Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Mkhitaryan + Bailly +Pogba = 200 milionów Euro. Mourinho bawi się grubo.

no i jeszcze Ibra który mimo ze przyszedł jako FA to za podpis pewnie zgarnał tyle co budżet nie jednego klubu  w seria a czy primera division Mino Raiola  już oto zadbał, bogatemu nikt nie zabroni ale jak już miałbym z Juve kogoś brać za ponad  100 mln to brałbym Dybale a nie Pogbe, 120 za Francuza to jakiś abstrakt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dybala na to niby na jaka pozycje i za kogo? Przeciez na pozycje Pogby "jest potrzeba", a wydac 100 baniek na Dybale chyba nie ma wielkiego sensu.

A wydanie 120 baniek na Progbe ma sens? Moim zdaniem skoro taki Kroos jest na wylocie z Realu ( co akurat uważam za głupote) to na pewno można by kupić go za połowę tej ceny a pewnie i poniżej 50 baniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że Kroos jest na wylocie z Realu, to raczej niemożliwe. Tym bardziej w obliczu możliwego bana transferowego.

Rynek wygląda jak wygląda, trzeba się przyzwyczaić do zmieniającej rzeczywistości, podobnie jak w NBA zresztą. Kwoty rzędu 120 mln za Pogbę robią wrażenie, ale to nie będzie 'cięższy' transfer niż te z przełomu XX/XXI wieku. 

 

Barcelona swoją drogą też ma bardzo ciekawe okienko, po zakończeniu (dobrze by było wyrwać jeszcze jakiegoś napastnika na środek) pewnie wrzucę jakieś podsumowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przestają mnie dziwić rosnące wciąż kwoty transferowe począwszy od Vieriego (jakie to zrobiło wtedy wrażenie, a teraz to jakieś drobniaki!). Jedno jest na to usprawiedliwienie - w czasach internetu i kibiców, którzy chętnie kupują gadżety chociaż na OT nigdy nie byli to znaczenie ma wartość marketingowa. Czy United straci na tym transferze? Nie, a w dłuższej perspektywie jeszcze zarobi. Tak ten świat wygląda.

 

Kroos to świetny grajek ale IMHO nie pasuje do Realu. Oni tam chyba nie lubią takich cichych, ale robiących swoje gości, pamiętam jak wypchnęli z klubu Makelele, który odwalał gigantyczną pracę w środku pola pośród gwiazd i gwiazdeczek. No i właśnie, coś czuję, że wartość marketingowa Kroosa jest dużo niższa niż Pogby. Poza tym francuz, było nie było, wraca na OT i będzie to fajnie wyglądać w mediach. A kolejnego Niemca w tym klubie część kibiców mogłaby nie wytrzymać xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andre Gomes świetny transfer , w rotacji z Rakiticiem oraz Sergio.

ale nadal brakuje środkowego obrońcy

 

Przed startem okienka również marzyło mi się dwóch nowych obrońców na środek, ale to już zamknięty temat. Zostaniemy z czwórką Pique, Mascherano, Umtiti, Mathieu. Vermaelena nie liczę, może nawet uda się go jeszcze gdzieś sprzedać. Tak generalnie to na rynku chyba najtrudniej o środkowych obrońców i środkowych napastników, szczególnie tych pierwszych ciężko wyrwać, duży popyt przy małej podaży. Tym bardziej cieszy transfer młodego Francuza w dobrej cenie.

 

Nie przestają mnie dziwić rosnące wciąż kwoty transferowe począwszy od Vieriego (jakie to zrobiło wtedy wrażenie, a teraz to jakieś drobniaki!). 

 

Właśnie ten okres to moim zdaniem czas najbardziej rozwalonego rynku. Włoskie kluby wydawały kosmiczne kwoty na zawodników przy wcale nie powalających budżetach. Taki Vieri za ~50 baniek do Interu był dopiero chory transfer jeżeli spojrzymy na ówczesny budżet i przychody Interu. Procentowo, ewentualny transfery Pogby do MU za 120 baniek nie będzie aż tak 'odjechany'.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydanie 120 baniek na Progbe ma sens? Moim zdaniem skoro taki Kroos jest na wylocie z Realu ( co akurat uważam za głupote) to na pewno można by kupić go za połowę tej ceny a pewnie i poniżej 50 baniek

Ale przeciez ja tu nie komentuje kwoty za Pogbe bo chyba kazdy normalny zgodzi sie ze bedzie przeplacony, ja komentuje pozycje/zawodnika. Wole Pogbe za 100 niz Dybale dublujacego pozycje w MU za 100 baniek.

Edytowane przez danp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wole by Murinho przestal grac Jonesem na srodku obrony, Valencia na prawej obronie, Rojo w ogole i wyjebal Januzaja na zbita buzke (ok Januzaj mial jeden przypadkowy, dobry drybling). To co dzisiaj pokazali wola o pomste do nieba.

Dobra to tylko sparing, ale slabiutki. Valencia jako mega rezerwowy jeszcze ujdzie, ale nie w podstawie.

 

edit:

Fajnie Rojo dal sie osmieszyc przy 3 bramce :)

Edytowane przez danp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo muł pierwsze co powinien zrobic to nie brac ibre, mikithariana, pogbe k**** za 120 baniek, tylko rozjebac cala ta obrone w drobny pył.

 

w kazdej druzynie w ktorej wygrywal obrona byla u niego wszystkim.

 

a on se sprowadzil jakiegos bially ktory zagral 50 meczy w karierze, jakies pol sezonu na poziomie i mysli ze zwojuje nim swiat.

szybko go w anglii wyjasnia takiego gowniarza co nie ma pojecia o grze na wyspach.

 

nic nie wygraja z ta obrona po raz kolejny, dalej bedzie im de gea ratowal dupe w co drugim meczu.

 

zreszta juz za niedlugo na dzien dobry im afobe wjebie trójke i sie zacznie sraczka muła ;]

 

bardzo ciezko beda miec zeby w czworce skonczyc ta lige.

Edytowane przez marzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym tylko zaznaczyc, ze statystycznie to byla najlepsza obrona ligi wspolnie ze Spurs, a srodkowym obronca byl D.Blind. Natomiast atak nie uzbieral nawet 50 bramek w 38 meczach, wiec musial wzmocnic atak i skrzydla (dzisiaj Memphis pokazal jaki jest "zajebisty"), Jasna sprawa, ze de Gea wielokrotnie ratowal im dupe, no ale od czego on jest? Czy chcialbym w MU jakiegos Godina czyc cos, no pewnie ze tak, ale poki co transfery sa wiecej niz dobre. 

No i marzec pierwsza 4 z tym skladem jesli przyjdzie Pogba, to oni maja z palcem w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rojo to liczę, że wyleci jeszcze w tym okienku. 

 

Januzaja mógłby Moyes wypożyczyć, mam nadzieję że obejmie Sunderland.


O top 4 się nie martwię jakoś, szczególnie jak jeszcze wyrwaliby Pogbę lub Matuidiego. Mou doda drużynie charakteru, dodatkowo dzięki Zlatanowi może wrócą czasy, gdy bolki drżą już w tunelu przed wyjściem na OT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogba w wieku 23 lat jest elitarnym ŚP. A Dybala?

Niektórym chyba słabe EURO Pogby za bardzo przyćmiło osąd odnośnie jego osoby.

akurat z fatalnego euro można go po części rozliczyć zrobienie z niego tak głęboko cofniętego pomocnika przez DD i pozbawienie rep jego kreatywności było co najmniej zastanawiające, Dla mnie Pogba zwyczajnie jest zbyt chimeryczny jeśli chodzi o formę  żeby mówić o jego elitarności i płacić za niego takie pieniądz Cristiano w United czy Bale w Spurs przed swoimi rekordowymi transferami mieli znacznie większy wpływ na grę i robili to regularnie 

 

Dybala to tylko pewnie kwestia czasu jak zawita na Camp Nou czy SB za porównywalne pieniądze mogę się o oto założyć 

Ja wolę Pogbę za 120 mln, niż Dybale za 60. 

za 60 to Juve może im co najwyżej Zaze pogonić

 

 

 

 

http://thesetpieces.com/features/transfer-window-myth-busting/

 

fajny artykuł  konfrontujący parę obiegowych opinii choćby o tym jak to same sprzedane koszulki spłacają wysokie koszty transferowe  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie liczcie na to ze stary zlatan bedzie jebal po 40 goli w sezonie i gral magie co mecz jak we francji. prosze was nie grales na wyspach to nawet 15 letnie doswiadczenie moze ci nie pomoc, imho bedzie sie mocno meczyl caly sezon. moze byc sezon dupa w jego wykonaniu i co wtedy?

 

a w obronie wystarcza 2-3 kontuzje w jednym momencie i bedzie pozamiatane, to ze akurat stracili najmniej w lidze w tamtym seoznie w ogole na mnie nie robi wrazenia, wiem co grali i jak ich cisly jakies stoke albo norwiche, wiem jak wyprowadzali pilke i jak wspolpracowali beznadziejnie z przodami. muł oczywiscie sporo zmieni, ale o 4 to bedzie walka nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc też nie liczę piłkarsko na Ibrę. Nie ten wiek, nie ta dynamika. Mimo wszystko transfer jest super, jego wartość marketingowa jest niesamowita. Do końca okienka jeszcze dużo czasu, zobaczymy co się stanie. Też liczę na opchnięcie Rojo i paru innych kolesi. Tak w ogóle jak już przy chceniu jesteśmy, to chciałbym więcej wyspiarzy w United, ale to w tych czasach niemożliwe :P

 

 

comment_VxJ7gZ8HIDUUDHQedUvA4NbBmFm1RzKQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciezko beda miec zeby w czworce skonczyc ta lige.

 

Ja wiem marzec, że Twoje piłkarskie poglądy są cokolwiek kontrowersyjne, ale jednak zapytam.

 

W ubiegłym sezonie MU zakończyli rozgrywki na piątym miejscu, uzyskali tyle samo punktów co czwarty w tabeli Manchester City,

 

Uważasz, że nie będą lepsi w nadchodzącym sezonie? Z nowymi zawodnikami i Mourinho na ławce? Przecież Ty uwielbiasz/uwielbiałeś Mourinho :> Kto taki będzie wyraźnie lepszy?

 

Jak dla mnie to obawiać powinni się przede wszystkim obrońcy tytułu, Czerwone Diabły na pewno będą lepszym zespołem niż w ubiegłym sezonie. Raczej nie najlepszym w stawce, ale w wynik poza TOP4 to byłaby sensacja moim zdaniem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.