Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

wagowo wygląda lepiej niż pod koniec  czasów gry w Interze  :onthego: mimo wszystko czuje duży żal że tak się wszystko potoczyło talent niesamowity a zrealizowany w ułamku 

Edytowane przez rahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychowankowie wychowankami, ludzie czasem przywiązują zbyt wielką (moim zdaniem oczywiście) wagę do tego statusu a przecież to w dużej mierze kwestia miejsca urodzenia co nie powinno mieć aż takiego znaczenia, przynajmniej ja tak to widzę. Na klubowych wychowanków zazwyczaj spogląda się przychylniejszym okiem, ale nie popadajmy w skrajności.

 

Poza tym ludzie mogą się identyfikować z klubem a niekoniecznie z poszczególnymi zawodnikami. Przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat kibicowania, przez klub przetoczy się fala zawodników, to normalne. Niektórzy 'najemnicy' mogą reprezentować tożsamość klubu lepiej od przeciętnego wychowanka, nie można generalizować.

 

Wiesz co, tu nawet nie chodzi stricte o wychowanków ale o jakieś przywiązanie. Zresztą Ty jako fan Barcy możesz tego nie czuć, w Barcelonie zawsze byli zawodnicy mocno związani z klubem ;) Podobnie jest w Bayernie. Ale popatrz na Manchester United. Tutaj na przestrzeni dwudziestu-paru lat wszystko się zmieniło. Z drużyny opartej o wyspiarzy i wychowanków powstał zlepek zawodników z różnych stron świata. W innych ekipach Ligi Angielskiej jest jeszcze gorzej, popatrz na City. No przecież to są jakieś jaja. Już nie mówmy nawet o kolesiach, którzy podpisali z jednym klubem, a myśleli, że to to ten drugi xD Przemilczmy.

 

Zresztą podczas pobytu w Anglii gadałem z takim starym kibicem Man. United. Opowiadał mi o starych czasach kiedy jeździł za drużyną po Anglii. Powiedział mi wtedy fajne zdanie. "Wtedy miał poczucie, że to jest my kontra wy. Teraz to są nasi najemnicy kontra wasi najemnicy. To zmienia bardzo dużo". Jasne, że z perspektywy telewizora mogę mieć wywalone, czy koleś nazywa się Scholes i gra od dzieciaka w United, czy też nazywa się Herrera i (podobno) wciąż ma problemy z dogadaniem się po angielsku poza boiskiem. Niby to nic, ale kurde przez to, że pamiętam stare czasy to trochę mnie to smuci, że tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lesta na razie sprzedalo tylko tego osla kante, ucichlo z mahrezem, vardym, oby tak dalej, oby poszli po rozum do glowy i nigdzie nie odchodzili.

 

nowi mendy, musa, hernandez, kapustka wygladaja na bardzo ok wzmocnienia.

 

nie ma takiego odchodzenia do jakis frajerow, champions league czeka, jazda ze wszystkimi po nastepne puchary ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak będzie, chociaż póki co  to rozstawiana jest ale po kątach przez Słowaków 

W grupie mistrzowskiej to i tak ni ma specjalnego znaczenia, chyba że trafią na Dundalk, ewentualnie na Astanę, bo jak widzę Dinamo Zagrzeb, czy Kopenhagę wśród nierozstawionych, to już wolałbym grać z Celtikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.