Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wspaniała zachodnia demokracja!

 

Dobrze, że mamy się od kogo uczyć!

 

aha, teza - rząd PiSu jest najbardziej pacyfistycznym rządem obecnego (cywilizowanego świata). Zapraszam do dyskusji.

A jaki ma być, skoro najmniejsze uchybienie może sprawić, że ta zachodnia demokracja wpadnie do nas robić porządek, a widać, że nie przebierają w środkach? Trzeba uważać, żeby w pewnym momencie nas tak nie skopali, jak demonstrantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jaki sposób PE się wypowiadał o reakcji PiS na protesty w Polsce?

 

Morawiecki był pytany o zatrzymanie Frasyniuka, ale nie podczas obrad PE tylko na konferencji prasowej po posiedzeniu PE.

 

No tak, przecież nie było przesłuchania w PE w związku z wprowadzaniem komunizmu, faszyzmu i weganizmu u nas w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że dotyczyła. Pisałem że na protesty w Polsce podniósł się w PE klangor, na protesty w FR klangoru nie ma.

 

Nie przypominam sobie żeby PE interesował się protestami w Polsce (ani tych KODu przeciwko rządowi PiS, ani tych przeciwko ACTA i Tuskowi, ani żadnymi innymi).

 

Interesował się natomiast niezbyt praworządnymi działaniami PiS. Co to ma jednak wspólnego z Francją to nie wiem. PE ma wezwać Macrona do wyjaśnień dlaczego podwyższono we Francji akcyzę czy o co ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie żeby PE interesował się protestami w Polsce (ani tych KODu przeciwko rządowi PiS, ani tych przeciwko ACTA i Tuskowi, ani żadnymi innymi).

 

Interesował się natomiast niezbyt praworządnymi działaniami PiS. Co to ma jednak wspólnego z Francją to nie wiem. PE ma wezwać Macrona do wyjaśnień dlaczego podwyższono we Francji akcyzę czy o co ci chodzi?

 

Skoro wzywano do wyjaśnień czemu w PL pozwolono na marsz "60 000 faszystów" to chyba tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytujesz słowa jednego typka z PE (który się ,,nieco" zagalopował), sugerując, że to jakieś oficjalne stanowisko całego PE. Nieładnie. :smile:

 

Przecież w PE został przegłosowany(!) zapis z apelem o potępienie MN :smile:

 

Tak więc chyba można to uznać za oficjalne stanowisko PE. C'nie?

 

https://wiadomosci.wp.pl/pe-przyjal-kolejna-rezolucje-ws-polski-6188013237454977a

 

Skoro głosowania w takiej poważnej instytucji dotyczą takich rzeczy jak 4 transparenty to ja bym (jako mieszkaniec UE) oczekiwał też jakiegoś głosowania w związku z rozróbami we Francji (kuwa te rozróby doszły przecież już pod gmach tegoż Parlamentu :grin:, toż nawet najgroźniejsi polscy faszyści z tego roku nie dali rady aż tam racy dorzucić!)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w PE został przegłosowany(!) zapis z apelem o potępienie MN :smile:

 

Tak więc chyba można to uznać za oficjalne stanowisko PE. C'nie?

 

https://wiadomosci.wp.pl/pe-przyjal-kolejna-rezolucje-ws-polski-6188013237454977a

 

Skoro głosowania w takiej poważnej instytucji dotyczą takich rzeczy jak 4 transparenty to ja bym (jako mieszkaniec UE) oczekiwał też jakiegoś głosowania w związku z rozróbami we Francji (kuwa te rozróby doszły przecież już pod gmach tegoż Parlamentu :grin:, toż nawet najgroźniejsi polscy faszyści z tego roku nie dali rady aż tam racy dorzucić!)

 

Dobra, ale to trochę tak nie wygląda. Wątpię aby w PE znalazł się francuz, który donosi na swój kraj w każdej możliwej sytuacji. A u nas niestety i PiS to wcześniej robił (chociaż w małej skali) i teraz robi to PO. To co wyprawiają Pitera, agent Boni czy Róża von Goebbels jest skandaliczne. Oni cały czas tam nawołują PE aby się w sprawie Polski śpieszył. A ten zje***y nieumyty Verc***stadt szczerzy te swoje krzywe niemyte zęby. 

 

Dosłownie żal mi naszego kraju. A jak ludzie ich z powrotem ludzie wybiorą to będę wiedział, że ten lud jest tak głupi, że mu się tacy przedstawiciele należą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w PE został przegłosowany(!) zapis z apelem o potępienie MN :smile:

 

Tak więc chyba można to uznać za oficjalne stanowisko PE. C'nie?

 

https://wiadomosci.wp.pl/pe-przyjal-kolejna-rezolucje-ws-polski-6188013237454977a

 

Skoro głosowania w takiej poważnej instytucji dotyczą takich rzeczy jak 4 transparenty to ja bym (jako mieszkaniec UE) oczekiwał też jakiegoś głosowania w związku z rozróbami we Francji (kuwa te rozróby doszły przecież już pod gmach tegoż Parlamentu :grin:, toż nawet najgroźniejsi polscy faszyści z tego roku nie dali rady aż tam racy dorzucić!)

 

Zgodzę się, że na podstawie paru zdjęć niektórzy wyrobili sobie przesadzony obraz o całym marszu. Tutaj zabrakło głębszej refleksji.

 

Z drugiej strony procentowo to tam było znacznie więcej faszystów niż - dla przykładu - sędziów kradnących pendrivy (jeden z głównych argumentów za reformami PiS). To tak apropo postrzegania ogółu przez pryzmat jednostkowych przypadków. :nevreness:

 

To w końcu nie wiem o co chodzi - UE ma potępić Macrona czy protestujących? A może obie strony?

Dosłownie żal mi naszego kraju. A jak ludzie ich z powrotem ludzie wybiorą to będę wiedział, że ten lud jest tak głupi, że mu się tacy przedstawiciele należą. 

 

Mnie najbardziej boli, że Rychu Peja ma tu szansę uczciwie zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu nie wiem o co chodzi - UE ma potępić Macrona czy protestujących? A może obie strony?

 

Zrobić cokolwiek? :D jakieś zaniepokojenie wyrazić czy cuś (tak na początek)- bo teraz wygląda to tak, że kiedy we Francji czy Hiszpanii jest konkretna rozpierducha to eurourzędasy przewracają oczami jakby nigdy nic a kiedy w PL czy na Węgrzech ktoś pierdnie to od razu histeria.

 

Mnie najbardziej boli, że Rychu Peja ma tu szansę uczciwie zarobić.

 

Zawistny Polaku!

 

Dobra, ale to trochę tak nie wygląda. Wątpię aby w PE znalazł się francuz, który donosi na swój kraj w każdej możliwej sytuacji. A u nas niestety i PiS to wcześniej robił (chociaż w małej skali) i teraz robi to PO. To co wyprawiają Pitera, agent Boni czy Róża von Goebbels jest skandaliczne. Oni cały czas tam nawołują PE aby się w sprawie Polski śpieszył. A ten zje***y nieumyty Verc***stadt szczerzy te swoje krzywe niemyte zęby. 

 

Dosłownie żal mi naszego kraju. A jak ludzie ich z powrotem ludzie wybiorą to będę wiedział, że ten lud jest tak głupi, że mu się tacy przedstawiciele należą. 

 

A to inna sprawa. Niestety naród polski jeśli chodzi o jakieś poczucie jedności, solidarność (hihi) i tego typu kwestie wypada dość marnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić cokolwiek? :grin: jakieś zaniepokojenie wyrazić czy cuś (tak na początek)- bo teraz wygląda to tak, że kiedy we Francji czy Hiszpanii jest konkretna rozpierducha to eurourzędasy przewracają oczami jakby nigdy nic a kiedy w PL czy na Węgrzech ktoś pierdnie to od razu histeria.

 

No Tusk coś tam mógłby powiedzieć dla uspokojenia nastrojów. ;) Ale do podejmowania takich oficjalnych działań przez UE to w zasadzie nie ma podstaw.

 

Jeżeli chcesz szukać analogii do Polski to bardziej pasuje przykład chociażby Włoch, którym dojebano parę mln euro kary za niedostosowanie się do decyzji dotyczącej gospodarowania odpadami.

 

 

A to inna sprawa. Niestety naród polski jeśli chodzi o jakieś poczucie jedności, solidarność (hihi) i tego typu kwestie wypada dość marnie.

 

Nie gorzej niż Wielka Brytania czy Hiszpania. Nawet nie mamy swoich odpowiedników Szkocji, Katalonii czy Kraju Basków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Tusk coś tam mógłby powiedzieć dla uspokojenia nastrojów. ;) Ale do podejmowania takich oficjalnych działań przez UE to w zasadzie nie ma podstaw.

 

Tym bardziej nie ma podstaw do poddawania pod głosowanie "faszyzmu w Polsce".

 

Jakby UE faktycznie zajmowała się wyłącznie sprawami około-gospodarczymi - to byłoby spoko, ale w tym wypadku wychodzą podwójne standardy - cały czas o tym piszę.

 

Jeżeli chcesz szukać analogii do Polski to bardziej pasuje przykład chociażby Włoch, którym dojebano parę mln euro kary za niedostosowanie się do decyzji dotyczącej gospodarowania odpadami.

 

Czy Ty właśnie porównałeś katastrofę ekologiczną do wywalenia Gersdorfowej ze stołka? Lol.

 

Nie gorzej niż Wielka Brytania czy Hiszpania. Nawet nie mamy swoich odpowiedników Szkocji, Katalonii czy Kraju Basków.

 

ale oni tłukli się historycznie - u nas nie ma takich podstaw za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty właśnie porównałeś katastrofę ekologiczną do wywalenia Gersdorfowej ze stołka? Lol.

 

Tam chyba nie chodziło o żadną katastrofę, tylko o olewanie pewnych norm dotyczących odpadów. I czemu mam tego nie porównywać? I jedno i drugie narusza praworządność tylko w różnym stopniu. Policja ma nie przyjąć zgłoszenia o kradzieży samochodu, bo właśnie ściga mafię?

 

Tym bardziej nie ma podstaw do poddawania pod głosowanie "faszyzmu w Polsce".

 

To jedno zdanie o faszyzmie na MN faktycznie mogli sobie darować.

 

Jakby UE faktycznie zajmowała się wyłącznie sprawami około-gospodarczymi - to byłoby spoko, ale w tym wypadku wychodzą podwójne standardy - cały czas o tym piszę.

 

Podwójne standardy by były  wtedy, gdyby Polacy teraz wyszli na ulicę przeciwko rosnącym cenom, rozpierdalali miasto i atakowali policję, a PE krytykował by PiS za użycie gazu łzawiącego i pałek przez policjantów, chociaż nie robi tego w przypadku Francji.

 

Podwójne standardy by były wtedy, gdyby w innym kraju rząd samowolnie skrócił kadencję konstytucyjnego organu albo nie opublikował orzeczenia trzeciej władzy a pomimo to nie spotkałby się z żadną reakcją UE.

 

Podwójne standardy by były również wtedy, gdyby rząd Tuska/Schetyny skrócił w analogiczny sposób kadencję Adriana albo nie opublikował jakiegoś jego rozporządzenia a pomimo to nie spotkałby się z żadną reakcją UE.

 

To są przykłady podwójnych standardów.

 

PiS cierpi na syndrom oblężonej twierdzy i wmawia swojemu elektoratowi, że wszyscy się na nich uwzięli a to nie ma wiele wspólnego z prawdą. Zresztą sami się właściwie wielokrotnie podłożyli. Nawet Gowin i Pawłowicz w pewnym momencie zdobyli się na szczerość i przyznali, że w sumie to lecą w ch**a, ale muszą to kontynuować. Inna sprawa, że PiS nie miał wcale na celu poprawy funkcjonowania państwa czy zrobienia dobrze obywatelom (w to wierzy już chyba tylko najtwardsza i najgłupsza część ich elektoratu).

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójne standardy by były  wtedy, gdyby Polacy teraz wyszli na ulicę przeciwko rosnącym cenom, rozpierdalali miasto i atakowali policję, a PE krytykował by PiS za użycie gazu łzawiącego i pałek przez policjantów, chociaż nie robi tego w przypadku Francji.

 

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/morawiecki-w-strasburgu-o-zakuciu-frasyniuka-w-kajdanki-bylo-chyba-niepotrzebne-aa-iRjc-GXpE-MSVJ.html

 

Manfred Weber zapytał premiera Morawieckiego, dlaczego pokojowe protesty ludzi, takich jak Władysław Frasyniuk, kończą się w Polsce aresztem.

 

dalej nie chce mi się przez beton przebijać, sorka (wolę sobie mecze polukać)!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale tu też się policja trochę podłożyła z tymi kajdankami dla Frasyniuka (nawet Morawiecki przyznał, że to była nadgorliwość). Mogli przewidzieć, że to pójdzie w świat jako aresztowanie.

 

Widać jednak, że niektórzy z członków PE dość średnio się przygotowali do debaty. :moon:

 

Ale Komisja Wenecka czy TSUE to jednak trochę wyższy level niż debata w PE oparta na dość luźnej formule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale tu też się policja trochę podłożyła z tymi kajdankami dla Frasyniuka (nawet Morawiecki przyznał, że to była nadgorliwość). Mogli przewidzieć, że to pójdzie w świat jako aresztowanie.

Wydaje mi się, że policjanci mają większe pojęcie od Morawieckiego o tym, kiedy należy lub trzeba używać kajdanek, więc nie jemu oceniać poziom nadgorliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić cokolwiek? :D jakieś zaniepokojenie wyrazić czy cuś (tak na początek)- bo teraz wygląda to tak, że kiedy we Francji czy Hiszpanii jest konkretna rozpierducha to eurourzędasy przewracają oczami jakby nigdy nic a kiedy w PL czy na Węgrzech ktoś pierdnie to od razu histeria.

 

co wolno wojewodzie to nie Tobie smrodzie! Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.