czy może gorsza jest żałość "opozycji", która w żaden sposób nie potrafi przyjąć konstruktywnego stanowiska i przestać się błaźnić. Jako człowiek, który nie popiera Pisu i denerwuje się rozdawaniem pieniędzy, których i tak brak (vide obniżanie wieku emerytalnego) nie mam alternatywy przez tych błaznów. Przecież nie poprę w żaden sposób ludzi, którzy przez 8 lat (a w niektórych przypadkach nawet do 26) robili i zachowywali się dokładnie tak samo, są tak samo beznadziejni, a dodatkowo teraz robią to, co było fundamentem ich działań - plują jadem jak mali ludzie pokroju Kaczyńskiego i Pawłowicz. Jeśli tak bardzo chcą się pozbyć Pisu to niech sami znikną i pozwolą komuś wiarygodnemu stworzyć alternatywę dla obecnego rządu.

 

Jeszcze ten filmik, jak któryś "bojownik o wolność" kładzie się na ulicy, a potem TVN wrzuca fragment, jakby był ogłuszony przez petardę czy przez kogoś pobity. Jednym słowem kabaret. Kabaret, k****, mamy w kraju.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluber, bo Ty w temacie:

 

Jebie mnie to co się dzieje teraz, ale jedna rzeczy przykuła mą uwagę: Grodzka przeszła do pisu? czy ten trans co chodzi ostatnio za Jarem to jakaś inna? :grin:

 

To chyba Beata Mazurek. A może to Rafalska. Wszystkie kobiety koło 50-tki w sejmie takie jakieś podobne do siebie :nevreness:

A z czego te operacje są refundowane? Święty Mikołaj przynosi hajs?

Nie, ale przyjęliśmy za pewnik, że kiedy będzie prywatna służba zdrowia to będą kosztowały 3,4 raza więcej. 30% kasy to ta ze składek, a pozostałe 70% św. Mikołaj przyniesie?

 

Chemioterapia teraz kosztuje średnio 13 koła, po prywatyzacji kosztowałaby około 40 koła. A co roku nowych zachorowań na raka jest 150 tysięcy i tendencja jest zwyżkowa. 

150 tysięcy operacji na zaćmę rocznie, teraz po 5 kafli, po prywatyzacji po 15 kafli.

 

Chcesz mi powiedzieć, że rolę NFZ przejmą organizacje charytatywne, które co roku będą zbierać 200 miliardów złotych w datkach od opływających w bogactwo obywateli?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego te operacje są refundowane? Święty Mikołaj przynosi hajs?

Serio stary? Myslisz ze jak ludziom zostanie te 7% pensji wiecej czyli jakies 400 zl miesiecznie to nawet przy modelu 2+1 rocznie sa w stanie odlozyc 9600 zl zakladajac ze srednie wynagrodzenie jest 3000 na reke u kazdego z nich. Teraz pomysl ile jest takich rodzin gdzie te oszczednosci beda wynosic mniej niz 3200 na glowe. Ile jest takich co nie odlozy i ile lat trzeba by odkladac zeby odlozyc powoedzmy ze 30 tys na operacje - jednoczesnie przeciez z tych 400 zl co miesiac trzeba oplacic zwykle wizyty - ginekolog internista itd - serio uwazasz ze cala reszta sie bedzie dorzucac do wszystkich? Ja bym mial w dupie ze jak mam te 600 zl więcej w portfelu zeby krystynie z bloku obok oplacac leczenie jaskry. A te 7% nie zwiekszy liczby ludzi na tyle bogatych zeby innych dokladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na finansowaniu służby zdrowia, mam ten konfort że mi firma opłaca prywatnie, do tego jako zasłużony dawca krwi i szpiku mam pewność że mnie na NFZ umówia w ciągu max 8 dni.

Ale mam wielu znajomych, którzy decydują się na szara strefę i sami sobie opłacają leczenie i nie narzekają, więc może coś w tym być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba Beata Mazurek. A może to Rafalska. Wszystkie kobiety koło 50-tki w sejmie takie jakieś podobne do siebie :nevreness:

Nie, ale przyjęliśmy za pewnik, że kiedy będzie prywatna służba zdrowia to będą kosztowały 3,4 raza więcej. 30% kasy to ta ze składek, a pozostałe 70% św. Mikołaj przyniesie?

 

Chemioterapia teraz kosztuje średnio 13 koła, po prywatyzacji kosztowałaby około 40 koła. A co roku nowych zachorowań na raka jest 150 tysięcy i tendencja jest zwyżkowa. 

150 tysięcy operacji na zaćmę rocznie, teraz po 5 kafli, po prywatyzacji po 15 kafli.

 

Chcesz mi powiedzieć, że rolę NFZ przejmą organizacje charytatywne, które co roku będą zbierać 200 miliardów złotych w datkach od opływających w bogactwo obywateli?

 

Skąd wniosek, że operacje będą droższe przy służbie prywatnej?

 

Z tego co mi wiadomo, to prywatnie działa to tak, że wykupujesz ubezpieczenie medyczne za x PLN miesięcznie i masz pokrycie kosztów różnych operacji, coś jak AC samochodu, a nie czekasz, aż choroba po prostu przyjdzie i zabierze wszelkie oszczędności. Cały myk polega na tym, że to prywatne ubezpieczenie medyczne byłoby tańsze, wydajniejsze i efektywniejsze niż obecny NFZ, który notabene też jest ubezpieczeniem, tylko bez żadnych gwarancji jakości czy czegokolwiek, bo przecież żadnej umowy nie podpisałeś z NFZ'em. Sam w firmie mam Medicovera i wiem jak to działa, wizyty u lekarzy, specjalistów, dentystów whatever, wszystko sprawnie i przyjemnie, a stawka o wiele niższa niż składka na NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej o co dzisiaj chodzi z tymi demonstracjami, właśnie oglądam Onet jest jakaś transmisja pokazują scenę, coś ktoś śpiewa, coś przemawia a to ktoś z PO a to ktoś z KODu teraz pokazują Lisa i Senyszyn, Borusewicza.

 

Mam takie pytanie czemu oni nie obrócą tej kamery i nie pokażą tych ludzi poza sceną ilu ich jest. Bardzo mnie to ciekawi, a oni cały czas tą scenę pokazują.

 

O co w ogóle w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wniosek, że operacje będą droższe przy służbie prywatnej?

 

 

Naukowcy powołują się głównie na przykład USA i Kanady, gdzie w USA koszty służby prywatnej są 3,5 raza większe niż przy publicznej służbie zdrowia.

hej o co dzisiaj chodzi z tymi demonstracjami, właśnie oglądam Onet jest jakaś transmisja pokazują scenę, coś ktoś śpiewa, coś przemawia a to ktoś z PO a to ktoś z KODu teraz pokazują Lisa i Senyszyn, Borusewicza.

 

Mam takie pytanie czemu oni nie obrócą tej kamery i nie pokażą tych ludzi poza sceną ilu ich jest. Bardzo mnie to ciekawi, a oni cały czas tą scenę pokazują.

 

O co w ogóle w tym chodzi.

Według ratusza przyszło 5 tysięcy ludzi.

 

Chodzi o to, że PIS przegłosował ustawę budżetową nie w tej sali, co powinien zdaniem opozycji. Powinno głosować w tej okupowanej przez opozycję, a przenieśli się do kolumnowej. No i przegłosowali zmniejszenie emerytur ubekom. Poza tym są plany zmiany zasad funkcjonowania dziennikarzy w sejmie.

 

A tak naprawdę Rzeplińskiemu się kończy kadencja i wpadli w panikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Również chciałbym zobaczyć jakieś źródło. Zwłaszcza punkt odniesienia. Bo teraz wygląda to tak, że płacę składką na NFZ, ale na dobrą sprawę i tak żeby zrobić nawet głupią gastroskopię to musiałem zapisać się prywatnie, zapłacić 300 zł + 300 kontrol po 2-3 miesiącach więc 600 zł + składka. Na NFZ miałbym może i za darmo, ale w ciągu ilu? pół roku? Roku? To wtedy już równie dobrze mógłbym mieć podziurawiony żołądek i jednocześnie w 4 literach wszystkie te dysputy ;)

 

e// No własnie. Tanio i skutecznie się nie da. Więc w NFZ też się nie da, bo to mołoch, który zawsze będzie w długu i będzie liczył na dociśnięcie obywatela żeby ukryć własną niekompetencję. Więc chyba lepiej płacić i dostawać (jak te ubezpieczenia pracownicze na wzór AC) niż płacić i mieć figę z tego. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej o co dzisiaj chodzi z tymi demonstracjami, właśnie oglądam Onet jest jakaś transmisja pokazują scenę, coś ktoś śpiewa, coś przemawia a to ktoś z PO a to ktoś z KODu teraz pokazują Lisa i Senyszyn, Borusewicza.

 

Mam takie pytanie czemu oni nie obrócą tej kamery i nie pokażą tych ludzi poza sceną ilu ich jest. Bardzo mnie to ciekawi, a oni cały czas tą scenę pokazują.

 

O co w ogóle w tym chodzi.

 

jak nie wiadomo o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS to są naprawdę królewskie młotki. Te zeminy w dostępie dziennikarzy do Sejmu są bezsensowne i nic dobrego nie przyniosą. A PiS straci na tym prawdopodobnie najwięcej z dotychczasowych sprawy.

PIS ciągle powtarza, że ustawa jest taka, jak w Parlamencie Europejskim. Czy to prawda? Ktoś się orientuje?

 

Z tego co czytałem to Włosi mają jeszcze bardziej restrykcyjne prawo odnośnie dziennikarzy w parlamencie, niż to planowane przez PIS. Spodziewam się, że PIS się z pewnych zapisów wycofa, podobnie jak z ustawą aborcyjną, bo właściwie to nie wiadomo po co ta zmiana prawa jest konieczna.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nic to nie zmienia moim zdaniem. Nie ma powodu dla którego trzeba by to regulować.

 

Sprawdzić czy nie wnoszą broni i tyle. Jak ktoś się zachowuje jak wieprz to krytyka środowiska/opinii publicznej powinna być wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja absolutnie tego nie popieram. Fluber zapytał więc wrzuciłem jego prawdopodobne źródło i wyjaśnienia, jakie znalazłem. Przecież gdybym miał być za to wzorem standardów POPiSowskich musiałbym link do reddita usunąć ;) I tak, zgadza się, że krytyka powinna być, jak się ktoś zachowuje jak wieprz. Ale nie wystarczająca, powinni być pociągani do odpowiedzialności finansowej, a w najgorszym przypadku nawet do wykluczenia z sejmu. No tak, tylko do tego potrzeba by odpowiedniej, odpowiedzialnej klasy politycznej, która u nas nigdy się nie wykształciła. Podobnie w sprawie dziennikarzy - uważam, że powinni móc zatrzymać dowolnego posła i prosić i najbardziej szczegółowe wyjaśnienia, jakie się da. Od tego są. Wtedy szybko by się okazało, że 3/4 tych ludzi tylko figurują tam na listach, biorą pieniądze i głosują, jak im się powie, a nawet nie są w pełni świadomi nad czym debatują. Skoro dostają pensję blisko 10k zł, chyba 18 na prowadzenie biura + premie, dodatki za prace w komisjach itp, itd, to z głodu nie umrą. Za te pieniądze i życie na chmurce powinni mieć OBOWIĄZEK znać każdy szczegół, każdego głosowania, każdego projektu. Wszak innych zajęć podejmować się nie muszą. Ot takie moje utopijne marzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja absolutnie tego nie popieram. Fluber zapytał więc wrzuciłem jego prawdopodobne źródło i wyjaśnienia, jakie znalazłem. Przecież gdybym miał być za to wzorem standardów POPiSowskich musiałbym link do reddita usunąć ;) I tak, zgadza się, że krytyka powinna być, jak się ktoś zachowuje jak wieprz. Ale nie wystarczająca, powinni być pociągani do odpowiedzialności finansowej, a w najgorszym przypadku nawet do wykluczenia z sejmu. No tak, tylko do tego potrzeba by odpowiedniej, odpowiedzialnej klasy politycznej, która u nas nigdy się nie wykształciła. Podobnie w sprawie dziennikarzy - uważam, że powinni móc zatrzymać dowolnego posła i prosić i najbardziej szczegółowe wyjaśnienia, jakie się da. Od tego są. Wtedy szybko by się okazało, że 3/4 tych ludzi tylko figurują tam na listach, biorą pieniądze i głosują, jak im się powie, a nawet nie są w pełni świadomi nad czym debatują. Skoro dostają pensję blisko 10k zł, chyba 18 na prowadzenie biura + premie, dodatki za prace w komisjach itp, itd, to z głodu nie umrą. Za te pieniądze i życie na chmurce powinni mieć OBOWIĄZEK znać każdy szczegół, każdego głosowania, każdego projektu. Wszak innych zajęć podejmować się nie muszą. Ot takie moje utopijne marzenie. 

 

Sorki, nie zauważyłem drugiego linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się, że PIS się z pewnych zapisów wycofa, podobnie jak z ustawą aborcyjną, bo właściwie to nie wiadomo po co ta zmiana prawa jest konieczna.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/nieoficjalnie-pis-ustapi-z-czesci-ograniczen-dla-dziennikarzy-w-sejmie/zmxjxcf

 

Tak jak myślałem, za dwa dni będzie po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zatem ludzie będąc krojonymi przez państwo pomagają, to jak nie będą krojeni będą pomagać mniej, tak samo czy bardziej?

To będą krojeni przez lekarzy. Jeśli służba zdrowia będzie prywatna to zarobki ludzi z nią poszybuja w Górę. Dla mnie to dobre, dlaczego ty chcesz płacić kilka razy więcej jednak wykracza poza moje rozumienie.

To będą krojeni przez lekarzy. Jeśli służba zdrowia będzie prywatna to zarobki ludzi z nią związanych poszybuja w górę. Dla mnie to dobre, dlaczego ty chcesz płacić kilka razy więcej jednak wykracza poza moje rozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.