Skocz do zawartości

Offsezon w Cavs?


heronim

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz mi, jakim cudem mamy zdobyć klasowego PG. Jedynym sposobem jest chyba wymiana za Ilgauskasa i to byłoby nawet fajne, pod warunkiem, że później udałoby nam się wyciągnąć z Bucks niechcianego tam Magloire'a

Sam odpowiedziałeś na to pytanie :wink: . Jest to możliwość na teraz, bo za rok może być problem z ceną Litwina. Magloire jest dobrym pomysłem, bo co prawda kontrakt ma mimimalnie przyduży (ale który wysoki zawodnik takiego nie ma), to jest młodszy od BigZ i całkiem nieźle sprawuje się pod koszem. Dlatego przy bardziej drastycznych ruchach (moim zdaniem naprawdę potrzebnych) można coś zrobić i stworzyć świetny team. Dlatego uważam że to żadne wyjście pozyskiwanie grajków typu Banks, chyba że na ławkę, a nie do S5. Nie ten poziom. No ale nie ja o tym decyduję :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ferry naprawde chce wzmocnic nasz zespol to mysle ze nie pozostalo nic innego jak jakis pozadny trede!!!!!! Potrzebujemy porzadnego rozgrywajacego i porzadnych zawodnikow na ławe (ale mowie tu o starterach swoich dotychczasowych druzyn ale zgodziliby sie wchodzic z lawki).

Wiem ze te tredy co teraz powymyslam beda pewnie wysmiewane, ale juz sie do tego przyzwyczailem, wiec mnie to nie rusza :P

 

Oto gracze ktorych wedlug mnie powinnismy oddac:

Snow, Pavlovic. Jackson, Newble, Jones i postaram sie z nimi ideowac trady :P

 

Uwazam ze na PG powinnismy starc sie pozyskac millera (andre), a trade moglby wygladac tak

Miller <--> Snow + Jax + 1st round pick 200.. draft

 

Na lawe uwazam ze potrzebujemy C i bardzo bym chcial zeby byl to magloire, ktory mam nadzieje zgodzilby sie wchodzi z lawki

Magloire <--> Sasha + DJ + Ira + pick albo kasa

 

Po dokonaniu takich zmian odchudzilby sie nasz sklad, mielibysmy porzadnego rozgrywajacego i sixth men'a na C, nasz skalad w tym momencie liczylby 13 zawodnikow

 

stracilibysmy po tych tradach kilku guardow ktorzy nie wniesliby nic do naszej gry a tylko nam miejsce w skladzie zajmowali, a wtedy za nich moznaby podpisac jednego porzadnego DeShawna Stevensona, jako 15 zawodnika Eddiego Housa (jezeli juz podpisal z kims to sory ale nic mi nie wiadmo ;))

 

Wiem ze te trady wydaja sie absurdalne, ale przeciez warto sprobowac!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie cokolwiek słychać u Cavs. Konkretnie Ferry ma się w przyszłym tygodniu spotkać z Evansem. Na pewno taki dobry w zbieraniu walczak nam nie zaszkodzi i przyda się na zmianę (Varjat raczej zdecydowanie będzie rezerwowym centrem, a Marshall to i tak trójka), ale Prom mógłby też przypomnieć sobie, że poszukujemy przede wszystkim PG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mowia lepszy rydz niz nic. Tyle ze zamiast latac najpotrzebniejsze dziury czyli pozycje rozgrywajacego jak slusznei Kily zauwazył oraz probowac wjakims tradzie wyciagnac kogos niezlego z wielu nieprzydatnych graczy na SG to iteresuejmy sie Pem. ten gracz bardzo mi pasuje, bo lubie takich walecznych, ze swietna obrona(czyli do nas pasuje idealnie) i do tego za naprawde niewielkie pieniadze. Bysmy mieli dwoch walczczaków na ławce (Varejao jeszcze) i nie powiem zeby mi to nieodpowiadało, ale proponowałbym bardziej zajac sie jakims trade'm z udziałem jednego SG ktory pomolgby nam dostac w koncu rozgrywajacego bo narazie zapowiada sie na kolejny rok meczarni Brona, ktory bedzie rozgrywał i rzadko zdobywal łatwe punkty. F-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, czy zainteresowanie Evans'em nie oznacza po prostu poważnych kłopotów w rozmowach z Gooden'em i próby wywarcia na niego nacisku. Inaczej to trochę bez sensu.

Nie sądzą, aby Evans przychodził do Cavs siedzieć na ławce i tak łatwo zgodził się na rolę zmiennika. Może nie jest to jakiś super zawodnik, ale w kilkunastu klubach znalazłby zatrudnienie i grałby w pierwszej piątce. Tylko nie mówcie, że przyjdzie do Cavs, aby koniecznie grać z James'em :lol: . Przyjdzie tam, gdzie będzie kasa.

Z strony Cavs również to trochę bez sensu. Trzeba wydać parę baniek za sezon za zawodnika, a potem go posadzić na ławkę, aby był zmiennikiem Gooden'a? Jakoś w to nie wierzę. Ale oczywiście każdy team chciałby mieć takiego zmiennika na ławce. Poza tym, gdyby był Evans, a nie Gooden, to ktoś musiałby rzucać jeszcze punkty, a u żadnego z zawodników Cavs zbytnio nie widzę w tym zakresie większych możliwości wzrostowych. A i również tu (nie tylko na rozegraniu) należałoby LeBrona nieco odciążyć, a Gooden dawał jednak te kilkanaście punktów (może bliżej 10, ale zawsze). Evans tego nie da. On jest od czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, czy zainteresowanie Evans'em nie oznacza po prostu poważnych kłopotów w rozmowach z Gooden'em i próby wywarcia na niego nacisku. Inaczej to trochę bez sensu.

To napewno te klopoty oznacza.

Zreszta co to mowic. Negocjacje sa w martwym punkcie. Agent Drew mowi ciagle 60 mln za 6 lat gry :? Cavs dalej 45-48 tez za 6 wiosen... Rzadna ze stron nie odpuszcza, dzieli je w sumie 2 mln na sezon, to mozna jakos w miare przyzwoicie rozwiązac.

 

A co do Evansa to on zdaje sobie sprawe w jakich klasowo klubach bedzie starterem. U nas jezeli nie wyjdzei z Goodenem to tez penwie zagra w S5 i to w dosc liczacej sie ekipie. O pozycje bedzie walczył z Varejao i Marshallem.(na dzien dzisiejszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że rozmowy Goodena i Cavs w dalszym ciągu zupełnie się nie układają i stąd właśnie zainteresowanie tym Evansem. W sumie na jego miejscu nawet przy odejściu Goodena nie byłbym pewny miejsca w S5, bo nie jest to na pewno tak wyraźnie klasa lepsza niż Varejao. A jeśli nie ma innego wyjścia niż odejście Goodena (48 mln/6 lat to już naprawdę dużo i znacznie więcej niż początkowe 36/6 - kto mu da więcej? :roll:), to myślę, że w sign and trade można wyciągnąć naprawdę dobrej klasy PG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę zajrzeć:

 

http://probasket.pl/index.php?act=news& ... 7201&sid=5

 

Jak dla mnie jakaś kompletna bzdura. Po pierwsze, znaczne przepłacenie Gooden'a (ale to jakoś jeszcze potrafię zrozumieć mając na względzie kontrakty wysokich zawodników), no ale po drugie, płacić komuś 10 mln $ za sezon, żeby go posadzić na ławkę, tego nie rozumiem. Jeśli ten "njus" to w całości prawda, to :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT. Z racji niemocy w usunieciu tego posta edytuje tego w oparciu o nastepna wiadomisc Kily'ego

 

Tak w ogóle to nie nakłonienie agenta Drew do zejścia chociaż trochę z ceny i podpisanie go za te 60/6 byłoby kolejną porażką Ferry'ego. W ogóle cały ten offseason to jedna wielka porażka Ferry'ego. Confused

Zgadzam sie tutaj w 100%. Ferry dal ciałą w tym OS, rok temu go chwalilismy a teraz chyba spoczał na laurach. Podpisal Lebrona i nic. Good wiele razy mowił ze zalezy mu na tym aby grac w teamie z Bronem wiec mogl to nasz GM wykrzystac w negocjacjach bo LBJ jest u nas. Nawet milion w 6 lat ne bedzie mniej. Dla mnie dac tyle kasy dla takiego koszykarza to tragedia. Ferry poszedł 24 miliony w góre z kontraktem a agent Drew'a nawet o centa nie zszedł :? Dla mnie takie dogadanie sie obu stron to zaden komproms, to porażka klubu... Jestem zły ze to sie tak moze skonczyc, bo nie lubie pazernych graczy a agent żadajacy kokosow dla swojego pracodwacy dopiął swego... No i na "pocieszenie" fakt ze dalej nie mamy rozgrywajacego o jakim marzylismy...

 

Co do Varejao to on moze by starterem w przyszlosci, ale napewno jeszcze nie teraz. Good jest zbyt dobry a on zbyt słąby zeby ta rotacja w obecnej sytuacji miala sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginale jest tak:

 

Varejao might be their power forward of the future. He could even blossom into their starter this year whether Gooden is re-signed or not.

Ja tam myślę, że jednak Gooden nadal będzie starterem. Varjata wrzuciłbym do S5 raczej na C, jak BigZ zrobi się kompletnie stary i coraz mniej przydatny - chyba, że Drew jednak nie podpisze. Tak w ogóle to nie nakłonienie agenta Drew do zejścia chociaż trochę z ceny i podpisanie go za te 60/6 byłoby kolejną porażką Ferry'ego. W ogóle cały ten offseason to jedna wielka porażka Ferry'ego. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Cavaliers juz w tym off seasonie nikogo ciekawego nie pozyskaja i sklad pozostanie ten sam co w zeszlym roku procz Murraya oczywiscie.Mam nadzieje, ze tym razem Larry nie straci tylu meczow ile w zeszlym sezonie i Cavaliers uzyskaja kolo 60 zwyciestw w calym sezonie.Dla mnie w sumie lepiej, ze skladu nie zmieniaja, chociaz fakt, ze dobry i mlody PG przydalby sie w naszym ukochanym zespole :wink: .Jedno jest pewne, w finale konferencji wschodniej zmierzymy sie z Miami Heat bo nie widze ani nie sadze, zeby jakies inne druzyny mogly tam sie znalezc :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle cały ten offseason to jedna wielka porażka Ferry'ego.

No Cavs mają jeszcze 4 sezony, by zbudować drużynę wokół James'a. Tyle że jak będzie to się odbywać jak w ten ofseason, to myślę, że LeBron nie wytrzyma tyle czasu i znacznie szybciej zażąda wytrejdowania. Bo w ten sposób, jak to się odbywa teraz, Cavs mistrzowskiej drużyny nie zrobią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gdzies ostatnio czytalem, agent Goodena nie wyklucza ze problem bedzie rozwiazany za pomoca s'n't, a sytuacja z Evansem jest juz prawie pewna - zostaje w Nuggets!

s'n't z udzialem Goodena... moznaby wyciagnac dobrego PG i moze jeszcze jakiego PF, ale nie mam pojecia za kogo

 

Bardziej mnie natomiast interesowaloby takie rozwiazanie

Gooden <-> Shelden Williams albo Haslem

Jackson, Pavlovic, Snow <--> Felton

 

Chyba zeby jeszcze Gooden'a, Jax'a i Sashe za super PF'a wyciagnac (np. Garnett), a z PG czekac do kolejnych Offseason'ow... (juz w przyszlym roku Hinrich :P)

 

nie wiem na ile sa to realne trady ale gdyby Ferry chociaz troche pomyslal to moglby jakos wykozystac Gooden'a i jeszcze paru zeby zdobyc naprawde wartosciowych graczy!!!!!!!!

 

 

P.S. Sprawa z Magloirem juz zamknieta! I pomyslec ze przeszedl za Blake'a, Skinner'a i tego chinskiego giganta (Hen Sun Jing czy jak mu tam) jak od Cavs, Bucks mogliby dostac lepsza oferte, tylko wystarczyloby zeby Ferry troche pomyslal!!! Ale jak on robi takie glupoty to ja sie nie dziwie ze jeszcze nikogo z FA nie podpisalismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Magloirem to jakas porazka. Tak sie nim podobno interesowalismy. Obawialem sie nawet, ze nie mamy co zaoferowac Bucks bo pewnie po stracie swojego rozgrywajka zechca wyciagnac jakiegos kolejnego i przede wszystkim niezlego. Jak sie okazalo poszedl za trzech... reszte sobie dopiszcie. Fakt, ze Magloire nie byl jakis bardzo dobrym graczem itp ale moze wyrobil by sobie u nas procz solidnego backup'u na C sama pozycje startera, gdyby to np Z radzil sobie coraz gorzej z meczu na mecz. Zawodnik to byl na pewno solidny i 28 letni. Chociaz statsy troche z roku na rok lecialy mu w dol to jestem pewny, ze we frontcourcie zalatal by nasze wszystkie dziury. Oczywiscie teraz wchodzi on w contract year, wiec spodziewac by sie mozna od niego tylko dobrej gry jak to zwykle bywa u zawodnikow w nba ostatnim roku kontraktu. Mozna by pisac i pisac, niestety Ferry 'troszke' przespal szanse... .

 

Co do naszego MLE to nie zapowiada sie na to zebysmy je w tym offseason wydali, bo nie bedzie na kogo. To jest po prostu glupota, ze tak powiem bo ono przepadnie. Zamiast je wykorzystac na najlepszego na rynku FA jakiegos PG, chocby Banksa, to czekamy chyba az wyrosnia jakies gruszki na kaktusie. Byc moze Ferry myslal, ze w razie jak sie nie uda podpisac Goodena to podpiszemy jakiegos wysokiego za niego, lecz on chyba zapomnial, ze juz od praktycznie pierwszych dni lata nikt nie mogl mu zaoferowac wiecej niz MLE. Z racji tego, ze nikt nie mogl mu dac wiecej niz MLE to Drew i tak by zostal w Cavaliers na kolejny rok czy tego by chcial czy nie. Troche przesadzam, ale podpisanie qualifing offer byloby wtedy dla niego najlepszym wyjsciem. Tak wiec Ferry nie musial sie bac o to, ze stracimy Goodena bo go nie stracimy. Trzeba bylo podpisac chocby Banksa na PG zeby zrobic chociazby najmniejszy upgrade Snowa. Jak wiemy Snow jest naszym najslabszym ogniwem w zespole i mimo tego, ze jest dobrym obronca to sam pozostaje w wiekszosci sytuacji 'unguarded' bo jest najprosciej mowiac zerem ofeensywnym i mamy pozniej jakies przedziwne potrojenia Lebrona bo w backcourcie nie ma nikogo kto molgby zdobyc punkty procz LB. W taki sposob mozna odciazyc Jamesa w jakims stopniu. To jest bardzo wazne aby kazdy w zespole potrafil zdobyc punkty, niekoniecznie to dotyczy zawodnikow podkoszowych gdyz kosz zawsze musi byc zastawiony, ale w czym przeszkadza takie nie pilnowanie na obwodzie np Snowa, ktory ani nie potrafi wbic sie pod kosz, ani rzucic z poldystansu, a tym bardziej za trzy? Po prostu w niczym.

 

Zdobyc jakiegos PG w tym offseason to byl priorytet. NAWET sredniego. Niestety Cavs, a dokladnie Ferry dal ****. MLE przepadlo chociaz moglismy za nie miec nawet i Banksa i Butlera, oczywiscie mam na mysli ich dwoch za jedno MLE. Za to za BAE mamy jakiegos emeryta na 2 lata... . Jestem tak wkurzony ta sytuacja, a najbardziej startujacym Snowem w przyszlym roku, ze nawet nie mialbym nic przeciwko temu jakby Lebron odszedl z tego zespolu. Kibicuje Cavs ze wzgledu na LBJ, mial byc zespol z aspiracjami na mistrzostwo, a naprawde zapowiadal sie taki, az do tego lata, gdzie sie okazalo, ze w przyszly rok wejdziemy prawie z takim samym skladem oraz z dokladnie o rok starszymi Snowem, Z i Marshallem. ALLELUJA :D.

 

ps. Jeszcze nie wszystko stracone bo moga byc jeszcze jakies ruchy transferowe z udzialem naszych graczy, ale watpie zeby to dalo nam to czego potrzebujemy. Cavs maja 4 lata na zbudowanie zespolu z aspiracjami mistrzowskimi i wszystsko wskazuje na to, ze tak naprawde zostaly 3 lata, bo ten rok to juz jest chyba stracony... . Ferry jesli chce zatrzymac LEbrona to musi sie postarac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavs maja 4 lata na zbudowanie zespolu z aspiracjami mistrzowskimi i wszystsko wskazuje na to, ze tak naprawde zostaly 3 lata, bo ten rok to juz jest chyba stracony... . Ferry jesli chce zatrzymac LEbrona to musi sie postarac.

Ma 4 lata bo nowy kontrakt zacznie obowiazywac po nadchodzacym sezonie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny Free Agent nie dla nas!!! Lorenzon Wright podpisal z Hawks na 2 lata za 6 mln... wsumie duzo nie wnioslby do Cavs ale pod wzgledem doswiadczenia moglby nam sie przydac... wolalbym jego niz Wesley'a, no chyba ze David przypomni sobie jak sie gra w kosza i zacznie grac razem z LeBron'em tak jak to robil z Baronem Davisem jeszcze w hornets... ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to Ferry dobrze załatwił dwie podstawowe sprawy na ten offseason, czyli przedłużył LeBrona i Goodena. Brawo, pewnym było, że nikt mu nie da 60/6 i bardzo dobrze, że nasz GM postawił na swoim. Teraz może zabierze się za zadania dodatkowe (pozyskanie PG i ew. zmiennika na C)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądne pieniądze (w miarę) - 7,67 mln $ za sezon. Pytanie tylko jest jedno: czy Gooden będzie w stanie podciągnąć znacznie swoje statystyki, bo jednak trochę już gra w tej lidze, a jego średnie ciągle oscylują w granicach 11-14 pkt i 7-9 zb i jakoś wyżej nie mogą podskoczyć. Ale jest młody, na pewno dobry ruch Cavs, oby tylko Gooden się rozwijał. Widać on sam ma na to nadzieję, bo podpisał tylko 3-letni kontrakt :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa Ferry'ego kolejny raz dala znac o sobie. Profesjonalnie to przeprowadził. Wyczekal niemal caly offseason, az sam Gooden przekona sie ze nigdzie nie dostanie 10 mln, caly czas przedstawial w miare rozsadne oferty, az w koncu Drew musiał ulec.Co prawda jest tylko na 3 lata, ale dobre i to, a co wazne na naszych warunkach. Za te 3 wiosny bedziemy mogli porozmawiac inaczej i byc moze wtedy bedzie juz wart tych 10 baniek(jest mlody, rozwija sie) i wtedy je dostanie. Teraz nasz Gm wreszcie bedzie mial czas zajac sie innymi sprawami, jak uzupelnianie luk w skladzie, ktorych nie jest duzo, ale trzeba je zapełnić, solidny PG jest potrzebny od zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.