Skocz do zawartości

Offsezon w Cavs?


heronim

Rekomendowane odpowiedzi

Ferry skopal sprawe i to mocno. Nie mam pojecia na co nam kolejny combo guard jak juz mamy od groma ludzi zarowno na 1 i 2. W dodatku 36 latek i na 2 lata EHHH... . Cos mi sie nie widzi za bardzo zebysmy pozyskali najlepszego aktualnie PG na rynku FA, czyli Banksa. Jeszcze pomyslec, ze Butler polecial za 7 baniek na 3 lata to mi sie cos robi ;D. Ferry odpierd*** jakas szopke po prostu. Albo czeka na to az wszyscy wolni agenci znikna z rynku FA albo czeka jak sprawa sie potoczy z Goodenem. Tylko, ze jesli ta druga opcja jest prawdziwa to po co podpisuje Wesleya w takim razie przy nadmiarze w naszym zespole graczy na tych pozycjach. Po prostu musza byc jakies ruchy wieksze. Lato sie jeszcze nie skonczylo i mam nadzieje, ze jeszcze nie raz pochwalismy Ferry'ego :PPP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia na co nam kolejny combo guard jak juz mamy od groma ludzi zarowno na 1 i 2

Tyle ze jest jeden problem. Ci ludize na 1 i 2 to wlasnie tacy combo guardzi z akcentem na gre na 2, a w rozgrywaniu zaden z nich specjalnie sie nie wyroznia+Snow ktory jest jak wiadmo juz coraz starszy i mniej przydatny. Dalej jest potrzebny, ale dla mnie to on bylby idealna opcja na rezerwe. Dlatego uwazam ze mimo ze jest sporo osob na 1 i 2 to nam tak naprawde nic to nie daje, bo czekalismy w lato na typowego rozgrywajka, ktory ulątwi gre Bronowi poprzez otwieranie mu drogi do kosza, first pass second shoot, a tego dalej nie widac. I ja to widze teraz tak: na PG jest Snow, wybrany w drafcie Brown oraz od biedy DJ. Czyli dosc biednie, ktos jescze naprawde by sie przydał, bo Brown jest bez ogrania a to na PG jak wiadomo bardzo wazna sprawa, szybko wyjda tego typu błedy(licze ze Snow go sporo nauczy), a Eric jest dosc wiekowy, DJ slabo na rozgrywajku widze wiecjak dla mnie to szukamy dalej. SG to jak wiadomo DJ, Newble, Pavlovic, Hughes, Gibson,Wesley, Jackson wiec tutaj ne trzeba szukac dalej, mozna by cos z niektorymi z nich pokombinowac i wyciagnac jakiegos PG w s'n't albo po prostu podpisac.

Podsumowujac ja to widze tak, na 1 i 2 jest tłok ale nikt nie jest taka jedynka jakiej potrzebujemy, kazdy to raczej z wymuszenia PG a z natury SG(nie liczac Snowa i Brown poł na poł), dlatego tez jak dla mnie to dalej tutaj szukamy, najlepiej za jednego z 2 bo tam jest ich pełno

 

. Lato sie jeszcze nie skonczylo i mam nadzieje, ze jeszcze nie raz pochwalismy Ferry'ego :PPP.

 

no wlasnie ciekawa sprawa. Rok temu Ferry byl obrotny i go chwalilismy(oprócz kilku ruchów), a teraz nie ma obrotu w interesie a jak cs to niezbyt dobrze sie dzieje. Coz, mam nadzieje ze jescze nadrobi te zle decyzje w tym OS.

A co do Goodena to mysle włąsnie ze cos z nim jest ze Ferry na neigo czeka i on blokuje mu nastepne decyzje. Nasz GM wie ze to bardzo przydatny gracz i szkoda by go tracic, wiec nie wydaje za mocno kasy, czas leci,Drew nie spuscza z oczekiwanian ( :evil: ) a kolejni FA przepadaja...

PS.Ciekawy kiedy Good zmieknie, w koncu musi, zreszta jakos nie widac by mial wielkie wzciecie i zainteresowanie u innych klubów z jego wymaganiami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja to widze teraz tak: na PG jest Snow, wybrany w drafcie Brown oraz od biedy DJ. [...] SG to jak wiadomo DJ, Newble, Pavlovic, Hughes, Gibson,Wesley, Jackson wiec tutaj ne trzeba szukac dalej, mozna by cos z niektorymi z nich pokombinowac i wyciagnac jakiegos PG w s'n't albo po prostu podpisac.

No akurat Brown to SG, a Gibson to PG - nie na odwrót. I nie może tu zmylić fakt, że ten drugi w poprzednim sezonie grał na SG, bo na pewno nie na tę pozycję go wybraliśmy, zresztą on nie miałby za bardzo szans sprawdzić się w NBA jako dwójka.

 

Na SG rzeczywiście mamy straszny nadmiar i IMO musimy kogoś tutaj opchnąć w jakiejś wymianie, np. za niechcianego w Bucks Magloire'a. :twisted:

 

Tymczasem rozmowy z Goodenem dalej nie wyglądają dobrze. On dalej chce 10 baniek rocznie przez 6 lat gry, Cavs oferują mu maksymalnie 6 mln/rok przez 5 lub 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem rozmowy z Goodenem dalej nie wyglądają dobrze. On dalej chce 10 baniek rocznie przez 6 lat gry, Cavs oferują mu maksymalnie 6 mln/rok przez 5 lub 6 lat.

Nie dziwie sie Goodenowi ze nie chce wziac tych 6mln i to w dodatku na 5-6 lat! U nas Battie bierze 6mln a uwazam go za troche gorszego zawodnika (do tego Drew jest mlodszy) 7-8mln za niego to optymalne rozwiazanie chociaz pewnie znajda sie kluby ktore zaoferuja wiecej Moim zdaniem powinniscie poszukac jakiegos tradu... bo przeplacenie zawodnika to najgorsza rzecz jaka moze sie zdarzyc Najlepiej na interesach wychodzi sie z Knicks wiec tu Ferry powinien sprobowac :twisted: W pierwszej piatce macie trzech zwodnikow all-star (LeBron, Larry i Zydrunas) wiec ze zdobywaniem punktow na pewno nie bedziecie mieli problemow Pozostaje obrona... przydalby sie wam jakis dobrze broniacy PF To moja propozycja:

Gooden za Malika Rosa i Davida Lee

Po tej wymianie mielibyscie naprawde ciekawy sklad Na pewno lepszy od Bulls 8)

 

Jezeli szukacie PG to w Orlando jest chyba na sprzedaz Travis Diener W summer league wymiatal ale i tak bedzie mu trudno zalapac sie na jakis konkretny PT bo mamy Jameera i Arroyo (on glownie ze wzgledu na podnoszenie sredniej na widowni) Kogo byscie za niego oddali? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to Cavs daja takie pieniedze Bogans zeby Gooden zszedl troche z tych 10 baniek i byc moze kiedy zejdzie on do 8mln to wtedy go podpisza. My doskonale wiemy, ze on troszeczke wiecej wart niz te 6mln za sezon i Cavs mysle, ze tez doskonale o tym wiedza. Ale skoro zawodnik wyjezdza z absurdalna propozycja 60baniek za 6 lat to oni tym bardziej wyjechali z kolejnym absurdem czyli 36baniek za 6 lat. Moze wyjdzie z tego w koncu kompromis. Cavs sa zapewne gotowi na ustepstwa, Gooden poki co nie, ale na pewno nie podpisza go za 10mln chocby nie wiem co. Co do AllStar to uwazam, ze mamy narazie 2 w naszym zespole (oczywiscie Allstar to taki kto chociaz raz wystapil w meczu gwiazd, natomiast Superstar to juz zawodnik o klase wyzsza). Czyli allstarami sa LeBron (ten jest nawet superstarem) i Z, tylko ze ten drugi to byl raczej z powodu braku centrow na wschodze niz wynikalo to bardziej z tego, ze Ilgauskas jest taki dobry. Natomiast Hughes nigdy nie bral udzialu w meczu gwiazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicja All-Stara jest oczywista i wynikająca z nazwy, a naszymi AS-ami są Bron i Z, z tym, że ten drugi tylko z 2003 i 2005 roku, a już z bieżącego nie. Bogansowi chodziło raczej o graczy formatu AS i tych teoretyczne rzeczywiście mamy trzech, ale patrząc na grę Hughesa i Ilgauskasa w ostatnich PO to trochę śmiech ogarnia czytając taką tezę, a w tamtych PO też Gooden był naszym drugim najlepszym zawodnikiem, a trzecim chyba Varjat. :roll:

 

Co do dojścia do kompromisu 8 milionów za sezon, to obyś miał rację, Hq. To jest maksymalna cena, jaką można mu zapłacić i czuć się z tym dobrze. Kurde, niby te ograniczanie mu minut wg niektórych miało mu pogroszyć statsy (i pogorszyło) i jednocześnie zmniejszyć jego zapędy finansowe, ale to się nie sprawdziło. :?

 

To moja propozycja:

Gooden za Malika Rosa i Davida Lee

Dziękujemy za propozycję, ale nie skorzystamy. Wolimy mieć wokół LeBrona skład na lata i wolimy mieć lepszy skład. ;) A jeśli chodzi o obronę, to polecam serię Cavs - Pistons z ostatnich PO. Polecam też grę Goodena z tych meczów.

 

Jezeli szukacie PG to w Orlando jest chyba na sprzedaz Travis Diener W summer league wymiatal ale i tak bedzie mu trudno zalapac sie na jakis konkretny PT bo mamy Jameera i Arroyo (on glownie ze wzgledu na podnoszenie sredniej na widowni) Kogo byscie za niego oddali? :wink:

Rzeczywiście koleś nieźle wymiótł, ale my raczej szukamy kogoś sprawdzonego w NBA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavsi skład lepszy od Bulls mają już w tej chwili, ale właśnie problem w tym czy go utrzymają. Gooden niezadowolony, BigZ również sporo mówił o swojej przyszłości, Hughes nie pogra moim zdaniem długo z Jamesem. Obaj mają trudne charaktery, a Larry to niestety facet przeświadczony o swojej wielkiej roli w zespole i chcący pełnić w nim rolę nie tylko pomagiera "jakiegoś tam" LeBrona. Właśnie z powodu jego trudnego charakteru wynikły nieporozumienia z Iversonem czy później z Arenasem w GSW. No i oczywiscie to co działo się w tamtym RS w Cavs też w dużym stopniu zaważyło. Kłótnie z Jamesem, kontuzja, i to nie pierwsza w jego karierze.

 

Bogans piszesz, ze przepłacenie gracza jest najgorszą z możliwych rzeczy- nie w dzisiejszej NBA, gdzie kontrakty są zawyżone do granic. To nie kiedys, że taki Gooden zagrałby za połowę kasy, teraz liczy się przede wszystkim ona dlatego też z Drew nie będzie łatwo. I tutaj pojawia się pytanie- czy Cavs są w stanie stracić trochę z talentu żeby pozbyć się Drew? Bo naprawdę ciężko będzie wyciągnąć dobre podkoszowe wsparcie w miejsce Goodena. Czy udałoby sie wyciągnąć duet Rose-Lee z NYK. Chyba nie, choć kto tam wie co jeszcze Thomas ma urojone w głowie. Może i udałoby się coś takiego zaaranżować, ale jakos tego nie widzę. Już bardziej możliwa jest wymiana z Bulls, choć ja przyznam szczerze, że wolałbym dać jeszcze rok zmotywowanemu (mam nadzieję) Sweetowi i dobremu back upowi Duhonowi niz wpiepszać się w trade z udziałem nie mającego najlepszej opinii i w dodatku drogiego Goodena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Hughesa to troche prawdy napisales. On nie chce byc role playerem zwyklym, czyli tzw pomagierem Lebrona. On sie zalil juz w PO, ze malo go wykorzystujemy w ataku ITP. Tylko, ze akurat takie zalenie sie podczas PO gdzie rzucal w nich nawet nie 30% bylo kpina po prostu i do dzis nie moge tego zrozumiec jak czlowiek, ktory regularnie trafial 4 rzuty na 16 moze jeszcze zalic sie, ze za malo pilek przechodzi przez niego i za malo granych jest na niego. No ale tu troche charakteru Hughes pokazal akurat. Odnosnie trudnego charakteru Jamesa to nic mi o tym nie wiadomo i nie sadze zeby mozna bylo tak sie do niego odniesc. W kazdym razie takiego wrazenia nie odnioslem u niego ale w przypadku Hughesa tak. No ale zeby sie od razu klocili mowisz?:P LeBron akurat bardzo cieszyl sie na powrot Larrego do zespolu po kontuzji. Nawet w jednym meczu po powrocie z NYK dal mu rzucic potencjalnego GW, a jak wiemy wtedy Larry trafial bardzo fatalnie. W kazdym razie nie bylo tego widac zeby zyli w jakims konflikcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas Battie bierze 6mln a uwazam go za troche gorszego zawodnika (do tego Drew jest mlodszy) 7-8mln za niego to optymalne rozwiazanie chociaz pewnie znajda sie kluby ktore zaoferuja wiecej

Wiesz, tylko to ze ktos gdziesz kogos przeplacic(wy Battie czy Nuggs Nene) to nie zwieksza wartosci zawodnika, a tylko pokazuje jaka jest tendencja na rynku a my tego wcale utrzymywac nie chcemy a nawet nie powinniśmy. Dla mnie to ze ktos gdzies dal za duzo nie usprawiedliwa tego ze my takze damy wiecej niz ktos jest wart, a Drew narazie nie zasluguje na 10 mln za sezon. (tyle ile żada). Oferta Cavs jest odpowiednia. Ewentualnie mozna dojsc do kompromisu i dac mu te 8(my-6, on-10), ale to w ostatecznej wersji, tak to 7 i nie wiecej. Mam dziwne przeczucie ze to wystarczy i bedziemy mieli go za optymalna cene.

 

Najlepiej na interesach wychodzi sie z Knicks wiec tu Ferry powinien sprobowac

Od jakiegos czasu juz z Nowojorczykami nie robi sie tak łatwo biznesu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się oczywiście z Wami nie zgadzam, tzn. głównie z Josephem. :twisted: Hughes przychodząc do nas był w pełni świadomy i nie krył tego, że nie będzie najważniejszy w drużyni. On nie jest i nigdy nie był typem lidera, dlatego gra u boku LeBrona wydaje się dla niego atrakcyjna. Jeśli ma jakiś problem, to chodzi raczej o to, że nie jest wyraźną drugą opcją, a są jeszcze Z i Drew. No ale trudno, by było inaczej w ostatnich PO patrząc na formę Larry'ego. Co do samej współpracy tej dwójki, to jestem nadal pełen nadziei, że będzie wyglądać ona bardzo dobrze. Z jednej strony podobny styl gry może temu przeczyć, ale z drugiej LeBronowi przyda się ktoś zdolny go odciążyć. Mówisz, J, o przeszłości z AI i Arenasem, ale to co różni to LeBrona od tej dwójki, to zdolnośc do gry 1st pass, 2nd shoot i to nie jest bez znaczenia. Zresztą sam LeBron bardzo chce grać z Boogiem i chyba nieprzypadkowo w każdym wywiadzie podkreśla, jak bardzo wzmocni Kawalerzystów powrót podstawowej dwójki do pełni zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banks w Suns za 21 mln na 5 lat. Już mnie naprawdę zaczyna wkurzać to, co robi w tym offseason Ferry. :evil:

To sa jakies kpiny po prostu. Kolejny poszedl za niecale MLE. Jakby sie Ferry postaral to bysmy mieli i Butlera i Banksa w jednym zespole, a tak to mamy 36 letniego emeryta. Po prostu brak mi slow na ruchy naszego Gm'a. Ze Snow'em jako starterem nie zajdziemy nigdzie i wszystko wskazuje na to, ze Ferremu nie zalezy na tym zeby utrzymac Lebrona w tym zespole. Po to jest MLE zeby je wykorzystac. Teraz gdy przyjdzie czas na uzycie tej kasy to sprawadzimy za przeproszeniem kolejnego "pajaca" a nie solidnego prospekta lub byc moze startera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co łysol odwala, to jest przegięcie. :? Mogliśmy mieć Butlera i Banksa, a tak nadal nie mamy prawdziwego zmiennika BigZ (Varjat to jednak PF), nie mamy też PG jakiego szukaliśmy. Mamy wzamian emeryta na pozycję, na której mamy nadmiar graczy. Z FA teraz już nikogo porządnego nie ma, więc pewnie wymieni Goodena za Duhona i Sweetneya, albo jeszcze mniej i tyle będziemy mieli z tego offseason. A w momencie podpisania LeBrona wszystko zapowiadało się tak dobrze. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w momencie podpisania LeBrona wszystko zapowiadało się tak dobrze.

Już coś tam kiedyś dawniej pisałem, że wasz menago powinien się postarać, aby naprawdę przebudować drużynę wokół James'a. Ale jak na razie, to wygląda na to, że nie ma jakby pomysłu co z tym wszystkim zrobić. Bo chyba nie czeka na Wade'a, który ma podpisać extension :lol: . Szczerze powiem, że w tym składzie co jest na razie, to zbytnio nie widzę Cavs wyżej niż byli w tym sezonie, ani nie widzę lepszej gry, chyba że LeBron pociągnie jeszcze mocniej (jeśli to możliwe :twisted: ). No ale nawet on musi mieć wsparcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHHHHHHHHH kurde. Ja tez zwodzilem sie, ze jakies fajne ruchy offsezonowe zrobi Ferry a tu du**. Nie wiem co on kombinuje. W takim skladzie to my nie zajdziemy wyzej niz sezon temu. Nawet obawiam sie, ze moze byc jeszcze gorzej. Nie mowiac juz o wygraniu mistrzostwa, ktorego tak bardzo chce LeBron. Jedyna nadzieja to w Jamesie i Larrym. Jesli obaj beda zdrowi caly sezon to moga stworzyc fajny duet, ktory pociagnie nas troszke przez tee sezon i miejmy nadzieje, ze tez przez PO. Poki co to my nawet MLE nie uzylismy choc mielismy od groma sytuacji do tego. Najpierw Lebron troche tym zwlekaniem blokowal nasze ruchy. Teraz Gooden przeciaga strune jeszcze mocniej. To sie idzie pociac doslownie :X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracają plotki o Jayu Williamsie. Myślę, że przy takim, a nie innym obecnym stanie rynku FA i przegapieniu Banksa należałoby go podpisać - tym bardziej, że na pewno nie będzie mógł liczyć na jakąś dużą kasę. Trudno powiedzieć, czy będzie w stanie wrócić do formy choćby sprzed wypadku, ale szanse na pewno są. Już nie jeden koszykarz wracał po rocznej czy dłuższej przerwie do świetnej formy i dalej się rozwijał, tylko w przypadku Jaya to już trzy lata... No cóż, ja bym go podpisał i był dobrej myśli, bo on na pewno bardzo chce wrócić, czego nie widać u chociażby Dajuana Wagnera. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracają plotki o Jayu Williamsie. Myślę, że przy takim, a nie innym obecnym stanie rynku FA i przegapieniu Banksa należałoby go podpisać

Jeżeli drużyna mająca aspiracje mistrzowskie (a takie Cavs chyba powinni mieć) ma opierać się na takich zawodnikach, to chyba coś nie tak. Banks nie jest zawodnikiem, który potrafi kreować grę, to raczej taki obrońca-obrońca, a nie playmaker. A w Cavs powinien być zawodnik, który odciążyłby LeBron'a w rozgrywaniu piłki, co by mu dało trochę luzu. Bo jeśli na jego barkach ma spoczywać rozgrywanie, rzucanie i zbieranie (a tak było w tym sezonie), to daleko na tym Cleveland nie zajedzie. Co doWilliams'a to tak naprawdę nie wiadomo czy będzie w stanie w ogóle grać coś sensownego. Na chwilę obecną Cavs w zasadzie nie mają dobrego playmaker'a.

Również pod koszem jest niezbyt ciekawie. I nie mówię tu tylko o problemach z Gooden'em. Wygląda na to, że jednak Cavs nadal będą grać z BigZ pod koszem. Nie wiem, ale moim zdaniem nie jest to najlepsze pociągnięcie. W tej chwili można byłoby za niego coś wyciągnąć ciekawego, bo po tym sezonie wartość Litwina może spaść. Jakoś w niego nie wierzę (tu trochę odzywa się moje odczucie subiektywne). Niewątpliwie wśród posuchy na pozycji 5 jest to wyróżniający się na chwilę obecną zawodnik, ale nie jest to zawodnik zdolny pomóc we wprowadzeniu drużyny na wyższy poziom. Jak dla mnie jest za miękki :evil: . No a po drugie ma już swoje lata i nie sądzę, aby grał lepiej, tym bardziej, że jednak czasem jakieś kontuzje łapie. No i może być dziura pod koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hudson raczej nie jest tym, którego szukamy. Z jednej strony szybki PG z dobrym rzutem, niekiedy potrafiący dobrze odegrać mógłby nawet do nas pasować, ale zapewne znowu więcej by nie grał niż grał. Zresztą już nawet w Wolves w niego nie wierzą i starają się go pozbyć. Troy ma też długi kontrak o wartości, na jaką na pewno nie zasługuje. Cena za PG jednak bardzo rozsądna, bo mimo, że i DJ-a i Luke'a lubię, to ten pierwszy tak ważnej roli na boisku nie ma, a jest zdecydowanie przepłacony, no a Luke pewnie znowu cały sezon straci na rechabilitacji. :?

 

Teraz do Tomaszana. Powiedz mi, jakim cudem mamy zdobyć klasowego PG. Jedynym sposobem jest chyba wymiana za Ilgauskasa i to byłoby nawet fajne, pod warunkiem, że później udałoby nam się wyciągnąć z Bucks niechcianego tam Magloire'a. Póki co nic jednak nie zapowiada sprzedaży BigZ i z takiego Banksa, którego mogliśmy mieć byłbym zadowolony, bo to chociaż solidny zawodnik na PG na lata, jakiego póki co nam brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.