Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolonizację zastąpiła globalizacja, ten proces popierało USA bo to w istocie przejęcie dotychczasowych kolonii na trochę innych zasadach zamiast kontroli sprawowanej politycznie, mamy kontrole sprawowaną finansowo przez FED, a pętle na drzewach za nieposłuszeństwo zastąpiły pętle kredytowe.

tak, dokładnie. ale wracając do tematu to nie wina Churchilla. rozpad imperium nastał tak jak w większości przypadkach historii, czyli się wypaliło. zmiana Churchilla w Poczdamie świadczy o tym że Brytyjczycy jak zwykle praktyczni , w wyborach zdecydowali że Winston musi odejść. cały praktycznie XX wiek to rywalizacja USA oraz Niemiec , a PKB UE przed kryzysem świadczy o tym że to trwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczere zmartwienie w naszej sprawie. Damy sobie radę. A jak w Twoim mieście wygląda sytuacja, wszyscy zdrowi?

Widzę zawiedzione oczekiwania:)

 

W moim mieście jest jeszcze gorzej z wieloma rzeczami, ale ludzie głosują podobnie jak w Warszawie, więc muszę cierpieć, choć nie daję sobie rady tak dobrze jak Ty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę zawiedzione oczekiwania:)

 

W moim mieście jest jeszcze gorzej z wieloma rzeczami, ale ludzie głosują podobnie jak w Warszawie, więc muszę cierpieć, choć nie daję sobie rady tak dobrze jak Ty:)

Nie, nie jestem zawiedziony tą ostatnią wrzutką. To niestety jest problem od wielu lat mnie to też dotknęło przed bodajże 3 latami.

W artykule jest lekkie przekłamanie/niedoinformowanie.

Podwyżka nie może być z roku na rok większa niż bodajże o 100% a dojście do tych szokujący h kwot jest rozłożone na kilka lat. Może drobiazg, niewiele wynoszący do sprawy, ale pominięcie tego pomoże zrobić bardziej szokujący artykuł.

 

Od tego jest sko, łatwo się odwołać i często da się obniżyć.

 

Stawki są stałe i odwołują się do wartości gruntu, który jest co jakiś czas uaktualniany przez rzeczoznawcę na wniosek dzielnicy. Widziałem taką ekspertyzę w moim przypadku i fakt, że pewnie też mógłbym to zrobić :)

 

Te stawki podane, są stawkami za rok i wcale nie są szokujące w Warszawie.

 

Super Expressu jest rzetelnym źródłem informacji. Rozumiem, że wszystkie ich artykuły bierzesz jako prawdę objawioną, czy tylko te które odpowiadają Twojemu swiatopogladowi politycznemu/obyczajowemu?

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jestem zawiedziony tą ostatnią wrzutką. To niestety jest problem od wielu lat mnie to też dotknęło przed bodajże 3 latami.

W artykule jest lekkie przekłamanie/niedoinformowanie.

 

Oczywiście, że jest niedoinformowanie. Nie napisano, że ta podwyżka o kilkaset procent wynika z tego, że od 1 stycznia 2019 trzeba będzie przez 20 lat płacić tzw. opłatę przekształceniową, zależną od wartości gruntu, więc jako, że wybory już ogarnięte, teraz na gwałtu tery walą podwyżkami, żeby zdążyć przed 1 stycznia:)

 

 

Super Expressu jest rzetelnym źródłem informacji. Rozumiem, że wszystkie ich artykuły bierzesz jako prawdę objawioną, czy tylko te które odpowiadają Twojemu swiatopogladowi politycznemu/obyczajowemu?

Dałbym linka z Wyborczej, ale tam jest paywall:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzysz rzetelnosc zrodla? Zgodnoscia ze swoim swiatopogladem?

Wystarczy, że widzę niektóre nagłówki i coś mi nakazuje mieć ograniczone zaufanie co do tendencyjnosci tych artykułów. Ma być szokująco i jest.

"Kosmici mnie oszukali" - traktuje z pewną rezerwą itd, itp.

Oczywiście, że jest niedoinformowanie. Nie napisano, że ta podwyżka o kilkaset procent wynika z tego, że od 1 stycznia 2019 trzeba będzie przez 20 lat płacić tzw. opłatę przekształceniową, zależną od wartości gruntu, więc jako, że wybory już ogarnięte, teraz na gwałtu tery walą podwyżkami, żeby zdążyć przed 1 stycznia:)

 

Rozumiem, że wiesz kiedy był złożony wniosek o wycenę gruntów i wiesz ile czasu to zajmuje i wszytko pasuje pod Twoją tezę, bo musi. Dlaczego we wszystkich dzielnicach tego teraz nie zrobili?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkowanie wieczyste w Warszawie to stały problem i tu spodziewałem się ciągłego poprawiania stawek w górę.

Kolejny raz krzykliwy materiał jest tak nieprecyzyjny ze chyba trzeba przestać czytać.

Niezależnie od redakcji artykułu i przekłamań to fatalny PR dla władz Warszawy. Połączenie obietnic ostrych zniżek w bardzo podobnej tematyce z realnym podniesieniem rachunku od stycznia to bardzo sprzeczne działania. I bolesne i niepopularne.

 

Wystarczyła zapowiedź ze będą porządkowane finanse Stolicy i potem info ze to przejaw tego ale ekipa wolała kiełbasę wyborcza

 

Tu jest taka niekompetencja na każdym szczeblu ze szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że widzę niektóre nagłówki i coś mi nakazuje mieć ograniczone zaufanie co do tendencyjnosci tych artykułów. Ma być szokująco i jest.

"Kosmici mnie oszukali" - traktuje z pewną rezerwą itd, itp.

 

Podasz link? (w Google'u znalazłem tylko "Ufo mnie oszukało" - ale to z Faktu)

 

Jakie nagłówki należy traktować poważnie? Jakie jest kryterium?

 

I najważniejsze: co Ci nakazuje mieć to ograniczone zaufanie?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wiesz kiedy był złożony wniosek o wycenę gruntów i wiesz ile czasu to zajmuje i wszytko pasuje pod Twoją tezę, bo musi. Dlaczego we wszystkich dzielnicach tego teraz nie zrobili?

Nie wiem, wiem kiedy są te podwyżki wysyłane, na ile przed ustaleniem opłaty przekształceniowej, jakiej są wielkości i jak to koresponduje z obniżeniem bonifikat w Radzie Warszawy kilka dni temu ( oczywiście nie dla wszystkich, bo deweloperom bonifikat nie obniżono)

 

Prawdopodobnie tylko Mokotów zaspał, wycenę można robić nie częściej niż raz na 3 lata. Tylko co innego było mówione w kampanii, a co innego dzieje się teraz w Warszawie. Czy nie mam prawa do rozliczania z obietnic wyborczych polityków?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mierzysz rzetelność wybiórczej którą z upodobaniem tu każdorazowo objeżdżasz?

 

Wnies choć jeden raz coś konkretnego do dyskusji a nie tylko rzucasz jednozdaniowe głupie nieśmieszne wpisy

Poprosze cytat z objezdzania GW (skoro robie to "kazdorazowo" to nie powinien byc problem). Chyba ze to byl taki nic nie wnoszacy, niekonkretny wpis.

 

A moje pytania do Tecu nie roznia sie niczym od jego standardowych pytan ("jaka jest prawda?" itp). Czemu wybiorczo (hihi) Ci to przeszkadza?

 

Aha - cieszy mnie ze mamy inne poczucie humoru (serio) :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

c***owo na maksa

 

ochlokracja w pełnym wydaniu, teraz albo wajcha przejdzie dalej ku dyktaturze albo wróci z powrotem demokracji

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej konkretnej sprawie zarówno protesty, jak i skargi były słuszne.

 

Zresztą PiS nie raz i nie dwa skarżył się na Polskę do UE oraz wyprowadzał swoich zwolenników na ulicę, zatem nie rozumiem czemu inne środowiska miałaby za te same działania być nazywane zdrajcami czy sprzedawczykami.

 

 

Pewnie dlatego, że demolowano miasta.

 

 

 

Tak tylko ci przypomnę, że twój idol Janusz Kurwin- Mikke poparł pacyfikację mniej radykalnych protestów w Chinach za pomocą czołgów i broni maszynowej.  :panda:

 

Dla Ciebie ktoś kto donosi na swój kraj czekając na interwencję z zewnątrz postępuje słusznie, dla mnie to zdrajca. Tu się nie dogadamy, nie ma sensu dyskutować.

 

Dyskusja na poziomie, ja się pytam dlaczego PE nie urządza przesłuchania Macrona, a Ty mi wyjeżdżasz z Korwinem, jakbym był co najmniej jego rzecznikiem, albo miał jego ołtarzyk w sypialni. WTF

jak mierzysz rzetelność wybiórczej którą z upodobaniem tu każdorazowo objeżdżasz?

 

Wnies choć jeden raz coś konkretnego do dyskusji a nie tylko rzucasz jednozdaniowe głupie nieśmieszne wpisy

 

Serio trzeba mierzyć rzetelność tej najbardziej szkodliwej dla naszego kraju gazety? Gazety tak antypolskiej, że wyjebało skalę?

 

P.S. Nie umiem w cytaty :( Sorry

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.