Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

czy ona jeszcze kilka dni temu nie mówiła, żeby nie wykorzystywać tej śmierci do celów politycznych? w TVN wczoraj powiedziała, że ten koleś w więzieniu oglądał reżimową telewizję. ciekawe skąd to wie. może raczej oglądał zeznania podatkowe Adamowicza i to go wkurzyło? albo że jego dzieci otrzymały ponad 500k od pradziadków, bo m. in. wracając z niemiec po wojnie w walizce przywiózł... a może to, że siedział za zdaje się kilkanaście tysięcy, a Adamowiczom płazem uchodziły takie rzeczy: "Na czym polega przestępstwo, które mieli popełnić prezydent Gdańska i jego małżonka? Zgodnie z najnowszymi ustaleniami śledczych, Adamowiczowie mieli zataić na swoich kontach bankowych odpowiednio 326 tys. zł w 2011 roku oraz niemal 125 tys. zł w 2012 roku. Ponadto, mieli również zataić dochody z wynajmu mieszkań: 25 tys. zł w 2011 roku oraz 20 tys. zł w 2012 roku.". nawet PO oraz TVN się od niego odsunęli przed ostatnimi wyborami, a teraz będą wielkiego świętego tworzyć.

 

czyli nadal "albo k**** albo złodziej" . to tak jak ściganie Tuska lub Kwaśniewskiego , żenada lorak.

 

Ja tutaj czuję jakieś miejsce na liście do PE u pani Adamowicz. 

 

ciekawi mnie czy to chłodna kalkulacja czy jednak jeszcze nie wygasłe emocje. moim zdaniem ma prawo mówić co jej się żywnie podoba ale z jakiej listy miałaby wystartować? wydaje mi się , że jej na finansach nie zależy ponieważ czy to lorak wyżej udowodnił czy to wszyscy wiemy jak Adamowiczowie są finansowo mocni ustawieni.

 

a kto to porównuje do 2010 i graniem na trumnach to ma problemy z logiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy, jak wszystkim :smile:

 

A jednak kurek się teraz przykręcił mocno. PO może dać szansę na taką "rentę". 

I mogłaby być dobrym motorkiem w kampanii. 

 

mogła , taką mamy kulturę polityczną w Polsce :) za dużo starożytnego Rzymu się naczytali i historii II triumwiratu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jarosław? :smile:

 

Jarosław to anonimowa postać ?

 

gdyż?

 

Magdalena Adamowicz to anonimowa postać , żona męża . jej sytuację nawet ciężko porównać do Beaty Gosiewskiej , która była już w PiS przed śmiercią męża , jej przypadek zbliżyłbym do Małgorzaty Wasserman , córki ,która właśnie po katastrofie smoleńskiej ruszyła w politykę , jeśli Adamowiczowa pójdzie w te ślady to mamy kopiuj/wklej dlatego jakieś dąsy osób za PiSem są nie logiczne i oczywiście to nie ta skala.

powtarzam , taka jest polityka :smile:  od Rzymu w pewnie i ktoś znalazłby to w Grecji czy w Mezopotamii :smile:

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy, jak wszystkim :smile:

ano właśnie. skoro Ronaldo zależało, to taka osoba jak ona też raczej syta nie jest.

czyli nadal "albo k**** albo złodziej" . to tak jak ściganie Tuska lub Kwaśniewskiego , żenada lorak.

żenadą to jest tłumaczenie, że dziadek przyniósł z niemiec walizkę pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żenadą to jest tłumaczenie, że dziadek przyniósł z niemiec walizkę pieniędzy.

 

ok , to mój dziadek też jest żenujący bo taką też dostał pieniądze/majątek od swojego ojca z tamtego kierunku.

 

dla mnie jesteś lorak w tym tłumie co krzyczy "same k**** i złodzieje". prezydent miasta jest na świeczniku i jeśli nie został skazany to znaczy , że ma twarde dowody na swoją niewinność, jeśli jego obrona jest śmieszna to śmieszne jest nasze Państwo a jeszcze bardziej przeciwnicy politycznie, którzy obecnie rządząc mają całą masę narzędzi aby udowodnić winę podejrzanego. a tak to możesz jak chłop krzyczeć i ponosić się emocją " dlaczego mój sąsiad ma lepszy ciągnik niż ja"

a za pół mln zł o których mowa to jedno mieszkanie w Gda ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdalena Adamowicz to anonimowa postać

 

Dziś widziałem jej zdjęcie już jakieś 10 razy - nie szukając nic w tym kierunku (wiadomości, fejsbuki itepe).

 

Chyba inaczej rozumiemy słowo 'anonimowa'

 

jeśli Adamowiczowa pójdzie w te ślady to mamy kopiuj/wklej dlatego jakieś dąsy osób za PiSem są nie logiczne

Wat? Chyba jednak więcej słów rozumiemy inaczej (totalnie nie jestem w stanie zrozumieć Twojego toku myślenia, więc zakładam błędy komunikacyjne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , to mój dziadek też jest żenujący bo taką też dostał pieniądze/majątek od swojego ojca z tamtego kierunku.

pół miliona w walizce? to nie wiem w jakim świecie ty żyjesz razem z Adomowiczami. u mnie jeden pradziadek co z sybiru na piechotę wrócił, to jadł trawę po drodze i nic nie przysniósł, a drugi za roboty przymusowe w niemczech dostał tylko jakieś śmieszne odszkodowanie pod koniec życia.

 

prezydent miasta jest na świeczniku i jeśli nie został skazany to znaczy , że ma twarde dowody na swoją niewinność,

ależ ty naiwny jesteś. ilu polityków - szczególnie tych z wyższej półki -  w polsce było w tym wieku skazanych za przestępstwa skarbowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzietności? Wiesz. Jeśli 2 ludzi urodzi tylko 1 dziecko, to wtedy populacja spada o połowę, chyba łatwo się domyślić?

a jeżeli rodząc jedno dziecko zapewniasz mu lepszą przyszłość i bytowanie i wówczas to 1 dziecko może sobie pozwolić na większe potomstwo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli rodząc jedno dziecko zapewniasz mu lepszą przyszłość i bytowanie i wówczas to 1 dziecko może sobie pozwolić na większe potomstwo?

Dokładnie. Bo w obecnych czasach to właśnie wysoki poziom bytowania jest czynnikiem sprawczym posiadania dużej liczby potomstwa.

Dlatego przykro mi, że Ty takiego bytowania nie masz i to jest właśnie powód, dla którego nie jesteś szczęśliwym ojcem piątki dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam: http://www.polsatnews.pl/wideo-program/panstwo-w-panstwie-odcinek-specjalny-zamach-na-prezydenta-adamowicza_6733919/

 

wychodzi na to, że ten koleś to świr (np. pił z kumplami, nagle wyciąga nóż i wbija w rękę jednego z nich. po chwili pyta go "dlaczego krwawisz?" xd), więc wiązanie tego z polityką jest żerowaniem na tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialiście się nad tym gdzie jest granica w ilości osób na ziemi czy w Polsce? Mnozmy się by zachować szansę na emeryturę, ale jak długo tym sposobem można. Są inne drogi?

Nie wiem jak to wygląda w przypadku całej Ziemi, ale jeśli chodzi o Polskę?

Gdybyśmy mieli zaludnienie na poziomie Holandii, wiecie - tego kraju pełnego ścieżek rowerowych, wiatraków, ładnej przyrody i parków, jednocześnie będącego drugim największym na świecie eksporterem żywności, to granica to około 150 milionów.

Przy bardzo szybkim tempie wzrostu ludności, jaki mieliśmy w PRL, osiągnięcie tej liczby zajęłoby nam około 150 lat. 

 

A co do Ziemi - dzietność w innym regionie świata w podobny sposób pomoże w Twojej emeryturze, jak na przykład to, że w Katarze płacą urzędnikom kilkanaście tysięcy dolarów pensji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w przypadku całej Ziemi, ale jeśli chodzi o Polskę?

Gdybyśmy mieli zaludnienie na poziomie Holandii, wiecie - tego kraju pełnego ścieżek rowerowych, wiatraków, ładnej przyrody i parków, jednocześnie będącego drugim największym na świecie eksporterem żywności, to granica to około 150 milionów.

Przy bardzo szybkim tempie wzrostu ludności, jaki mieliśmy w PRL, osiągnięcie tej liczby zajęłoby nam około 150 lat.

 

A co do Ziemi - dzietność w innym regionie świata w podobny sposób pomoże w Twojej emeryturze, jak na przykład to, że w Katarze płacą urzędnikom kilkanaście tysięcy dolarów pensji.

Są inne drogi?

Co do ilości osób na ziemi to ma to wpływ na ekologię, ale również na ekonomię. Tania siła robocza vs starzejace się społeczeństwa.

Kurcze jakoś do mnie nie przemawia te 150 mln w Polsce. Pewnie z 50 mln by wyjechało, ale i tak byłoby dosyć ciasno i głośno.

Może jednak jest jakaś inna droga?

Może pracować dłużej i wcześniej zaczynać? Czy tylko prokreacja nas uratuje?

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są inne drogi?

Są inne drogi, które da postęp technologiczny. Pytanie w jakim stanie dotrwa do tego czasu Polska.

 

Co do ilości osób na ziemi to ma to wpływ na ekologię, ale również na ekonomię. Tania siła robocza vs starzejace się społeczeństwa.

Wpłynie to na Polskę w sposób bardzo pośredni.

 

Kurcze jakoś do mnie nie przemawia te 150 mln w Polsce. Pewnie z 50 mln by wyjechało, ale i tak byłoby dosyć ciasno i głośno.

Dokładnie - tak samo jak w Holandii - nic tylko ścisk i hałas.

 

Może pracować dłużej i wcześniej zaczynać? Czy tylko prokreacja nas uratuje?

Faktycznie - 12 latki do kopalni, jak za dawnych czasów :)

Tak, tylko prokreacja w obecnej sytuacji nas uratuje. A przez nas, mam na myśli Polaków i naszą bliską przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.