Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

We Włoszech z tym wiekiem różnie bywa, w ogóle każdy zawodnik to inny przypadek. Ibra trzyma poziom mając 35 wiosen. Pippo Inzaghi przeszedł do Milanu jak miał 28 lat i wszyscy wiemy do czego się przyczynił. Odszedł po chyba 12 latach xD Może liczą na zdrowie Igły. Może mają kompleksy po Calciopoli i chcą zaistnieć. Ogólnie to też mnie dziwi kwota za gracza w takim wieku, który nie jest z top3 na świecie ale jeszcze mogą wyjść na tym dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o zasadę, że klub musi być wypłacalny, bez długów i należeć do kibiców. jak dla mnie najfajniejsza liga- niezły poziom na boisku i równie świetny na trybunach

ja nie oglądam rozgrywek europejskich, bo nie ma tam zespołu któremu bym kibicował

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa za Higuaina jest logiczniejsza niż za Pogbę.

Nie zartuj. Pogba to mlody, perspektywiczny grajek (chociaz nie lubie tego okreslenia, to w tym przpadku pasuje idealnie) a Higuain? Nie wiem co ci napisac, moze to ja jestem po prostu do niego uprzwdzony, ale 94mln za takiego kolesia to cena mocno z dupy

Edytowane przez montana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena z dupy, to fakt. ale Pogba jak na razie nic nie pokazał. w jego wieku taka "gwiazda" już powinna coś osiągnąć. na szczęście nie będę go oglądać, bo nie oglądam piłki z wysp i europejskich pucharów, wyjątek to tylko dla Zagłębia zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Final Ligi Mistrzow, 8 goli (4 z glowy), 12 asyst (wszystkie z gry), drybluje, odbiera pile,wygrywa w powietrzu. Dla MU to jest warte kazdych pieniedzy patrzac na ich sklad w srodku pola. A dla "wszystko wiedzacych" ktorzy z gory mowia, ze "nic" nie wygra to jest zero warte. Ogladaj sobie swoje Zaglebie bo wielkiego pojecia o czym gadasz to ty nie masz.

Aha i gra zajebiste protopadle pily, podobnie jak Mikhtaryan, problem w tym ze Ibra do nich nie dojdzie. Od tego bedzie Martial jak juz przestanie sie obrazac o zabranie mu nr9 :) Czy mnie to dziwi, ze Mou przylazl i cos juz sie marudzenie zaczyna. 

Edytowane przez danp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 mistrzostwa Włoch

2 Puchary Włoch

2 SuperPuchary Włoch

wice mistrz Europy

mistrz świata u-20

 

jak Pogba nic nie pokazał to nie wiem kto pokazał

tam to nawet Kosecki by miał takie sukcesy. Juve odjechał reszcie Włoch. ME pokazały, że nie jest taki super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o zasadę, że klub musi być wypłacalny, bez długów i należeć do kibiców. jak dla mnie najfajniejsza liga- niezły poziom na boisku i równie świetny na trybunach

ja nie oglądam rozgrywek europejskich, bo nie ma tam zespołu któremu bym kibicował

Dla mnie Bundesliga to najnudniejsze rozgrywki.,Przed rozpoczęciem sezonu wiadomo kto będzie mistrzem,w zasadzie jest tylko jedna niewiadoma:kiedy Bayern zapewni sobie mistrzostwo?Czy w marcu ?W lutym?W kwietniu?.,Przy takiej dominacji jednej drużyny trudno znaleźć jakiekolwiek emocje w tych rozgrywkach i nie zanosi się na zmianę ., Sto razy lepsza jest meksykańska Liga MX https://www.youtube.com/watch?v=64kQpQBofzE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania w Europie 21 wiek wykreował 5 mistrzów Niemiec. W Hiszpanii mistrzów było 4, w Anglii 5 gdzie Leicester jest tym piątym, Włochy 4.

 

Obecna dominacja Bayernu nie odbiega w ogóle od dominacji Juve, czy wcześniej Interu, a LaLiga jest ciekawa od 3 lat dla fanów 3 drużyn, a wcześniej była ciekawa dla fanów 2 przez 10 lat. Chyba tylko Premiership trzyma jakiś w miarę wyrównany poziom bo mistrzowie w miarę rotacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że Pogba ma niesamowitą wartość marketingową. Kolo uchodzi za takiego zdolnego, poza tym w United już był i jest "największym błędem Sir Alexa". Koszulki z jego nazwiskiem będą się sprzedawać jak browary przy plaży. A Higuain? No nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania w Europie 21 wiek wykreował 5 mistrzów Niemiec. W Hiszpanii mistrzów było 4, w Anglii 5 gdzie Leicester jest tym piątym, Włochy 4.

 

Obecna dominacja Bayernu nie odbiega w ogóle od dominacji Juve, czy wcześniej Interu, a LaLiga jest ciekawa od 3 lat dla fanów 3 drużyn, a wcześniej była ciekawa dla fanów 2 przez 10 lat. Chyba tylko Premiership trzyma jakiś w miarę wyrównany poziom bo mistrzowie w miarę rotacyjnie.

na dodatek bundesliga ma najwyższą frekwencje, liczbę strzelonych goli w meczu (druga jest serie A)

nie skreślam Pogby, uważam, że nie jest taki supr jak go usiłują wykreować

jest coś o najlepszej, polskiej lidze?

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie transfer Messiego, Ronaldo albo Neymara to 200 baniek peknie. Zaden inny gracz nie jest wart takiej kasy i pod wzgledem sportowym a tym bardziej marketingowym.

 

Rzecz, że nie chodzi tutaj tylko o czysty skill, potrzeby klubu czy nawet jakąś dodatkową wartość marketingową. Na ceny piłkarzy wpływa też przecież sama ilość pieniędzy w klubach. Bogate kluby stają się coraz bardziej bogate, przybywa dobrych organizacji. przybywa zespołów gotowych wydawać duże pieniądze. Nie twierdzę, że zaraz ktoś poleci za 200 mln, ale niedługo może się tak stać i nie musi być wcale bardziej wartościowym zawodnikiem od Messiego czy Ronaldo. Wystarczy sprawdzić jakim budżetem dysponował przykładowy Manchester United 10 lat temu a jakim będzie dysponował za kilka lat. 

 

Ciężko jest powiedzieć ile jest wart dany grajek, nie ma tutaj przecież sztywnej granicy.

 

Dla mnie Bundesliga to najnudniejsze rozgrywki.,Przed rozpoczęciem sezonu wiadomo kto będzie mistrzem,w zasadzie jest tylko jedna niewiadoma:kiedy Bayern zapewni sobie mistrzostwo?Czy w marcu ?W lutym?W kwietniu?.,Przy takiej dominacji jednej drużyny trudno znaleźć jakiekolwiek emocje w tych rozgrywkach i nie zanosi się na zmianę ., Sto razy lepsza jest meksykańska Liga MX 

 

Bundesliga > Seria A pod tym względem. Nie tylko pod tym zresztą  :onthego: 

 

Oczywiście Bayern znowu będzie wyraźnym faworytem, ale Juventus we Włoszech jest ustawiony jeszcze lepiej. 

 

 

Warto dodać, że Pogba ma niesamowitą wartość marketingową. Kolo uchodzi za takiego zdolnego, poza tym w United już był i jest "największym błędem Sir Alexa". Koszulki z jego nazwiskiem będą się sprzedawać jak browary przy plaży. A Higuain? No nie wiem...

 

Jasne, ale nie dajmy się zwariować z tymi koszulkami, transfery nie spłacają się z koszulek nawet w drobym drobnym procencie. Kiedyś media podawały jakieś z kosmosu informacje o grubych milionach zarabianych przez kluby na koszulkach najpopularniejszych graczy, ale to miało niewiele wspólnego z prawdą.

 
​Oczywiście poza samymi koszulkami dochodzą innego korzyści, tego nie neguję.
 

Juventus zdaje się iść all-in po Ligę Mistrzów. Nie potrzebują Higuaina żeby pozamiatać krajowe podwórka w okolicach kwietnia-maja, ale jeżeli chcą szukać wzmocnień w kontekście LM to atak jest dobrym kierunkiem. Higuain ma trochę złą prasę przez swoje karykaturalne niekiedy występy w najważniejszych meczach, ale wciąż trudno na rynku o lepszego napastnika, którego Juve byłoby w stanie wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość Higuaina jest jaka jest, bo miał historyczny sezon.

 

W czasach nowożytnych tylko Luca Toni zdobył w sezonie +30 bramek (blisko byli też Di Nattale i Cavani). Żeby odszukać pozostałe takie rezultaty w Serie A trzeba się cofnąc do lat '50. Dodatkowo Higuain wyrównał rekord z lat '20 w ilości strzelonych bramek w jednym sezonie.

 

Mnie bardziej niż jego cena dziwi fakt, że takie pieniądze za niego płaci włoski klub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.