Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, julekstep napisał:

 

już kiedyś pisałem o tym typie - straszna żenadka

 

taki prawicowi betlejewski :)

 

ale te odszkodowania i to 447 generalnie mogą budzić niepokój w kontekście relacji PiS - US&A

Jego gość w studiu to była dopiero żenadka.

 

Lobbing jest we współczesnej politycy codziennością. Tutaj rozmowy odbywają się na niskim szczeblu, a jedynym oczekiwaniem USA jest żebyśmy w ogóle rozpoczęli rozmowy z Żydami, bo jak dotąd ich nie prowadzimy. Na tym etapie nie ma żadnych powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Jego gość w studiu to była dopiero żenadka.

 

Lobbing jest we współczesnej politycy codziennością. Tutaj rozmowy odbywają się na niskim szczeblu, a jedynym oczekiwaniem USA jest żebyśmy w ogóle rozpoczęli rozmowy z Żydami, bo jak dotąd ich nie prowadzimy. Na tym etapie nie ma żadnych powodów do niepokoju.

 

Powody do niepokoju sa juz od momentu podpisania tego just act 447.

 

W przypadku PiSu wysokosc szczebla nie ma wiekszego znaczenia jesli mowa o (sluzalczych) relacjach z US&A (patrz wstrzymanie przez PiS kolejnych ekshumacji :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fluber napisał:

Ehe, zapomnialem ze Ty wiesz co ja uslyszalem lepiej ode mnie. 

 

A michalkiewicz powinien byc wyrzucony z przestrzeni publicznej juz tylko za to ze powiedzial iz sedzie ktora przyznala odszkodowanie ofierze gwaltu powinno zbadac konsylium weterynarzy.

 

O dalszych obrzydliwych sugestiach dotyczacych ofiary nawet nie bede wspominal.

 

Wstyd ze kogos takiego sie wpuszcza do sejmu, organizuje mu konferencje i poswieca jakakolwiek uwage. 

 

 

 

Fluber, a czy to nie jest jak z tym, że głupi/mądry może mieć rację? tj. powinno się Michalkiewicza krytykować za to, co powiedział o zgwałconej, ale nie oznacza to, że w innych kwestiach się myli i nie należy go słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

 

Powody do niepokoju sa juz od momentu podpisania tego just act 447.

 

W przypadku PiSu wysokosc szczebla nie ma wiekszego znaczenia jesli mowa o (sluzalczych) relacjach z US&A (patrz wstrzymanie przez PiS kolejnych ekshumacji :) )

Tylko, że tutaj mamy publiczne wypowiedzi polityków PIS, że nic z tego. I to już od dawna. niezależnie od tego, że relacje z USA są służalcze.

4 minuty temu, lorak napisał:

 

Fluber, a czy to nie jest jak z tym, że głupi/mądry może mieć rację? tj. powinno się Michalkiewicza krytykować za to, co powiedział o zgwałconej, ale nie oznacza to, że w innych kwestiach się myli i nie należy go słuchać.

Głupi/mądry może mieć rację, ale uważam, że pewne osoby należy ignorować, a nie organizować im konferencje w Sejmie. Na pewno niejedna osoba chciałby wejść do Sejmu i przy tłumie dziennikarzy mówić co myśli, ale chyba zgadzasz się ze mną, że nie powinniśmy organizować takich konferencji dla wszystkich chętnych i nie organizujemy? Można go słuchać na jego kanale na youtube i to mu powinno wystarczyć. Zresztą do tego materiału odniosłem się merytorycznie. Jeżeli chcemy mieć debatę publiczną na odpowiednim poziomie, to takich ludzi jak Michalkiewicz nie powinno w niej być. Niech sobie prawica znajdzie jakiegoś kulturalnego człowieka do przedstawiania ich poglądów na tę sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Tylko, że tutaj mamy publiczne wypowiedzi polityków PIS, że nic z tego. I to już od dawna. niezależnie od tego, że relacje z USA są służalcze.

 

Calkiem niedawno mielismy tez publiczne zapewnienie (wyrazone w formie ustawy!), ze PiS chce karac za przypisywanie Polsce niemieckich zbrodni.

 

Przyszedl rozkaz i pyk nie ma tematu (a to byla przeciez sprawa z tego samego 'obszaru'). Podziwiam Twoj optymizm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Tylko, że tutaj mamy publiczne wypowiedzi polityków PIS, że nic z tego. I to już od dawna

 

emigrantów też mieli nie przyjmować ;]

 

14 minut temu, fluber napisał:

Głupi/mądry może mieć rację, ale uważam, że pewne osoby należy ignorować, a nie organizować im konferencje w Sejmie. Na pewno niejedna osoba chciałby wejść do Sejmu i przy tłumie dziennikarzy mówić co myśli, ale chyba zgadzasz się ze mną, że nie powinniśmy organizować takich konferencji dla wszystkich chętnych i nie organizujemy?

 

dla dosłownie wszystkich nie. jeśli jednak ktoś ma jakieś tam poparcie i do tego stoi za nim organizacja, która pewnie mu tą konferencję zorganizowała, to tak. ignorowanie kogokolwiek za jakąś wypowiedź (BTW, kto z nas nie powiedział/nie pomyślał w życiu czegoś głupiego, niepoprawnego, karygodnego?), to pierwszy krok do faszyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

 

Calkiem niedawno mielismy tez publiczne zapewnienie (wyrazone w formie ustawy!), ze PiS chce karac za przypisywanie Polsce niemieckich zbrodni.

 

Przyszedl rozkaz i pyk nie ma tematu (a to byla przeciez sprawa z tego samego 'obszaru'). Podziwiam Twoj optymizm :)

13 lat temu Michalkiewicz został oskarżony o antysemityzm, bo publicznie stwierdził, że Żydzi domagają się haraczu od polskiego rządu. Mija 13 lat i okazuje się, że nikt z Żydami nawet na ten temat nie porozmawiał. Także tak, w tej sprawie jestem optymistą. 

8 minut temu, lorak napisał:

 

emigrantów też mieli nie przyjmować ;]

 

 

dla dosłownie wszystkich nie. jeśli jednak ktoś ma jakieś tam poparcie i do tego stoi za nim organizacja, która pewnie mu tą konferencję zorganizowała, to tak. ignorowanie kogokolwiek za jakąś wypowiedź (BTW, kto z nas nie powiedział/nie pomyślał w życiu czegoś głupiego, niepoprawnego, karygodnego?), to pierwszy krok do faszyzmu.

Chyba mieli uchodźców nie przyjmować. Emigrantów zarobkowych ( na takiej samej zasadzie jak Ukraińców) na pewno przyjmują również z krajów muzułmańskich. I przecież chyba zawsze ich przyjmowano, czy nie?

 

Ja nie chcę, żeby go ignorowano w ogóle, bo nie zamierzam mu kasować konta na youtube i organizowania własnych spotkań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fluber napisał:

13 lat temu Michalkiewicz został oskarżony o antysemityzm, bo publicznie stwierdził, że Żydzi domagają się haraczu od polskiego rządu. Mija 13 lat i okazuje się, że nikt z Żydami nawet na ten temat nie porozmawiał. Także tak, w tej sprawie jestem optymistą. 

 

13 lat temu nie bylo tak oficjalnego stanowiska US&A w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cardi napisał:

 

 

Konferencja w Sejmie, a te cielaki z drugiej strony mikrofonów żadnego pytania :D Nawet głupiej prośby o kopię notatki. Poziom dziennikarstwa w Polsce :)

Widzę, że to co mówił Michalkiewicz na swoim filmie, to i tak było powściągliwe w stosunku do tych przemawiających tu wariatów.

"Bezprecedensowa grabież państwa polskiego"

"Jeśli chcemy świętować niepodległość 11 listopada to musimy zjawić się jak najbardziej licznie 11 maja..."

Potem robi się już trochę groźniej:

"Naród polski rozliczy wszystkich kolaborantów"

"Chodzi o wrogie przejęcie terytorium i państwowości polskiej"

"Ze strony amerykańskiej mamy do czynienia z wymuszeniem rozbójniczym"

"Ze strony rządu i prezydenta i wszystkich, którzy biorą w tym udział mamy do czynienia ze zdradą. Zdrada powinna być przykładnie karana ( tutaj mój dopisek, zdaniem autora tych słów, śmiercią, tutaj to nie pada, ale w innych wypowiedziach ten pan mówił, jak powinna być karana zdrada)"

 

Miejsce tych ludzi jest w szpitalu psychiatrycznym, a ja tutaj widzę wszystkie najważniejsze ekipy telewizyjne, które w sejmie pokazują ludzi, którzy sądzą, że powinno się ukarać śmiercią prezydenta i rząd. Lorak, gdzie jest granica Twoim zdaniem?

 

A Cardi jest oburzony tym, że... nie było pytań. Ja bym zapytał Panów, z którego szpitala uciekli po tej konferencje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Lorak, gdzie jest granica Twoim zdaniem?

 

nie oglądałem tego, więc tylko oceniam po zaprezentowanych cytatach... no i jest grubo, ale podobną retorykę stosuje też np. PO mówiąc o trybunale stanu dla prezydenta. granica moim zdaniem nie została przekroczona, bo jakaś część społeczeństwa (niewielka, ale na tyle duża, że według przepisów do wyborów się kwalifikują) podziela takie poglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, julekstep napisał:

 

13 lat temu nie bylo tak oficjalnego stanowiska US&A w tej sprawie.

Ale odpowiedzi na interpelacje dotyczące tej kwestii ze strony polskiej są od lat jasne. Tutaj chyba jedna z ostatnich w tej kwestii:

Cytat

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sposób zdecydowanie negatywny odnosi się do wszelkich ew. działań, inicjatyw (w kraju i za granicą) zmierzających do wysuwania roszczeń majątkowych wobec Państwa Polskiego lub takich zmian w ustawodawstwie RP, które umożliwiłyby przekazywanie mienia bezspadkowego lub rekompensaty za takie mienie jakimkolwiek osobom, grupom osób lub organizacjom.

Z poważaniem,

Z upoważnienia Ministra Spraw Zagranicznych

Piotr Wawrzyk

Podsekretarz Stanu

 

A Deklaracja Terezińska ma już 10 lat i nic w związku z nią też się nie wydarzyło, stąd mój spokój.

4 minuty temu, lorak napisał:

 

nie oglądałem tego, więc tylko oceniam po zaprezentowanych cytatach... no i jest grubo, ale podobną retorykę stosuje też np. PO mówiąc o trybunale stanu dla prezydenta. granica moim zdaniem nie została przekroczona, bo jakaś część społeczeństwa (niewielka, ale na tyle duża, że według przepisów do wyborów się kwalifikują) podziela takie poglądy.

To gdzie jest ta Twoja granica? Co musieliby powiedzieć, żebyś uznał, że została przekroczona?

 

Jak dla mnie mówienie o Trybunale Stanu dla kogoś, a o karze śmierci dla kogoś to jednak nie jest podobna retoryka. Zwłaszcza mówienie o karze śmierci dla rządu i prezydenta na podstawie odczytanej notatki, w której przedstawiciel USA prosi ambasadora polskiego o to, żeby porozmawiać z Żydami o odszkodowaniach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

A Deklaracja Terezińska ma już 10 lat i nic w związku z nią też się nie wydarzyło, stąd mój spokój.

 

Przecież właśnie się wydarzyło :D

 

Weszła w końcu ustawa, która jest jest 'pokłosiem' (hihi) tej konferencji. Weszła też w idealnym momencie (samobój PiS z ustawą o IPN) - może po prostu na taki moment czekali (w końcu PO miało innych panów :P)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

 

Przecież właśnie się wydarzyło :D

 

Weszła w końcu ustawa, która jest jest 'pokłosiem' (hihi) tej konferencji. Weszła też w idealnym momencie (samobój PiS z ustawą o IPN) - może po prostu na taki moment czekali (w końcu PO miało innych panów :P)?

Doprecyzowując, u nas się nic nie wydarzyło. 

 

Zresztą w całej sprawie nie chodzi o to, żeby oddać nasz cały majątek pożydowski Żydom, tylko o to by partycypować w kosztach związanych z pomaganiem ofiarom Holokaustu oraz finansować inicjatywy wspierające pamięć o Holokauście. Co przecież już robimy chociażby poprzez POLIN, czy utrzymywanie wielu byłych obozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Doprecyzowując, u nas się nic nie wydarzyło

 

Zresztą w całej sprawie nie chodzi o to, żeby oddać nasz cały majątek pożydowski Żydom, tylko o to by partycypować w kosztach związanych z pomaganiem ofiarom Holokaustu oraz finansować inicjatywy wspierające pamięć o Holokauście. Co przecież już robimy chociażby poprzez POLIN, czy utrzymywanie wielu byłych obozów.

 

Zdecyduj się :)

 

a to, że jeszcze 'u nas się nic nie wydarzyło' ma niewielkie znaczenie w kontekście bycia wykonawcą poleceń US&A (u których coś się jednak wydarzyło) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fluber napisał:

To gdzie jest ta Twoja granica? Co musieliby powiedzieć, żebyś uznał, że została przekroczona?

 

tak się zastanawiam i to nie chodzi o słowa. dopóki mają poparcie (określone przepisami - wybory), dopóty mogą robić konferencje w sejmie i gadać jakie chcą bzdury (o ile nie łamią prawa). zupełnie jak Pawłowicz czy Niesiołowski. odbieranie im takiej możliwości uważam za ostracyzm oraz krok w kierunku faszyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

 

Zdecyduj się :)

 

a to, że jeszcze 'u nas się nic nie wydarzyło' ma niewielkie znaczenie w kontekście bycia wykonawcą poleceń US&A (u których coś się jednak wydarzyło) 

Na co mam się zdecydować? Nie prowadzimy żadnych działań mających na celu oddać Żydom mienie bezspadkowe. Finansujemy muzea poświęcone tematyce Holokaustu. Przecież utrzymywanie byłych obozów nie ma żadnego związku przyczynowo-skutkowego z deklaracją terezińską, czy just447.

2 minuty temu, lorak napisał:

 

tak się zastanawiam i to nie chodzi o słowa. dopóki mają poparcie (określone przepisami - wybory), dopóty mogą robić konferencje w sejmie i gadać jakie chcą bzdury (o ile nie łamią prawa). zupełnie jak Pawłowicz czy Niesiołowski. odbieranie im takiej możliwości uważam za ostracyzm oraz krok w kierunku faszyzmu.

Czyli wynik wyborów legitymuje ich do tego, że mogą mówić wszystko co chcą do końca kadencji bez żadnych konsekwencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał:

@fluber nie do końca z tymi konsekwencjami, bo przy następnych wyborach mogą już nie uzyskać odpowiedniej liczby głosów.

Problem w tym, że wypowiedzi, które przytoczyłem nie były autorstwa osób, które w jakikolwiek wyborach osiągnęły sukces, głównie z uwagi na swoje poglądy:) Nigdy nie uzyskały odpowiedniej liczby głosów, a mimo tego mają głos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Na co mam się zdecydować? Nie prowadzimy żadnych działań mających na celu oddać Żydom mienie bezspadkowe. Finansujemy muzea poświęcone tematyce Holokaustu. Przecież utrzymywanie byłych obozów nie ma żadnego związku przyczynowo-skutkowego z deklaracją terezińską, czy just447.

 

Deklaracja Terezińska - czerwiec 2009

Przedłużenie finansowania programu 'Budowa Muzeum Historii Żydów Polskich' - wrzesień 2009

 

BĘC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.