Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram kolesia i rozumiem. Oglądam sobie ligę angielską a na boisku kilku Anglików. Jak zaczynałem się interesować piłką to obcokrajowcy byli fajnym uzupełnieniem (np. Eric Cantona). Teraz proporcje są odwrotne. Nie kapuję tak szczerze mówiąc jak ludzie mogą się teraz mocno identyfikować z drużynami, w których czasami ciężko wypatrzyć wychowanka.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję Tottiego, ale tak może zrobić tylko wielka gwiazda. Jak mam na koncie 10 milionów to to czy za sezon dostanę 5 czy 8 milionów lata mi koło pyty. Ale jak mam dostać 5 zamiast 1 a krezusem nie jestem to sprawa wygląda inaczej.

Totti był na biletach rzymskiej komunikacji miejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Totti spoko, lubię gościa i to piękny przykład piłkarza-ikony swojego klubu, ale...

 

Marzy mi się powrót do czasów, gdy w zespole ligowym mogło występować zaledwie dwóch obcokrajowców. 

 

To jest jednak przegięcie w drugą stronę. Kiedyś były inny czasy, ale nie rozumiem czemu dziś piłkarze mieliby mieć pozamykane drzwi z powodu tak rygorystycznego ograniczenia. Polska dla Polaków, Ziemia dla ziemniaków? Meh, skoro dzieci mogą studiować na zagranicznych uniwersytetach a dorośli w innych (innych niż piłkarz) zawodach dowolnie wybierać miejsce pracy to nie rozumiem jak mogłoby być inaczej w piłce nożnej. 

Z drugiej strony oczywiście rozumiem, że nie wszystkim podobają się kluby pełne zagranicznych piłkarzy czy też w ogóle tak częste zmiany barw. Potrzebny jest tutaj jakiś złoty środek, pewne ograniczenia w niektórych przypadkach mogą być wskazane, ale wspomniane przez Francesco dwa miejsca dla obcokrajowców to gruba przesada.

Kurde, przecież to utrudniłoby karierę nawet niektórym dzieciakom, które uczą się kopanej w młodzieżowych szkółkach, na młodszych szczeblach też przecież mamy dzieci zza granicy, bo niby czemu nie?

Myślę, że dla fanów rywalizacji narodowych odpowiednie będą rozgrywki reprezentacyjne, kluby nie pozwolą sobie na takie ograniczenia, kibice na pewno również byliby podzieleni.
 

Nie kapuję tak szczerze mówiąc jak ludzie mogą się teraz mocno identyfikować z drużynami, w których czasami ciężko wypatrzyć wychowanka.

 

Wychowankowie wychowankami, ludzie czasem przywiązują zbyt wielką (moim zdaniem oczywiście) wagę do tego statusu a przecież to w dużej mierze kwestia miejsca urodzenia co nie powinno mieć aż takiego znaczenia, przynajmniej ja tak to widzę. Na klubowych wychowanków zazwyczaj spogląda się przychylniejszym okiem, ale nie popadajmy w skrajności.

Poza tym ludzie mogą się identyfikować z klubem a niekoniecznie z poszczególnymi zawodnikami. Przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat kibicowania, przez klub przetoczy się fala zawodników, to normalne. Niektórzy 'najemnicy' mogą reprezentować tożsamość klubu lepiej od przeciętnego wychowanka, nie można generalizować.

Odnośnie Pogby to spójrzcie na to:

 

https://twitter.com/adidasfootball/status/758208449666744320

 

Kosze na śmieci w Neapolu:

 

CoXZ2OSWIAAbDsy.jpg

 

 

 

CoYdzTyWEAAHUdl.jpgd

 

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo już na kogo może trafić Legia w ostatniej rundzie eliminacji?

Na ten moment cięzko powiedzieć, bo po wynikach pierwszych meczów nadal mało wiemy.

 

Ranking wygląda tak: 

 

Olympiakos 53,500
Celtic 35,310
Viktoria Pilzno 34,615
Salzburg 34,520
BATE 27,90
 
Ludogoretz 25,650
Dinamo Zagrzeb 21,425
FC Kopenhaga 20,625
Legia 19,925
APOEL 15,535
Qarabag 12,60
Astana 12,525
Rosenborg 11,165
Astra Giurgiu 10,270
CRVENA 5,70
Hapoel Beer Sheva 3,975
 
Z wyższym rankingiem od Legii na 99% dalej przejdą BATE(1-0 home a powinno być z 4), Salzburg (0-1 away), Dinamo (2-0 home).
Więc, żeby Legia była rozstawiona muszą się obsrać 3 zespoły z piątki Olympiakos (0-0 home), Celtic (1-1 away), Pilzno (0-0 home), Ludogoretz (2-2 home), Kopenhaga (1-1 away). Jest to jak widać wykonalne, ale raczej nastawiałbym się jednak na rywala z tej grupy rozstawionej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz Elwood, można? :smile:

Okazuje się, że rankingi, z których korzystałem nie obejmowały jednego sezonu. (90minut.pl ssie)

 

Ale to w sumie lepiej dla Legii bo 2 drużyny z szóstki Olympiakos, BATE, Salzburg, Pilzno, Celtic, APOEL muszą odpaść, żeby dać polakom rozstawienie.

Kwestia czy lepiej grać z nierozstawionymi np. Karabachem czy Rosenborgiem niż Pilznem i APOELem? Nie sądzę. 

Skoro ich ograją to znaczy, że są mocniejsi i rozstawienie nie wiele zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ci nierozstawieni wcale słabo nie wyglądają, zresztą zawsze tak było, że na koniec ten przeciwnik nigdy jakiś słaby nie był, przynajmniej na tle naszych drużyn, szkoda na pewno tego Cwelticu, bo Maribor to byli akurat cieniasy, no ale tamta Legia była najsilniejsza od czasów Wisły Kasperczaka

 

cieszy postawa obrony i tu należy upatrywać jakiekolwiek szanse

 

Dąbrowski kiedy oficjalnie przechodzi?

 

lubię Miedziowych, mają styl, Stokowiec to dobry trenerio, debil Wójcik pewnie zasnąć teraz nie może

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ci nierozstawieni wcale słabo nie wyglądają, zresztą zawsze tak było, że na koniec ten przeciwnik nigdy jakiś słaby nie był, przynajmniej na tle naszych drużyn, szkoda na pewno tego Cwelticu, bo Maribor to byli akurat cieniasy, no ale tamta Legia była najsilniejsza od czasów Wisły Kasperczaka

 

tylko ze wtedy Celtic awansowal i daltego byl rozstawiony i gral z Mariobrem.

gdyby to Legia awansowala gralaby z kimś rozstawionym, nie z Mariborem, najprawdopodobniej z kims z czworki Steaua, Apoel, Dinamo, Sparta, na moje mogli by ich nie przejsc

 

http://www.90minut.pl/~mogiel/misc/rywale-legii-iv-elm-2014-07-31.html

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Wisłę kupił jakiś cwaniaczek z Warsaw shore robiący za słupa a dyrektorem został były piłkarz o aparycji wiejskiego głupka szkoda że tak zasłużony klub trafia w ręce takich ludzi nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.