Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Według Ciebie podatki i otyłość mają równie bliskie relacje, co macierzyński i dzietność?

 

większe podatki - mniej kasy w portfelach - mniej jedzenia w brzuchu

brak składek na urlopy macierzyńskie - działania antyprokreacyjne - spadek przyrostu naturalnego

 

tak, ale pewnie będziesz próbował mierzyć suwmiarką więc mogę powiedzieć nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ze czym uboższe społeczeństwo tym większy udział żywności w wydatkach.

 

Ludzie przy słabszych zarobkach rezygnują z towarów luksusowych i zachowań proinwestycyjnych

 

Rośnie koszyk żywnościowy a luksusem staje się lepsza kiełbasa

 

A ja czytałem, że wydatki zmieniają się tylko kwotowo, a nie procentowo, niezależnie od zarobków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większe podatki - mniej kasy w portfelach - mniej jedzenia w brzuchu

brak składek na urlopy macierzyńskie - działania antyprokreacyjne - spadek przyrostu naturalnego

 

tak, ale pewnie będziesz próbował mierzyć suwmiarką więc mogę powiedzieć nie

Załóżmy:

Większe podatki - > mniej kasy w portfelach.

To oznacza jedzenie gorszej jakości, czyli większe brzuchy.

Od dawna już otyłość to choroba biednych, nie bogatych.

Słabo Ci idzie ironia.

A ja czytałem, że wydatki zmieniają się tylko kwotowo, a nie procentowo, niezależnie od zarobków.

Daj źródło, chętnie się z niego posmieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kluczowe stwierdzenie:

Opracowanie powstało już po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza.

 

Pewnie tuż po katastrofie smoleńskiej albo zabójstwie Rosiaka było dokładnie odwrotnie.

 

 

Nie czytałem całości więc na razie się nie odniosę, ale zaintrygował mnie ten fragment, że aż 25% zwolenników teorii zamachu w Smoleńsku nie zna osobiście ani jednego (!) zwolennika teorii o nieszczęśliwym wypadku. Taki wynik jest możliwy o ile wśród badanych było dużo osób, które:

a) mieszkają na jakiejś wiosce na Podkarpaciu i nie wychylają z niej nosa

b ) mają bardzo mało znajomych

c) po prostu nie wiedzą jakie ich znajomi mają poglądy dotyczące katastrofy smoleńskiej

 

Pytanie tylko czy taka grupa badanych jest w ogóle reprezentatywna? 

 

 

Intryguje mnie też słowo ,,metadehumanizacja".  :moon:

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy:

Większe podatki - > mniej kasy w portfelach.

To oznacza jedzenie gorszej jakości, czyli większe brzuchy.

Od dawna już otyłość to choroba biednych, nie bogatych.

Słabo Ci idzie ironia.

Daj źródło, chętnie się z niego posmieje.

 

 

Ale sprawę wygaszania ZUSu da się rozwiązać. Oczywiście trzeba to rozłożyć na 10-15 lat, ale da się zrobić. Problemem jednak nie jest sam ZUS a konstrukcja systemu. Dziś bowiem ten system promuje osoby bezdzietne, co jest swoistym strzałem w stopę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawę wygaszania ZUSu da się rozwiązać. Oczywiście trzeba to rozłożyć na 10-15 lat, ale da się zrobić. Problemem jednak nie jest sam ZUS a konstrukcja systemu. Dziś bowiem ten system promuje osoby bezdzietne, co jest swoistym strzałem w stopę :smile:

 

Jak sobie na to zapracowały to niby dlaczego jest strzałem w stopę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawę wygaszania ZUSu da się rozwiązać. Oczywiście trzeba to rozłożyć na 10-15 lat, ale da się zrobić. Problemem jednak nie jest sam ZUS a konstrukcja systemu. Dziś bowiem ten system promuje osoby bezdzietne, co jest swoistym strzałem w stopę :)

Sam ZUS da się rozwiązać w jeden dzień. Kwestia kto będzie spełniał jego funkcje, bo jednak emerytury to nie jest pełen zakres jego obowiązków. Znaczy zgodzę się, że dokonując w jakiś sposób ludobójstwo osób niepełnosprawnych znajdziemy ogromne oszczędności w budżecie, ale jednak może być to źle odebrane i zniechęcać do odwiedzania naszego kraju powoli rozwijającą się turystykę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie na to zapracowały to niby dlaczego jest strzałem w stopę?

 

Właśnie dlatego. Ktoś tworząc ten system nie zauważył, że osoby bezdzietne i samotne są zazwyczaj bardziej dyspozycyjne i dzięki temu lepiej wynagradzane. Gdy zaś odejdą na emeryturę to muszą ją płacić cudze dzieci. Tych, którzy często przez to zarabiali mniej. 

 

Aby ten system działał prawidłowo osoby samotne i bezdzietne powinny płacić odpowiednio wyższe stawki (procentowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku bezdzietni finansują przedszkola, żłobki, zasiłki dla dzieci, ulgi na MPK dla uczniów i 500+, z których nigdy (jako dorośli) nie skorzystają.

Mam pytanie. Czy jakbys sobie kupił nowy samochód, zgodzilbyś się bym z niego korzystał za opłacanie dla siebie na czas jazdy paliwo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ZUS da się rozwiązać w jeden dzień. Kwestia kto będzie spełniał jego funkcje, bo jednak emerytury to nie jest pełen zakres jego obowiązków. Znaczy zgodzę się, że dokonując w jakiś sposób ludobójstwo osób niepełnosprawnych znajdziemy ogromne oszczędności w budżecie, ale jednak może być to źle odebrane i zniechęcać do odwiedzania naszego kraju powoli rozwijającą się turystykę.

Ale czemu tak radykalnie ? Przejście w kierunku emerytury obywatelskiej jednej wysokości i do tego podatek w formie podatku solidarnościowego na rencistów i niepełnosprawnych. Całkiem normalny system, w którym każdy wpłaca tyle samo i w perspektywie tyle samo każdy otrzyma. 

Lub dzieciaci powinni dostawac dodatkowy hajs. Tak jak teraz. Na jedno wychodzi.

 

I tak i nie. Jestem zdania, że lepiej tych pieniędzy nie zabierać niż zabierać i rozdawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.