Skocz do zawartości

NBA Draft 2014


Bloniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie wrazenie, ze Jabari i Wiggins wcale nie beda top draftu pod koniec sezonu. Jak patrze na gre parkera, to wydaje mi sie byc za duza dziura w obronie. Natomiast Wiggins wydaje sie nie miec charyzmy i bardziej obstawialbym go jako 2 opcja w zespole, niz jako lidera (moze Irving pod presja zacznie lepiej grac i to on stanie sie nr 1, a Wiggins 2?). 

 

Cos czuje, ze moze on miec slaba psyche. Za duzo w drafcie jest potencjalu i obstawiam, ze w trakcie sezonu powyskakuja perelki i Ci co teraz sa uwazani za sam TOP draftu zrownaja sie z innymi (Parker w MIL bedzie mial dobre staty, no bo kto tam ma grac, ale caloksztalt obstawiam ze bedzie ponizej oczekiwan. 

 

Natomiast ciekaw jestem, wyborow TOP20 no i czy Embid zagra w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja pozwolę sobie na małą ocenę. Wszystkich nie będę, czołówka + jakieś dalsze zasługujące moim zdaniem na komentarz. 

 

1. Wiggins - dobra robota. Prawda jest taka, że kogo by nie wzięli, to zawsze byłyby głosy krytyki. Parker wykazywał niechęć do gry u nich, to po co się na siłę w niego pchać. Wybrali bezpiecznie i dobrze dla siebie. 

2. Parker - jedyny słuszny wybór, w dodatku chciał u nich grać, co nie zawsze się zdarza. 

3. Embiid - pisałem już o nim w temacie Philly. Niby dubluje się z Noelem, ale w tej sytuacji na kogo by nie postawili, to nie obyłoby się bez wymian. Goście na największe braki poszli wcześniej.

4. Gordon - tutaj pierwsze zaskoczenie, nie spodziewałem się tak wcześnie. Pasuje do Vucka. 

5. Exum - świetny pick i już chce mi się oglądać trio Burke-Exum-Fav

6. Smart - nie wiem co powiedzieć. Wisi mi kogo wybrali, bo nie zabrali Randle'a. 

7. Randle - jestem zadowolony

8. Stauskas - zaskoczenie i zastanawiam się, co zrobią z Benem. 

9. Vonleh - najlepszy możliwy wybór z dostępnych. Moim zdaniem pasuje w sam raz do Ala. 

10. Payton - już czekam, żeby zobaczyć jak będzie prezentował się w parze z Oladipo.

11. McDermott - nie warty oddawania za niego tych picków. Bulls mogli mieć Harrisa i Hooda zamiast Dougha. Randolph trochę ratuje obraz, bo jestem ciekawy czy uda mu się załapać do rotacji u TT.

12. Sarić - z tym pickiem do tej drużyny może być steal. Ale do oceny za przynajmniej 2,5 roku. 

13. LaVine - pogra tyle, co Muhammad. Zmarnowany pick. 

14. Warren - skoro Tucker fajnie u nich wyglądał, to jestem dobrej myśli.

15. Payne - fajny gość, ale ze złym numerem. Nie spodziewałem się, że pójdzie do nich. 

16. Nurkić - nie oceniam, nawet filmików z typem nie oglądałem.

17. Young - młody z możliwościami. Jeśli dadzą mu minuty, to będzie fajny koleś. Ale do tego trzeba spuścić Rondla. Najlepiej na jakąś Alaskę.

18. Ennis - fajny gość, ale może zgnić na ławce u nich. Podobna sytuacja do Payne'a.

19. Harris - lux pick, Shaw może mieć pociechę, powinien mu pasować. 

20. Caboclo - ???

21. McGary - biały klocek, o którym nic nie wiem. Ale wiem, że mogli wejść w coś innego (Hood?). 

22. Adams - z tego co czytam, może dać radę w Grizz.

23. Hood - steal

24. Napier - świetny wybór. Chalmersa już mogą odpuścić, zaoszczędzą kasę i pozbędą się idioty. Nie wiem ile zechce, ale nie warto go trzymać. 

25. Capela - nie interesował mnie, nic o nim nie wiem.

26. Hairston - wydaje się spoko, zobaczymy co wyjdzie. 

27. 28. 29. Nic o typach nie wiem, nie interesują mnie nawet. 

30. Anderson - idealnie trafił. Dobry straszak na oczekiwania Diawa, którego i tak bym teraz kopnął w dupę. 

32. McDaniels - może pomykać w s5 i na tym wygrać. Chciałem z tym pickiem Robinsona do 76ers...

34. Early - zobaczymy, na co go stać. Ale nie wiem, czy to dobry gość pod trójkąty, jeśli Fish zechce je wprowadzać. Ogólnie nie jaram się typem. 

39. Grant - rywal dla #32. Szkoda, że tutaj nie postawili na Robinsona.

40. Robinson - pizdowato trafił moim zdaniem. No ale zobaczymy, co z tego wyjdzie. Kibicuję szybkiemu transferowi do drużyny, gdzie będzie miał minuty. Szkoda, że to nie na niego LAL wydali te dwa miliony. Miałby dobre minuty. A tak? Cholera wie. 

43. Tavares - gigant

46. Clarkson - niewiele o typie wiem

51. Antetokounmpo - zobaczymy, czy ma coś z brata...

 

To tak na szybko po drafcie. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja, szczególnie z gaczami drugiej rundy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Chicagowskie wybory jakoś się w sezonie obronią i nie będę rzucał paniami lekkich obyczajów pod adresem Byczego front office'u. Niemniej jednak na tę chwilę jestem załamany. Draft oglądałem z odtworzenia z 3 godzinnym opóźnieniem i sobie przewijałem jak przynudzali. Z #16 Nurkic - ja robię rundkę honorową, fanfary grają, sąsiedzi stukają w kaloryfery, jast milusio, znowu coś gdzieś przewijam, leci Young, leci Ennis - trochę żal, ale z #19 do Wietrznego Miasta - Gary Harris, ciul że gość nazywa się, jak jakiś zapijaczony detektyw w niskobudżetowego kryminału z lat '80 - grać potrafi, wybór mi się podoba, powtarzam cały rytuał z poprzedniego picku, sąsiedzi pownownie nie zawodzą. Nadal jest milusiu. Przewijam byle do kolejnego picku, chyba, że coś mnie gdzieś zaciekawi...

 

No i k**** zaciekawiło. Jęk rozpaczy, po którym tylko słychać szyderczy śmiech niezawodnych sąsiadów...

 

Kiedyś przy okazji plotek o wspomnianym dealu mówiłem, że miałbym dylemat czy z 11 brać winga typu Stauskas/Harris czy jednak Nurkica... Tak dobrze było...Przez chwilę... :offended:

 

Do McDermotta nic nie mam, ale śmierdzi mi bustem. Obym się mylił. Za niego naprawdę wolałbym któregokolwiek spośród wybranych z #16 i #19. A do tego jeszcze Anthony Randolph. Boję się że Doug w koszykówce NBA będzie ograniczony do spot up shootingu. Pod koszem nie ma co szukać, a na koźle nikogo w NBA nie minie. Oby tylko w tej ograniczonej roli był doskonały i oby Chicago ściągnęło jak najwięcej ludzi wymagających podwajania, co będzie stwarzać dla niego czyste pozycje, lub oby był wybrany dla Knicksów pod kątem potencjalnego trejdu.

 

Trzymam kciuki ofkors, również za kumpla T. Snella z New Mexico.

 

Dzień od samego rana jakiś taki dziwny...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego.

 

Magic nie dość że mając 2 picki w top 10 odpalili dwa longshoty w takim drafcie, to jeszcze zgromadzili cały roster non-shooterów.  Oladipo słabo, Harkless jeszcze gorzej, Payton bardzo słabo, Harris tak sobie i mocno nieregularnie, Gordon w ogóle nie umie rzucać. Nie wiem czy oni maja zamiar tankować do 2021, czy o c*** im chodzi.

 

LaVine - nie wiem, czy bardziej mam polewkę  z niego czy z Wolves. No, chyba że Wolves chcą żeby im sprzedał trochę biletów, kiedy będą robić po 20-62 przez następne 3 lata. W takim przypadku zwracam honor.

 

Payne - no nie wiem czy Hawks potrzebują kolejnego rzucającego z dystansu PFa.

 

Suns - Warren niby spoko, Bogdanovic nieźle, Ennis steal jak c*** tylko czy to znaczy, że mają zamiar sobie Bledsoe odpuścić czy co. W przeciwnym razie trochę pewnie będzie zakopany.

 

Spurs chyba też nieźle przystealowali z Andersonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Anderson byłby wszędzie w lidze bustem prócz BYĆ MOZE właśnie Spurs. Ale to tez nie jest tak, że SPurs biorą byle gówno i robią z niego napierdzielacza, bo jednak mieli Andersona kilka lat temu i nie wypalił, ostatnio Daye, który tez był typowany na wystrzał w San Antonio... Z pustego i salomon nie naleje a jak ten Anderson się odnajdzie w nba to naprawdę się zdziwię. Oj zdziwię się mocno.

 

Miami przyfarciło z Napierem. Jak dla mnie właśnie wydraftowaliśmy sobie startera na lata.

 

Nie lubię tego Gordona. Jego i Randle'a nie lubię, ale o ile do Lakers mam lekko negatywny stosunek i mnie wali Julius w związku z tym, to Magic życzyłem jak najlepiej i teraz już wiem, że ten team będzie nie do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka luźnych spostrzeżeń:

1. Pelinka - za bardzo tym razem nie poczarował. Exum został pominięty przez wszystkie (3) drużyny, u których miał workout.

2. Wojnarowski - może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi? Nie można mieć źródeł we wszystkich klubach więc czy ma kreta gdzieś w obsłudze draftu?

3. Wiggins - za 10 lat będzie się wstydził zdjęć w tej marynarce.

4. Z dużej chmury mały deszcz, czyli na papierze wszyscy trejdują wszystko i wszystkich, a w rzeczywistości wymian jest bardzo mało. Jest chyba taka prawidłowość, że im więcej plotek tym później mniej się dzieje.

5. Dzisiaj na konferencji prasowej Henningan (GM Magic) powiedział mniej więcej, że olewa zdanie kibiców przy podejmowaniu decyzji. Pozostaje mi więc:

- wierzyć w jego kompetencje, bo na razie nie ma się za bardzo do czego przyczepić

- zgodzić się z Jendrasem, że Gordon może być kiedyś franchise playerem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu jeszcze mogę napisać.

 

Al-Zeller-Vonleh to powinno być nawet niezłe trio podkoszowe na wschodnie warunki, jeśli Vonleh będzie w stanie coś bronić i rzucać jumpery, a Al sobie będzie klepał te post upy. Nie kumałem zupełnie podjarki tym typem po combine, bo niby vertical miał mega i wingspan. Wingspan się nie liczy tak jak reach, który ma bez szału, a tego verticala to w ogóle w warunkach meczowych nie pokazywał. Do tego w paru meczach gdzie go widziałem, to czasem wyglądał na serio fatalnie, no ale z tym numerem i do tego teamu to w sumie nie ma dramatu.

 

Randle z siódemką bardzo sympatyczny pick, po tym jak go niektórzy jeszcze niedawno z jedynką chcieli brać. 

 

Smart mam nadzieję zwiastuje zmianę lokalizacji Rondo.

 

O Magic bym jeszcze powylewał trochę żali, ale już mi się nie chce.

 

Napier to też dla mnie dziwna faza, napaliło się na niego trochę ludzi ostatnio, nie jestem pewny czy to jest materiał na coś więcej niż benchridera. Może jumpshotem się wyratuje, ale ja się już na podobnych gości w NCAA napatrzyłem i większość z nich już od dawna pracuje w Wal-Marcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja jeszcze dodam:

 

Thunder postawil na nowego Nicka Collisona i dość fajnie prezentuje się ich przyszłość pod koszem Ibaka-Adams-McGary, ale istnieje duże ryzyko, że jak McGary nie wykształci jakiegoś go-to-move pod koszem (na co liczą w OKC) to znowu niespecjalnie przeniesie to ciężar gry w Thunder - chyba że scouci mają racje, że można go używać jako quasi-playmakera.

 

Raptors wyjęli gościa z amazońskiej dżungli i zamierzają go tam schować na kilka lat zanim trafi do NBA - a o ile nie okaże się za 3 lata, że Ujiri wyskoczył z blockbusterem - to nie rozumiem Masaia, bo Toronto jest na etapie, gdzie brakuje właśnie kogoś "na teraz" do rotacji, a kilku takich gości było do wyjęcia - a przecież taki pick jak Caboclo spokojnie ostałby się do II rundy.

 

Grizzlies bardzo fajny wybór. Z tym numerem można trochę zaryzykować, a potencjalny scorer grający w obronie na wing position - to coś co ZAWSZE jest towarem deficytowym w Memphis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście w drafcie zabrakło wymian, szczególnie Love'a - nie wiem na co liczy Minny, ale jestem pewnien, że grubo się przeliczą. 

Co do moich oczekiwań odnośnie draftu: 

 

Payne - liczyłem, że trafi do ekipy, gdzie będzie miał szansę dostać spore minuty z ławki. Może Hawks to nie był top na mojej liście, ale ma szanse na rolę pierwszego zmiennika na poz. 4-5 i jako takie minuty. Poza tym to spokojne miejsce, gdzie nikt nie będzie naciskał na jakieś fajerwerki z jego strony, a z drugiej strony będzie miał o co grać, bo Hawks znów powalczą o odpadnięcie w I rundzie PO. 

 

Parker - cieszę się, że nie trafił do Cavs. Wigginsa jakoś nie lubię i pasuje mi on do Cavs. Trudno było liczyć na to, że Jabari spadnie niżej niż 2 pick. W Millwauke powinno iść ku lepszemu, Jabari powinien od razu wejść tam w buty gtg,  a charakter ma taki. że z tą rolą powinien sobie poradzić. 

 

Embiid - liczyłem, że trafi do PHI zdrowy, bo wymyśliłem sobie, że wtedy Celtic mogliby uderzy po Noela. Wierzę, że spokojnie wróci do zdrowia, nie wierzę, że mogą stworzyć duo z Nerlensem i liczę, że  za rok jeden z nich zawita w Bostonie 

 

Boston Celtics - po cichu liczyłem na wyciągnięcie Noela, choć to realnie pewnie to nie było. Z wyboru Smarta cieszę sie bardzo i liczę, że kolejnym krokiem będzie wymiana Rondo póki coś można za niego dostać. Jeszcze bardziej jest zadowolony z Younga z 17 pickiem, dużo pracy jeszcze przed nim, ale możliwości ma ogromne. 

 

Sacramento Kings - mogli wybrać lepiej, mogli wymienić ten pick. Mam nadzieje, że nie wybrali sobie drugiego Jimmera. Liczę też, że nie puszczą McLemore'a za ogórki. 

 

Detroit Pistons - mieli tylko pick w drugiej rundzie, szkoda że nie wzięli Glenna III. 

 

Harris, hood, Anderson, McDaniels, Grant - jak dla mnie za nisko 

Stauskas, LaVine,McGary i ten z Raptors - jak dla mnie za wysoko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptors wyjęli gościa z amazońskiej dżungli i zamierzają go tam schować na kilka lat zanim trafi do NBA - a o ile nie okaże się za 3 lata, że Ujiri wyskoczył z blockbusterem - to nie rozumiem Masaia, bo Toronto jest na etapie, gdzie brakuje właśnie kogoś "na teraz" do rotacji, a kilku takich gości było do wyjęcia - a przecież taki pick jak Caboclo spokojnie ostałby się do II rundy.

Nie zamierzają go nigdzie schować.

Toronto Raptors @Raptors 52 min.

Ujiri says Caboclo will be on #Raptors roster in 2014-15. Says stints in D-League possibility. #RTZ #WeTheNorth

927684_249987388528731_759059977_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja jeszcze dodam:

 

 

Grizzlies bardzo fajny wybór. Z tym numerem można trochę zaryzykować, a potencjalny scorer grający w obronie na wing position - to coś co ZAWSZE jest towarem deficytowym w Memphis.

 

Jak dla mnie Memphis spieprzyli swój wybór niemiłosiernie

 

Jesteś najgorszą ekipą w rzutach za 3 a tu nagle jakimś cudem zsuwa się do Ciebie kolo który za 3 rzuca jak natchniony, który na Chicago Combine był 3 najlepszym strzelcem i bierzesz Adamsa??? To gdzie tu niby rozsądna decyzja. Oni brać hooda i to w 5 sekund zwłaszcza że oni największą dziurę mają na trójce bo Prince to już raczej do muzeum figur woskowych się nadaje a nie do NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.