Skocz do zawartości

NBA Draft 2014


Bloniek

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka, że czego nie zrobią, to zawsze znajdą się ludzie, którzy powiedzą "mogli zrobić tak i tak". Nie dogodzisz. 

 

Tam przede wszystkim jest różnica zdań na linii właściciel-GM (a raczej wpierzanie się właściciela) i to powoduje niektóre głupie sytuacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woj stwierdził, że Embiidem z teamów w loterii najbardziej interesują się Philly, Celtics i LAL. Imo poniżej 6-7 NA PEWNO nie spadnie. IMO Ainge zaryzykuje wszystko dla pozyskania potencjalnego franchise playera. Nie wiem co powinno być w tych medical records, żeby odpóścił gościa z takim sufitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że czytałem że jego kontuzja jest identyczna z tą która praktycznie zakonczyła karierą Waltona. Ja wiem że medycyna poszła do przodu ale myślałem że ta kontuzja jest mniej poważna a tu wygląda że Embiid już nie będzie się tak sprawnie przesuwał na stopach jak w Kansas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ely, z drugiej strony dr. Mark Adickes, który leczył Yao Minga z identycznej przypadłości rozpisał się na ESPN na temat obu przypadków i jego zdaniem Joel ma przed sobą długą karierę. Należy też pamiętać, że po identycznym złamaniu (poważniejszym?) Yao zagrał fenomenalny sezon 06/07. Także można być w wysokiej formie to wyleczeniu złamania kości łódkowatej :)

 

Może być różnie, ale zdaniem Adickes'a nie ma przesłanek świadczących o tym, że Embiid będzie miał chroniczne problemy z tą stopą.

 

Należy też pamiętać, że NBA nie jest ligą średniaków, tylko ludzi z jajami. Trzeba iść all or nothing. Dlatego chcę Embiida w Celtics. Wolę mieć potencjalnego busta z ogromnym sufitem i ewentualnie sezon tankowania w plecy, niż średniaka, który nigdy nie rozwinie się w gościa zdolnego poprowadzić mój team do mistrzostwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostep jak do nagrań naszych politikierów, tylko do wtajemniczonych,  pewnie martwią się żeby nie spadł poniżej 10 dlatego tylko kilku top ekipom dadzą luknąć, słyszałem też że dają popatrzeć tylko przez kilka sekund i w zaciemnionym pokoju :tongue:

 

Hehe dokładnie, naliczanie sekundowe :) Agent kombinuje, jak tylko się da. W nagrodę Embiid powinien wylądować w Atlancie.

 

 

ely, z drugiej strony dr. Mark Adickes, który leczył Yao Minga z identycznej przypadłości rozpisał się na ESPN na temat obu przypadków i jego zdaniem Joel ma przed sobą długą karierę. Należy też pamiętać, że po identycznym złamaniu (poważniejszym?) Yao zagrał fenomenalny sezon 06/07. Także można być w wysokiej formie to wyleczeniu złamania kości łódkowatej :smile:

 

Może być różnie, ale zdaniem Adickes'a nie ma przesłanek świadczących o tym, że Embiid będzie miał chroniczne problemy z tą stopą.

 

A on jest też lekarzem Embiida? Czy tylko Yao, a wnioski o przyszłości Joela wyczytuje z mediów? Pytam poważnie, bo nie wiem czy badał Embiida i czy traktować jego słowa poważnie, czy jak wróża Macieja. Ja jestem sceptyczny w stosunku do Kameruńczyka i nie chce go w Philly. Wygląda mi to na śliską sprawę. Embiid w trakcie sezonu wyskoczył jak królik z kapelusza i nagle wparował do TOP3 wszystkich mocków, bo machnął dream shake'a przeciwko New Mexico. Ale jakby popatrzeć na całość, to on zagrał 647 minut w NCAA i w tym czasie wysiadły mu plecy dwa razy i stopa. Może po prostu jego ciało nie nadaje się do sportu wyczynowego na dłuższą metę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ainge się zawaha, bo Embiid chce do Lakers? ;)

Ainge pewnie się nie zawaha. Ja bym się pewnie zawahał. Z drugiej strony tak jak ktoś wyżej napisał w NBA trzeba ryzykować.

 

A Embiid sobie może chcieć być Lakerem czy czymś, to nawet lepiej, przecież ostatni Bostoński finals MVP też był kibicem Lakers. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics weszli podobno w posiadanie dokumentów medycznych Joela Embiida. Mówi się, że jeśli będzie on dostępny w momencie wyboru Celtów to Danny nie bedzie sie wgl zastanawiał i go weźmie

A nie uważacie, że gdyby był taki zdecydowany, to by siedział cicho? Ja tutaj widzę coś w rodzaju kuszenia, żeby ktoś przed nim go wziął i dzięki temu jeden zawodnik więcej zostanie do jego wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już czas pokazać się ze swoimi typami, bo potem będzie się łatwo nabijać, gdy samemu siedziało się cicho jak Cristiano Ronaldo po meczu z Ghaną.

 

Wszyscy już wiemy, że draft jest mocny, bo jest super głęboki, a nie że przyniesie 5 franchise playerów, na co liczyliśmy jeszcze półtora roku temu. W każdym razie:

 

 

1. Brałbym:

 

Wigginsa - byle nie z top1, bo bycie jedyną to jest taka specjalna magia oczekiwań i presja, którą nie wszyscy potrafią sprostać (a już na pewno nie ktoś taki jak Wiggins), a z picków 2-4 można się już cudownie schować za błyskami fleszów i robić swoje. Wiggins jest najlepszym atletą, najlepszym defensorem tego draftu i jest jeszcze kurewsko młody i surowy, żeby zrobić nawet pięć kolejnych sezonów z postępem w stylu Paula George'a. Nigdy nie odpuszcza się world class athletes z potencjałem do grania w kosza. To jest pierwsza i najważniejsza zasada NBA anno domini 2014.

 

Gordona - kiedy Matrix/Iguodala był w prime to nie było zespołu w lidze, który by nie chciał takiego zawodnika. All hustle, all little things, all winning + papiery na granie w obronie i sporadyczne pukanie do drzwi bycia world class athlete. Gordon nigdy nie będzie najlepszym zawodnikiem tego rocznika, ale może być "najlepszy" dla zespołu w którym gra.

 

Embiida - podstawowa zasada, dla każdego kogo ominie już Parker i Wiggins - bierze się zawsze najlepszy talent na stole. Tutaj talent jest tak duży, że nawet jak Embiid ma zagrać 100 spotkań przez najbliższe dwa lata - to chyba warto w niego zainwestować i porwać rodziny fizjoterapeutów z Phoenix, żeby przyszli robić dla nas.

 

Paytona, LaVine'a, Hairston, Gentile, Grant, Ennis, Capela - low risk high ceiling, a każdy z nich już ma coś co pozwala sądzić, że utrzyma się w rotacji NBA.

 

Saric - spadnie bardzo nisko, a jest najlepszym koszykarzem-koszykarzem draftu. Spotkamy się za dwa lata to pogadamy

 

 

2. Nie brałbym

 

Smart - wiem, że liga zmierza do tego typu wzorca współczesnego G, ale Smart mnie nie przekonuje, bo nie ma ani jednej rzeczy w jego grze, która byłaby w stanie przekonać mnie, że ten koleś wchodzi na start i robi różnicę w NBA.

 

Jabari - jeśli ktoś szuka lepszego Danny Grangera to może i się ucieszy. Oczywiście bardzo dużo zależy gdzie trafi, a powinien trafić gdzieś gdzie siłownie czynne są 24h, a pączki i pizze sprzedają od 23 lat.

 

Vonleh - co on umie? sam wingspan i frame to nie wszystko w NBA. Serio co gościu umie? Nie umie na pewno rzucać, a jest projected jako stretch4. To tak jakby Asik był projected point forward, bo łapie piłkę jak pomarańczę i może mu się to przydać w rozrzucaniu na obwód.

 

Hood, Robinson, Adams, McAdoo, Early, Napier, Warren - na dzień dzisiejszy to Mr Average Team. Warren i Napier mają trochę "instynkt", Early jest clever w ataku, a Hood jakby trochę poprawcował to pewnie by się przebił, ale ogólnie ci goście będą od zdobywania punktów, a żaden nie będzie w stanie tego robic na bardzo dobrym poziomie w NBA, więc zważywszy że poza scoringiem to nie maja nic więcej (może poza Adamsem) to będzie ciężko.

 

3. Orzeł czy reszka

 

Exum - nie ma co się wymądrzać jak nie widziało się gościa od 40 lat, a 40 lat temu też w sumie się go nie widziało.

 

4. Homer pick

 

James Young, Randle, Harris - każdy ma dużo zastrzeżeń do swojej osoby, ale jeśli trafi w dobre otoczenie i będzie miał dużo szczęścia to możemy mieć scorera z obroną, post terror ze zbiórką i secondary playmakera na baaaardzo dobrym poziomie. Obym nie zapeszył

 

5. Brałbym zawsze, ale pójdzie za wysoko i będzie kuku

 

McDermott, Stauskas, Anderson, Bogdanovic - dobrzy koszykarze i nietragiczni atleci zawsze muszą się odnaleźć w NBA. Stauskas może mieć karierę Klaya Thompsona, ale pewnie będzie miał Jasona Kapono na sterydach (co i tak jest świetnie, bo 45% 3pt shooter to skarb). Skoro Gallinari zdobywa punkty w NBA i jest "dobry i niedoceniany" to McDermott też je będzie zdobywał.

Anderson może być co prawda drugim Turnerem, ale to musiałoby się okazać że jednak nie ma mózgu - na co się nie zapowiada

Bogdanovic - jak ktoś ładuje punkty na każdym szczeblu gdzie nie zagra i widzisz go na boisku przez wszystkie 30 minut, które gra - to znaczy, że charakter z talentem co najmniej Belinelliego.

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on jest też lekarzem Embiida? Czy tylko Yao, a wnioski o przyszłości Joela wyczytuje z mediów? Pytam poważnie, bo nie wiem czy badał Embiida i czy traktować jego słowa poważnie, czy jak wróża Macieja. Ja jestem sceptyczny w stosunku do Kameruńczyka i nie chce go w Philly. Wygląda mi to na śliską sprawę. Embiid w trakcie sezonu wyskoczył jak królik z kapelusza i nagle wparował do TOP3 wszystkich mocków, bo machnął dream shake'a przeciwko New Mexico. Ale jakby popatrzeć na całość, to on zagrał 647 minut w NCAA i w tym czasie wysiadły mu plecy dwa razy i stopa. Może po prostu jego ciało nie nadaje się do sportu wyczynowego na dłuższą metę?

 

Nie badał.

 

Odnosił się tylko do tego, że ludzie zaczęli panikować, gdy dowiedzieli się, że Embiid złamał tą samą kość, którą złamał Yao, co doprowadziło do zakończenia kariery Minga.

 

Adickes przedstawił bardzo rzeczowe argumenty w temacie "dlaczego stopa Minga zakończyła jego karierę", powiedział, że jest "highly unlikely", że Joel ma taką samą budowę stopy (Yao miał baaardzo dziwną), a nawet jeśli, to powinien jeszcze sporo mil przebiec, zanim będzie miał z nią chroniczne problemy.

 

Także nie wróżba, tylko rzeczowa analiza.

 

EDIT: zdaniem Billa Simmonsa C's wcale nie są przekonani do Joela. W tym samym tweecie jest też teoria, że prawdopodobnie Boston będzie chodził niżej (po uj?).

Edytowane przez kolek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.