Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast drugiego pytania już kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi. Na pewno nie jestem pasożytem a tyle ile wywaliłem na ZUS/podatki w zeszłym roku pokrywa pewnie stokrotnie to co powiedzmy, wziąłem w drugą stronę.

 

Nie zdajesz sobie chyba sprawy z tego ile kosztuje to z czego korzystasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie w tym kraju, bo jest ich 228. 

Więc skoro brakuje Ci wiedzy o tym, resztę tezy także zinterpretuję jako bzdurę od osoby wypowiadającej się na temat, o którym nie ma absolutnie żadnego pojęcia.

 

Nawet jak mu zapłaci 100 000$ miesięcznie, dalej jego ogół wydatków na jedzenie będzie procentowo do dochodu znacznie niższy od mojego. 

 

Aż dziw bierze, że muszę tłumaczyć, że wartość 1000 była wartością poglądową, mogłeś mi jeszcze wypomnieć zarobki hipotetycznego kucharza.

 

Bezos zarabia 4.5 miliona dolarow co godzine, wiec jak placi z tego nawet 10000 na kucharza miesiecznie to jest tak jakby osoba zarabiajaca 20 zeta za godzine wydawala na jedzenie 4 grosze miesiecznie. To sa Twoje proporcjonalne procenty.

 

Nie moje, bo to nie ja jestem autorem tej tezy :) Widocznie przeczytałem coś co nie ma pokrycia w rzeczywistości, Tobie się to na pewno nie zdarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie brałem udziału finansowego, tak samo jak nikt nie brał udziału w moim wychowaniu.

A Twoi rodzice nic nie robili w tym celu?

 

Natomiast drugiego pytania już kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi. 

Jak korzystasz z komputera do pracy, to wiesz chyba, że musisz go kupić. Sam Ci nie przyjdzie i nie wystarczy Ci go podpiąć do internetu i prądu, by działał. 

Jednocześnie uważasz, że człowiek się nagle pojawia sam z niczego, wystarczy mu dać zapłatę i już jedzie. Zero kosztów przy wychowaniu i edukacji.

Magia.

 

Kiedyś wszyscy mieli dzieci, więc się to niwelowało. Obecnie osoby bezdzietne pasożytują na osobach dzietnych za każdym razem, kiedy korzystają z usług innego człowieka, którego ktoś poniósł koszty.

Idziesz i kupujesz rano bułki od piekarza. Wyobraź sobie, że nikt tego piekarza nie wychował, bo mu się nie chciało i dzieci to wybór. Co byś wtedy zjadł? Na tekst, że zatrudniono by kogoś innego z góry napiszę, że tego kogoś innego najpierw także trzeba odchować. 

Z drugiej strony przeciwnicy PiS to nie tylko Antifa, KOD i lemingi z Wilanowa, ale również Stankiewicz, Zoll, Biedroń, Łętowska, Kosiniak- Kamysz czy chociażby prezydenci największych miast. 

No ba. Nigdy bym przy robieniu list tego typu nie zapomniał o Trzaskowskim. 

Aż dziw bierze, że muszę tłumaczyć, że wartość 1000 była wartością poglądową, mogłeś mi jeszcze wypomnieć zarobki hipotetycznego kucharza.

Napisałem to samo co Fluber, on Ci to zdołał wyjaśnić w bardziej prosty sposób.

 

Widocznie przeczytałem coś co nie ma pokrycia w rzeczywistości, Tobie się to na pewno nie zdarza :smile:

Zdarza. Po prostu jak przeczyta o płaskiej ziemi, zastanawia się chwilę nad sensem tego, zanim przekaże to dalej jako prawdę objawioną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to samo co Fluber, on Ci to zdołał wyjaśnić w bardziej prosty sposób.

 

Zdarza. Po prostu jak przeczyta o płaskiej ziemi, zastanawia się chwilę nad sensem tego, zanim przekaże to dalej jako prawdę objawioną. 

 

Chyba daleko od słowa gdzieś czytałem do prawdy objawionej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak wygląda struktura komentujących na ,,niezależnych" portalach oraz na youtube. Ilu z nich to pisowcy, ilu jest bliżej do Narodowców, Brauna czy Michałkiewicza. Być może faktycznie pisowcy są wśród nich najnormalniejsi a największy chlew robi reszta.

 

Z drugiej strony przeciwnicy PiS to nie tylko Antifa, KOD i lemingi z Wilanowa, ale również Stankiewicz, Zoll, Biedroń, Łętowska, Kosiniak- Kamysz czy chociażby prezydenci największych miast.

Ci co robia najwiekszy chlew to akurat na PiS jada tak jak i na PO (czyli, ze Zydy itp). Ze sa dziwnie kojarzeni z PiSem przez opozycje kiedy akurat te opozycje atakuja to akurat ladnie pokrywa sie z wynikami tego "badania" odnosnie zawyzonego poczucia krzywdy u antypisow :)

 

Mam nadzieje, ze nastepnym razem zreflektujesz sie piszac o 'iles tam razy wiekszym hejcie' po stronie pisow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Twoi rodzice nic nie robili w tym celu?

 

Jak korzystasz z komputera do pracy, to wiesz chyba, że musisz go kupić. Sam Ci nie przyjdzie i nie wystarczy Ci go podpiąć do internetu i prądu, by działał. 

Jednocześnie uważasz, że człowiek się nagle pojawia sam z niczego, wystarczy mu dać zapłatę i już jedzie. Zero kosztów przy wychowaniu i edukacji.

Magia.

 

Kiedyś wszyscy mieli dzieci, więc się to niwelowało. Obecnie osoby bezdzietne pasożytują na osobach dzietnych za każdym razem, kiedy korzystają z usług innego człowieka, którego ktoś poniósł koszty.

Idziesz i kupujesz rano bułki od piekarza. Wyobraź sobie, że nikt tego piekarza nie wychował, bo mu się nie chciało i dzieci to wybór. Co byś wtedy zjadł? Na tekst, że zatrudniono by kogoś innego z góry napiszę, że tego kogoś innego najpierw także trzeba odchować. 

 

 

Ok, teraz rozumiem o co Ci chodzi. Wszedłeś na wyższy level czyli: "pora wynagrodzić tych, dzięki którym mamy co jeść". 

 

Co do moich ś.p Rodziców wolał bym się nie wypowiadać.

 

Nie mniej Ci wszyscy ludzie, piekarze, dostawcy czy kogo tam wymienisz pracują za pieniądze a nie charytatywnie. Tak samo jak ja. I oni i ja robimy na swoje emerytury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz rozumiem o co Ci chodzi. Wszedłeś na wyższy level czyli: "pora wynagrodzić tych, dzięki którym mamy co jeść". 

 

Co do moich ś.p Rodziców wolał bym się nie wypowiadać.

 

Nie mniej Ci wszyscy ludzie, piekarze, dostawcy czy kogo tam wymienisz pracują za pieniądze a nie charytatywnie. Tak samo jak ja. I oni i ja robimy na swoje emerytury. 

Podobnie jak komputer pracuje na prąd. Jednak najpierw ktoś go musiał zbudować.

Pytanie jest skąd weźmiesz komputer jak go nikt nie zbuduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np z infrastruktury drogowej?

 

W Polsce jest przeszło 21 milionów pojazdów podlegających obowiązkowemu ubezpieczeniu OC. Czyli to się rozkłada.

 

Korzystając z infrastruktury drogowej, muszę opłacić szereg podatków aby móc z niej korzystać: podatek dochodowy od zarobku, bo w końcu na paliwo trzeba zarobić, VAT w paliwie, opłata paliwowa, opłata drogowa, strefy płatnego parkowania i dopiero wtedy mogę z niej skorzystać.

 

Serio uważasz, że więcej biorę niż daję?

Podobnie jak komputer pracuje na prąd. Jednak najpierw ktoś go musiał zbudować.

Pytanie jest skąd weźmiesz komputer jak go nikt nie zbuduje?

 

Najlepsze jest to, że współczesny system ekonomiczny sprawia że takie coś nikomu nie grozi. Jeśli jeden tego nie zrobi, na jego miejsce wchodzą małe żółte rączki i one to chętnie złożą. W Polsce nie ma rąk do pracy? Luz, ściągniemy sobie 1,5 miliona ukraińców.

 

Życie nie cierpi próżni. Kapitalizm jeszcze bardziej.

 

To co uprawiasz to dywagacje ekonomiczne na zasadzie 'co by było gdyby'. Gdyby przeprowadzić prawdziwe trzęsienie ziemi w polskim budżecie to byli byśmy na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest przeszło 21 milionów pojazdów podlegających obowiązkowemu ubezpieczeniu OC. Czyli to się rozkłada.

 

Korzystając z infrastruktury drogowej, muszę opłacić szereg podatków aby móc z niej korzystać: podatek dochodowy od zarobku, bo w końcu na paliwo trzeba zarobić, VAT w paliwie, opłata paliwowa, opłata drogowa, strefy płatnego parkowania i dopiero wtedy mogę z niej skorzystać.

 

Serio uważasz, że więcej biorę niż daję?

 

 

Jesli place 1000 podatku i moge jezdzic po drodze za 2 miliardy ktora jest mi potrzebna to wiecej dajesz czy bierzesz?:)

 

Myslisz ze czemu potrzebujesz pomocy 21 milionow kierowcow i jak to swiadczy o Twoim udziale?:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że współczesny system ekonomiczny sprawia że takie coś nikomu nie grozi. Jeśli jeden tego nie zrobi, na jego miejsce wchodzą małe żółte rączki i one to chętnie złożą. W Polsce nie ma rąk do pracy? Luz, ściągniemy sobie 1,5 miliona ukraińców.

Widzisz. Sęk w tym, że Ukraina ma dzietność jak my i się ten milion zaraz skończy.

Można zawsze sprowadzać muzułmanów czy murzynów. Po gettach w Europie Zachodniej i USA widać jak świetnie to działa i jak dobrze to poprawia system gospodarczy.

 

Życie nie cierpi próżni. Kapitalizm jeszcze bardziej.

Owszem. Zastanów się jednak, czy aby na pewno Ty nie będziesz ofiarą w trakcie wypełniania próżni :)

Trybiki historii mielą dość bezwzględnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli place 1000 podatku i moge jezdzic po drodze za 2 miliardy ktora jest mi potrzebna to wiecej dajesz czy bierzesz? :smile:

 

Myslisz ze czemu potrzebujesz pomocy 21 milionow kierowcow i jak to swiadczy o Twoim udziale? :smile:

 

Wierz mi, że płacę znacznie więcej niż 1000 podatku. Do tego na ten miliard pewnie 65% wyłożyła unia a 350mln skarb Państwa, gdzie oni wybudują drogę raz na 20 lat za te 350 mln, a ja podatki muszę płacić cały czas. I VAT i dochodowy i opłatę paliwową + masę innych...

 

Widzisz. Sęk w tym, że Ukraina ma dzietność jak my i się ten milion zaraz skończy.

Można zawsze sprowadzać muzułmanów czy murzynów. Po gettach w Europie Zachodniej i USA widać jak świetnie to działa i jak dobrze to poprawia system gospodarczy.

 

Owszem. Zastanów się jednak, czy aby na pewno Ty nie będziesz ofiarą w trakcie wypełniania próżni :smile:

Trybiki historii mielą dość bezwzględnie :smile:

 

Jeśli ja będę ofiarą, to my wszyscy będziemy.

 

Zaciekawiło mnie Twoje ostatnie zdanie - rozwiniesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli place 1000 podatku i moge jezdzic po drodze za 2 miliardy ktora jest mi potrzebna to wiecej dajesz czy bierzesz? :smile:

 

Myslisz ze czemu potrzebujesz pomocy 21 milionow kierowcow i jak to swiadczy o Twoim udziale? :smile:

 

2mld za drogę to jakieś 95zł na kierowcę, czyli Eld z tysiaka opłaca prawie 11 takich dróg. To chyba spoko ten udział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, że płacę znacznie więcej niż 1000 podatku. Do tego na ten miliard pewnie 65% wyłożyła unia a 350mln skarb Państwa, gdzie oni wybudują drogę raz na 20 lat za te 350 mln, a ja podatki muszę płacić cały czas. I VAT i dochodowy i opłatę paliwową + masę innych...

 

Dobra, teraz widze ze to bezcelowe:)

2mld za drogę to jakieś 95zł na kierowcę, czyli Eld z tysiaka opłaca prawie 11 takich dróg. To chyba spoko ten udział?

Droga kosztuje 2 miliardy. Ile drog moze oplacic Eld za tysiac zlotych?

 

Jedenascie:)

 

Ja czasami zapominam z kim tu dyskutuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz widze ze to bezcelowe:)

 

Droga kosztuje 2 miliardy. Ile drog moze oplacic Eld za tysiac zlotych?

 

Jedenascie:)

 

Ja czasami zapominam z kim tu dyskutuje:)

 

Skoro na drogę zrzuca się 21mln kierowców to wychodzi 95 zeta na kierowcę, czyli Eld dorzuca się do 10,5 takich dróg, lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz widze ze to bezcelowe:)

 

 

Owszem, bezcelowe. 

 

W końcu się zgadzamy.

 

Bo jak można dyskutować z kimś kto twierdzi że Państwo więcej daje niż samo bierze.

 

A przepraszam skąd niby bierze jak nie z moich, Twoich i nas wszystkich podatków?

 

Ba!

 

Tak bierze i tak zarządza, że rok w rok jest na grubym minusie który się regularnie powiększa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja będę ofiarą, to my wszyscy będziemy.

 

Zaciekawiło mnie Twoje ostatnie zdanie - rozwiniesz?

No nie do końca.

 

Widzisz, zapominasz o takich prostych kwestiach. Mówisz emigracja. Wszystkie kraje rozwinięte mają kryzys demograficzny i myślisz, że specjalnie dla Ciebie ustanowię wyjątkowo wysoką emeryturę dla imigranta? Czy też mając 50 lat będziesz w stanie w innym kraju łatwo się dostosować i dostać wysoką i dobrze płatną posadkę? Jak w takiej Korei starcy mają problem nawet z zatrudnieniem jako sprzątaczki, mimo że bardzo im zależy na tym.  

 

Są zawody mniej i bardziej elastyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.