Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, darkonza napisał:

 

p.s. Najbardziej Stasia ceniłem za ten tekst:

„młodzi, wykształceni” to nadchodząca postać współczesnej ciemnoty. A trzeba nam wiedzieć, że nie ma nic gorszego, niż ciemnota mniemająca, iż jest oświecona. Zwyczajna ciemnota wie, że jest ciemna i - zdając sobie sprawę z rozmiarów własnej ignorancji – jest ciekawa świata i chłonna, podczas gdy ciemnota oświecona tego nie wie i myśląc, że zjadła wszystkie rozumy, ma skłonność do pogardzania wszystkim, czego nie może pojąć; -Stanisław Michalkiewicz

Jestem ciekaw co sadzisz o calym tekscie z ktorego ten cytat pochodzi bo w kontekscie w ktorym go uzyto brzmi troche inaczej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fluber napisał:

Jestem ciekaw co sadzisz o calym tekscie z ktorego ten cytat pochodzi bo w kontekscie w ktorym go uzyto brzmi troche inaczej:)

Prowokujesz do bardzo skomplikowanej i długiej dyskusji

To był czas gdy Michalkiewicz był u szczytu formy a sam tekst moim zdaniem przerósł nawet jego, bo interpretować go można zupełnie odmiennie niż podejrzewam Ty to zrobiłeś.

W tym cytacie widzę (przynajmniej ja) konieczność ciągłej weryfikacji swojej wiedzy, ciągłego jej udoskonalania, uszczegołowiania a także czasem konieczność odrzucania pod naporem argumentów tego do czego juz się było w 100% przekonanym. Całej prawdy/wiedzy zdobyć się nie da. Pies nie moze ogarnąc zasad działania układu słonecznego bo ma za mały potencjał na to, my mamy za mały by ogarnąć całość, więc wiedzę można mieć tylko coraz lepszą i dokładniejszą pod warunkiem ciągłego jej weryfikowania z nowymi ideami i logiką.Jeśli przestaniemy to robić i zatrzymujemy sie czy jako korwinista, prawicowiec, islamski fundamentalista, lewak, albo komunista odrzucając już inne poglądy i argumenty to stajemy się z definicji "młodym wykształconym" nawet jeśli jesteśmy starzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darkonza napisał:

Mam tylko coś do Stasia, tak samo jak miałbym do Putina ogłaszjącego zbiórkę na nowy złoty sracz, do tych co by mu na ten sracz wpłacili nic bym nie miał.

 

A ja Ci po raz enty napiszę, że Michalkiewicz zadziałał jak najbardziej wolnorynkowo - poprosił swoich słuchaczy o datki na swoje mieszkanie - datki, które są niejako formą zapłaty od wiernych słuchaczy. Tyle. Ci którzy uważali, że dobrze im się Michalkiewicza słucha stwierdzili, że mu pomogą w życiu. Zachowali się dokładnie tak jak sponsorzy w sporcie. identyczna sytuacja. Różnica tylko w formie poszukiwania sponsorów. Zamiast włażenia w dupę wszystkim okolicznym biznesmenom i działaczom sportowym, apel w internecie. 

Podobnie ma się sprawa z mecenatem sztuki, wspieraniem uzdolnionych uczniów itd. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkonza oczywiscie Twoja interpretacja nasuwa się sama na podstawie tego cytatu. Zreszta sam tu tego czesto doswiadczasz wrzucajac do dyskusji niezwykle abstrakcyjne i kontrowersyjne pomysly i idee ktore swiadcza o Twojej nieprzecietnej inteligencji a czesto niektorzy reaguja na nie tekstami typu " jestes glupi" ( bo bez glebszego zastanowienia te pomysly wydaja sie byc glupie). 

Natomiast pojecie ciemnoty oswieconej pojawia sie w tworzczosci michalkiewicza czesto i on pod tym pojeciem rozumie cos innego niz Ty. Ba, wedlug interpretacji michalkiewicza to Ty lapiesz sie do grupy " oswiecona ciemnota" a wedlug Twojej interpretacji to michalkiewicz sie do tej grupy kwalifikuje:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał:

Natomiast pojecie ciemnoty oswieconej pojawia sie w tworzczosci michalkiewicza czesto i on pod tym pojeciem rozumie cos innego niz Ty. Ba, wedlug interpretacji michalkiewicza to Ty lapiesz sie do grupy " oswiecona ciemnota" a wedlug Twojej interpretacji to michalkiewicz sie do tej grupy kwalifikuje:) 

Oj chyba jednak nie. Michalkiewicz tak mówi o osobach, które przyjmują bezrefleksyjnie to co im się mówi , nie zgłębiają tematu, nie oglądają drugiej strony monety. Mówiąc tak raczej myśli o ludziach, którym pytanie "dlaczego tak ?" jest obce. Mimo wszystko ciężko podciągnąć Darkonzę pod tą grupę. 

 

Tymczasem u Zandberga  totalny odlot.

 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebastian pojecie ciemnoty oswieconej najczesciej w wypowiedziach michalkiewicza pojawia sie w kontrze do zwyklej ciemnoty tudziez ciemnogrodu, czyli ludzi wierzacych. Byc moze mam jednak skrzywiony obraz bo ja wiekszosc wypowiedzi michalkiewicza, jako sluchacz Radia Maryja, kojarze z "myslac ojczyzna".

Co do zandberga, to zaden odlot, on jest caly czas w tym miejscu. "Polska nie jest krajem sprawiedliwosci spolecznej". I cale szczescie. Znamienne ze obie skrajnosci posluguja sie pojeciem sprawiedliwosci przy prezentowaniu swoich pogladow.

 

Btw. Co to jest europejska pensja minimalna?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Co do zandberga, to zaden odlot, on jest caly czas w tym miejscu. "Polska nie jest krajem sprawiedliwosci spolecznej". I cale szczescie. Znamienne ze obie skrajnosci posluguja sie pojeciem sprawiedliwosci przy prezentowaniu swoich pogladow.

Napisałem i powtórzę to - słowo sprawiedliwość, to inaczej mówienie jak każdy uważa, że powinno być(mi wygodnie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fluber napisał:

@darkonza Natomiast pojecie ciemnoty oswieconej pojawia sie w tworzczosci michalkiewicza czesto i on pod tym pojeciem rozumie cos innego niz Ty. Ba, wedlug interpretacji michalkiewicza to Ty lapiesz sie do grupy " oswiecona ciemnota" a wedlug Twojej interpretacji to michalkiewicz sie do tej grupy kwalifikuje:) 

Nie jestem pewien co on rozumie, ale jestem pewien jak należy rozumieć jego tekst, dlatego napisałem że byc może dzieło przerosło mistrza. Mi cytat trochę otworzył oczy na coś co jest oczywiste ale trzeba o tym pomysleć - kiedyś problemem był brak wiedzy, ludzie wyrastali jako analfabeci i wiedzieli tyle co sie od rodziców i otoczenia ustnie dowiedzieli. Dziś tej wiedzy jest nadmiar, ale niestety ludzie przyjmują często jako prawdę objawioną to co usłyszą pierwsze i wszystko inne już odrzucają trzymając się pierwszego.

Sam byłem korwinistą , później ewoluowałem w lewo, zostałem zapalonym komunistą po przeczytaniu marksa a później przestałem nim być bo się naczytałem o psychologii i się okazuje ze komunizm do naszej natury nie pasuje. I ta podróż od prawa do lewa to najlepsze co mi się mogło przydarzyć. Zamkniecie się w szufladzie z prawa czy lewa i plucie na tych z drugiej strony to najgorsze co sie przydarza.

Staś choc skostniały w poglądach gospodarczych to jednak politycznie ewoluuje i potrafi zmieniać zdanie na okreslone sprawy czy partie polityczne. To sporo jak na goscia w jego wieku.

I odpuść to "lukrowanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkonza inteligencja ma to do siebie ze jest arogancka:) chociaz mnie sie wydaje ze ciemnota oswiecona to nie jest nowe zjawisko. Jak czasem czytam teksty z 19 wieku to pomijajac archaiczny jezyk pasowalyby do naszych czasow. O zarozumialej , przemadrzalej mlodziezy itp.

Tez przeszedlem przez korwina, marks mnie nie urzekl, tez dostrzegam zjawisko zamkniecia sie w szufladzie, chyba kazdy dostrzega, zwlaszcza przy polaryzacji sceny politycznej.

Skoro naczytales sie psychologii to odpuszcze lukrowanie:) 

I gdzie jestes teraz po tej dlugiej podrozy? W centrum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał:

Tymczasem u Zandberga  totalny odlot.

 

Znaczy wiesz...

"Zaskakuje mnie pracowitość Polaków. Tutaj naprawdę nauczyłem się zapieprzać. W Słowenii po przyjściu do pracy wypija się na spokojnie kawkę, potem godzinna przerwa na obiad. A w Polsce? Kupuje się coś od 'pana kanapki' i zjada przy biurku. Mam wrażenie, że Polacy pracują tak dużo, bo boją się, że w przeciwnym wypadku spotka ich coś złego.Przez tę pracowitość trudniej się tu planuje spotkania towarzyskie. W Słowenii wystarczy zadzwonić do kogoś i zapytać 'skoczymy na kawę?'. W Warszawie trzeba się umawiać z tygodniowym albo dwutygodniowym wyprzedzeniem. Na 'już' umawiam się tylko z ludźmi pochodzącymi z Bałkanów."

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114883,24595996,europejczycy.html#s=BoxMMtImg2

Słowenia ma PKB na łebka chyba ze dwa razy większe? Zandberg chciałby abyśmy zaczęli pracować jak słoweńcy licząc na to ze PKB dalej moze rosnąć, takie  pomysły to jego rola skoro robia za komunistę.

11 minut temu, fluber napisał:

Tez przeszedlem przez korwina, marks mnie nie urzekl, tez dostrzegam zjawisko zamkniecia sie w szufladzie, chyba kazdy dostrzega, zwlaszcza przy polaryzacji sceny politycznej.

Większość nie dostrzega tylko krzyczy ze swojej szuflady na szuflady inne

13 minut temu, fluber napisał:

I gdzie jestes teraz po tej dlugiej podrozy? W centrum?

Chyba nigdzie, jak elektron w atomie, jest tylko gęstość prawdopodobieństwa, bo i Korwin ma czasem rację, czasem ma ją Marks, a i Adolf swoje racje miał - ale z tym wnioskiem to ci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

'Nieprzeciętną inteligencję' można rozumieć dwojako 😘

"Lukrowanie" również:)

37 minut temu, darkonza napisał:

 

Większość nie dostrzega tylko krzyczy ze swojej szuflady na szuflady inne

Chyba nigdzie, jak elektron w atomie, jest tylko gęstość prawdopodobieństwa, bo i Korwin ma czasem rację, czasem ma ją Marks, a i Adolf swoje racje miał - ale z tym wnioskiem to ci....

Teza Michalkiewicza o ciemnocie oswieconej to nic innego jak rozwiniecie mysli sokratesa " wiem że nic nie wiem" więc w sumie troche dziwi mnie ze tak podziwiasz michalkiewicza za spostrzeżenie które liczy sobie 2500 lat mniej więcej. No i fakt ze sokrates mial taka obserwacje juz wtedy wskazuje na to ze nie jest to zjawisko nowe.

Prawdopodobienstwo ze jakas partia lub polityk ma 100% racji we wszystkim jest raczej znikome co nie oznacza że nie mozesz miec swoich faworytow, prawda?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie tego starego cepa Michałkiewicza zabawne jest to, że jego wyznawcy zawsze byli pierwsi do krytykowania osób nieradzących sobie w kapitaliźmie. Oczywiście pojawia się argument, że żydostwo i masoneria nie pozwoliła mu na dorobienie się, ale on brzmi zabawnie biorąc pod uwagę jakie imperia finansowe stworzyli inni ,,antysystemowcy" typu Rydzyk czy Kaczyńscy. Cejrowski z Terlikowskim również narzekać nie mogą. 

Czemu Michałkiewicz nie zwrócił się o pomoc do swoich dzieci, skoro ma trójkę? Czyżby nie tylko z jednym był skłócony? 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Artlan napisał:

Czemu Michałkiewicz nie zwrócił się o pomoc do swoich dzieci, skoro ma trójkę? Czyżby nie tylko z jednym był skłócony? 

To, że masz dobre relacje z dziećmi, nie znaczy wcale, że mają kilkaset tysięcy do wysupłania z portfela.

21 minut temu, Artlan napisał:

W sprawie tego starego cepa Michałkiewicza zabawne jest to, że jego wyznawcy zawsze byli pierwsi do krytykowania osób nieradzących sobie w kapitaliźmie. Oczywiście pojawia się argument, że żydostwo i masoneria nie pozwoliła mu na dorobienie się, ale on brzmi zabawnie biorąc pod uwagę jakie imperia finansowe stworzyli inni ,,antysystemowcy" typu Rydzyk czy Kaczyńscy

Ale Michałkiewicz sobie poradził jakoś. 

Skoro Rydzyk z datków dał radę stworzyć imperium, to nie wiem czemu śmiejesz się, że Michałkiewicz z datków kupił mieszkanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

To, że masz dobre relacje z dziećmi, nie znaczy wcale, że mają kilkaset tysięcy do wysupłania z portfela.

Przecież kuce twierdzą, że człowiek powinien radzić sobie sam albo z pomocą rodziny. Oczywiście kuce dopuszczają pomoc ze strony prywatnych fundacji, ale zawsze myślałem, że to chodzi o ekstremalne przypadki typu klęska żywiołowa czy nagła i poważna choroba, a nie o kupienie mieszkania dla 70-latka z wykształceniem wyższym. 

6 minut temu, RappaR napisał:

Ale Michałkiewicz sobie poradził jakoś. 

Skoro Rydzyk z datków dał radę stworzyć imperium, to nie wiem czemu śmiejesz się, że Michałkiewicz z datków kupił mieszkanie. 

Rydzyk nie zbierał bezpośrednio na chałupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artlan napisał:

Przecież kuce twierdzą, że człowiek powinien radzić sobie sam albo z pomocą rodziny. Oczywiście kuce dopuszczają pomoc ze strony prywatnych fundacji, ale zawsze myślałem, że to chodzi o ekstremalne przypadki typu klęska żywiołowa czy nagła i poważna choroba, a nie o kupienie mieszkania dla 70-latka z wykształceniem wyższym. 

21 minut temu, RappaR napisał:

Bez pomocy państwa. I poradził sobie bez pomocy państwa.

5 minut temu, Artlan napisał:

 Rydzyk nie zbierał bezpośrednio na chałupę.

I co w związku z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Bez pomocy państwa. I poradził sobie bez pomocy państwa.

Czyli w skrócie - nieudacznik, który nawet nie dorobił się własnego mieszkania i jest prawdopodobnie skłócony z jednym synem (nic nie wiem o pozostałych) zrobił zbiórkę na chałupę wśród kuców, którzy gardzą ludźmi nieradzącymi sobie w kapitaliźmie (często z powodów, które Michałkiewicza w ogóle nie dotyczyły).

12 minut temu, RappaR napisał:

I co w związku z tym? 

Co innego dorobić się na świadczeniu usług, co innego zwykłe żebractwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artlan napisał:

Czyli w skrócie - nieudacznik, który nawet nie dorobił się własnego mieszkania i jest prawdopodobnie skłócony z jednym synem (nic nie wiem o pozostałych) zrobił zbiórkę na chałupę wśród kuców, którzy gardzą ludźmi nieradzącymi sobie w kapitaliźmie (często z powodów, które Michałkiewicza w ogóle nie dotyczyły).

20 minut temu, RappaR napisał:

W skrócie - ludzie mają się mieć prawo do działań dobrowolnych. Dali dobrowolnie na Michałkiewicza. Nie skorzystał z pomocy państwa. 
Gdzie tu błąd logiczny?

4 minuty temu, Artlan napisał:

 Co innego dorobić się na świadczeniu usług, co innego zwykłe żebractwo. 

Co za różnica czy świadczy usługi na kanale YT czy na paśmie radiowym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RappaR napisał:

W skrócie - ludzie mają się mieć prawo do działań dobrowolnych. Dali dobrowolnie na Michałkiewicza. Nie skorzystał z pomocy państwa. 
Gdzie tu błąd logiczny?

Niedorobienie się własnego mieszkania w wieku 70 lat mając wyższe wykształcenie (dość rzadkie zjawisko wśród osób z jego pokolenia) i nie posiadając problemów zdrowotnych to jest wręcz synonim nieudacznictwa życiowego. Zabawne jest po prostu to, że kuce gardzące takim nieudacznictwem tak ochoczo ruszyli z pomocą. 

Jeżeli jakaś madka robi zbiórkę na Ajfona dla Brajanka to jakoś kuce nie są tak wyrozumiali. Wręcz przeciwnie - szydzą, wysyłają ją do roboty, oskarżają o roszczeniowość (z czym ja się osobiście zgadzam). Dlaczego wtedy ze strony kuców jakoś nie pada argument, że przecież zbiórka jest dobrowolna? 

24 minuty temu, RappaR napisał:

Co za różnica czy świadczy usługi na kanale YT czy na paśmie radiowym?  

Ale przecież sęk w tym, że Michałkiewicz na świadczeniu swoich usług niezbyt się dorobił i musiał ogłosić specjalną zbiórkę biorąc kuców na litość, żeby w końcu sięgnęli po portfele. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.