Skocz do zawartości

NBA Draft 2014


Bloniek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie badał.

 

Odnosił się tylko do tego, że ludzie zaczęli panikować, gdy dowiedzieli się, że Embiid złamał tą samą kość, którą złamał Yao, co doprowadziło do zakończenia kariery Minga.

 

Adickes przedstawił bardzo rzeczowe argumenty w temacie "dlaczego stopa Minga zakończyła jego karierę", powiedział, że jest "highly unlikely", że Joel ma taką samą budowę stopy (Yao miał baaardzo dziwną), a nawet jeśli, to powinien jeszcze sporo mil przebiec, zanim będzie miał z nią chroniczne problemy.

 

Także nie wróżba, tylko rzeczowa analiza.

 

EDIT: zdaniem Billa Simmonsa C's wcale nie są przekonani do Joela. W tym samym tweecie jest też teoria, że prawdopodobnie Boston będzie chodził niżej (po uj?).

 

Mimo wszystko te doniesienia nie wzmacniają we mnie wiary, że Embiida czeka "zdrowa" kariera. Sorry, ale jak gość niedawno zaczął uprawiać sport wyczynowo i po bardzo limitowanych minutach w NCAA jego ciało już nie wytrzymało obciążeń, to jest nie tyle red flag, co komunikat: nie marnujcie wysokich picków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart - wiem, że liga zmierza do tego typu wzorca współczesnego G, ale Smart mnie nie przekonuje, bo nie ma ani jednej rzeczy w jego grze, która byłaby w stanie przekonać mnie, że ten koleś wchodzi na start i robi różnicę w NBA.

 

Vonleh - co on umie? sam wingspan i frame to nie wszystko w NBA. Serio co gościu umie? Nie umie na pewno rzucać, a jest projected jako stretch4. To tak jakby Asik był projected point forward, bo łapie piłkę jak pomarańczę i może mu się to przydać w rozrzucaniu na obwód.

 

 

Smart - obrona. i to taka na miarę career all d 1st team

 

Vonleh - z nim jest problem, bo on w HS był face up pf bazującym na ballhandlingu i minięciu, a w Indianie przypakował i zaczął się przerabiać na post playera. dużo zmian jak na 18-latka. btw. wiesz, że chłopak trafił 16 z 33 trójek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart - obrona. i to taka na miarę career all d 1st team

 

Vonleh - z nim jest problem, bo on w HS był face up pf bazującym na ballhandlingu i minięciu, a w Indianie przypakował i zaczął się przerabiać na post playera. dużo zmian jak na 18-latka. btw. wiesz, że chłopak trafił 16 z 33 trójek?

Nie brałbym nigdy wysoko kogoś kto nauczył się wszystkiego po trochu i niczego na całość. Vonleh był fajnym projektem, nad którym można pracować w momencie gdy nie przekraczał top10 draftu, a gdy nagle robi się z niego top5 bo ma fajne warunki i MOŻE nauczy się tego i tamtego - to coś jest nie tak.

 

Smart ma podobny kłopot, bo ma za słaby skillset na NBA, a dla samej obrony to wolałbym zainwestować w np. Paytona. Obawiam się też nad Smartem na PG w ofensywach NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko te doniesienia nie wzmacniają we mnie wiary, że Embiida czeka "zdrowa" kariera. Sorry, ale jak gość niedawno zaczął uprawiać sport wyczynowo i po bardzo limitowanych minutach w NCAA jego ciało już nie wytrzymało obciążeń, to jest nie tyle red flag, co komunikat: nie marnujcie wysokich picków.

Na filmikach DXowskich była wzmianka, że ma Football & Volleyball background, czy jak to oni tam ujęli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dh12

 

Wiggins - do bycia najlepszym defensorem jeszcze mu sporo brakuje, ale zgadzam się, że wygląda to bardzo obiecująco w tej kwestii.

 

LaVine - Gerald Green z jedną ręką to low risk lottery pick?

 

Parker - Największy wachlarz zagrań/pure skill od czasów draftu 2003 ma być Dannym Green'em? Nie o taką NBA walczyłem!

 

Vonleh - Co on umie? Zbiórka + rzut, co daje w połączeniu z jego wingspanem jeden z większych upside'ów w tym roku. Jeśli, ktoś jest low risk high reward, to dla mnie właśnie on. Gigantyczne możliwości rozwoju z niezłą bazą w momencie draftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dh12

 

LaVine - Gerald Green z jedną ręką to low risk lottery pick?

 

Parker - Największy wachlarz zagrań/pure skill od czasów draftu 2003 ma być Dannym Green'em? Nie o taką NBA walczyłem!

 

Vonleh - Co on umie? Zbiórka + rzut, co daje w połączeniu z jego wingspanem jeden z większych upside'ów w tym roku. Jeśli, ktoś jest low risk high reward, to dla mnie właśnie on. Gigantyczne możliwości rozwoju z niezłą bazą w momencie draftu.

Dannym Grangerem w wersji deluxe było napisane.

LaVine w pickach 12-15 jest obiecujący low risk/hi reward

 

 

Jeszcze nie dopatrzyłem, ale Nurkic idzie do draftu w tym roku! Pekovic body meets Jonas V agility. Marzenie dla Suns...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko te doniesienia nie wzmacniają we mnie wiary, że Embiida czeka "zdrowa" kariera. Sorry, ale jak gość niedawno zaczął uprawiać sport wyczynowo i po bardzo limitowanych minutach w NCAA jego ciało już nie wytrzymało obciążeń, to jest nie tyle red flag, co komunikat: nie marnujcie wysokich picków.

 

To różnie bywa. Pamiętam jeszcze przykład z piłki jak z 8-9 lat temu nastoletni Messi łapał kontuzje za kontuzją. A potem wiele lat bez żadnej kontuzji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia w tym roku cokolwiek wytypować, sporo gości, których draft stock się waha o 6-8 miejsc.

 

Moje główne życzenia są takie:

 

Napier/Ennis do Raptors/Magic

Gary Harris do Suns

Rodney Hood do Hawks

 

Tak w ogóle to ostatnio co roku do 1 rundy w miejsca 22-30 wskakiwali jacyś goście, którzy w mockach byli 30-40+, kto tym razem?

Glenn Robinson, Patric Young, McAdoo, Wilcox?

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dużym stealem może być KJ Daniels - słaby rzut, średnio u niego z myśleniem na boisku, ale obrońcą jest już bardzo dobrym i jest mega atletyczny, przez co jak dla mnie może być nawet i drugim Tonym Allenem.

Kolejnym stealem może być Kyle Anderson - chciałbym go zobaczyć w Spurs, ale raczej nie dotrwa do ich picku, a szkoda, bo gość jest bardzo wszechstronny i w systemie San Antonio myślę, że by się idealnie odnalazł.

James McAdoo jeszcze nie dawno miał być gwiazdą, spadł drastycznie w mockach, ale wybrany pod koniec 1 rundy lub w drugiej może też być stealem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tak:

 

1 sort:

Wiggins, Parker, mimo wszystko Embiid

 

2gi sort:

 

Vonleh, Exum i gdzieś tam dalej Aaron Gordon, Payton i na koncu LaVine

 

Tylko, ze z Gordonem jest taki problem, ze nawet jak jest Iguodala meets Taj Gibson, albo nawet Matrix meets Dennis Rodman to i tak nie jest to koleś od którego zaczynasz budować zespol, wiec nie bierzesz go w top5 basta.

 

LaVine ma zajebiste best case scenario, ale worst case jest takie, ze po 3 latach moze nie byc dla niego miejsca w lidze

 

3ci:

Smart, Randle, Harris, Hood, Ennis - oczywiście zalezy w ktorym miejscu draftu jestes - tak wybierasz.

 

 

Smart jest spoko - w najgorszym wypadtu 2 way player. potrafi zdobywać punkty, swietnie broni, jest dobrze zbudowany, ma fajna etyke pracy, sam fakt ze został na uniwerku o tym świadczy, jest stosunkowo gotowym projektem i ma niski bust alert dla mnie murowany kandydat do top5.

 

Randle - hate it or love it. Nie chciałbym go z trójką, ani za MCW, ale jesli trafi do nas w inny sposob będę zadowolony. 

 

O Sariciu to mozemy pogadac za 2-3 lata. 

 

Strauskas, Bognaovic, McDermott to nie są lottery picki - fajni zadaniowcy, moze nawet fajni starterzy w niktorych zespolach, ale w najlepszym razie - Strauskas, McDermott powinni sic w srodku drugiej rundy IMO.

 

James Young z 20któryms pickiem będzie stealem jak dla mnie - moze nie jako rookie, ale za 2-3 lata, Capela wiadomka, Kyle Anderson pasowałby mi do spurs. Idealny fit pod względem skillsetu i szybkosci do Diawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc Cleveland chca oddac nr1 pick do Sixers, za 3,10 i 32. Nie kumam ich, chyba, ze chca isc w Embida, ale majac nr 1 jabym nie ryzykowal i bral wigginsa/parkera. Wreszcie jakies swiatelko w ich przyszlosci. Po madrej decyzji zatrudnienia fajnego coacha, mialem nadzieje, ze tego nie schrzania.

 

Chyba nie beda Exuma brac z 3, a Embid moim zdaniem za duze ryzyko jak na nr 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiggins tez ma swagger.

 

https://v.cdn.vine.co/r/videos/0976E429FC1094038672212664320_27f33ea95a4.0.4.1371565760885656545.mp4?versionId=.1kj24MyGJ8X0isUu_PW935KN71cl1Cf

 

lol...


imo jak masz upatrzonego gościa, to bierzesz bez względu na to, jaki masz pick

to zalezy jakie nadzieje wiążą z Vuckiem.

 

Randle ma papiery na 20/10, ale nie broni, więc do pary z Nikolą nie bardzo to pasuje.

 

Gordon będzie wymiataczem, ale na moment dzisiejszy to troche wieksza i lepsza wersja Harklessa - moze jako consolidation price Vonleh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.