Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no jasne, że grali z silnymi drużynami i do tego Atletico jest bardzo niewygodne.

Jednak nie można zapominać, że w 2016 zagrali naprawdę dużą ilość spotkań, więc jak dla mnie taki lekki dołek był więcej niż pewny i wydaje mi się, że właśnie nastąpił. Oby trwał jak najkrócej, lub żeby się okazało, że rzeczywiście za szybko wydałem taką ocenę i wszystko będzie w porządku. Nie mogę się już doczekać rewanżu, ale też i meczu z Sociedad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółta ewidentna. Atak od tyłu bez szans na trafienie w piłkę. Zresztą na powtórce widać, że trafia w Busquetsa kolanem w udo, a później jeszcze stopą w łydkę. 

 

Jeżeli pokażesz mi moment, w którym Torres miał szanse na odbiór piłki/dotknięcie jej/wybicie to przyznam Ci rację. A żeby było śmieszniej, to chwilę wcześniej taranuje Mascherano, będąc zupełnie niezainteresowanym piłką. Możliwe, że to też wpłynęło na decyzję arbitra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się czepiasz jak nie masz o co, kiedy ostatnio sędziowie pomagali Barcelonie? W zeszłym sezonie? 2 sezony temu? Ty widziałeś błędy na korzyść Barcelony ja widziałem w drugą stronę, ale nigdy żadnego klubu nie obrażam, a takie obrażanie jak twoje to tylko wyraz typowego hejterstwa.

Zatem kajam się ze wstydu za nazwanie Więcej niż Klubu niegodnym mianem Niepokalanej xD Apeluję do Twojego rozsądku - wyluzuj. Mam wrażenie, że kibice Barcelony pełnią jakieś dyżury w internetach i jeżeli ktoś coś źle powie na ten klub to dzielnie wkraczają do akcji xD

 

A w kontekście pomocy przez sędziego wczoraj chodzi mi o to: 

 

Jeśli za ten faul Torres dostał żółtą to chwilę później Busqets również powinien ją dostać. Poza tym to moim zdaniem pierwszej kartki dla Torresa nie powinno być.

 

A tak przede wszystkim to gdzie czerwona dla Suareza, któremu po raz kolejny odcięło mózg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIDZĘ DWA PROBLEMY

 

1 nie-do-rozstrzygnięcia i 2gi łatwy do rozpykania

 

#1 statystyka/porównanie innych klubów/powód promocji drużyny mocniejszej/star bonus

 

jako umiarkowany fan Barcelony mogę potwierdzić, że bywały niechlubne momenty środowiska sędziowskiego gdzie pomyłka NIESTETY pomagała Barcelonie i tych sytuacji było od lat dosyć dużo. na tyle sporo abym pamiętał parę naciąganych karnych/parę kartek za dużo/ parę za mało...

 

Ilościowo sporo ale....

 

nie wiem czy takich zdarzeń względem innych potęg klubowych typu Real MU było więcej niż w FC czy mniej co nie rozstrzyga sporu KOGO sędziowie ciągną za uszy...

 

tylko Barcelonę? nie sądzę

inne mocarne ekipy względem Kopciuszków?

tak

 

IMO nie ma tu podwójnego dna typu Korea w Korei vs Espana a raczej tendencja STAR Bonusa którą widzimy także w NBA u GSW LBJ czy Duranta Hardena i zapewne kiedyś Jordana/ takie zjawisko istnialo i istnieć BEDZIE....

dlatego czasem popłaca "kibicować" tym mocniejszym - mniej nerwów!

nikt tego nie jest w stanie zliczyć tzn zły gwizdek FCB a Real więc dyskusja jałowa

i tak gorzej mają Getafe w takich sytuacjach niż obie potęgi....

 

więc nie ma co sobie do gardeł skakać!

 

#2 duch gry a przepisy

 

ale fakt jest faktem, że patrząc na duch gry i sytuację na boisku kara wyrzucenia za w sumie 3 faule będące KONTAKTEM GŁUPOTĄ ale na pewno nie jakąś mega AGRESJĄ jest nieadekwatna do przewinienia

 

tu dyskusja jest głębsza bo odchodzę od sytuacji na boisku w stronę interpretacji przepisów i widzę, że ISTNIEJĄ podstawy w przepisach aby wywalić gracza i to uczyniono jednakże dużo lepszą decyzją byłoby ( TEŻ ZGODNIE Z PRZEPISAMI) zastosować do jednego z tych fauli OSTRĄ REPRYMENDĘ...

nie ma sensu rozstrzygać który faul był na żółtą a który nie ... idę tym tokiem, ze aby wywalić zawodnika ta druga kartka powinna być BARDZIEJ KWALIFIKOWANYM przewinieniem

IMO to zderzenie kolana z łydką gdzie było więcej otarcia niż kujnięcia więc totalnie niegroźne dla zdrowia przeciwnika "było wydarzeniem" na danie kartki jak była to pierwsza kartka ale na wykluczającą drugą już nie...

 

nawet czysta ludzka refleksja... kurde dałem żółtą może za szybko powinna spowodować zawahanie się w postawie przy drugim faulu....

 

rozumiem zasadę 2 żółte to jedna czerwona i wypad ale przy TAKIEJ stawce i takim meczu takie na styk wykorzystanie PRZEPISU jest słabe

 

najgorsze jest to, że w ślad za tym nie poszła ZASADA WZAJEMNOŚCI i za podobne przewinienia przeciwnej drużyny SĘDZIA nie zastosował ANALOGII

 

ewidentnie sędzia zagotował się tu pod KIBICÓW którzy w liczbie 100.005 ludą są przecież w stanie tak hałasować że dodają dzwięki jakby kość pękała i tu jestem nawet w stanie zrozumieć błąd sędziego

czuł się jak Gladiator w Coloseum zapewne... inaczej dzwięk się rozchodzi na trybunach a inaczej na murawie.....

 

UEFA nie idzie do przodu od lat .....jednakże poprzez słuchawki sędzia powinień mieć okazję do komunikacji lub ba nawet w przerwie po analizie powinien w czysto ludzki sposób po zobaczeniu że się sfajdał mieć margines ruchu do naprawienia błędu

z szalejącym Suarezem miał nawet bardzo bardzo łatwo.....

 

reasumując

 

nie widzę powodu aby FCB opluwać udając że inne potęgi tego nie mają

uczyć sędziego czucia gry bardziej

pomyśleć jednak o zmianach i wprowadzeniu może "suflera" z elektroniką

 

chyba nie trudno przy stawce o miliony wprowadzić takie cuś gdzie sędzie dmucha w słuchawkę "kurde nie wiem co robić" i dostaje .... "spokojnie reprymenda"

 

owszem błąd tego pierwszego możemy zastąpić błędem tego suflera ale drugi miałby głos tylko w przypadku wątpliwości tego pierwszego i mówię o sytuacjach jak z FCB a nie gdzieś tam z liniowymi bo i ci dają ciała....

taki czytacz gry siedzący w klimatyzowanym pomieszczeniu tu by się przydał 

 

ja jakbym tam siedział to mimo sympatii do FCB szepnąłbym hold on ... p;okaż faka a nie żółć podlaną czerwienią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołek? Spokojnie, na razie zagrali dwa mecze z top5 świata w 4 dni po wyjazdach reprezentacyjnych. Jeden przegrali, choć grali nie gorzej od Realu, a wczoraj owszem Torres pomógł w wygranej, choć sama gra w 1 połowie nie zachwycała.

 

Niemniej nie jest to powód do trąbienia o kryzysie, zobaczymy co się wydarzy w rewanżu za tydzień.

A czy mowie o kryzysie? Powiedzialem ze dolek. Ogolnie spira czesc graczy jest w slabszej formie i z tego wynikaja problemy z Realem czy Atletico. Wczorajsze zwyciestwo niczego nie zmienia, gdyby grali po 11 to Atletico by wyjechalo z korzystnym rezultatem. Biorac pod uwage jak niektorzy teraz wyglafaja fuzycznie, to nie wyobrazam sobie Neymara na CA i IO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam po przebiegu pierwszej polowy. Atletico cofnelo sie i skonczyli sie jak skonczylo. A tak remis na pewno byl w ich zasiegu.

 

W zasięgu był, ale takie założenie jest wg mnie bezpodstawne, bo to Barca cały czas zmuszona byłaby do nacierania, a Atletico opadałoby coraz bardziej z sił (widać to świetnie było też w poprzednich meczach tych ekip).

 

Nie mówię, że te pierwsze 35 minut były dobre w wykonaniu Barcelony, ale mówienie, że "gdyby nie czerwo, to coś tam" wg mnie nie ma sensu.

Torres chciał być agresywny w odbiorze, ale zdarzyły mu się 3-4 głupie i zbyt ostre faule i zasłużenie wyleciał. A jak ktoś pisze, że "to nie był faul na drugą żółtą", to zapraszam do zapoznania się z przepisami.

Inna sprawa, że sędziowanie ogólnie było na nędznym poziomie, a szczególnie w oczy rzuca się brak karania za nurkowanie, co miało być podobno z urzędu nagradzane żółtą kartką. Jak odpuszcza się w takich kwestiach, to nic dziwnego, że coraz więcej aktorstwa w meczach o najwyższą stawkę.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sędziowanie było na nędznym poziomie, ale to nie zmienia faktu, że bardziej skorzystala na tym Barcelona. Już pomijając tego Torresa (imo pierwszej żółtej nie powinno być więc czerwona nie zasłużona) to przede wszystkim czerwoną powinien dostać Suarez. Nie dość, że to by wyrównało ilość zawodników to z tego co pamiętam to było przed drugą bramką Suareza. No i oczywiście wypadlby na rewanż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.