Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie znasz detale z działalności Putina w NRD, uważaj na taką wiedzę.

Nie znam detali działalności Putina, ale wiem, że jednak Stasi to była agentura podległa, a nie konkurencyjna wobec KGB. 

W związku z czym podejrzewanie, że Putin zdawał relacje do Stasi, w których szpiegował dla nich KGB, do których miało wolny dostęp KGB, jest raczej mało plastyczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam detali działalności Putina, ale wiem, że jednak Stasi to była agentura podległa, a nie konkurencyjna wobec KGB. 

W związku z czym podejrzewanie, że Putin zdawał relacje do Stasi, w których szpiegował dla nich KGB, do których miało wolny dostęp KGB, jest raczej mało plastyczne.

 

 

10 lat po wojnie to faktycznie, ale potem już bardziej współpraca niż podległość wobec KGB. Ale w sumie niefortunnie dobrałem słowa z tym podwójnym agentem. Mea culpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jestem ruskim chłopem. Przychodzi Bolszewik i wciska kit, że będzie mi się lepiej żyło za jego panowania niż za Cara Mikołaja. Bolszewicy wygrywają rewolucję, i po jakimś czasie zaczynają konfiskować coraz więcej żywności, inwentarza żywego itd bo przecież trzeba wyżywić głodujące bolszewickie miasta i niezwyciężoną Hurrrrra Armię Czerwoną.

Wkurzam się i wraz sąsiadami w całej Guberni walczymy z Bolszewikami przez kilka lat w chłopskim powstaniu. W końcu Bolszeiwcy zaczynają zwyciężac, wpada Czeka na wioski i wyżynają kogo się da - mnie, moją rodzinę. Moją wioskę rozwalają ogniem artyleryjskim. Po wszystkim tworzą obozy koncentracyjne dla ocalałych członków mojej rodziny. Wszystko konfiskują. Ginie kilkadziesiąt tysięcy chłopów, w ciągu następnych kilka razy więcej umiera z głodu. I to tylko w guberni tambowskiej.

Dzieje się tak też na Powołżu, w rejonie Środkowej Wołgi,, Homelu, Rzeczycy, Tirgistanie, Czeczenii, Syberii itd.

Buntują się też marynarze w Kronsztadzie, Basmacze w Azji Środkowej itd.

 

Ale , tak tak, oczywiście, to przecież wypaczenia leninowsko-stalinowskie.

 

No oczywiscie ze przez wypaczenia, gdyby to była cecha systemu to takie tragedia zdarzały by sie regularnie a nie tylko w pierwszych 15 latach.

W kazdym razie ktoś kto chciał tej nowej sprawiedliwosci i zostawał komunistą nie wiedział do jakich tragedii to przy okazji doprowadzi.

Tak jak nie wiemy do czego nas doprowadzi konflikt z UE, albo ewentualna śmierć kaczyńskiego i przejęcie władzy przez niewiadomo kogo.

Chodzi jednak o warunki poczatkowe i idee jakie im przyświecały - ludzie zawsze głosują za tymi ideami, nie wiedząc do czego to tak naprawde doprowadzi, bo później one  sie "wykrzywiaja" czasem bardziej czasem mniej, a czasem pozostaja tylko obietnicami.

Ta idea (wolnosci równosci sprawiedliwości) była najpotęzniejsza w dziejach, 100 razy silniejsza niz 3x15 Tuska czy 500+ Kaczyńskiego.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiscie ze przez wypaczenia, gdyby to była cecha systemu to takie tragedia zdarzały by sie regularnie a nie tylko w pierwszych 15 latach..... .

Ja pierd***. Ten facet jest jak synergia.

Goebbels + Mokotow = darkonza

No przepraszam bardzo, ale Irving i syn Nowackiej to przy tym negacjoniście mały pikuś.

Fajnie. No przecież tylko przez 15 lat wyrżnęli kilkanaście mln ludzi, potem tylko kilka, a potem w Katyniu i innych miejscach kaźni tylko marne 20 tysiecy.

W X Pawilonie około 2 tysięcy.

To tylko wypaczenia.

Dla takich debili bawiących się w komunizm tylko cepem w leb.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobraź sobie aby właśnie wszędzie było muzułmanin lub islamista i badaj nastroje społeczne.

ale przecież i tak każdy wie że krzyczeli te swoje modły więc nastroje tak czy inaczej są prawdopodobnie dość jasno sprecyzowane

 

W ręce rock której słucham non stop powiedzieli jasno że to islamscy redykalowie

 

 

Poproszę o bana dla darknozy za szerzenie komunizmu i zaprzeczanie zbrodniczej historii tego reżimu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież i tak każdy wie że krzyczeli te swoje modły więc nastroje tak czy inaczej są prawdopodobnie dość jasno sprecyzowane

 

 

właśnie nie są. tutaj reagują cenzurą czego nie pochwalam ponieważ najważniejsza jest prawda ale jak będzie się dosypywało do pieca to w końcu partia o radykalnym stosunku do obcych dojdzie do władzy i możemy mieć powtórkę z rozrywki. ja wiem że prawica uważa to za działanie lewactwa a po prostu rządzący za pomocą  mediów próbują studzić nastroje a nie radykalizować .

Poproszę o bana dla darknozy za szerzenie komunizmu i zaprzeczanie zbrodniczej historii tego reżimu

 

to jest cenzura ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiscie ze przez wypaczenia, gdyby to była cecha systemu to takie tragedia zdarzały by sie regularnie a nie tylko w pierwszych 15 latach.

W kazdym razie ktoś kto chciał tej nowej sprawiedliwosci i zostawał komunistą nie wiedział do jakich tragedii to przy okazji doprowadzi.

Tak jak nie wiemy do czego nas doprowadzi konflikt z UE, albo ewentualna śmierć kaczyńskiego i przejęcie władzy przez niewiadomo kogo.

Chodzi jednak o warunki poczatkowe i idee jakie im przyświecały - ludzie zawsze głosują za tymi ideami, nie wiedząc do czego to tak naprawde doprowadzi, bo później one  sie "wykrzywiaja" czasem bardziej czasem mniej, a czasem pozostaja tylko obietnicami.

Ta idea (wolnosci równosci sprawiedliwości) była najpotęzniejsza w dziejach, 100 razy silniejsza niz 3x15 Tuska czy 500+ Kaczyńskiego.

 

Teraz dopiero to przeczytałem. Czyli rozumiem, że Marks nie mówił i nie pisał o potrzebie krwawej rewolucji ?  Nie było wiadomo wcześniej jaki to będzie ustrój ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem że prawica uważa to za działanie lewactwa a po prostu rządzący za pomocą mediów próbują studzić nastroje a nie radykalizować .

to jest cenzura ;]

ja wiem ze lewica uwaza to za dzialanie prawactwa a po prostu czesc spoleczenstwa oczekuje od mediow prawdy (szczegolnie tych gdzie na sztandarze sa hasla typu "cala prawda cala dobe")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.